CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 21259|Reply: 254

beli rumah skarang ke tak? update page 10

Post Last Edit by kalkeat at 13-4-2011 22:05

uwa...saya sangat buntu memikirkan perkara ini...
umur 26, lelaki, single, keja kt ipta...skang tengah blaja untuk PhD. buat kat Msia dan UK (Jan-Dec 2012).tapi dapat la gaji mcm biasa..status skang sementara, once dah ada phd baru dpt tetap..so,xleh nak apply gomen loan...

kawan aritu die beli umah dah..die ckp dah makin mahal..even in salak tinggi terrace pun dh 300K..skang ni...tgh pikir2 nak beli rumah kt area semenyih ni..agak2 berbaloi2 ke tak?..sebab kat situ dah survey harga paling rendah pun 273,234. free legal fee. so, cuma bayar disbursement dalam RM3942 sebab first house rebate. boleh ke kuarkan akaun kedua kwsp untu nilai ni?

apa langkah2 patut saya buat untuk merealisasikan impian tu?...saya mau ada rumah sendiri..tapi kereta bulan2 RM330..gaji tu kira dlm 3K...agak2 cukup makan jek kan?...patut ke beli sekarang ataupun kena tunggu dah dapat tetap baru beli umah?..dah tanya mak, mak cakap jangan beli dulu...tapi, akak cakap bagus gak beli muda2...dari duit aku abis kat karaoke di jalan reko dan metro point tu dengan g makan2 kat mali's corner.......uwaaaa...help me!
thanks for the kredit anyway!

Rate

1

beli je....rumah makin lama makin naik....so agak2 sengkek nanti...jual jek la...leh wat untung...

korokey salu kt mane..

mohon ajak iolss lenkali...

voley weolss berduet lagu kalau berpacaran, jgn tunggu lama2...iolss amek part anarafali...

Gaji RM3K setelah tolak semua cukup untuk bayar installment rumah ... deposit dah ada ka? or 100% financing?

Follow Us
kalau rasa mampu tengah bulan tak yah makan nasi dgn garam boleh la beli..

kalau duit dah ada.....rumah dah ada yg berkenan...rege pon mampu......nak tunggu apa lagi ? nak tungguh rege rumah RM296k jadi rege RM350k ?

apa apa aku nasihatkan ko gi check kat bank.  Berapa loan yng korang akan dapat dengan gaji yag dah di tolak itu ini.  Memang lah rumah makin lama makin naik...tapi jgn pulak kerana nak kejar tu korang nak gantung diri.  Pengalaman ajar aku banyak tentang nie...penting...cek bank berapa loan boleh lulus..then tgk bulan bulan boleh ke korang bayar...dan berapa yang tinggal...kete minyak nak kena hingat gak..toll...semua...

pati-patikan dan selamat berpikir!!

apa apa aku nasihatkan ko gi check kat bank.  Berapa loan yng korang akan dapat dengan gaji yag dah  ...
mrbachelorette Post at 6-4-2011 13:33

THIS IS what i have been thinking of...sebab skang ni blaja kt kajang jek,,so, mmg xde tol..tu pun tiga tahun jek.masa keja nanti..sementara dpt phd gaji tak naik sgt..naik seratus jek tiap2 tahun kan?..boleh ke antar kt bank dulu?..sebab ingatkan nak kena usha rumah dulu baru la tny bank,,,..100% financing pun kalau la dpt..takat byr 3K pun boleh la lagi kot...sebab kt kajang 2 pun teres jek dh 400K

beli je..bukn ada loan kerajaan ke?

buat loan...labur emas. main emas....range lebih 30% setahun.

labur asb, labur pada rumah...bukan cara bijak...

tgok dua video ni....tgok sapa yg kata, dan apa dia kata....

http://www.youtube.com/watch?v=-uclfqAEQW4&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=n ... yer_embedded#at=269

gaji 3 k... boleh sgt beli umah...

tp lepas ke utk rege 269k.... cam kene guna 2 nama baru lepas loan

kalau mmg plan nak kerja area selatan KL ok je rasanya beli kat semenyih tu, kalau kena tol pun berapa sen sangat, compared to beli rumah harga mahal, tapi nak gi kerja still kena tol, nak pikir minyak lagi. ni kalau nak beli utk duduk sendiri.

kalau beli utk investment, pun rasanya ok gak. org yg kerja putrajaya, kajang, nilai pun ada je duk kat semenyih kan, so peluang utk menyewakan rumah tu still tinggi. apa2 pun tgk area n developer.

tang harga tu, payah siket aa nak komen. ada kaitan dgn property bubble yg aku pun x berapa paham. tapi ada org cakap jugak, jarang sgt harga rumah turun mendadak, so maybe selamat di situ.

3k tu kira gaji bersih ke? x silap aku bank akan luluskan application kalau bayaran bulan2 utk sume benda (including kereta, ptptn) termasuk bayaran loan rumah tu <70% gaji bersih (i.e. dah bayar sume loan gaji still ada balance 30% monthly). tapi nak tau kena bayar bulan2 berapa, kena tanya bank. lain bank lain interest rate.

mak aikk.. ni rumah besar mana yg gi skodeng nih..
carilah rumah ikut kemampuan. apartment/flat pun jadikla dulu.nama pun nak buat aset kan.bukan nak buat mahligai cinta ye tak?
cari rumah yg kadar sewa dia sama atau lebih dari installment bulan2 lepas tu sewakan.

gaji 3k dengan installment keta 300++ cukup2 makan je?? oh bahayanya..

asben aku beli rumah pertama dia pada umo 26 dengan gaji 1.5k, dengan installment keta 440 sebulan. selang 3 tahun dia dah beli rumah kedua..hehehe
tapi rumah murah lah.. nama pun beli nak buat aset. beli umah kecik area pesat. pastu sewakan pada org.jgn igt cite asben aku ni ala2 15 tahun yg lampau ek.. umo beliau baru 32..huhu

tapi utk buat camtu.lifestyle pun kena ade rentak yg sesuai la..
tak ramai aku rasa yg bole buat mcm asben aku ni. living style dia, aku pun susah nak ikut. very the simple. jgn kata karoke, tengok wayang pun aku yg seret ..dia tak bazirkan wang dia utk benda2 hiburan sgt. tapi bukan lah dia tak berhibur.
sekali dia kumpul .. terus pegi bercuti ke mana2...

tak pun ko bisnes online dulu ke.. put aside some money bulan2 pastu cambahkan sampai cukup utk buat deposit rumah.

**ko beli la tudung banyak2 pastu jual.. ko kan rajin online, mesti ko pandai cari sapa2 yg nak beli tudung kat ko..

belila...aku yg gaji ckup2 mkn ni pun,umah no1 aku beli....biar aku kene ikat perut asalkan ader umah sdiri....so belila...

belila...aku yg gaji ckup2 mkn ni pun,umah no1 aku beli....biar aku kene ikat perut asalkan ader uma ...
kellydaa Post at 6-4-2011 14:29

tu la..tpi takut beli2 kang ada sangkut lak sewa camne ek?..ok ke jelly dulu?

mak aikk.. ni rumah besar mana yg gi skodeng nih..
carilah rumah ikut kemampuan. apartment/flat pun ...
eniliana Post at 6-4-2011 14:26

no no.sowie...correction...i didnt want to make an asset..maksudnya just for me to stay in...sebab mmg keja kt area upm jek nanti...masa dh stat keja nnti baru gaji 6K ke atas..cuma nak pikir masa belajar ni jek...agak2 boleh ke..sebab duit pun aritu dh simpan dlm bank ada 1K buat labur jek..pastu dpt duit skolar dari kementerian dalam 3,4K la camtu tiap 3 bulan sekali...dan nak fly ke UK sambung situ setahun..

kalau mmg plan nak kerja area selatan KL ok je rasanya beli kat semenyih tu, kalau kena tol pun bera ...
awan_kelabu Post at 6-4-2011 14:22

gaji bulan2 tu...masuk kt cimb..die cume tolak duit beli coway jek...dan gaji masuk kt situ..agak2 boleh lepas x?..3K to total le.bersih basic kjaan mestilah kecik..
sy calculate kt web iproperty tu die ckp bulan2 dlm 1.3K la camtu...lebih kurang...

pastu sy buat tusyen dapat la dalam 500 bulan2

beli je..bukn ada loan kerajaan ke?
ejanskut Post at 6-4-2011 13:54

belum tetap lagi ejan...