CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 15601|Reply: 135

Hidup Sering Serba Salah

xtau mcm mane nk mula cerita.dah mcm pempuan gile je keadaan diri nie.
aku baru je kawen about 4 months.tapi terlalu banyak yg buat aku rasa menyesal bila dah kahwin.knp lah tuhan bagi aku keluarga mertua jenis 2
suami pun jenis 2 jugak.tiap2 bln ade je masalah yg menganggu gugat aku laki bini.rindu sangat mase bujang   

aku sgt x fhm dgn sikap dua ekor siamang iaitu suami aku punya abg.sgt complicated.ape mslh diaorg ckp kat laki aku 'ko xpndai jaga bini'
ayt nie kelua dari mulut diaorg waktu majlis kahwin aku side suami.aku blm pon 24jam duduk dlm umah 2 tapi mcm hape je dok ckp aku mcm 2.
nk je aku ckp 'weh beruk ko pndai sgt jaga bini'...rahsia bini ko 2 dlm tgn aku.'' aku nak sgt ckp mcm nie.

sblm aku kahwin dgn laki aku,mak mertua aku selalu sembang dgn aku pasal menantu2 pmpn dia.sampai mak dia menangis bile kenangkan menantu2 dia kuang hajo.beruk dua eko 2 bajet pandai jage bini.kalo pandai kenapa mak mertua aku menangis kan ???

aku nie org luar...mksudnya dari negeri lain.kdg2 mmg aku byk diam dari sembang dgn ahli keluarga suami aku.loghat diaorg kdg2 wat aku x fhm.bkn aku sombong....biras2 aku nie plak biase la kan masing2 nk tunjuk banyaak buat kerje.seko basuh pinggan mangkuk yg seko lagi nie mmg jenis pndai ambik hati.so keje dia amik hati org jelah.aku ?....aku bawa diri la kemas ape2 yg patut.dah org x lyn kan...xkn nk tercongok.nanti ckp x buat kerje plak.so aku kemas la ape2 yg patut.biras aku dua org nie mmg asal negeri yg sama la.komunikasi mmg xde mslh la kalo nk sembang dgn mak mtua aku punye adik beradik.laki aku ? hurmmmmmm.....sepatotnya aku baru kawen dgn dia,dia knl kan aku dgn mak2 sedarre dia.ini x...pndai2 aku la.

nak di jadikan cerita,satu hari 2 slh seorg dari abg laki aku nie nk dtg umh kite org...smpai gado besar dgn laki aku.aku bkn ape...aku x blh pndg la muka dia.aku x pernah dok ckp ko ape2.yg ko lancang sgt mulut 2 knp....jenis aku,sekali org buat aku igt smpai bile2.itu kisah adik beradik suami aku.

kisah mak mertua aku plak yg buat laki aku smpai masam muka dgn aku.kalo mcm nie la kawen...lebih baik x pyh kawen .pentingkan mak dia.aku xde mak ayah ke ?....nie lagi sorang ...xfhm aku d buatnye....aku rimas keaddan mcm nie.pak mertua aku terbaik xde mslh ape.mcm nie....lepas je majlis side lelaki,kitaorg stay 2 minggu kat kg.lama kan ? honeymoon lepas dari 2 minggu.balik je dari honeymoon mak mertua aku tlfn bertanya kat laki aku BILA NAK BALIK ? AGAK2 la pon.aku kawen awl bln ,blm pon habis bln aku kawen 2 dah tanye bile nak balik ? ape semua nie.....kalo kawen kejap2 nak balik susahla mcm nie....yg laki aku nie plak ape kejadahnye nak tarik2 muka dgn aku ? pndai2 ko lah jwb dgn mak ko.baru je kawen ongkos byk habis suruh balik.rimasssssssssssssssss la !{:1_142:}

bln yg seterunya tlfn lagi dan ckp 'dah lame x balik,balik la'...........hangin sgt aku.laki aku bg alsn la.bile kitaorg x dpt balik sggup dia ajak pak mtua aku dtg umh kitaorg.aku gado dgn laki aku.aku xfhm la knp mak dia mcm 2.dgn aku x bekerja nye dtg umh kitaorg ajak jalan2 la ape la.aku nie nk xnk kelua duit simpanan.bln seterusnya mak mtua aku tlfn lg laki aku.dgn alsn dia beli laptop tp xtau nk install ape benda ntah...sebenarnya nk suruh kitaorg balik.so kitaorg balik la jugak....mlm 2 dpt tau laptop dh install dah.ape motif dia ? knp ? kalo x rela ank dia berkahwin dgn org luar ckp awl2....aku xpernah ajar ank dia lupakan dia ke ape.ade duit kitaorg balik,kalo dah xde duit mcm mane nak balik kan.dan balik bile perlu je.

mak aku ade ckp dgn aku yg mak mertua aku nie ade bertanye rumah lagi satu sape punye ? mak aku jwb la rumah 2 rumah aku.tibe2 mak mtua aku ckp.....'emmm ishhh nanti xpyhla suruh amir(bkn nama sbnr laki aku) dok rumah 2.biar dia dok dekat dgn kami je.'..............
knp mcm nie ?   terang2 dah nmpk jenis mertua aku nie.

hari nie plak dok hntr sms bgtau nenek laki aku punye abg saket.pagi2 subuh dah hntr sms.laki aku knl pon x sape nenek dia punye abg.mak dia suruh balik..........mggu nie mggu aku balik kg aku ade famliy day.lame dah aku bgtau laki aku.bile mak dia hntr sms mcm nie terus dia x tego aku...
aku rindu sgt dgn mak aku.rindu sgt2....aku xpernah bgtau dia yg aku rindu sgt keluarga aku.semuanya aku diam.nangis sendiri.sejak kawen aku xbalik pon kg aku .....

Rate

1

alahai kesiannyaajak la somi balik kg belah tt pulak

bese la tu..mula2 kawen mmg cmni..dugaan gitu..
ce try amik hati biras2.........buat baik depan dorangberlakun saja.....nnti baru rasa besh kalo nak balik kg somi

yg pasal somi tu....xcakap kat dia ape yg tt xpuah hati sgt neh

kg ko kat ner.........kg laki ko kat ner???? mane lagi dekat antara kg ko&kg laki ko,dengan rumah yg ko ddk skrng nie?ko bru kawen 4bln agak2nye blum ade persefahaman kot.......biase la masing2 lain pael&perangainya...........xkn abg2 laki ko ckp dia x reti jaga bini dia diam kott:@bru jer kawen kan??? lepas majlis selesai sepattnya dia kenalkn ko gan macik2&pacik2 sedara dia

sabar la TT...usia perkahwinan kite same....

aku plak mak ayah aku asik ckp bile nk balik?

tp2 minggu balik umah mak aku...laki aku pn byk la beralah..x kesah pn..pak n mak mertua aku pn sporting....

nasib aku dpt mertua baik...

sabar la TT...mcmni asam ragam rumahtangga......

baru 4 bulan....bagi peluang kat diri sendiri dan kat semua orang...aku rasa patutnya ko dah tau dah macamana relationship suami kau dgn ibu dia dan adik beradik dia yg lain... dia selalu balik kg ke ms bujang2 dulu?  Bagi ipar2 dan biras yang lain tak payah la nak pikir mereka buat keje ikhlas ke tak nak jaga hati mertua aje ke...ko tak yah la nak ada hasad2 dengki atau berprasangka buruk dgn diorng lebih2 lagi dah dengar cerita tak enak dr mak mertua.

Follow Us
adoiyai baru jaa pat bulan kawen da mcm2 hal...rileks laa tt....maybe tt perlukan ms utk menyesuaikan diri...ckp laa elok2 dgn laki uols...cr ms yg sesuai utk ckp dgn dier...

btw...selalu org ckp...time yg paling best utk berckp dgn somi adalah sebelum tido atau sebelum ttuuutt...ko phm2 seniriklaa..biasenyer time2 mcmni pe je ko mintak mesti dpt...tp ko kenelaa main peranan jugak...jgn time naaakkan ko je dier sumpah bagai pastu buat tetau...payah jugak cemtu...

buatlaa perjanjian dgn somi ko...sebulan bape kali nak kene balik umah dier...aku dulu...tetiap minggu kene balik umah dier..memula xde mslh tp aku cube gapkan...dua kali sebulan...sebab aku rs mcm dier dgn aku xde ms utk bermanja2..berjalan2 atau berdua2an...cemtulaaa...tp pelan2 kayuhla ok??...

x phm aku apa punca mslhnya...dah la ayt belit2
ni aku rasa tt nak luahkan perasaan dia ajek...
apa sbb abg ipar ko sound camtu kat ko? hat x pandai jaga binik tuh
mak metua ko lak asl masa lom kawen baik dah kawen jd 360` peelnye
wallawehhh cite kasik terang lah...jgn nak soh org meneka2 lak

Reply 7# hunny_bunny

time yg baik sebelum ke selepas tuttt.....setuju2 apa2 pun kena pandai amik hati laki dulu kot.....

kg ko kat ner.........kg laki ko kat ner???? mane lagi dekat antara kg ko&kg laki ko,dengan ru ...
puteri_impian Post at 30-3-2011 11:24

kg laki aku dekat berbanding dgn aku.
laki aku diam je bile abg2 dia ckp mcm 2.dan aku xfhm bile abg dia yg sorg 2 nk mkn ape2 suruh aku buatkan.dia dah buta ke xkenal bini sendiiri ???
aku give up dgn perkahwinan nie ....laki aku mmg xknl kan aku dgn mak2 sedare dia,aku pndai2 jelah ikut org pggil mak su ke mak ngah ke.

Reply 9# ketupat79

alah laki time sblm dpt bole la angguk setuju, cuba pas dapat...lupe terus...

x phm aku apa punca mslhnya...dah la ayt belit2
ni aku rasa tt nak luahkan perasaan dia ajek...
ap ...
lolen Post at 30-3-2011 11:32

mane aku tau ape punca nye.tibe2 je....aku pon dok pelik ape sbb ckp aku mcm 2.
mak mtua aku 2 pon satu lg aku xphm...aku xtau knp benda nie terjadi.

Reply 10# ncsha

tapi kan, kalu mak mertua ko ade ckp pasal menantu yg lain kt ko, kiranya ade potensi la die nk ckp pasal ko kt menantu yg lain....

sila berhati2....

alahai kesiannyaajak la somi balik kg belah tt pulak
cik_kiah Post at 30-3-2011 11:17

dah ajak tapi yg kelua dari mulut dia 'emm malas la  nk watpe'

Reply 9# ketupat79

kalo selepas alamatnyer ckp sensorg jela kak...dier da tidooo...

nak dpt ape2 pun kene usaha dulu..dan kene berkorban sesuatu...lg pun manada menda percuma kat dunia ni...kan??..

pelan2 kayuhlaa tt....baru sgt kawen...salah phm tu biase....dulu iolss asek gaduh jaaa....ade je yg xkena...yelaa da duduk sekali...

mana sama ms bercinta dedulu kan...tp xpelaa...sabar....insyaALLAH ade jalannnyaaa...(da mcm maher zain lakk... )

cerai je laaaaaaaaaaaaa

bese la tu..mula2 kawen mmg cmni..dugaan gitu..
ce try amik hati biras2.........buat baik depan d ...
cik_kiah Post at 30-3-2011 11:20

dah ckp ape yg xpuas hati tp dia ckp 'biarla org buat kite' kite jgn wat ape2.kite wat baik je'

Reply 8# lolen

asl masa lom kawen baik dah kawen jd 360` peelnye

MIL propa kekdahnyer  besa la jadi perkara2 cam nie...kwn2 aku mse becinta dlu bkn main kamcing gan MIL...pas kawen 3 ari jah berubah

Reply 11# idakamaruddin

memang pon.sokong sangat2.nyampah je

eh tt pangai laki ko pon pusing 360' gak ke pas kawen????
misteri sungguh kuarga laki ko...