CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 22775|Reply: 38

Wish or Grand Livina

Guys,
Nak tanya opinion tuan/puan yg maha bijaksana...should i buy wish or grand livina? Grand livina baru new facelift or wish recond tahun 2005 - 2007...dari segi handling, fuel consumption, maintenance dll. Harga lebih kurang sama je...cc sama 1.8...mana yg lebih berbaloi?

tak penah bawak G.Livina, but drove Wish before. Fuel consumption very good. Comfort and handling pun bagus. Interior space pun much bigger than Livina. To me, the only pro for Livina here is that it's new. Kalau same age Wish is sooooo much better. But Wish pun takde byk problem. I kept mine for like more than 8 years. Masa jual tu, condition was still very good. Tak penah lak rosak yang teruk2. Maintenance kira low la jugak. Tapi i mmg jaga the car very well. Service pun kat tpt yg specialize for Wish je (masa tu tak byk workshop yg specialize). So kalau nak beli used car tu, make sure you check the service record la.

Rate

1

ambik je nissan brand new car, keta second hand ni nasib xbaik nak bela lgi mahal

Anak dara ngan janda...for sure pilih anak dara. Kalau janda berhias boleh lah pertimbangkan, ni dah tua (tahun 2005 tu), berapa banyak laki dia kat jepun pun kita tak tahu, entah2 kat Malaysia pun dah ada laki. Laki jepun ni pulak jenis ganas, mana tak ganas, mereka memang plan nak pakai utk 3/4 tahun aje, lepas tu cerai and kawin lain (dah tentu dgn anak dara baru).

Conclusion

Livina

Rate

1

sebenarnya kalau dari segi keluasan dan spec, wish lagi bagus dari Grand Livina...itu mmg boleh dijangkakan sebab harga sebenarnya jauh lebih mahal dari Grand Livina...

yg jadi harga lebih kurang tu sebab wish tu second (maybe third, fourth dan seterusnya) hand...so, kalau wish tu condition dia dekat2 macam baru, ok la...berbaloi la...tapi susah la nak dapat camtu...rupa luar mungkin ok, enjin tgk nasib ar...kalau nak ambik wish, nak selamat sikit, time nak tgk tu ajak ar pomen...

kelebihan Grand Livina adalah kerana dia baru (dan ada lubang air-cond untuk 2nd row)...so, tak risau sangat...kalau ada apa2 pun, ada warranty lagi...ruang, mmg kecik berbanding wish...kalau setakat anak kecik2 lagi dan baru 2-3 orang, ok la...kalau ramai dan besar2, susah sikit beb...

kalau nak ambik Grand Livina aku cadangkan ambik full spec impul...dia punya suspension sedap sikit...rupa pun lawa sikit dari standard...

apa pun, bagi aku dua2 ada kelebihan dan kekurangan...bergantung pada setakat mana ko nak ambik risiko dan setakat mana keperluan ko...kalau aku, dengan keadaan family aku, aku ambik Grand Livina 1.8 Impul je...interest pun murah sikit...hehe

Rate

1

Reply 4# zzcbr
tapi kalu janda cm RCW, natasha hudson or maria farida cmne.,..

Follow Us
ambik je mana2 pun.. wish syok mcm wish.. libina syok mcm libina..

tp takleh celen innova la.. ( lawak je )...

both a good car.. cuba timbang balik secondhand value.. interest bank.. harga part2..

kalo libina lebih baik.. angkat libina.. kalo wish lagi baik.. ambik je wish..

cuma wish punya sekenhen value mmg lambat gila turun.

Rate

1

Libina dah conform booking...cuma ada member offer wish...tu yg terfikir tu...

antara ciri2 Livina yg aku tak suka....takde signal kat side mirror...
tapi tadi tgk paper, livina yg baru dah ada benda tu...

Rate

1

Wish nampak more sporty then livina...
dua2 made in tempat yg sama...maintenance pun tak kisah dua2 pun lebih kurang jer costnyer...ada org suka wish coz nak ghaser glamour nampak sporty...livina takleh buat nampak sporty tu coz tang design lampu dia ajer design mcm old skool sket coz takde projector lamp...alza pun pakai projector lamp ...buatlah design yg mcm mana pasang skirting ke tinted ke lowered ke...tang head lamp gak fail

Aku tak tahu wish ada pengedar sah atau tidak. Tapi Grand Livina memang ada, segala urusan lebih senang. spare part dan service.

Rate

1

Wish nampak more sporty then livina...
dua2 made in tempat yg sama...maintenance pun tak kisah dua2 ...
mrsakit Post at 12-6-2011 20:00

head lamp bleh buat bro hehehehe kedai banyak pilih mana mau janji duit nya

Bukanya nak buat racing, tak perlu la nak tanya pasal handling

head lamp bleh buat bro hehehehe kedai banyak pilih mana mau janji duit nya
mozaiakis Post at 13-6-2011 13:06

kalo byk pilihan kat kedai..confirm org kata beli kat kedai abang

aku pilih libina walaupun wish nampak lebih sporty. MPV ni (tak kira lah apa model) ropa aje sporty tapi handling tak sport pong coz tujuannya bukan nak main sukan tapi lebih kepada people carrier. Wish 2005  ni (aku andai 1.8L lah baru boleh compare dengan cik dina) yg paling aku tak suka sebab 4 speed auto...aku rasa (mungkin perasaan aje ni), engin dia mengaum biarpun atas highway (mungkin disebabkan 4 speed tu ~ berdasarkan pemerhatian aku sebagai penumpang). Lain lah kalau Wish baru 7 Speed CVT Valvematic.

Rate

1

kalo byk pilihan kat kedai..confirm org kata beli kat kedai abang
mrsakit Post at 13-6-2011 20:20

kedai abang dah nak pupus dah.. kat kuantang ni pong dah tukor sykt lain.. tapi ala2 kedai abang la hehehehe

Anak dara ngan janda...for sure pilih anak dara. Kalau janda berhias boleh lah pertimbangkan, ni dah ...
zzcbr Post at 11-6-2011 07:56

Asik anak dara aje, habis tu macam mana dgn janda?

Aku tidak percaya kepada teknologi Valve. Asalkan kereta boleh berfungsi. Sama saja. Tenaga dihasilkan apabila pembakaran berlaku. Sikit bahan api, sikit la tenaga yang dihasilkan. Ini semua kerana lariskan jualan saja.

masa 1st version livina minyak tak boleh isi full tank kan, sbb ada technical problem klu x silap... skrg dh ok ke??

Sy pilih livina. Lagipun masih baru. Dari segi kualiti enjin masih lagi terjaga. Yang paling penting, warranty masih ada. Jadi kalau ada pa2 kerosakan pun, boleh klaim warranty (spare part original). Kalau ambik Wish 2005, mungkin banyak part 2nd hand (bukan ori). Lagipun ambik kereta 2nd hand ni main berani jer. Kalau dapat yang baik, untunglah. Kadang2 nampak dari luar cantik, berkilat, tiada leaking tp bawak sehari dua, dah nampak minyak enjin menitis dll. Kalau dapat yang lagi menambahkan kepeningan kepala, mengosongkan duit poket dan membuang masa, susah jugak.

12Next
Return to list New