CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: KUDABELANG

KISAH KEMATIAN ALLAHYARHAM SALOMA..1983..SIAPA YG BENAR?

Close [Copy link]
Reply 158# NAT_11

woooo... baru boleh relate dgn cerita mariani yang dia kena serang dgn norizan...sbb kalau norizan serang mariani on behalf of saloma macam pelik pulak... apsal norizan tak serang saloma terus aje.

cuba refer balik interview kat channel history aritu

mak nani memang suka cari pasal/gaduh...ingat lagi dedulu zaman 80an mak nani pernah gaduh dengan RAJA EMA...masa tu mak nani yang memperkenalkan RAJA EMA dalam dunia filem..filem MAWAR MERAH...meletop letop raja ema masa tu...masa tu mak nani ni pengarah filem ini..lepas mawar merah..mak nani ambil pula raja ema berlakon dalam filem ANTARA DUA HATI.....kali ni mak nani jadi pengarah dan berlakon sekali dalam filem ni..sewaktu untuk festival filem...raja ema mak nani calonkan untuk pelakon pembantu terbaik!!!!!!!!! bengang gile raja ema time tu....sebab masa di tawarkan berlakon di beritahu dia pelakon wanita utama..mak nani pelakon pembantu..alih alih time anugerah filem lain pula jadinya...sebab tu sampai sekrang RAJA EMA mana ngam ngan mak nani....filem MAWAR MERAH & ANTARA DUA HATI LAKONAN RAJA EMA  pula MEMANG susah nak dapat atau nak cari DVD atau VCD ....bengang dengan raja ema..terus filem tu entah mana dia letak atau simpan......

Post Last Edit by chewanmampus at 13-5-2011 15:08

Marilah tengok ni! Lobang dan keuntungan untuk semua!

http://goo.gl/zpgSg

http://goo.gl/zpgSg

Reply 163# chewanmampus

chewan mampus??????

utk keluarga n bff arwah ..sudah2 lah tu... sedekah kan Al Fatihah pada arwah lagi afdhal rasanya

Reply 161# nazurah

kesahnyer!!` mariani tak menipoo la kan bab die ngan p ramlee tuh??

Follow Us
Reply 163# chewanmampus

ko neh zila hakimie ker??

Reply 166# skymania

Sekai cuba hang study balik klip interview mokcik ni...

tapi baca thread Pramlee.. it was last year atau year before that, yg anak mak nani mentioned that yg dia and mak die ada kat Salome side masa she nak meninggal.. the issue was highlighted way before this this.. Ermmm!!

Aku rasa mak nani mmg dah melampau n melaluk...nak di hargai jugak agaknya....
As a part of saloma's family..,,depa ada rasa terhina jygak ngan kenyataan tak berasas mak nani tuh...mmmg kalau kita kira ....alah org dah meninggal buat apa nak amik peduli lagi...
Tp cuba bayangkan dian tu,shasa tu adalah kita...tetiba org kata kita tader di sebelah org yg kita jaga ketika meninggal...apa anda rasa....cerita melaluk camni takyah nak kuar ...boleh menimbulkan fitnah, aib, tersinggung dn sebagainya....

Ingat dosa memfitnah manusia ..adalah sesama manusia...kalau kita tak minta maaf...siapa nak ampun kan dosa kita tuh..renung2 kan...

P/s : mek tetap bertegas anak2 saloma ada sebelah mereka...mak nani dah nyanyuk...biasalah org tua ...nak perhatian lah tuh....

Reply  NAT_11

woooo... baru boleh relate dgn cerita mariani yang dia kena serang dgn norizan.. ...
nazurah Post at 11-5-2011 20:27

Masing-masing ADA PEKONG yang nak disemunyi. Semuanya nuduh
   arwah Norizan cemburu buta dan kalo ceta pasal diri diaorang, macam
   suci sesuci embun. Paling jahat cuma Norizan, menyerang orang kerana
   CEMBURU BUTA kunun...........

Aku rasa mak nani mmg dah melampau n melaluk...nak di hargai jugak agaknya....
As a part of saloma' ...
binjai318 Post at 12-5-2011 10:07

Kalao diaorang TAKDA pulak, camna sebab reporter jaman tu macam
    Bahyah ada nyindir-nyindir fasal anak-anak arwah susah sangat nak
    datang jenguk kat spital. Sekarang dah berzaman berlalu, baru nak
    rasa terhina. Kisah mak nani tu aku rasa ada masuk akal juga, cuma
    yang takleh dipakai, arwah mati dalam PELOKAN dia macam tengah
    berlakon pilem ANTARA DUA DARJAT pulek.............

Banyak sangat artis veteran yang belum sedar-sedar diri lagi....

Apapun, harap-harap Mak Nani & Mak Mariani, pakai ler tudung. Tutup ler rambut tu, sebelum ajal menjemput.. Aminnn

aku perasan lama dah mariani & mak nani ni tak ngam, masa teater sri mersing kt istana budaya aritu..masa malam last, ada penghargaan utk pelakon2 asal filem sri mersing, marianie & mak nani ada la, masing2 dapat bunga, masa tu nampak diorang berdiri jarak2 seolah2 tak kenal antara satu sama lain..padahal kalo dh belakon skali kan, filem yg 50 tahun dulu, mesti nostalgik gile, at least peluk2 ke, cium2 ke, tapi takde pun...kau kau, aku aku..

aku nak tambah lauk sket bab mak nani terlebih perasan ni..
baru2 ni ada interview dia lepas menang anugerah kat ABP tu
dia kata dia tak puas hati sebab dia tak dapat anugerah pengarah terbaik masa festival filem 1987..siap confront juri2 lagi, tanye sebab ape dia tak menang..pastu juri kite dia 1st timer lagi..dia tak puas hati sebab filem mawar merah yg kononnya bagus tu sangat tu, manade nk cari dah filem yg sebagus tu lepas2 ni
nenek ni tak sedar diri ke filem dia kalah dgn siapa? filem rahsia (hafsham) & puteri (rahim razali)...in fact mustapha noor menang pelakon lelaki terbaik tu pun aku rasa tak berapa nak layak sebab eman manan lagi layak..rahim razali buat filem abang tak menang pun pengarah terbaik, padahal dia layak, as 1st timer..tp lepas tu dia tak henti2 buat filem sampaila menang pengarah terbaik 2 kali...itu baru pengarah sejati
ini baru buat filem skali, nk terus menang pengarah terbaik, alahai...

yg paling tak sedar diri, dia mengaku dia pengarah wanita pertama kt malaysia...ya salam, seb baik saadiah dh meninggal..

bab sape yg mengadap saloma time dia mati tu, bagi aku tak penting..yg makcik 2 org ni sama je pun perangai, masing2 tak berubah..cumanya dari segi auta tu aku nampak mak nani ni lebih sikitla

aku rasa  btol aaa pasal mariani ngan pramlee... Mohtip nk  buat isu sapa yg ddk sebelah Saloma ketika beliau meninggal?? Takkan nk publisti kot ....
entah aaaa....maybe mak nani citer  betul  cuma dia 'left-out'  pasal  mariani ni ....

aku rasa  btol aaa pasal mariani ngan pramlee... Mohtip nk  buat isu sapa yg ddk sebelah Saloma keti ...
outcast Post at 12-5-2011 12:00

Akhirnya Mariani bukak pekongnya sundirik sebab arwah Norizan
    tak sebut pun nama orang yang dia terserempak dalam bilik dengan
    laki dia. Arwah Norizan cakap tak elok dibukak aib orang, kes pun
    dah lama berlalu dan orang tu dah beranak cucu sekarang....(Bacaria
    th 90han)

Akhirnya Mariani bukak pekongnya sundirik sebab arwah Norizan
    tak sebut pun nama oran ...
NAT_11 Post at 12-5-2011 12:09

x paham aaa .. mohon penceraham uolls

alaaaaaaaaa perkara2 ngaku, pefeeling kawan baik ni ramai jer...padahal masa susah semer larik takmo kawan, mcm tu gak jadi pd arwah TS P Ramlee....masa dier susah baper kerat sgt la kawan dier....masa dier tgh gah semer menempel..........aku caya lagi citer Dian ngan Shasha nih...........sapo plak nak bayar bil, klu Dian ngan Sasha nih balik kemas umah? Mak Nani la kot settle bil...ceh!

Aku penah jumpe mak nani ni.. dia dok k.jaya kan
selalu nampak kat kedai mamak.
selekeh jek tapi masa tu pakai tdung.
ada sekali kawan aku nampak dia lap hingus kat tudung je..
selekeh tol.. tapi bile kuar tb mak aih.. siap ngan kebaya jarang

dah seabad kesah neh..motip timbul balik