CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: sintalo

Sungai Buloh & Kenangan

apa jadi kat tokey kilang tu sekarang

tumpang tanya,

ada tak keturunan raja suleiman bin raja hussein yg duk baca forum ni?

raja suleiman ni adalah seorang penghulu sungai buloh yang berjaya membangunkan sungai buloh pada time die, 1883-1886.

Satu lagi kejadian yg menjadi kenangan ialah Pesawat JAL yg terhampas di Ladang Elmina Sg Buloh...tahun 1977

anaktoyol posted on 24-6-2012 01:27 AM
Satu lagi kejadian yg menjadi kenangan ialah Pesawat JAL yg terhampas di Ladang Elmina Sg Buloh...ta ...

walau pon atuk aku tinggal kat kg masjid sungai buloh dan suami aku orang paya jaras sungai buloh hari ni baru aku tau yang penah ade kapal terbang yang terhempas kat elmina tahun 77...sambung lah anak toyol.....

hakass009 posted on 27-9-2012 08:06 PM
walau pon atuk aku tinggal kat kg masjid sungai buloh dan suami aku orang paya jaras sungai buloh  ...

A ah..kejadian tu kat ladang elmina ..skarang berhampiran dgn saujana utama...rasanya kisah ni dah di ulas kat board sejarah

anaktoyol posted on 29-9-2012 12:23 PM
A ah..kejadian tu kat ladang elmina ..skarang berhampiran dgn saujana utama...rasanya kisah ni dah ...

bule bagi link tak....dh selak tapi tak jumpe lahhhh...tq

Follow Us
wah topik sg buloh,dulu sebut sg buloh
ooooo,tmpt kusta tu
paling wangi pon tmpt nurseri,jual pokok2 bunga

dulu gi kl rilek je,30 minit blh sampai,jln kepong

sekarang,kawasan jem
saya yg 20thn lebih dok sg buloh benggang lak hehe

saya kecik lagi mase kilang tu terbakar,tapi bumbung rumah rase mcm nak tercabut mase letupan tu Last edited by tintin22 on 19-11-2012 05:12 PM

time ni aku duk kt bandar baru sg buloh..baru 5 taun... time gegar ni, lari myorok blkg kerusi duk diam2.. lame gak tak bgrak tkut punye pasl.. smpai la keadaan reda.. bru tau ade kilang mercun meletup..

myakayina posted on 18-8-2011 02:47 PM
kenangan yg x bole aku lupakan.. masih terbayang lagi kepulan asap tebal mcm gunung masa kejadian da ...

Ya Allah kesiannya.

Kesan langsung daripada peristiwa Kilang Bright Sparkles yg meletup ni, wujudlah Akta Keselamatan dan Kesihatan Pekerjaan 1994 (OSHA).

myakayina posted on 18-8-2011 02:47 PM
kenangan yg x bole aku lupakan.. masih terbayang lagi kepulan asap tebal mcm gunung masa kejadian da ...

ko kat umah ke mase ni??? darjah 5 ea? aku darjah 1...kat SKSP....tgh beratur nak right buku dgn cikgu...rase la bergegar pastu nampak kepulan asap tebal yg amat...and yes...salah sorg makcik kitorg ade waktu kejadian...die dihempap batu besar lebih kurg 6-8 jam di dalam longkang! lepas tu baru bomba jumpe die ...and die lumpuh sampai sekarang....

*ramai rupe nye org sg buloh dalam ni....kihkihkih.....leh wat gathering nih...

manuskrip_lama posted on 19-1-2012 07:19 PM
tumpang tanya,

ada tak keturunan raja suleiman bin raja hussein yg duk baca forum ni?

salam bro...

nak tanye mane u dapat info ni? mcm salah je....hehehehe

siape_aku posted on 1-11-2013 04:22 PM
ko kat umah ke mase ni??? darjah 5 ea? aku darjah 1...kat SKSP....tgh beratur nak right buku dgn c ...

masa tu kt luar rumah arwah nenek..nak pegi sekolah dgn kakak ko ada latihan hoki..sudahnya tak jadi pegi masa tu..

Ngeri btol kes kilang mercun ni. Masa tu aku baru 4tahun lah.. Nice info anyway..

Dengar kate smlm 1/11/2013 ade sorg budak pompuan melayu hilang. Assalamualaikum sahabat2 yg dihormati...mohon bantuan..
Sekiranya ternampak kanak-kanak perempuan berbaju pink, seperti dlm gambar di bawah berusia 11 tahun...tidak pulang kerumah sejak tengahari tadi...
Usaha mencari sedang dijalankan oleh jiran2....Sebarang maklumat sila hubungi saudara Ermy,di talian  0122169287, alamat no. 42A, JLN  SP 3/9, Tmn Seri Pristana,  47000 Sg Buloh,  Selangor. nama anak: Nurul Syuhada Bt Ermy, S.K SERI PRISTANA. Berpakaian baju sukan sekolah putih ketika hilang..kerjasama anda sgt kami hargai..terimakasih. Tolong uar2kan

haku nak reheat apa yg haku hengat...haku keje kt area kilang mercun ni.....skng tapak kilang tu dh ada kilang beso....kilang kicap...tokey bos kaya sesgt....ex keleg haku duk area sana...masa kejadian yg dia tahu amik beg skolah bwk lari...suma lari...ada gak x selamat...makcik dia selamat sbb sembunyi dlm tokong depan umah...effects dia gak watkan jambatan runtuh...jambatan tu menghubungkan kg br sg buloh ni nak p MK....melalui army camp...skng tkde dah...so ikutla jln beso yg jem sesgt tu...bilangan yg mati actually ramai...tp jupe berapa je...takziah kepada kuarga simati..

Musim nk raya ni..kes mercun kembali hangat..
Tp hangat memutuskn jari bdk2 yg x phm2, kes putus jari ni tiap thn ade..
Baideway ade kwn cite die pnh gi kedai mercun kt danok kot...kedai tu ade stor bwh tanah yg memuatkn pelbagai jenis mercun.kecik besor..die ckp klu jd apa2 dlm stor tu,xsempat lari dah..mmg hamcur lebur laa dia..

anne83 replied at 22-6-2011 10:24 PM
time letupan ni aku kt sekolah. standard 2.. balik2 umah tgk dinding retak.... merekah.. aku tanya m ...

assalamualaikum encik,saya nak tanya umur dan tempat tinggal encik dimana? saya berminat untuk temu bual encik dan keluarga berdasarkan pengalaman encik dan keluarga tentang kisah yang dialami encik sekeluarga ketika peristiwa kilang mercun ini terbakar. saya dari sekolah sam paya jaras,inshaAllah, klau encik sekeluarga mengizinkan saya untuk menemu ramah jika tiada kekangan ,inshaAllah. actually ini sebahagian drpd kerja kursus sejarah pt3 kami

Swift replied at 23-6-2011 03:04 PM
waktu kejadian ni aku lom duduk kt sg buloh ni lagi..rumah ni aku beli tahun 98..
ada jiran yg dah  ...

Assalamualaikum puan,nak tanye puan tggl dikawasan mana ye? saya berminat untuk menemu bual jiran2 puan yang berpengalaman mengalami tragedi ini. inshaAllah jika tiada kekangan.