CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sekngucing

raksasa di bawah mid valley

aku org kuching swak.tp selalu dtg kl shopping2.destinasi wajibnya mid valley la cos sini murah la jugak.just nak share,tahun lepas dlm bulan disember aku dtg sini nak shopping mcm biasa.time aku pegi midvalley aku punya la terkejut beruk.aku tak tau sama ada ilusi aku atau realiti.tgh jalan2 dlm tu aku terpandang satu makhluk besar dan berbulu kat tgh2 org ramai di midvalley tuh.besarnya berkali2 ganda besar dari manusia.tp org lain ok jer.siap ambik gambar lagi.biasalah,TEDDY BEAR COMEL DAN BESAR mesti org nak bergambar.errrmmm itu hiasan utk krismas jerrrr.

laaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaarrrrrrrrrrrrriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii...

bia betoi???????...mid valley tmpt lepak aku tue!!!..moh pakat2 pi tgkap

xpe,otromen taro kn ada...

Reply 67# Princess_H

aiyak!!!besar giler weh!!kalo jumpe mau aku lari!!

kisah 4(panggilan tiada bekalan di kuil hindu)

saya gelarkan dia pak dek(bukan nama sebenar).....

malam tu aku terima panggilan dari pusat data bangsar,berkenaan dengan satu premis di kawasan setapak,iaitu kuil hindu yg tiada bekalan elektrik...
aku bergegas ke lokasi itu bersama team aku...

setibanya kami di situ,aku turun dari kenderaan..aku menyuluh laluan ke kuil itu..ini kerana laluan ke kuil tu terpaksa menggunakan kudrat kaki..sebab van xdapat melalui jalan itu.
kuil itu terletak bersebelahan sungai,

dalam aku berjalan tu,sambil menyuluh2,kut-kut terpijak ular ke,ape ke..nanti jadi kes naya pulak..bukannya apa..ni sebab aku dh serik kalau dapat panggilan kerosakan dr kuil...

dulu..aku pernah terima call dr pihak pengurusan kuil yg berdekatan dengan midvalley..
seingat aku..masa tu menunjukkan pukul 2pagi...setibanya di lokasi,aku bersama team aku masuk kekuil tu,pihak kuil di midvalley tu menunjukkan punca kerosakan(kabel overhead di atas tiang spun terbakar dan putus).aku pun terus mengarahkan team aku mengambil tangga untuk memanjat tiang tu.tiang tu bersebelahan dengan pokok yg besar dan merimbun.dengan kesamaran cahaya lampu jalan yg berdekatan..terasa seram juga.

setelah aku memanjat tiang tu..aku menyuruh pembantu aku memberi kan kabel yg jatuh ke tanah akibat terputus dan terbakar tu kepada aku.sebab aku dah bersedia utk membuat penyambungan secara live(aliran elektrik masih ada)...

sedang aku membetulkan kedudukan untuk persiapan penyam bungan tu,aku lihat pembantu aku xbergerak dari tempat dia berdiri..aku memekik pada arah dia supaya dia terdengar.Bukannya apa,dah hampir pukul 2.30 pagi..sejuk berdiri atas tiang..

lalu pembantu aku menoleh ke arak ku..lantas dia berlari naik tangga.sehinggakan macam nak patah tangga tu..terus dia memaut pada safety belt aku.Aku hairan juga..macam aksi jackie chan pulak bila sekali imbas..pembantu aku dengan nada tersekat2,memberi tahu ku.yg dia terlihat seekor ular tedung sebesar batang pinang dibawah pokok besar tu.
ular tu sedang makan telur dan minum susu!!!

aku terkejut.Dengan rasa ingin taku bercampur xpercaya..aku turun dari tangga dan terus ke pokok besar tu..apa yg aku lihat dan apa yg di ceritakan oleh pembantu aku itu,memang betul!.ular tedung hitam dengan kepala yg mengembang sedang menikmati hidangan telur dan susu!!!lidahnya panjang!!terjelir2.Aku lihat bekas makanan tu seolah2,ular tu haiwan belaan pihak kuil...mana taknya telur satu besen..susu satu besen..

lemah lutut aku semasa melihat kejadian tu.tiba2.bahu aku dipegang.aku toleh kebelakang,rupa2nya tok sami memandang ku dengan isyarat suruh aku senyap.
dia membisik ke telingaku,menyuruh aku menyiapkan kerja2 tertangguh td..

aku terus menyiapkan kerja tertangguh td..tp dalam keadaan gementar.suasana terasa sunyi sepi...bila selesai.aku terus ke van.sempat aku curi2 toleh ke arah tok sami di pintu kuil tu...muka dia tersenyum.seolah2 dia menyuruh ku merahsiakan perkara itu...

credit to
http://mforum.cari.com.my/viewth ... page%3D1&page=3

natang apa bewak gabok tu?
sekngucing Post at 17-5-2011 14:12

Bewak gabok tu biawak besarlah.Satu lagi selain biawak,kura-kura juga menjadi makanan kegemaran India Hindu.Kat sebelah Kg aku memang susah nak tengok kura kura sebab dah pupus ditangkap oleh geng geng ni

Follow Us
ooo tempat kami dipanggil Boyan

ooo tempat kami dipanggil Boyan
sekngucing Post at 3-8-2011 12:59

Kalau kat tempat saya ,boyan tu bermaksud jambul bagi rambut.Kalau tahun tahun 80an org kat sebelah utara ckp rambut remoih.Boyan juga dlm loghat utara sebutan untuk panggilan kepada masyarakat Bawean.

kena panggil Pembandaran tu suh tangkap letak mana2 tempat yng sesuai.. nanti membiak lak raksasa tu...

wahh teringat aku masa drive kat kampung nak pegi beli mee sup, tepi tuh sungai, ada la biawak punyalah busar, hampir sampai ketinggian kat nombor plat kancil aku! kuss semangat tapi secepat kilat ghaib, mase tuh tengah hari panassss, mungkinkah jin?

pestime tau ni

malangnya aku takde kamera laa, aku tgok dgn mata kepala sendiri je, dekat sungai (?) ke tali air be ...
sekngucing Post at 11-5-2011 18:28

itu sungai klang la...

mana gambar raksaksa

jom pakat jgn p MV...

tajuk punya la saspen tapi biawak je.. ingatkan buayak kee

Yg psl india makan biawak tu, Staf india aku dulu ada cite, rakan sekerja die di ujung minggu memburu biawak, wak makan dgn kepercayaan leh tingkatkan libido lelaki. Kembang tekak aku

aku rasa tu bukan biawak..tu specis terancam...nama saintipik dia ...lukusatupantarikmisiliscomondo. ...
kucingTomey Post at 13-5-2011 21:08

Aduh, kalau Uneks 1,2,3,4,5,6 ect baca ni mesti dia sentap mak nak...

raksasa di bawah mid valley

Bewak ni mmg binatang yg menakutkan. Ular apatah lg....ada petua x supaya ular xmasuk umah?

(posted by mobile)

Bela kucen la

Reply 138# chickenwing

Yg psl india makan biawak tu, Staf india aku dulu ada cite, rakan sekerja die di ujung minggu membur ...
Haslita Post at 28-4-2012 00:44

orang erab pun makan bewok...tapi kat sana di panggil dhob...bewok padang pasir... ummah melayu pun dulu tergila2 cari dhob masa gi arab...