CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: hanasakura

Pegawai Pendidikan Pengajian Tinggi DH41 - Version 2

Close [Copy link]
Reply 34# hisyam5789
hehehe..tq..tq
portal jobmalaysia..dah lama aku dok login..password lupa
cam biasa call hq...soh reset password
tapi bongok plak aku ni...
camner nak update segala no tel dan alamat surat menyurat

Reply 18# hanasakura

hanasakura...

saya hari tu 1st day iv utk course pelancongan...dapat bilik 10... alhamdulillah..penemuduga tu sgt baik hati...tiap bilik ada 2 org penemuduga... bilik saya... seorang Tan Sri ajk spp...n then lg sorang wakil poli..from poli JB...Tuan Syed... kedua2 nyer ramah...waktu menunggu giliran...ada sorang calon yg keluar dr bilik tu..then kwn dia tanya mcm mane..calon tu bgtau penemuduga tu baik..ramah...n mmg betul rupenyer..tak byk bertanya ttg fakta sama ada gen. knowledge atau ttg pendidikan..
tanya tentang poli sedikit...kemudian tanya ttg pelancongan..sy ditanya tentang perkara yg paling penting dlm industri pelancongan..alhamdulillah..dpt menjawab..penemuduga sy ni byk lebihkan tentang mempromosikan diri kita..n then menekankan tentang penggunaan bahasa Inggeris...mmg speaking in english most of the time..

but ade jugak kwn yg ditemuduga di bilik lain terkena penemuduga yg cerewet...mungkin nasib dan rezeki memasing kan...
tp..ade yg ditanya ttg nama PM..mahu nama yg penuh...tentang Model Insan...statistik pelancong... kalau isu semasa tu...memandangkan Pm baru launch ttg GTP...so i guees mesti akan ditanya ttg tu...

ape pun..gud luck yea hanasakura....All the best...ade rezeki kita..dpt la jumpa waktu mendaftar...mudah2han..amin..

Rate

1

Reply 5# matrik02

saya nak bertanya kpd matrik02 or sapa2 yg tahu berkenaan polisi pengambilan spp.. Sekiranya pemohon yg ditemuduga masih dlm pengajian di peringkat master (full time) adakah layak dipertimbangkan utk pengambilan, sekiranya tidak.. macamana pula sekiranya mode pengajian full time tp kelas hanya di sebelah mlm shj?
ini adalah kerana terdapat kenalan saya merupakan one of the panel utk interview di SPA, katanya polisi di SPA mengatakan sekiranya masih dlm peringkat pengajian master..ianya tidak akan diterima utk pengambilan bg temuduga jwtn gred 41.

saya merupakan candidate utk interview baru2 ini..dan sdg mengikuti pengajian peringkat master...
mohon penjelasan bg yg tahu ttg maklumat ini...

Reply  matrik02

saya nak bertanya kpd matrik02 or sapa2 yg tahu berkenaan polisi pengambilan s ...
askwhat Post at 30-3-2011 21:55

salam askwhat..berkenaan soalan trsebut, saya ada sorang kwn yg sekarang ni dah pun masuk mengajar di poli..dia juga ketika ditemuduga masih dlm pengajian full time master..bila dia brjaya diterima, dia tukar mode pengajian ke part time..so, x de masalah..

Reply 44# AnakBulan

masa ditemuduga adakah panel tue tahu dia dlm pengajian...bcoz saya masa ditemuduga ada byk juga ditanya pasal pengajian master saya seperti.. bila akan habis dan mode pengajian

Post Last Edit by AnakBulan at 31-3-2011 08:08
Reply  AnakBulan

masa ditemuduga adakah panel tue tahu dia dlm pengajian...bcoz saya masa d ...
askwhat Post at 30-3-2011 23:00

yup..panel penemuduga tau status pengajiannya slps dia ditanya ..klu x silap masa tu dia dlm sem 3 dari 4 sem klu ikut full time..mula2 dia dpt simpanan, then berjaya..sempat la dia abiskan sem 3 tu..kwn tu intake tahun lepas yg berjaya slps temuduga

Follow Us
Tak sabar menanti keputusan. Wahh lagi sebulan.

Tak sabar menanti keputusan. Wahh lagi sebulan.
Karim_Pisang Post at 31-3-2011 08:06

'penantian satu penyiksaan'...ada benarnya insyaAllah klu ada rezeki, alhamdulillah..klu x de, ada la yg trbaik Allah atur rezeki yg lain kan

Reply 43# askwhat

Takder masalah beleh tukar mode program. Kalau U buat fulltime lebih2 lagi coursework, kalau dapat poli yang jauh agak masalah kalau U buat coursework yang mewajibkan datang ke kelas. Kalau U mode penyelidikan, tidak mewajibkan untuk datang kelas dan buat research semata-mata maka bolehlah buat waktu di poli. cuma masalahnya kan pandai bahagikan masa, kalau tak nanti tak sempat habis.

PPPT nie minimumnya kelayakan diploma baru boleh dilantik, kalau U tinggi daripada tu tiada masalah. Ramai je kwn2 aku yang kebanyakkannya mode research dpt masuk Politeknik waktu ditemuduga, cuma masalahnya tangga gaji diberikan bukan ikut kelayakan master sebabnya master tidak habis lagi waktu ditemuduga, hanya menggunakan Ijazah sahaja. Kalau sudah habis master dan sudah ada salinan Ijazah master waktu ditemuduga, tangga gaji berbeza.

Semester baru bermula dijangka bulan 7. Mybe yang bakal dapat keputusan akan masuk lapor diri dan terus mengajar subjek2 kritikal

Reply  askwhat

Takder masalah beleh tukar mode program. Kalau U buat fulltime lebih2 lagi course ...
matrik02 Post at 31-3-2011 08:11

agak2 brp beza tangga gaji/ jumlah gaji klu da ada master ye encik matrik?

Semester baru bermula dijangka bulan 7. Mybe yang bakal dapat keputusan akan masuk lapor diri dan te ...
matrik02 Post at 31-3-2011 08:13

subjek kritikal?? wah..mcm seram je bunyi

Agaknya bila keputusan keluar ya? Ya betul! "enantian suatu penyeksaan"Mode: waiting

Agaknya bila keputusan keluar ya? Ya betul! "enantian suatu penyeksaan"Mode: waiting:sweat3 ...
sailormon Post at 31-3-2011 08:40

kalau ikut dari info sebelum ni dalam awal atau prtengah bulan 5 kot keputusan kuar..yg baru2 iv semalam n beberapa ari lepas dpt info ada sebulan lagi..selamat SABAR menunggu result temuduga ye kawan2 ;)

kalau ikut dari info sebelum ni dalam awal atau prtengah bulan 5 kot keputusan kuar..yg baru2 iv semalam n beberapa ari lepas dpt info ada sebulan lagi..selamat SABAR menunggu result temuduga ye kawan2
AnakBulan Post at 31-3-2011 08:47

Pengumuman keputusan temuduga dibuat sekaligus ker utk semua calon dr yg interview dr bulan 2 hari tu sampai bulan 4? Kalau mcm tu, maksudnya orang yang interview bulan 4 untung lah x payah tunggu lama.. Yg sakitnya orang yg interview bulan 2 lah (mcm aku)..

Kalau korang perasan, SPP dah removekan pengumuman keputusan temuduga DH29 ngan DH41 yang kuar 11 Februari 2011 lepas (tempoh interview dari 30 November hingga 17 December) dr ruangan pengumuman tu. Adakah dlm waktu terdekat SPP akan upload pengumuman yang baru? Nantikan... suspender lah!

Pengumuman keputusan temuduga dibuat sekaligus ker utk semua calon dr yg interview dr bulan 2 ha ...
mhafis Post at 31-3-2011 09:12

x pasti plak saya..tapi macam ye je..sebab ikut group temuduga berkelompok kan...
waa..encik mhafis perasan tu info didelete kat web spp...ni mesti ari2 buka web spp ni..hehe..

x pasti plak saya..tapi macam ye je..sebab ikut group temuduga berkelompok kan...
waa..encik mhafis perasan tu info didelete kat web spp...ni mesti ari2 buka web spp ni..hehe..
AnakBulan Post at 31-3-2011 09:18

hahahaha bukan setakat buka web SPP tiap hari jer, siap jadikan web SPP yg sedih tu sebagai homepage lagi... sgt2 psycho kan?

hahahaha bukan setakat buka web SPP tiap hari jer, siap jadikan web SPP yg sedih tu sebagai home ...
mhafis Post at 31-3-2011 09:26

haha..sgt sayu mendengarnya..siap buat homepage tu..tapi, bagus jugak, nanti info trbaru bleh kongsi terus kat sini..hehe..sy cuma hari2 bukak forum ni je..sbb sy tau, rakan2 lain kat sini mesti lebih informatif dari saya kan, mcm encik mhafis ni..hehe

Reply 58# AnakBulan

set.. pasti akan jadi yg pertama mewar-warkan yg pengumuman dah keluar..

Post Last Edit by AnakBulan at 31-3-2011 09:44
Reply  AnakBulan

set.. pasti akan jadi yg pertama mewar-warkan yg pengumuman dah keluar..
mhafis Post at 31-3-2011 09:36

iv bahagian apa ye? saya IT