CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ungu_merah

Koleksi Kisah Seram Aku

Aku nak sambung dengan kisah masa kena kursus kat kem Ulu Sepri.

Reply 41# ungu_merah

sila sambung......

Reply  ungu_merah

sila sambung......
akashiro Post at 17-6-2011 14:25

xhabis karang lagi. tp ade meeting lak ptg. tungguuuu

mmg kuat semangat laaa UM neh...kalau i...mmg haremmmm laa...penakot sgt2...

akan ku tggu jandamu......eh, storymu~~

mmg kuat semangat laaa UM neh...kalau i...mmg haremmmm laa...penakot sgt2...
md_nana Post at 17-6-2011 14:44

UM pun xtahu kuat ke tak ..tp yg pasti

Follow Us
akan ku tggu jandamu......eh, storymu~~
akashiro Post at 17-6-2011 15:11

..tq...tp lum sempat hupdettt.jgn mare

Kisah ni berlaku masa semua stafff kampus ni wajib pergi kursus bina semanngat kat kem Ulu Sepri. Lebey kurang 3 hari camtu la. Ramai juga yang terlibat sbb hampir sumer yang kena pergi.

Sampai hari yang ditunggu, melalui perjalanan yang xbrp nak xcited mmg xbest kan. Tapi sbb dah wajib tahankan ajelah. Dah kem dalam hutan mmg lah penuh dengan pokok2. So bila lps register dan dapat bilik, sedikit briefing daripada pegawai bertugas, kitaorg bergerak ke dorm utk simpan barang. Aktiviti mmg pack gilerrr, aktiviti kelas dan outdoor yang tentu2nya dalam hutan...waaaaaaaaaaaa

Nak dijadikan cerita masa kursus ni aku mmg cuti solat so maknabya aku xbersih la nak masuk hutan bagai.  Masa hari pertama utk masa nak solat maghrib , barulah aku tahu aku sorang je yg xkeh solat...lagila. adooiiii xde kawan la pulak nak duduk kat dorm. xkan nak duduk sorang2.

Masa tgh mandi dan siap2 nak balik dorm aku xsedar sbb budak2 sumer dah bergegas ke Surau. Yerlah sumer mesti on time xleh lewat. xkan derang nak tunggu aku kan. Masuk2 dorm je sunyi spei xde org. Tapi aku buat2 bani je lah siap sumer dgn cepat2. gamble je masa ni lps daj siap tarik buku sbb lps ni nak msuk kelas pulak kan.

Masa aku nak pg surau ni pun sorang2, pesal aku xjumpa sesape pun ni. Budak rumah aku pun aku tak tahu die kat dorm mana. Masa  hphone sumer kena simpan dkt fasil. Seksa nya rase jalan2 sensorang dah la lampu xbrp nak terang. Kalau korang nak tahu dalam keadaan aku yang xbrp nak berani ni aku dok  lega lah kan bila ade org jalan kat belakang aku. Memula rase ok tppi utk lelama tuh aku dah lain macam. Tapi pandang belakang jauh sekali lah

Reply 2# ungu_merah

i bekas student poli tue...

sambil jalan tuh aku doa supaya aku tak rasa takut dan xdiganggu. Tapi yang peliknya pesal xsampai2 surau. rasenyer 2, 3 kali aku pusing tmpt yg sama. Nak dijadikan aku benti sekejp pastuh aku fikir jalan spattnya aku jalan. at the last aku dgr suare derang tgh berzikir, fuhhhhh lega rasenyer bila dah nmpk pagar surau. cepat2 aku jalan. Masuk jer terus aku duduk kat sbelah derang yg sama xsolat cam aku. Tapi ade sorg budak tuh tegur pesal muka aku pucat lesi. Aku xckp cuma geleng je lah.

Masa  dah habis solat ade pengumuman cakp lps kelas kitorg ade aktiviti burung hantu dalm utan. MAKKKKKKKK pe pulak tuh, pebende nya lagi dalam hutan lak tuh. Kalau korg nak tahu ni 1st time aku join kem sbb selama ni aku xpernah join masa kat sekolah sbb aku xsuke hutan. jd segala perkataan aktiviti esp BURUNG HANTU..aku xtahu pe aktiviti nyer. Sampai la aku dgr kwn aku cakp kena tinggal sorang2 dalam hutan. haaaaa..oh tidakkkkk kenp aku xdemam masa nak pegi so xyah join.

Lps tuh aku dgr lagi fasi ckp derang akan kejutkan kitorg slps pkl 12 mlm. huhuhuhuhuhu masa ni jantung aku dah berdegup laju cam nak pecah dah lum aktiviti kat hutan lagi.. Aku rae hidup aku mmg xtenang dah lps pengumuman sampai lah nak tido. Lps tuh tgk budak dorm sumer cam dah terlelap aku je takmo lelap. patuhhh korang tahu jerlah kan klu dah takut macam2 lah jita fikir, yelah korang tido kat hutan lak tuh.

Tiba lah masa siren dibunyikan dan sumer org digesa utk bersiap dgn pakaian sukan sbb aktiviti meredah hutan tgh malam. Masa tgh siap beratur dan dgr taklimat fasi siap minta sumer org serahkan lampu suluh, hphone atau apa sahj punca cahaya, waaaaaaaaa dah la gelap camne nak redah hutan. Pastuh paling aku xleh blah bila fasi cakap bila kativit berlangsung dan pd seiapa yg xikut arahan , pastu hilang derang xkan cari mlm tuh. bila siang baru derang cari. tidakkkkkkkkkkkkkkkkk, aku rase aku masa tuh mcaam dah xmampu nak berdiri.

kitaorg mula berjalan ikut barisan , meredah hutan dalam kegelapan malam yang pekat, gelap gelita. Masing2 dah sumer diam tp pegang pinggang masing2. bayangkan memnajat hutan yang kicin sbb dan basah sbb embun malam, nyaris2 aku tergelincir jatuh..huhuhuhu. Tiba satasi arahkan  tempt fasi arahkan untuk berenti dan buat kiraan utk pecah kumpulan.

Sampai giliran aku dan aku dapat no , tp aku xingat nombor ape. Yang pasti kalu korang nak tahu dalam kumpulan aku , aku yg terahir maknenyer belakang sekali lah. Ya Allah ku rase masa  jantung mmg dah nak pecah dah. Kami disueuh lan sorang2 dalam jarak 10 minit sorang dgn mengikut cahaya merah yg fasi gantung kat pokok. Kami diingatkan supaya jgn ikut cahaya lain kalu nmpk. Sbb nnti xsampai destinasi...huhuhuhuhuhu. aku dah xsanggup korang baygkan 10minit , maknenyer aku akan tinggal sorang2 la. Ya Allah bantulah aku....

Tiba masa aku ditinggalkan oelh kwn kat dpean aku tuh, tp masa tuh ade fasi la. Lebey kurang 10 minit kemudian fasi arahkan aku ok GO. aku masa ni dah terkumat kamit baca ayat qursi dan mohon pd allah jgn alihkan pndangan mata aku dr lampu merah tuh. Jalan masa tuh jgn cakap la dah xpeduli langgar  ap2 atau tersepak ular ke yang penting aku sampai destinasi. Tibe satu kawasan berbukit aku dh nmpak dua cahaya....korang bayangkannnn, satu putih dan satu merah......ya Allah.....bantu aku. last2 aku nejad nak redah jer lampu merah tuh. Aku redah2 rupanyer aku xsedar aku redah bukit yg tinggi, dah nak tergolek jugak masa tuh. Last2 aku xtahan aku jerit nama fasi dan masa tulah aku dah nmpk kawn2 aku panggil dan lambai kat aku. sampai derang cakap kat aku pesal lm sangat ko jlan, bukan jauh pun ade 3 lampu jer. YA allah pesal aku rase cam byk. huhuhuhuhu aku dah lah org akhir.....seremmmmm yerrrr

Reply 49# zu_nia

ooo ye ke...hehehehe mustu u tahu kan kisah2 kat sane

Post Last Edit by ungu_merah at 18-6-2011 10:28

Masa ni aku dah peluk kawan2 aku dah bila derang cakp cam tuh. Pastuh fasi minta kitaorg berbaris dan kira ade saper2 yg xder tak. Alhamdulillah org yg terahir maknenyer sumer selamat tibe. Pastuh fasi minta kitaorg beratur untuk bergerak balik sbb masa tuh difahamkan dah jam 3 lebey kot.

Masa bergerak ni la aku dgr derang dah kecoh ade bola cahaya dok follow kitaorg. waaaaaaa pe bende lagi ni. Kitaorg dah diarahkan duduk dan jangan bergerak walau ape yg terjadi dan musti duudk dlm kumpulan. Pastu derang kecoh2 lagi cahaya tuh makin byk. Masa ni aku dah pejam mate. tak nak tengokkk.

Masa kitaorg dah menahan rase takuttt yg amattt ni tibe2 salah sorg staff tuh dah pengsan. Mybe dah tahan sangat kot. pastuh masa kecoh2 tuh la bebola cahaya melalui kitoarg. ooohhhh tidakkkkkkkkkk huhuhuhu, melantun2 tinggi rendah. huhuhuhu, dalam kecoh2 tuh tibe salah sorang fasi dah minta budk2 lelaki angkat staff utk bawa turun. Derang kata ttuh punyerlah berat,  angkat 6 org pun berat lagi. walhal de kurus kering jer. masa dah berlaku cam ni baru la fasi teman kitaorg balik sampai ke kem. Aku waktu ni walaupun pagi hening tp peluh dh macam org main bola 1 jam. korang bayangkan. hhuhuhu

tapi ketakutan aku xhabis .....setakat ni. aku sambung dgn citer malam kedua aku kat sana ...lagi seremmmmm

Reply 51# ungu_merah

i pun pernah alami benda2 pelik kat sana...huhuhu..

best citer tt...
akak suke bace citer2 seram ni..
sambung lagi yer tt..

minta sambung lagi yer.take your time..

sama la saya TT... dulu2 tak suka jpin xtvt hutan mcm ni sbb x mo join xtvt burung antu ni la...

macam2 dgr cite member... x mo la saya join

nnti i sambung...mlm ni xbani lak nak karang citer...siang2 esok lak ek...tungguuuuu yerrr

seram pengalaman ungu_merah.  malam kedua punya citer lagi seram ke?

kalau masuk hutan, memang aktiviti ni la paling tak gemar... memang berdebar-debar dibuatnyaaaa... pernah merasa sekali aktiviti ni, tapi mujur la ditinggalkan berkumpulan... 3, 4 orang satu group... memang pegang tangan je la dalam gelap gelita tu... buat aktiviti ni kat atas bukit... bila dah selesai tu, berkumpul dan turun balik la semua orang... dah sampai bawah, ada fasi cakap... "benda" tu ada masa kitorang buat aktiviti tu... tapi "dia" tengok je, tak kacau... huhu.. masa tahu tu, malas nak tanya lebih-lebih.. sebab ada satu malam lagi kat situ.

haaa....sebut sal xtvt burung hantu ni buat chaemin teringat time chaemin form 1 dulu...
chaemin ni jenis yang suke join xtvt2 camnih....mase tu chaemin join camping under badan beruniform..buat la kat kem ape tah..hehe dah lupe nane dye..hehe

biasa lah sebut camping kan..memang konpem la jadual dye padat kan..
so mase nak start buat xtvt burung hantu nih..semua peserta disuruh tidur awal..kalau tak silap dalam kul 12 gitu...then dalam kul 2/3 semua peserta kene bangun dan berkumpul sambil bawak kain..kain tu guna untuk tutup mata...

so, malam tu kami diatur mengikut kumpulan dan diberi kata laluan....
every group lain dye pnye kata laluan...
lepas je bg kata laluan tuh..kami dibawa berjalan2 dengan mata tertutup..
pada mase tu sorang demi sorang dipisahkan...last2 tinggallah chaemin sorang2..

mase tu xtaw nk wat ape..dahla kene tutup mata kene tinggal sorng2 lak tu...
bosan berdiri chaemin duduk....mase duduk tu mcm2 bunyi chaemin dengar...
bunyi angin la, anjing menyalak la...ranting dipijak la...
tapi mase tu chaemin cam xde perasaan coz perasaan ngantuk lg kuat kuasai diri...last2 chaemin tertidur...hahaha...
sedar2 pun bile dgr suara fasi tnye kata laluan...jwb pun dlm sedar ngn tak..hehehe..

sori cite ni xserampun..just nak kongsi pengalaman chaemin time wat xtvt burung hantu nih...

Reply 59# chaemin

UM
teruskan menulis, best pulak membacanya walopun takut-takut
LS dulu masa kat U memang banyak ( read : terpaksa )  join aktiviti kat hutan2 nih
Burung hantu, night tracking, night observation ( betul ke tak eja?? )
sib baik tak de apa yang jadi kat haku
cuma yang buat lecturer tabik pun sebab kami sume ada kebolehan tido sambil jalan jer