CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ungu_merah

Koleksi Kisah Seram Aku

citer seterusnye masa aku follow hubby kat rumah TNB PD. tunggu ye

TT nak cite lagi....

TT nak cite lagi....
akashiro Post at 20-6-2011 16:56

tgh karang lagi, tp UM bani siang je, bile mlm xbani..so lmbt sikit...jgn jemu menanti

Post Last Edit by ungu_merah at 22-6-2011 10:33

Seperti yang aku janjikan.

Kisah ni berlaku masa aku ikut hubby aku kat rumah peranginan TNB Port Dickson. Lebey kurang 2 hari 1 malam. Tapi kira naseb satu malam klu bermalam mmg aku minta hubby aku hanto aku balik rumah .

Kisahnya macam ni, opis hubby aku wat kursus merangkap majlis tahunan derang kat PD. So boleh bawa keluarga dan bermalam di sana. So memandangkan rumah ni sangat besar dan aku hanya berdua jer,  jadi kitaorg sharing dgn family kwn die( bertiga). WAlaupun sharing masih lg rasa luas sbb masih ade dua bilik kosong. Masa hubby dan kwn die join aktiviti derang , tinggal aku dgn wife kwn dia dan anak dia yg baru umur 5 bln. Aku namakan wife die ni Ana dan husband dia Zul.

Dalam pukul 3.00 ptg lps dah selesai makan kat kafe, kitaorg naik bilik  sbb suami masing2 ade aktiviti. Ana terus ke ruang tamu sbb nak tido kan anak die. Aku lak masa nil ah aku gunakan nak kemas baju dan iron2 baju dan wat apa yg patut. Masa tgh sibuk berkemas ni aku terfikir plak nak amik bantal kat bilik yg kosong tuh. Maklumla dah biasa tido dengan dua bantal kan . Sebelum tuh aku tny samada Ana nak pakai tak bantal extra dan bila dia confem xnak aku terus pg bilik sebelah. Jeng…jengg..jenggg…seremmmm pun bermula . Bilik ni mmg bertutup la pintunya. So dgn bagi salam aku pun buka , masa nak buka cam rasa berat . Sambil rasa pelik tuh aku tolak lagi pintu tetibe masa aku tolak kuat2 tu terus rase ringan dan tertolak terus ke dinding. Tokojut den  masa ni…aikkkk tadi berat sangat sekarang dah ringan. Takpelah janji boleh masuk.

Masa melangkah masuk ni tetibe jer tengkuk aku rase meremang sangat …korang dapat bayangkan tak..huhuhuhu. Pastu bile aku toleh belakang pintu tu seolah2 bergerak nak tutup . Pelagi cepat2 amik bantal dan cabut dari situ…huhuhuhuhu. Yang si Ana dah terkejut tgk aku lari..yelah tetibe dalam rumah nak lari pecut kan..apa kes. Member dah mcm bengang yerlah, baru jer anak die nak terlelap . Tapi sbb dek gegaran larian pecut aku yang 5.6 skala ritcher  ni terus terjaga balik anak dia. Aku siap minta maaf dan cerita pe yg jadi tadi. Hehehehe pas aku cite dia dah lain mcm plak aku tgk. Dah lah bawak anak kecik kan.
Lebih kurang dalam pukul 4.30ptg cam tuh, tetibe baby ni menangis , pastuh makin lama makin panjang sampai letih. Aku masa baby ni nanges pun dah bertambah rasa macam dah. Huhhuhuhuhuhu  ………pastu Ana call hubby die bgtau yg baby nanes tak berenti . kebetulan aktiviti derang dah tamat , so Zul dan hubby aku pun naik. Tapi elok je Zul amik baby tadi terus baby benti nanges. Tapi aku dgn Ana xbuka mulut pun pasal pe yg jadi tadi.

Lps maghrib ade Dinner , so pun join aktiviti tu sampai pkl 10.30 kot. Pastu Ana ajak aku naik atas bilik sbb baby pun dah xselesa. Aku lagi suker sbb dah xlarat nak tercongok je kan . So kitaorg naik atas bertiga jerlah sbb hubby memasing dok melayan lagi aktiviti derang tuh. Masa kat atas aku dah xlarat nak tgk tv so amik keputusan tido. Dalam pkl 11.15 aku call hubby utk tny derang nak naik pkl brp..dan dimaklumkan derang akan naik lmbt , jadinyer xyah tunggu lebih baik membute kan. Lepas tuh aku dah xsedor bila aku terjaga bila hubby ketuk pintu bilik. Tengok jam dah pkl 1 lebih. So sambung balik tido aku yg terganggu tadi. Tiba2 rase sesak nafas aku, masa ni nak kalih badan pun xgerak sikit pun. Huhuhuhuhu  pe bende ni yg tindih aku nih. Dengan sedaya upaya aku cuba gerakkan tangan utk kejut hubby aku kat sebelah. Bila aku baca ayat qursi aku rase cam tgn aku leh gerak sikit tapi suare xleh keluar lagi. Masa aku raba2 hubby kat sbelah aku macam terpegang satu objek berbulu . Lebey kurang pegang teddy bear yg besar tuh . Cam tuh lah…terus aku tarik balik tgn aku. Huhuhuhu mana hubby aku ni…agak lama gak la cam tuh. At last aku dilepaskan dan aku tgk hubby aku elok je terbungkang dah tido. Pelagi terus aku kejut dan bgtau pe yg jadi. So untuk hilangkan rase takut tuh aku dia minta aku tkr tmpat tido dgn dia. Lama jugk la aku nak lena semula..sian hubby aku sbb aku cakap dgn dia selagi aku xtido dia xleh tido..kijammmm tak aku…huhuhuhuhu…. Yg pastinyer lps tuh setiap kali dia ajak aku pg rumah TNB ..aku asyik ngelat jer.

Satu lagi rupanya pagi2 esok nya kecoh lah yg keluarga lain pun sama dapat gangguan yg lagu dasyat. Tp sbb aku xnak dgr citer so aku xtahu pe yg jadi. Hubby aku pun malas nak bercerita sbb dia tahu au penakut..kang xpasal2 dia jd bodyguard lak kan .

banyak betul koleksi mistik ko kan UM

kalo aku mau
membaca pun takat kat opis jer la
kat umah jgn harap aku nak bukak forum neh

banyak betul koleksi mistik ko kan UM

kalo aku mau
membaca pun takat kat opis jer la
kat ...
labusayung Post at 22-6-2011 15:53

gituh lah nasin ku LS

Pe nak wat , kata org rezeki aku

Follow Us
gituh lah nasin ku LS  

Pe nak wat , kata org rezeki aku
ungu_merah Post at 22-6-2011 16:01

ha'a kan?
lain orang, lain pulak bentuk rejekinya
kipidap

ha'a kan?
lain orang, lain pulak bentuk rejekinya  
kipidap
labusayung Post at 22-6-2011 16:09

betullllll.......

dah agak lam aku tinggalkan bod ni...

sumerrr sbb satu kejadian yg telah menimpa

kisahnya bermula bila ku selalu sngt melepak kad bod MPS
pastuh baca sumerr story yg scery mery ni kan.
sebnrnya aku ni bknlah kategori berani sangat. sedang2 je.
klu dtg time berani...beranilah, klu dah dtg takut lebey penakut dari org yg sedia takut

tunggu yerrrr aku karang kisah tu

xsabo nk tugguuuuuuuuuu

Reply 84# ungu_merah

eeeeiii ngeri....!xde dengar pape sejarah ttg tmpt tu ker???

UM...tak sabar nak tunggu cerita baru ni...

Reply  ungu_merah

eeeeiii ngeri....!xde dengar pape sejarah ttg tmpt tu ker???
kivio Post at 12-12-2011 22:11

xpastilahhh...klu dgr lagi takut nak pergi kan

Post Last Edit by ungu_merah at 13-12-2011 09:43

kisahnya cam ni

masa tu UM suka sangat baca benang pasal hantu pocong tuh. Tetibe sedang asyik dok baca datang perasan takut ..... tak tahu naperrr.

So kebetulan masa ni UM uzur , dan secr kebetulan hubby kena balik lmbt xpasti pkl berapa. Jadi UM tidur dulu, masa tgh tidur ni tiba2 macam ade bende jatuh kat kepala, tp UM mmg xsure mimpi atau realiti. Korang nak tahu tak ape yg jatuh atas UM, seekor ibu dan anak kecil....huhuhuhu, masa tuh UM raba2 terpegang kepala si anak kecil itu. Bila UM nak pusing terasa sempit sebab si ibu emnghimpit sebelah kanan UM dengan muka yang tersengih serammm. huhuhuhu korang bayangkan lah pd ketika itu......camner keadaan UM.

Dalam situasi takut tuh tetibe lagi kecut sbb dengar tombol pintu berbunyi, dan tanpa sedar hubby kejut cakap UM gelisah dan berpeluh. Pastu UM citer dengan dia pasal tu..langsung kena marah sbb sukerr baca citer bukan2 tapi penakut.

ketakutan UM bukan sampai kat situ jerr....selama sebulan UM memang tak selesa langsung duduk kat umah sendiri nak2 kalu hubby balik lambat.. Macam ade bende yg ikut dan memerhati UM...HUHUHU...xsanggup. sampai UM nak mandi pun tunggu hubby balik sbb tak berani naik tingkat atas. Tidur UM plak sentiasa diganggu. Sebabkan UM tak sanggup hidup dalam ektakutan UM borak dengan kawan2 dan citer masalah dan ape nak buat. Derang suggest UM pasang ayat ruqyah kat umah dan byk2 ngaji.

So kat opis pasang dari pg sampai petang utk build up balik semangat, n then masa petang nak balik umah nak pasang kat usb kat tv..tetibe black out...hanya kat kawasan tv sahaja. Korang bayangkan kat kawasan tv sahaja. huhuhuhuhu....ya allah masa ni UM dah gigil dah....hari dah nak gelap...tapi rumah UM mmg gelap klu xpasang lampu even siang. nak call hubby line dua teelfon xleh guna, Dugaan apakh ini. Nak panjat tingkat atas amik lappy ..tak berani sbb kena bukk lampu. suis utama dalam setor. last2 amik keputusan duduk jer kat meja makan sampai hubby balik.. Lama sgt rase masa berjalan nak tunggu hubby balik...bila dgr jer keta dia kat laur rumah terus lari2 nanges2 ckp kat dia pe yg berlaku..... pastuh dia masuk umah tnp ckp apa2 pergi on kan suis dlm setor . pastu ON PLUG KAT TV dan pasang ayat ruqyah kuat2..bergema satu umah. masa ni dia pun xleh ckp apa2 sangat sbb dia tgk keadaan UM sgt kritikal nyer takut. dalam pada itu kitaorg solat dan ngaji sama2 , pas pada tuh baru UM rasa kuat semangat balik.

kiranya mulai hari tuh ayat ruqyah tu xhenti la pasang kat lappy selama seminggu gak. Alhamdulillah lps tuh UM dah ok dan hubby advise jgn lagi baca bende yg bukan2. Sejak tu dah xberani even nak tgk citer kat tv pun takut. Tapi hubby sagt heran sbb UM sblum ni xdelah penakut sampai camtuh sekali.

pastuh hubby ckp dia ade gak tny kat orag pandai pesal UM jadi cam tu. Org tuh kata hubby selalu balik lambat dan kadang mengayuh basikal dgn geng2 basikal tgh2 malam , balik lak dalam 1-2 pagi. takut ade yg ngikut. Orang tu pesan klu kita balik lambat jgn terus masuk umah singgha kat mana2 dulu atau basuh kaki kat luar. at least xde yg menumpang masuk umah...

Alhamdulillah UM sekarang dah ok, cuma kurangkan dari baca taua tgk2 citer2 camtuh. dulu sgt fanatik baca kisah2 serammm

kisahnya cam ni

masa tu UM suka sangat baca benang pasal hantu pocong tuh. Tetibe sedang asyik do ...
ungu_merah Post at 13-12-2011 09:41

huhuhu. sama dengan hest.. dah nak sebulan juga rasanya.. kalau balik rumah.. trus pasang mp3 quran.. dari balik kije sampai esok pagi nak g kije... sekarang alhamdulillah, dah rasa ok sikit semangat tu... sebelum ni rasa takuuuut sangat.. tak tahu kenapa.. nak ikutkan, hest tak lah penakut sangat.. berani-berani takut orang nya... ni sampai kalo terjaga pun terus tutup muka dengan bantal.. tido pasang lampu, dengan mp3 quran... hati berdebar.. sekarang, alhamdulillah dah kurang sikit penakut terbertempat tu..

Reply 97# hest

betulll...perasaan takut ni bkn saja kita buat..kdg2 datang tnp diundang

saya mesti baca

intan_smsb posted on 20-7-2012 04:19 PM
saya mesti baca

hahaha..intan..ko upernyer up balik umah ni...