CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ungu_merah

Koleksi Kisah Seram Aku

seram pengalaman ungu_merah.  malam kedua punya citer lagi seram ke?

kalau masuk hutan, me ...
bianglala Post at 18-6-2011 20:17

itula sbb aku xsukeee aktivtiti hutn...

Reply  chaemin

UM
teruskan menulis, best pulak membacanya walopun takut-takut
LS dulu ma ...
labusayung Post at 19-6-2011 12:04

insyaallah UM akan sambung

Post Last Edit by ungu_merah at 20-6-2011 08:06

ok...aku sambung pasal malam kedua kat Kem. hARI kedua kami dijadualkan berkhemah dan ada aktiviti dalam hutan. masa ni aku lagi la xsukerrr...sbbb tido kat hutannn. Tapi terpaksa la kan nak wat camner.

Dalam pukul 5.00 ptg camtuh kitaorg dikehendaki bergerak dalam kumpulan masing dan siap dgn peralatan khemah, makanan dll. Macam biasa sumer org perlu mndirikan khemah, siapkn makanan dan tugas lain yg diberi. Aku dan beberapa org kwn lain ditugaskan untk sediakan makanan. So bila tugas ni byk la yg aku kena pergi dkt sungai utk basuh bhn yg nak masak. Masa aku tgh leka cuci ikan kat tepi batu tetibe mcm ade org kat belakang. tp aku buat xtahu sbb aku fikir tentulah bdk2 dr kumpulan lain nak basuh bhn jgk kan. Oleh sbb aku perlu siapkan makanan sblum maghrib jd aku buat xtahu jerlah. Masa ni aku sorg2 sbb kwn aku pg hantar sayur  kat derang yg dah tunggu utk goreng. Sampai lah tetibe aku dengar bunyi cam org mandi, tp aku xnampak la pulak kelibat org mandi. Tapi bunyi deburan air tuh mcm dkt dgn aku. haaaaaa....pe lak ni...masa ni baru lah aku pasan yg aku sorg2 je kat situ dan xde sape2 pun. ..terus meremang bulu roma aku. Naseb lah masa ni ikan dah nak habisss aku cuci. Cepat2 aku sudahkan....

Terasa langkah aku ni cam perlahan lak walaupun aku cuba lari dari sungai ke tmpt khemah. Kalau ikut bkn jauh pun...sekangkang kera jer..tp cam jauh sgt nak sampai.
Bila dah siap masak , so derang yg lain dah siap 2 nak solat maghrib , aku dan bberpa org kawan yg cuti solat bergegas nak mandi kat sungai. Kitorg kena makesure siap sblum derang habis solat la, sbb nak hidang makanan.

Masa kitorg asyik mandi ni kawan aku yg sorg ni asyik cakap..." aku takutlah" banyak kali. Aku plak bile org asyik cakap camtu...aku drp xrasa ape2 dah naik takut jugak kan. Lagi2 aku ni yg mmg tgh heavy period masa tuh. lagi lah kan tgh kotor lak tuh. Masa kitaorg dah siap mandi dan tgh bersiap, masing2 dah senyap jer...yelah dah lah mandi kat sungai masa mahgrib lak tuh. MANDI DAN LAP ALA KADAR JER. koRANG BAYANGKAN. itula salah satu faktor aku xsuke kat hutan.pastu elok kitaorg dah gerak ke khemah tetibe dgr bunyi deburan air cam org mandi lak. pelagi memasing pandang je lah satu sama lain dan jalan punyerlah laju xtunggu dah. Yang nyata xde sesape yg nak paling belakang dan tengok sape yg tgh mandi.

Aktiviti berlangsung disekitar khemah shj dan xde lg aktiviti burung hantu sbb cuaca xmengizinkan. Bila dah selesai aktiviti masing2 diarah utk ke khemah masing2 dan masa tuk tidur sbb pagi esok masih ade aktiviti yg perlu kita org buat. Satu lagi cubaan buat kami kerana sekali lagi perlu ke sungai utk siap2 sebelum tido. Tapi masa ni kitaorg dah bergerak dgn bdk lelaki sbb xnak pergi asing2 lagi dah. cuma aktiviti lps hajat terpaksa berpisah lah.. . So far mybe masa ni pergi ramai2 jadi xde lah ape2 yg berlaku.dan dua org

Bila dah sampai di khemah aku dan 2 org lagi kitaorg dah sibuk2 nak tido. Memang dah letih2 yng hamat dah. So aku dan  2 org lagi pun xsedar bila kitaorg terlelap. Tak tahu lah dalam pkl brp aku terjaga sbb pipi dan muka rasa sejuk sngat mcm ade daun dok lambai2 ( menyentuh muka). Sambil pejam mata dok terfikir lah kan aku tido kat khemah ke  kat bawah pokok ni. Pastu aku kalih badan ke sebelah . Masa ni dok rase lagi daun yang basah dok kat muka aku . makkkkkk pe ni..... tolongggg.... . Bile dah lama aku lemas aku xtahan. Aku ni jenis klu aku pakse pejam mate tp xleh tido aku mmg akan bangun jer. Last2 gamble je bukka mate dan  tangan dah ready nak pegang member sebelah utk kejut dier. Bila aku bukk mate jer, pastu pegang pipi mmg rase basah. Tapi xde pun daun ke hape. Cuma aku xtahu lah pkl brp dan2  tu aku kejut kawn2 aku. terpisat2 derang bangun dan aku ckplah ape yg terjadi..pastuh sbnrnya derang pun xtido sbb derang rase bende yg same.....makkkkk .Pelagi tiga2 dah berpeluk sakan...pastuh dgr org berjalan keliling khemah....waaaaaa . kitaorg dok cam tuh sampai lah dgr siren utk bangun dan  sedia utk solat.

Aku dah x sabar nak balik rumah sbb aku dah xtahan sangat . Korang tahu tak peristiwa ni seminggu xhilang menghantui, even dah balik  tido kat rumah. setiap malam rase ade je daun kat muka ....cam tuh la selama seminggu..sampailah aku balik kampung . barulah reda perkara ni. waaaaaaaaaaaaa serik aku, tp aku xleh lari aktiviti sbb aku kerja gomen. .

Selesai kisah kat Kem. Cuma xpasti serem ke tidak utk korang. Tapi pada aku dah mmg sereemmmm sesangat

mmg seremmmmmmmmm

alamak bile baca balik byk spelling error la

mmg seremmmmmmmmm
hainina Post at 19-6-2011 17:03

itu la yg aku lalui walaupun aku ni sbnrnya penakut. tp xde pilihan

Follow Us
sambungan
Citer dia camni. Klu korang pasan kat post aku sebelum ni aku ckp aku pindah asrama baru kan. Aku describe sikit persekitaran asrama aku ni. Asrama yang baru ni mmg la bersebelahan dgn Asrama Putera ( sesape ade pakwe tuh lwh ngintai….gateeeiii..hehehehe).
ungu_merah Post at 14-6-2011 16:19

geli usus kentut bace citer tt ni... lawokkk.... ilang seram japp...

Reply 67# Stila

...semoga terhibur

Post Last Edit by Stila at 19-6-2011 17:56
Reply  Stila

...semoga terhibur
ungu_merah Post at 19-6-2011 17:52

sgt terhibur tt...  we want more, we want more...

Reply 69# Stila

kenapa berapi:cf:

Reply  Stila

kenapa berapi
ungu_merah Post at 19-6-2011 17:56

dh edit dh komen td... trslh parking... dok bace citer org lain, tgh mnyirap... skali trpost kt page tt plak... hahha..

dh edit dh komen td... trslh parking... dok bace citer org lain, tgh mnyirap... skali trpost kt  ...
Stila Post at 19-6-2011 17:58

..ooooo ok..igt psl spelling error ke

..ooooo ok..igt psl spelling error ke
ungu_merah Post at 19-6-2011 18:00

.... xpsl2 berapi kan... skali slh prking daa.......

Reply 73# Stila

tu la tokojut den

Reply  Stila

tu la tokojut den
ungu_merah Post at 19-6-2011 18:08

samo la.... den pn tokujut ttibe dh komen, ilang plak.. rupenye slh prkg.....

Post Last Edit by anarina at 19-6-2011 18:18

good job TT! seronok baca. kalau tgk u ni mmg banyak experience benda2 mcm ni kan, mmg ada org from time to time ada je terkena kan, ada org sekali sekala, ada org tak pernah langsung. hehe. just to share i mmg lasak so masa sekolah mmg rajin la camping2 ni. so pernah camping area rawang. mmg jauh ke dalam hutan. jalan kaki about 2 hours utk sampai campsite. lalu trek tanah merah. beg semua lori askar yang bawak masuk. toilet pun takde kat situ. sebab mmg terpencil. bahana pengetua navy kan. so nak share cerita masa malam night trail, mcm u cite kene jalan sorang2 jarak 10 minit kan, i punya group semua sporting so kitorang dah bincang, yg dah dilepaskan 1st tu akan jalan slow, pastu second jalan or lari laju2, sama la org selepas tu, haha so mmg kitorang in the end terjumpa dgn org depan, then jalan sama2, masa tu seram jugak tkt la bukan kawan, tp xde apa lah yg terjadi, n trick tu mmg kitorang guna utk camp2 seterusnya, so takdelah takut sgt.

n malam burung hantu duk sorang2 tu, i duduk dekat 1 tempat ni, tempat ni mcm tinggi so masa duduk tu i boleh observe ke bawah, mcm lerengla, mmg seram, dah la nearby my place tu ada 2 batang pokok mati ke kene tebang tak tau lah, tp ada 2, mcm kubur lak nampak mcm batu nesan je kalau pandang dlm gelap, then lepas tu i started to see bola2 terbang, mcm bola2 api, hehe mcm lagu tu, masa tu mmg tak boleh tahan, masa msk hutan tu semua org dibekalkan wisel so anything tiup je, i tiup byk kali no one came, sebab bila i tiup je, akan ada burung yg imitate the wisel sound, sama pulak tu, anak2 buah pengetua i semua ckp mmg xblh nak beza tu bunyik wisel ke apa, sebab bila dah habis mmg ramai mengaku tiup wisel tp ada bunyik mcm burung lepas tu. lepas tu ramai la cerita pengalaman masing2. ada yang nampak benda menyerupai diorg. duduk tak jauh dr tmpt diorg duduk tu. ada org memancing. luckily i nampak bola2 api tu jek.

then masa hari last semua mcm happy la nak balik sebab camp ni 4 hari 3 malam, kira panjang la, salu 3 hari 2 malam, excited mandi sungai nak balik semua, takde toilet bayangkan kencing berak mandi semua kat sungai, then dalam mandi manda tu tetiba tak pasal2 pokok satu persatu patah, bunyi prapp prapp prapp, lepas tu jatuh bersimpang siur, pokok tu takde la besa batang dia, tak tau nak kata nama apa, tp batang dia yg kurus2 pastu tinggi atas baru ada ranting2 daun2, kalau tendang pun agak susah la nak patah, banyak gila start patah satu satu, dah la jatuh bersepah2, mmg bahaya, masa tu xde ribut, xde angin pun, so semua mcm pelik sgt nape pokok2 tu patah, no explaination, mmg nak menangis la tgk, antara benda2 pelik yg i penah experience la masa camp. thats all, hehe sorry TT tumpang thread u ;)

samo la.... den pn tokujut ttibe dh komen, ilang plak.. rupenye slh prkg.....
Stila Post at 19-6-2011 18:11

hehehehehehe , xper xcited sbb tercucuk urat kentut kot

good job TT! seronok baca. kalau tgk u ni mmg banyak experience benda2 mcm ni kan, mmg ada org from  ...
anarina Post at 19-6-2011 18:15

tak per..boleh jer nak story. tu la kan agaknyer lebey kurg jer kan pengalaman masuk hutan ni kan. tahan dgn tidak jer. sbb tu xleh jadi askar

tapi aiii mmg senntiasa diuji dgn cobaan2 seremmmm camni. entahlah naper...bukan berani sgt pun, tp mungkin jgk penakut kot..tu sbb terkena cobaan...

Reply 78# ungu_merah

koser bukak thread cite suam suam kuku, haha so tumpang ajelah mana yg related. tp u kan mmg obvious la selalu experience benda2 mcm ni. maybe rezeki u murah part tu. opsss. manarik bila baca. hehe. i pulak mmg dah "berlubang" masa 2nd year degree terkena tak tahula apa benda hantu pokok besar kat kubur2 tu, masa berubat ustaz tu kata benda yang ikut i tu sebesar rumah parents i, umah 2 tingkat, dia tunggu depan rumah and duduk dalam bilik i, terkena kat tanah perkuburan masa ziarah kubur opah & nenek i kat gopeng ikut sampai ke kl, masa tu odw ke parit buntar cousin kawin, sampai kl kaki sejuk je dari buku lali ke bawah, mcm ais, lepas tu dada berat mcm kene hempap walaupun tgh duduk atau berdiri, consult doc xde apa, lepas i dah tak mcm biasa terus berubat, cuma lambat sikit sebab masa tu period, sebulan jugaklah berubat, n kesan2 dia i rasa sampai hari ni, tidur susah nak lena, jadi sgt2 light sleeper, telinga sensitif bunyi yg org tak dgr i blh dengar, mostly i akan "terasa sesuatu" jarang la nampak depan mata, maybe bila dah ada lubang org kata sng nak terkena balik. hopefully takdelah. masa tu baru i faham mcm mana rasanya "terkena" its such a painful experience, ull be looking at things differently lepas tu, dia baru ikut 3 4 hari rasa mcm dia berdamping terlalu lama, sakit tu tak reti nak explain. kalau nak cerita apa yang jadi satu2 mcm panjang pulak. hehe. tapi tak nak la jadi lagi. serik!

Reply  ungu_merah

koser bukak thread cite suam suam kuku, haha so tumpang ajelah mana yg related ...
anarina Post at 19-6-2011 18:44

makkk aiii sebesar rumahhhh.... ....takutnyerrrr. tp tula kan bunyian xper lagi tp xyah la tunjuk2 diri...