CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 8360|Reply: 44

Umur dah meningkat, tp kerja still tah hape2...

salam korang semua...mtk maaf kalo post thread baru ni, wat kecah je kat bod ni...

tp aku pening la, siyes tgh sakit pale ni...berdenyut2...memikirkan mase depan kerjaya aku ni...nk mtk pendapat & nasihat korang la

aku ni, umur dah 30++...pas abis dip, aku keje kat kilang elektronik, in-charge shipping, bab2 export2 tu, aku lah handle...xde kene ngena dgn ape yg aku blaja kt u...then, bile dh kawin, dh ade anak, 2 org ni, aku terasa sgt2 gaji aku x cukup & x berbaloi dgn keje yg aku buat...aku pun riki keje lain, alhamdulillah, dpt...dpt la gaji yg aku rase sesuai, aku pun blah....pendekkan cite, aku xleh keje situ sbb jauh, ekceli jauh ni, xbpe hal sgt la kalo x kene stayback, keje aku lak, byk sgt, mmg kene la stayback tu yg buat terasa mcm jauh la sgt, sbb balik lambat...sian anak2 aku & bbsitter le...discuss2 dgn hubby, die suh carik keje lain....dekat sebulan gak aku tanam anggur,dpt keje kt forwarding agent, adoyaiii....mcm keje kt pasar borong, aku dah le xde experience keje mcm tu, xleh nk concentrate keje, ade je gangguan...then kwn aku call, ade lak keje kt shipping line...according to kwn aku ni, kalo keje kt shipping line, calm la sket & job pun x messy...aku lak, dah terpikir nk keje ikut aku nye dip iaitu office management or previously known as secreteryship executive tp x tau la leh dpt ke x, aku dok pikir2 mcm aku xleh la keje lg dgn jenis keje yg terlalu complicated ni....kt ofis rase pressure je, dgr boss marah2 colleague...pastu jenis keje yg mmg kene chase org, marah org, aku jd bengong....

arini lak, anak aku sakit mate, aku call la bos aku tu nak bgtau, mebi aku lambat @ take hafday leave...sekali tu bleh die sound aku, u nak keje ke x...don't waste my time la, ape la...leh die membebel2 ckp aku xnak tolong die la, ape la, dh bg gaji tinggi pun ape yg u (aku) nak lg...dah die bebel2 tu, aku yg tgh tergamam ni, baru nk bkk mulut, die tanye, bile ur last day? aku blur la, pehal lak mamat ni...tetibe je....ekceli mmg la aku ade ura2 nak blah, tp aku tahan la dulu, aku pujuk diri aku, sambil adapt kan diri dgn environment keje baru ni mmg take time la, pade aku....dah bos kap lam ya nga aku ni, mcm xleh dibwk bincang, mcm bagus sgt, aku tetiba bengang la kan....elok2 aku 50-50 nk keje situ terus aku rase 100% nk blah...ikutkan arini nk bg notis...tp keje x carik lg....laki aku dh sound suh keje elok2....

adoiiii....camane ha korang....aku dh xde ati nk keje dgn org mcm tu...tp ngenangkan ade bende yg nk kene bayo ni, adoiiiii....x keje kang, mati kutu lak, dok umah ni xdo dhoit sendiri....tp siyes, xleh keje la dlm keadaan mcm tu....

Rate

1

apa kat kak wat bisnes.untung dunia akhirat

cube cr lobang2x keje kt jobstreet

Reply 1# peahjamboo

alahai, sian kau peah...kalau kau stress tahap gaban pun, kena bwk bersabor....
staf kat tempat aku ni selalu cuti sebab anak sakit....tp kita kena la tgk pattern cuti dia tu...tak leh nak serang camtu je...kalau anak kita plak yg sakit cemana ?

so, about boss kau tu...nanti bila masuk kerja, tunjuk surat doktor yg endorse kata anak kau sakit....pehtu slow talk ngan dia.
kau kata, ok bos, saya akan bagi notis as per offer letter(kalau kau nak resign la)...saya dah buat yg terbaik, tp sebab external factor (anak sakit mata), saya takdak choice tp kena cuti jaga anak.

bos, area mana yang saya tak perform ? selama ni saya tak penah dapat pun memo / reminder letter / counselling yg menyatakan saya ni tak perform. kalau bos nak suruh saya berenti, apa reason ?....hang kena firm, peah. sebab majikan tak leh simply suruh staff berenti kalau takdak semua tu...kalau bwk pi labour office, depa akan tanya....kalau majikan nak suruh staff resign, dia kena apply natural justice + progressive discipline...ingat mcm drama TV ka ? you're fired !!! sorry, kat mesia tak leh buat camtu ek..

in the meantime, cari le keje lain yg lebih sesuai, takpun register nama hang kat mana-mana recruitment services, depa boleh tolong hang dpt job placement as per required...

good luck...

Rate

1

Reply 4# yayaji

tu dia akak yayaji dah kuar taring !!~   hai kak yayaji lamo x sembang kan.

tu puan tanah, ape yg kak yayaji ni ckp 100% betul. hehe. akak yayaji ni hr kan ahkak kaaaan !!~
sementara tu kojo la dlu. jgn ikot emosi lebey. sian anak2 nk makan. dapek kojo baru cpt2 tender notis. biaq pi kap lam ya nga tu nk bising pcamno pun. den nye bos lg haru biru. haha. (tanya yayaji   ) try to be wiser yer jgn emotional. eventually pasaan stres tu hilang gak.

Reply  yayaji

tu dia akak yayaji dah kuar taring !!~    hai kak yayaji lamo x sembang  ...
BeeHaa Post at 23-5-2011 14:52

weiii kamu!!! pi mano nih ? lama tak muncul.....akak bg tau aniezack..sure beehaa coti sakan nih...maklum ler..coti pree.... jeles...jelesssss....amacam kes ? still hanging lagi ? cer citer..cer citer...

Follow Us
Reply 6# yayaji

sy dah reply kat thread sy sendri..kang puan tanah marah plak tumpang tanah dia laks !!~   maafkan kami ya puan tanah !!~
puan tanah dok mana. mana tau sy ada lubang keje ke ...boleh tolong2 ringankan beban anda itu..

thx korang semua...

aku bg notice resign td, ikut offer letter, seminggu notice, malangnye, bos kap la ya nga aku tu xmo aku lg lame2 kat situ, terus die release aku benti cepat iaitu arini LAST!!!

mmg la aku x bpe kesah, pade aku, x rugi x keje dgn si kap la ya nga yg putar belit dan berlagak gile mcm tu cume aku sedih la, seumo idup x penah aku benti keje mcm ni, rase mcm diberhentikan pun ye....seb baik company bg gaji...

Beehaa, aku dok klang, kalo ade lobang2 keje leh la habaq2 kat aku....haiiiii....tah le, aku rase down sgt2 lepas resign ni, rase mcm tah hape2 la...gamble gile benti ni xde langsung back up keje....huhu....nasib aku la....

Reply 8# peahjamboo

ermm xper maner la tau rezeki dtg mencurah2 nanti..bersabor la dulu....

bertabahalah tuan tanah!! berdoa lah moga ko dpt keje yg tetap nanti..

ko jgn jdk macam sowam kawan aku neh..dpt keje gomen..tp tolak..sbb die dpt posting kat serawak..gigih tolak hokeh!! padahal jawatan..kemain gahnyer.,.pengarah cawangan bla..bla....

Reply 10# skymania

bagus la kawan ko tuh.... ckp terang2 yang die xnak... at least perkara tuh dpt disetelkan cepat.... tuntasnya xsalah nak demand kalo tau cara....

thx korang semua...

aku bg notice resign td, ikut offer letter, seminggu notice, malangnye, bos k ...
peahjamboo Post at 24-5-2011 21:26

peah, kalau kau dok kat klang, meh cuba keje kat tempat aku nih...kat batu 3 shah alam, aku tgh cari shipping coordinator....

Reply  peahjamboo

alahai, sian kau peah...kalau kau stress tahap gaban pun, kena bwk ber ...
yayaji Post at 23-5-2011 12:27

Good advice... ..bole jadi panduan & motivasi..

Reply 11# teky

bagus apanyer??????? gelojoh buat keputusan... pastu nyesal sendri..seb bek leh patah balik..kalu buatnyer tuh jeh skali peluang?? macam maner?? nyesal lah smpi ke lubang kubor uols!!

nih pon dgr khaba tmpt posting lgk tak di tetapkan..huurrmm..macam nak kene kick jh... ala2 pangai diva gituh kan..

peah, kalau kau dok kat klang, meh cuba keje kat tempat aku nih...kat batu 3 shah alam, aku tg ...
yayaji Post at 25-5-2011 08:52

siyes ke????
aku bg resume skrg gakkkkkkk....(hehehe...gejoloh lak!)
mmg post aku last benti tpt lame shipping coordinator...molek la tu...

kaka yayaji, pm la ur emel...thanks in advance....

siyes ke????
aku bg resume skrg gakkkkkkk....(hehehe...gejoloh lak!)
mmg post aku last benti t ...
peahjamboo Post at 25-5-2011 11:11

bagusnye ahkak yayaji nk tlg ahkak peah yer.. dasyat la kak men  benti jer. klu den x leh lah. psl gaji somi rendah dr den. nk tak nak kena sabo dan sabo dan sabo. tp bos camtu pun x leh blah gak. nk tahan lama2 pun sakit jiwe je xleh nk lebeih kurang !!~ :@ :@ :@  kampeni dia ke ?

tu ar beehaa, gamble je ni...tp, at least akk ikut procedure & terms dlm offer letter tp dah die xmo aku dok lame kat situ....lepas aku blah, ade la yg report si kap la ya nga tu cuak takut keburukan die terbongkar, sbb aku ex-customer diorg...ontah la, lantak arr...malas aku pikir, yg penting gaji aku dpt, dan carik keje yg betul2 sesuai dgn experience aku, so aku pun hepi gi keje sbb dh tau wat keje....

thx sesangat kat ahkak yayaji....lebiu....;)

tu ar beehaa, gamble je ni...tp, at least akk ikut procedure & terms dlm offer letter tp dah die xmo ...
peahjamboo Post at 26-5-2011 14:15

so how??? apa hapdet terkini peah?? dapat kije baru dah?? bleh i tau last gaji u baper? atau kalo da start keje baru, baper dpt?

kalo setakat gaji bawah rm1000, i baru nak cadang u wat babysitting je (bukan keje duduk atas perot baby yekk) normal rate skang sorang baby around RM400. kalo u dok umah flat lagi mudah... iklan jek kat bawah, mau 3-4 org dtg hantar baby (bleh kalah gaji engineer)
pastu kenekan syarat; bekal susu, makan minum dan ot kalo lewat amik.

keje pon dok umah jekk... lepas tidokan baby2 tu suma bleh layan porem ngan kitorang
amacam??

abg cak...takat arini, terus terang sy ckp, sy ni x bpe ade talent jaga bb @ bdk kot...dulu pun penah ade angan2 bkk nursery tp husband dah perli2...pikir2, tul gak die ckp tu....jage anak sendiri pun tah hape2...

smpai skrg lom de rejeki lg abg cak, smlm gi intebiu post clerk pun, even kwn yg rekemen pun, mcm xde tanda2 nak dpt je....malang nasib den ni....sy bkn memilih beno tp majikan ni pun agak2 la kan, tgk la kelulusan & experience org camane, then consider la kite ni ade komitmen...xkan la kalo title clerk tu, xleh demand sket ke gaji...kalo post clerk ni, kene gaji bwh 1000 ke???? ape la kan...gaji seriban nk mkn pe?bayo kete, utang blajo, bbsitter, bg mak sket, blanja minyak & mkn ari keje, abishhhh....saving pun xleh dah...jgn kate saving, mkn pun kene catu....huhu...baik jd bbsitter kan bak kate abg cak, tp tu la, sy x leh jaga bdk ni, sedangkan anak2 sy pun skrg ni dgn bbsitter, bleh???

eh kan ko kate ko amik dip secretarial kan? aku pun dlu ader amik dip ni,, aku keje personal assistant,, kalu dh lame keje leh dpt 3k atas, mcm kat tempat aku ni PA gaji 5k, tp skrg aku wat account,, boring. dlu aku resign jd PA sebb boss kesayangan aku tu dh resign, bukak sykt baru, die ajak same tp tempat tu jauh, so aku pun balik la kpg, boring kat kpg aku dtg balik kl, mase tu ade kosong wat account nk urgent, aku pandai wat account ni pun bkn sebb ader diploma, tp thru experience, sebb company cine yg aku keje ni memg superb baik, aku jek sorang malay. tp aku sker keje dgn dieowg.

so TT, skrg ni ko keje per, aperkate ko try jadik secretary or PA, kat jobstreet tu melambak, nak tak nak jek weh..