CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: unagilagi

SERUM muka yang anda guna?sila share....

Reply 180# cicipan

ai dah bertahun2 online shopping. cuma ada 2 seller yang ai tak suka. sorang jual POS tu (Pure Oil Series, bukan POSLAJU yer hihi). ramai org komplen jerawat, muka oily makin teruk etc, dia dok suh pakai dan pakai. healing crisis katanya. sampai berbulan2 makin teruk, org yang beli pun naik hot lah. dia dok blame user yang tak jaga makan, byk kolesterol la, tak ikut aturan la bla bla bla. sib baik ai stop after sebulan je sbb tak sanggup tgk muka makin meriah jerawat.

sorang lagi seller kat fb jual NR. 10 hari after kononnya dah pos dan beribu2 lemon alasan, i got my refund. ai pm, email dia mcm takmo layan. then i bising2 kat wall dia, baru lah ada reaction. tu pun punya liat nak refund. mcm2 alasan.

ada gak courier service buat hal. skynet. lembap ya amat. seminggu baru sampai. jatuh dari langit gamaknya.. tu yg lambat sampai. tp seller tu was kind enough tu check and mintak maaf berkali2 walaupun bukan salah dia.

serum yg aging/whitening ada saper pernah try eks?? share sikit...

Reply  ni2best

ai pakai POS argan oil.. sgt mengecewakan. berminyak, jerawat dan paling tak suka ...
ummimon Post at 25-11-2011 10:32

oooo yang I pye bukan POS... yg ni mmg pure from morroco suami beli masa dia ke sana. memula tgk packaging dia mmg mcm cokia aje... tp suami dh belikan pakai la jugak... alhamdulillah ok... it works for me. suami pun ada pakai gak. sbb dia kata kawan dia chinese kalau ke morocco berbotol2 argan oil ni dia borong utk wife dia. katanya utk awet muda. harap2 i pun boleh awet muda jugak la

klu seller sombong kita pangkah aje dia. nyampah org yg mcm ni. sombong tak bertempat. org yg mcm ni confirm la tak ke mana business dia.

Reply 182# zamnie

eyra pun nk tahu jugak serum khas untuk whitening,sebab sekarang eyra masih tercari2 lagi serum untuk mencerahkan kulit muka dipasaran..

pernah pakai SK11 esen tp tak sesuai..yg peliknya memula beli botol kecik sikit, cam ok..lembutje kulit, dah abis beli botol besar jimat byk dari segi harga..pastu cam irritate plak..kulit sensitif gakla dgn parut2 jerawat, open pores, freckles, blackhead, whitehead, and jerawat still tumbuh lg sekali sekala....oh please recommend me a good skincare, now pakai pencuci and BB cream, pastu  2 way foundation, itujer..tgh mencari2 lg skincare regime yg sesuai..

pernah pakai SK11 esen tp tak sesuai..yg peliknya memula beli botol kecik sikit, cam ok..lembutje ku ...
cmf_marshmallow Post at 25-11-2011 15:51

kulit sensitive dgn chemical kot.baik pakai produk organik..less is more..

Follow Us
pernah dgr x serum ceutical...ok ke produk nih?
hyldia Post at 9-8-2011 08:36

pernah..tp tk taw ok ker tak..mcm tkt nak try..

i baru oder serum from ceutical....amik yg 24k gold tu....tp x sampai lagi......

hope dier work l ...
safia Post at 11-8-2011 11:00

nanti kasi review dekat kiter? boleh?

Post Last Edit by zamj75 at 25-11-2011 18:38

- kalau ckp krang org tak percaya..baik aku paste jer la pic...ni serum yg aku guna hahahahahahahahahahaha ada lagi stok simpan dlm almari ni baru separuh aku kuar kan hehehehehehehe
1. Nano White Whitening Serum
- aku pakai pagi seluruh muka dan leher termasuk bawah mata. Tekstur gel jernih, cepat meresap dan tidak berminyak langsung.
Kesan pemakaian, pencerahan kulit ketara tapi parut jerawat tak jalan...jeragat maybe la tak jalan juga.
Markah : 3/5
Akan beli semula? Tak!

2. Estee Lauder tak payah bagitahu nama semua org tahu
- aku pakai malam. Kesan paling best bila bangun pagi esok...mmg terbaik dalam pasaran. Tekstur gel berwarna oren dan bau lemon...meresap agak lambat kena tepuk-tepuk ...urut-urut..tak berminya langsung jadi sapa kulit berminyak leh pakai...cepat dalam memulihkan sel kulit.....kulit aku lebih molek keadaannya dari sehari ke sehari.
Markah : 4/5
Akan beli semula? 50/50

3. Estee Lauder Idealist Pore Minimizing
-aku pakai pagi-sebab bila pakai kulit akan licin dan pori tak kelihatan, jadi bila sapu sunblock kulit jadi makin flaws. Sesapa yang ada masalah pori boleh pertimbangkan utk beli yg ni. Tekstur krim-gel warna beige kot. Palingggggggg best pakai mmg kulit mcm baldu pas serum ni serap. Amat mudah menyerap jadi sesuai pakai pagi tak amik masa sangat.
Markah : 5/5
Akan beli semula? Ya

4. Clinique Turn apa ntah nama nyer yg baru punya. ( aku malas nak g amik botol nak baca.
- Aku pakai 3 step clinique..yer btol slow perubahan tapi cuba ko org tambah menda ni dalam rutin ko orang....tengok dalam masa 2 minggu mcm mana condition kulit ko org berubah dgn ketara. Aku ingatkan Estee Lauder tu kira yg paling best dlm dunia rupanya serum ni 10 kali lagi best!!!!!!!!!!!!!!! Tekstur sama ngan idealist pore minimize tapi lagi cepat meresap dan bila dah meresap ayooooo mmg lawa giler kulit lagi lembut dan baldu dari Idealist! Fungsi serum ni mempercepatkan metabolisma sel kulit jadi sapa yg berparut tidak dalam tu leh beri percubaan pada serum ni. Tak berminyak. Aku pakai malam je sebab nak jimat. Kesan kulit ko akan lebih halus, pori lebih kecil dan ko tak payah nak risau tekstur kulit ko akan bertambah baik.Lagipun mmg kena pakai yg ni dulu pastu baru sapu yang lain...akan mempercepatkan proses resapan.
Markah : 5/5
Akan beli semula ? Ya!

5. Clinique Repairware ko org tahukan nama nyer
- Berfungsi 3 dalam 1. Jadi sapa nak berjimat cermat leh guna yg ni...tak rugi! Ageing, Whitening dan Repair. Aku pakai siang..kalau ikutkan kena pakai siang malam tapi nak jimat. Gel-krim warna putih. Tak berminya. Amik masa skit nak meresap.Kesan...kulit cerah, parut jerawat pudar, kedut kurang...
Markah : 4/5
Akan beli semula : 50/50

6. Olay White radiance
- emmm aku kurang suka tekstur dia...mcm clinique repaiware juga tapi agak berat sikit. Aku pakai pagi. Kesan..tak ketara sangat
Markah : 3/5
Akan beli semula : Tak

7. Biotherm apa ntah nama nyer.
-Berasakan bronkoli. Fungsi sapa ngan clinique turn tu. Cuma sedikit heavy...tekstur sama ngan olay tapi bau dia sedap. Tak berminyak. Pakai malam.
Markah :4/5
Akan beli semula : 50/50
[/img]
[img][/img]
-Ni dah botol kedua aku pakai....tekstur gel..oleh kerana ia ada kandungan asid ia sedikit menyengat. Tapi amat sesuai utk aku yg berparut jerawat.

- kalau ckp krang org tak percaya..baik aku paste jer la pic...ni serum yg aku guna hahahahahahaha ...
zamj75 Post at 25-11-2011 18:15

banyaknya serum awak pakai, ni semua gilir2 pakaike..? so the best so far clinique turnover ... tulah ye? nanti dah rajin2..tolong tepek nama penuh nya k..hehe nak gak menerai..

Reply 190# cmf_marshmallow

clinique turnaround concentrate extra radiance renewer

serum yg aging/whitening ada saper pernah try eks?? share sikit...
zamnie Post at 25-11-2011 12:08

Boleh try Ceutical Collagen Whitening Serum. Tambahan bagi muka putih gebu

Reply  zamnie

eyra pun nk tahu jugak serum khas untuk whitening,sebab sekarang eyra masih t ...
eyradanira Post at 25-11-2011 14:59

Eyra boleh try Ceutical Collagen Whitening Serum. bagus untuk mencerahkan kulit and bagi kulit gebu jugak.

Post Last Edit by zamj75 at 29-11-2011 20:52

-nak wat amal kebaikan sikit membantu sesapa yg masih tercari-cari serum yg sesuai dan sesapa yg nak cuba. smua ni saya amik dari majalah female utk beauty best-seller 2011. ujung bulan ni kan dapat bonus jadi leh2 la ke kaunter try yg mana satu berkenan. sapa paste sekali ngan gambar..sebab lawa skit ada gambar

1.[img][/img]

harga: rm200 utk 30ml
fungsi: untuk kulit yg nyahidrat

2.
[img][/img]

harga: rm225 utk 15ml
fungsi : anti-ageing utk sekitar mata dan juga dark circles

3.
[img][/img]

harga : rm240 utk 30ml dan rm350 utk 50ml
fungsi : redness...ance marks....dark spot.....discoloration.....cuba yg ni....
..nak beli utk 2012

4.
[img][/img]
harga : rm1670
fungsi : anti-ageing

5.
[img][/img]
harga: rm190
fungsi : megandungi vitamin+mineral dan HA utk dull skin dan nyahidrat

6.
[img][/img]

harga : rm 300
fungsi : utk firming dan lifting

7.
[img][/img]
harga : rm 410
fungsi : utk masalah pigmention

8.
[img][/img]

harga: rm 560
fungsi : pigmention, discoloration, anti ageing...berbaloi beli yg ni....

Reply 193# Amaryscloset

struktur kulit eyra jenis berminyak,open pore n white head...sejak pakai oxy kulit muka eyra dh bebas dari masalh jerawat,white head n kulit kurang berminyak n lembap cuma masalh sekarang ton kulit muka eyra gelap berbeza dengan kulit leher..sebab itu eyra nk cri serrum yg sesuai untuk mencerahkan kulit sambil merawat...camna eyra nk dapatkan serum nih?

Reply  Amaryscloset

struktur kulit eyra jenis berminyak,open pore n white head...sejak paka ...
eyradanira Post at 30-11-2011 08:11

Good morning eyra... Masih Ada skin problem tak? Kerana kita mesti merawat dulu kulit kita bagi stabil baruboleh buat whitening. check your pm ya for more info dapatkan serum

Reply 196# Amaryscloset

kulit sekarang dh bebas dari masalah tp masih berminyak walupun xketara macam dahulu macam boleh gereng ikan jer..susah nk cerita secara detail sebab eyra xpakar bab tafsir kulit nih risau tersilap jer..

Good morning eyra... Masih Ada skin problem tak? Kerana kita mesti merawat dulu kulit kita bagi  ...
Amaryscloset Post at 30-11-2011 08:30

Hi...
U ada suggestions/recommendations serum utk kulit muka yang berjerawat & ada kesan2 lubang jerawat? pm me boleh x? tq

Hi...
U ada suggestions/recommendations serum utk kulit muka yang berjerawat & ada kesan2 luban ...
anie_sa Post at 3-12-2011 19:55

Hi anie, pls check your pm.. Thanks

Hi anie, pls check your pm.. Thanks
Amaryscloset Post at 3-12-2011 21:46

sy pulak, ade dark circle yg agak ketara and ade jeragat2 ringan la....blackead+whitehead yg agak banyak..jerawat memang jarang sgt keluar..any suggestion untuk ape2 serum x?please pm ye..thanks..