CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ungu_merah

Koleksi Kisah Seram Aku

Post Last Edit by ungu_merah at 15-6-2011 14:27

Kisah ni pun masih pasal Misteri alat tulis lagi. Masa ni mula2 pengambila pelajar. Aku sebagai salah satu JK yg bertanggungjwb utk pendaftaran pelajar. Dua hari sebelum hari pendaftaran aku dah minta sorg staff aku pastikan semua keperluan dan peralatan cukup, terutama dari segi alatulis la. Aku cakap masa ni kat workstation diaorg, agak kuat jgk suare. Masa ni aku ade sebut pasal pen biru. Aku namakan staff aku balqis la ye.

UM: Balqis saya nak awak pastikan semua peralatan dan alat tulis cukup utk semua JK. Saya nak awak sediakan ‘PEN BIRU DALAM  20 BATANG’. Masukkan pen dalam bekas.

Korang nak tahu apa yang berlaku keesokan harinya dah tersusun camntik dah ‘PEN BIRU’ yang aku nak kat atas meja staff yg aku suruh tuh. Pastuh dia Tanya aku sbb nak pastikan aku ke yg susun pen siap dalam bekas. Memang sah2 lah aku x ngaku kan. Bukan aku yang buat. Nampaknyer dia dah tolong kemas dan susun. Last 2 aku cakap

UM: Saya harap awak yang pinjam barang2 ni atau nak guna pulang balik. Esok ade pendaftaran . Jadi pulang balik dan letak seperti asal.
Masa UM cakap ni pun seremmm jgk, tp terpaksa ckp sbb xnak masa pagi pendaftaran segala alat tulis xder. So far alhamdulillah xder pe yg berlaku. Tapi rupanya usikan manja tu diganti pada waktu malam.

Kebiasaannya bila hari pendaftaran UM dan beberapa staff terpakse balance kan akaun pada hari yang sama . Jadi oleh kerana jumlah yang agak besar dan resit yg berkotak2 jadi terpaksalah kerje sampai malam.Masa UM dan staff dlm 4 org cam tuh dok sebuk buat balancing. Tetibe lampu kaunter padam dgn sendiri. Pelagi terkejut la bebudak yg duduk mengadap kaunter tuh. Kalau korang nak tahu kitaorg sumer pompuan xder staff lelaki pun. UM suruh je sesape bkk lampu. Baru jer staff nak bangun, tetibe lampu kat tempt kitaorg lak padam. Pelagi masa ni sumer dah menjerit dan terkejut. UM daripada tak rase ape2 pun cam nak tercabut jantung. Agak lama jgklah kitaorg nak tunggu lampu on. Nak on lampu kena pegi dkt pintu utama. Pintu utama agak jauh kat tengah..tp sbb dah tak thn duduk dlm gelap UM beranikan diri nak bukk lampu.

Baru dua tiga langkah tup2 lampu dah menyala semula. Ya Allah korang bayangkan , elok UM patah balik lampu padam. Sampai UM jerit jangan main2 lah orang nak buat kerja. Pas UM cakap mcm tuh lampu x on dah. Last sekali UM yg on kan balik lampu. Masa tuh bdk2 sumer dah diam dan tunduk jer. Balqis tetibe dah ajak balik, so derang sumer dah pakat nak balik. UM masa ni geram jgk kan dah lah keje xsiap lgi camne nak balik. Dorg ckp derang xleh tunggu.

Sumer dah angkat beg..habis xkan UM nak tinggal sorg2…waaaaaa xsanggup. Last sekali UM pun angkat kaki cabut lps dah simpan sumer dalam bilik. So nak balik ni lampu tuh padam satu2 ikut pergerakan kitaorg.  Punch card pun sama, ade bunyi punch lps kitarg sumer dah punch. Sampailah kat koridor bawah lampu dok la bukak tutup. Memasing dah senyap dan pg kat moto2 masing. Pastuh balik rumah xde sorg pun bukak mulut atau tny ape2 , jam nasa lebey kurang 10.45 kot.

Esoknya si Balqis dating dkt UM citer la balik sbb pe derang pakat nak balik. Derang cakap masa UM nak pasang lampu tuh , derang dah nmpk ade sorang pompuan rambut panjang berdiri kat situ. Gulllpppppphhhhh patt la. Huhuhuhuhuuu seb bek derang xcakap masa tuh klu x entah2 UM yang cabut dulu.

mak aii....seram nyer
kuat btol ati korang kan

mak aii....seram nyer
kuat btol ati korang kan
seeri_7843 Post at 15-6-2011 15:58

seeri kuat xkuat kena hadappp

kuat semangat jg la UM nie yea....
tp byk sungguh pengalam Um nie...

UM... tabik spring la kat uollss...
kalo LS, dah dalam dah takder kat sana

kuat semangat jg la UM nie yea....
tp byk sungguh pengalam Um nie...
cucumin Post at 15-6-2011 16:34

siyesli sebnrnye UM sebenarnya sorg yg penakut tp bila dah terpaksa tinggal sorg2 semangat tu kita kena develop sendiri. Sbb UM rasa klu ikut penakut UM mmg xleh nak wat hape la.

kira ala2 takut2 berani . camtu lah UM. dgn harapan takat bunyian xpayah nak tunjuk diri..sbb xsanggup nak tgk

Follow Us
Post Last Edit by ungu_merah at 15-6-2011 16:41
UM... tabik spring la kat uollss...
kalo LS, dah dalam dah takder kat sana
labusayung Post at 15-6-2011 16:34

LS, huhuhuhu xyah tabik spring sbb UM bkn nyer cam org lain yg hati kering..... .

lagi satu kan tu sbb UM nak bkk rumah sbb ni baru sikit bayk lagi pengalaman yg nak dikongsi . Nanti UM update dr masa ke semasa ek.

UM.. tadak citer baru ker?

mode : takut-takut-berani-nak-baca-jugak

UM.. tadak citer baru ker?

mode : takut-takut-berani-nak-baca-jugak
labusayung Post at 16-6-2011 12:02

ade ptg2 seket UM paste kat sini

gila la UM! kalau aku memang seratus kali pengsan suda. hee update lagi! tenkiu UM!

Reply 2# ungu_merah

tido yg kena tarik kaki ni x boleh tahan...mau x boleh tido smpai pg

benda tu suka kacau orang tido gamaknye...

waahhhh tahniah TT dh bukak umah sendri.. masih terkukik2 gelak baca cerita pasal atok mintak penutup mulut smlm. keepidap!!!

blm hbs baca cerita alat tulis lg ni sbnrnya.saja nk komen siap2.hehe

gila la UM! kalau aku memang seratus kali pengsan suda. hee update lagi! tenkiu UM!
blue_szeto Post at 16-6-2011 13:42

betulll klu xlawan perasaan takut rase dah lm pengsan. Tp UM fikir byk kali gak la nak pengsan , sbb takut bilo sedo nnti dah kat tmpt lain ..huhuhuhuhu

Reply  ungu_merah

tido yg kena tarik kaki ni x boleh tahan...mau x boleh tido smpai pg

b ...
stryder_cats Post at 16-6-2011 14:12

masa memula kena mmg sampai pagi la xleh tido

waahhhh tahniah TT dh bukak umah sendri.. masih terkukik2 gelak baca cerita pasal atok mintak penutu ...
hakunamatata Post at 16-6-2011 14:12

tq, hehehehehe. tp citer ni UM sendiri masa nak taip dok tersengeh2. hilang perasaan serem ye tak

UM ade satu citer lagi pasal alat tulis ni. Kerja kat tmpt cari ilmu agaknyer mmg derang pun nak blajar sama kot. ni pasal kat stor lak..tungggu

Kisah ni pun pasal misteri alat tulis lagi. Nak dijadikan citer Kitaorg punyer stor utama simpanan alat tulis mmg lah besar kan. So ade la sorang Penyelia dan sorang pembantu yang bertugas kat situ.

Rentetan daripada kes kitaorg yg selalu kena main aci sorok alat tulis yg aku citer kat entri seblum. Rupanya kat Stor utama lagi dahsat korang. Aku bagi nama penyelia tu En. Ali  dan pembantu dia Razak la yer. Encik Ali dengan Razak sebenarnya dah tak lalu dah dorg nak susun stok hati2 sbb bila susun pensil sumer, esoknye dah jadi pensil+pen+pemadam. So kad stok dengan stok mmg xkan sama.

Satu hari tu UM degan sorg pegawai encik Saleh ni ditugaskan buat verifikasi stok kat situ lah. So pergilah kitaorg berdua dengan gegeh nya la. Kitaorg agih2 kerja lah bhg dua kawasan. Kalau tidak bila nak habisnyer.UM punyer bahagian banyak pada kertas dan borang. Encik Salleh pada alatulis.

Masa UM tgh semak kertas tertibe UM Nampak lah kenapa derang susun bercampur warna. Kenapa xasing, bila dah camtuh UM pun catitlah sebagi penemuan kan.. Lps tu UM dengar Encik Salleh dah bebel sbb alatulis berterabur dan xseperti kad stok.

En. Salleh : Ali, kenapa u oll xsusun betul ikut kad stok. Cam ne ni, kalau Audit masuk teruk kita.

Encik Ali : Encik Salleh habis kan dulu verify tu, nanti saya bagitau kenapa.

So bila dah dia cakap mcm tuh, kitaorg proceed la kerja tu sampai habis. Nak dijadikan cerita UM dah terlupa nak catit berapa jumlah kertas kuning , so patah balik kat bahagian kertas tadi. Bila sampai kat bahagian kertas…terkejut UM tgk kertas tuh elok je pulak susun ikut kaler. Terdfikir2 la kan xkan salah tengok kot, bila dah camtuh terus cancel pe yg UM tulis.

Encik Salleh dh membebel2 dah sbb xlarat nak padam repot yg dia buat. Yelah gerak sikit bile tgk bende yg xok sumer ok. Last2 sekali kita org putuskan nak tny pada Encik Ali pe yang berlaku.

Encik Ali pun bkk la cerita yg derang berdua dah lali sangat. Tu sbb derang xde la beria2 nak susun sangat. Sbbnya klu hari ni kira pemadam ade 20 , esok pagi dah jadi 25. Macam tuh lah yang berlaku kat setiap stok yg ade.

UM masa Encik Ali citer ni dah semacam dah meremang bulu roma, daripada xtahu td elok jer, bila dah tahu terus terfikir pasal kertas warna .huhuhuhuhuhu. xdapat bygkan klu tgh dok check tuh kertas2 tu bergerak..hahhh camner kan…

So verifikasi benti setakat tu jer dan perkara tu ditangguhkan sampai derang panggil sape ntah utk alih bende tu drp stor tuh. Yelah sbb STOR tu melibatkan barang2 mcm tu kan wat audit datang xnaya ke.

Tapi lps tuh UM minta tkr xnak wat pemeriksaan kat Stor…hehehehehe.

hehehehehe.....xtahu citer ni korang rase seram ke tak

rajinn sungguh mende tu mengemas kan..hehehehe.pantang dengar tak bersusun,trus dia susunkan.kena selalu sebutla.

rajinn sungguh mende tu mengemas kan..hehehehe.pantang dengar tak bersusun,trus dia susunkan.kena se ...
hakunamatata Post at 16-6-2011 17:07

tu la pasal...dgr drp EN. Salleh org yg alihkan bende tu ckp 'budak2'