CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: nurulazzah05

Punca lelaki kahwin lambat a.k.a stress

tapi kan, aku lebih percaya yg setiap anak membawa rezeki yg dikurniakan ALLAH untuk kita membes ...
zul_yie Post at 14-7-2011 09:55

btol bro..anak tu rezeki...tp rezeki ni bnyak jnis weh

klo ada anak10 org..pastu 10 org tu masok penjara cm na?
kena igt..lg rmai anak,lg bnyak rezeki,lg bnyak cabaran,lg bnyak karenah,lg bnyak tgg jwb..bukan tgg jwb masa uat anak ja
takot nt 1 ari nt jadi 1 penganiayaan pd anak2 yg masih skolah sdgkan hg dh pencen masa tu..
aku sedih tgk org yg dh pencen ada anak skolah 3org...ank2 yg atas2 dan yg dh lepas suma dh berjaya uat x tau ja x bntu adik2..jnuh la kalo jadi cm tu..rezeki gk tu weh..haha

Rate

1

calculation kire x betul, simpanan bersih bulanan sblm beli kereta rm500, lepas beli kereta RM400, bulanan kereta rm100 jer ker?

Reply 78# pinguin

mgkn diorg just suke berkawan ngan ko.. tp bukan utk ke tahap serius....atau diorg rase ko ni seorg yg membosankan...
sumtimes i pun rase i ni membosankan kot... sbb bile aku tukar ayat brutal ke main2.. baru diorg cm berminat nk reply..
kalo tak..hmm...

Reply 78# pinguin
hahaha... lelaki baik utk perempuan yg baik.. sabarla.. benda2 mcm nie xleh buat main.. kekdg kita couple ni 30% aje kita kenal pasangan kita,smp dh kawin esok.. luar dlm kena terima.. so hbgan yg serius yg kearah perkawinan nie perlu keserasian dan kesefahaman.. supaya xputus tgh jalan... just make friends first, n bykkan berdoa... smg dpt yg terbaik..
mcm iris juga dlm 5 kali putus...n the last couple nie, mmg nk planning kawin dh tahun nie.. tp ape kan daya jodoh xde.. umo pun dh 27... sah2 kemana aje pergi org akan mengata andartu.... hohoho

Rate

1

Reply 21# cik.panda

relaks arr cik panda..sebenarnya kita bukan x suka adat cuma kita mungkin nak yang sederhana..Setuju tak??hehehe

I cari yang sederhana u olls.

Yang lebih siap menyediakan diri nya untuk mengetuai rumah tangga itu sendiri dunia dan akhirat.

Tetapi di mana kah dirinya?di mana ?di mana?????..........

Reply 61# lipstickz

tidak...cuma masa belum tiba untuk berjodohan...:re:

Follow Us
hey.. kawen..kawen..

lelaki ni biar kahwin lambat pun tak per 33 ke atas , mature sikit ...

Reply  cik.panda

relaks arr cik panda..sebenarnya kita bukan x suka adat cuma kita mungkin nak y ...
nirwana Post at 18-7-2011 00:11

kalau nak buat adat, tak dapat yang sederhana.

nak buat sederhana, tak dapat yang adat.

paham?

anak aku kahwin esok2 boleh ke set nasi beriyani aku tak nak adakan.......... adakan makan dunian ker... rambutan dan dokong jer... pastu jus oren ( buat ala-ala pesta buah-buahan ) bukan ke makan buah2 an ni baik untuk kesihatan... so rumah tak la semak dan berbau gorengan.. best apa majlis macam tu.. moden katakan hehehe karang adalah orang luar ingat majlis makan free tak hingat sambil bawa plastik supermarket...

Rate

1

klo ada anak10 org..pastu 10 o ...
john_pablo Post at 17-7-2011 01:54

Percayalah setiap anak yg dilahirkan telah ditetapkan rezeki, jodoh, hidup dan matinya.. kita selaku ibu bapa sewajarnya bersedia dan merancang yg terbaik utk anak2... betul ckp ko klu dah pencen, pastu ader anak kecik dua tiga, benar2 membebankan... so solutionnya, rancanglah hari pencen anda dengan baik,... takkan dah pencen nnt nak duk goyang kaki perabih duit pencen jek... buat2 ah bisnes kambing ke, consultant ke, kan byk pekdah dan besar income nya...

Rate

1

ko buatlah sepuluh anak....tp, ko ingat x sakit parah ke kalau ada satu dua yg gagal contoh ...
AppropriateNick Post at 15-7-2011 19:56

kenapa fikir anak2 jadi gay, lesbian, penjenayah bagai... bukan anak2 itu menjadi apa yg ibu dan ayahnya fikirkan... klu anda fikirkan anak anda bakal menjadi penjenayah, so penjenayahlah dier... cuba fikir positif, semuanya bekerjaya hebat, doktor, engineer, hafaz, imam, guru, pensyarah, pegawai polis, tentera atau kaunselor... bukan kita telah menambahkan jumlah profesional dalam negara... ini bukan soal sedap tak sedap, klu Allah kurniakan kita 10 anak, maknanya Allah melihat kita mampu utk membesarkan ke10 10 nya... wallahualam...

Reply  zulka

Topik ni kena batang idung aku.. dah senja lum kawen lagi.. sbb? merantau tak balik ...
cecari Post at 17-7-2011 00:05

takyah risau bro....lelaki umor 40 still macho lagi...anytime je bleh dpt pasangan hidup..insyaallah..

klo ada anak10 org..pastu 10 o ...
john_pablo Post at 17-7-2011 01:54

pendapat kita sama..apa jek mentaliti melayu ni semua..anak jek semua rezeki..less is more,,yg penting kualiti..bukan kuantiti..die fikir main jek sedap...weh.kalau ko dok kelantan ke boleh la kot...tp, ni duduk kl kan...kalau ko duk kelantan, sila abaikan posting ni ye zul ayie...tp kalau ko dok kl, jgn ckp terlalu yakin ok....anak professor pun keluar2 bukan la leh jadik professor gak...

Reply  pinguin
hahaha... lelaki baik utk perempuan yg baik.. sabarla.. benda2 mcm nie xleh buat ma ...
iris84 Post at 17-7-2011 19:55

apa nak heran ckp melayu mlut kampung tu?..abaikan jek iris!

Sy ade sorg member laki.Umur dh 35.Lambat kahwin bukan sebab ekonomi tak stabil atau muka tak hensem atau sebab dia terlalu memilih ke ape..Tapi sebab mak dia yang kuat memilih menantu.Nak menantu anak orang yang sama taraf ngn keluarga dia jer...Maklum la family dia bukan calang2.Dia anak orang berada la juga....Tp tak sangka masih ade lg parents yg mcm ni zmn ni kan..

Mungkinkah ni antara salah satu punca kenapa lelaki lambat kahwin??

Rate

1

Percayalah setiap anak yg dilahirkan telah ditetapkan rezeki, jodoh, hidup dan matinya.. k ...
zul_yie Post at 18-7-2011 10:15

btol tu bro...tp tu la..aku ni bukan mengaji tinggi..biasa2 ja aku ni..aku bnyak blajaq dr pengalaman org lain dan blajaq dr apa yg aku nmpak keliling aku..so kalo aku kawin nt pon..aku xkan uat anak rmai2..sbb aku takot jadi 1 penganiayaan kt anak2..kita x perlu kuantiti..tp kualiti..tp ni ikot pndpt n kemampuan masg2 la..ukur baju kt bdn sndri..hahaha

pendapat kita sama..apa jek mentaliti melayu ni semua..anak jek semua rezeki..less is more, ...
AppropriateNick Post at 18-7-2011 12:12

haha..yg ni btoi..kualiti tu penting...aku ni mak bpak bela aku ckop mkn ckop pkai..xda kurang apa pon..tp aku hidop dlm sederhana...aku tgk mmber aku yg baya2 aku suma sedih sbb mak bpak dh pncen.,.yg dok ngaji kt ipta pon melarat ja aku tgk..tu pn blm tntu ada keja n cerah masa depan..

so..amalkan la merancang keluarga..jgn igt nk sedap ja..hahaha

agak2 orang yg nk kawin nihh berapa pendapatan yg ideal....camna la nak kumpul wit smpai 20ribu tuhh rasa mustahill la...lainla kalo disponsor or loan....cuba atas keringat sndiri,.,

jadi kesimpulannya disini, duit adalah punca utama? atau mentaliti individu sendiri?