CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Al Lebam

Anggaran jumlah sebenar PATI kat Malaysia???

1. berapa ramai pendatang asing...??

2. di KL..
  3. chow kit dah jadi bandar tetap indon...
  4. di masjid india dah jadi bandar indon juga dan juga india mari
  5. di Kotaraya, dah jadi bandar tetap nepal dan bangla dah...
  6. setiap hujung minggu, KLCC dah jadi bandar indon juga...
  7. kg. baru sekarang pun dah jadi bandar indon juga...
  8. di Klang pun bandar India2 mari dah...
  9. di gombak, greenwood dah jadi bandar tetap pendatang2 minang indon dah....
  10. di sekitar selayang dah jadi bandar myammar juga..
  11. di bandar pekan mmg sejak azali jadi bandar pendatang kemboja...
  12. di Ampang pun dah jadi perkampungan indon2 juga...

13. belum kira bandar2 lain lagi....

14. di KL nih aduhai... cukup rimas dah rasanya.. tak tahu mana nak cari melayu dah.... serata tempat mmg indon, bangla, myammar, nepal jah... inilah pendukung2 ketuanan melayu dok sanjung2 nak pertahankan lagi....
Copy the Code
tambah sikit...keramat,balakong

Indon ni dalam dok kondem Malaysia siang malam.. tapi sanggup bergolok bergadai nak datang Malaysi ...
Al Lebam Post at 15-8-2011 08:50

yer benor tapi yop, penguatkuassan kita hancur, operasi tak setimpal dgn kemasukan ..... yg semenanjungnya dgn PATI dari Indon, yg sabah s'wak pulak, dgn Indon dan Pinoy nya .... mana tak, yg bersepah tgh2 bandar elok jer, jual rokok seludup lagi .. berapa ramai yg jual, brp kerat yg kena tangkap masa operasi sesekali dibuat ....
itu satu hal, kemasukan TKA nih sepaptutnya dah ditetap kan utk bidang2 tertentu, tapi sampai kat kita, semua bisnes boeh libatkan dia org, dgn diaorg pon buat bisnes .... cuba miker secara rasional kalau boleh explaint sikit apa masalah kerajaan kita nih yg berat sgt nak bertindak .... ikut perspektif teman, mmg senang jer ler...

rupa2nya dah byk yg jd warganegara malaysia............

mesia nie jadik melting pot utk warga PATI......!

syukur la ramainya bakal warganegara

so ..apa cadangan ko dgn pati yg berlambak kat depan rumah aku ni?   biarkan jek diorg rompak ruma ...
mehmet Post at 15-8-2011 09:46

cadangannya... pertama sekali pihak pemerintah harus melupakan gila kuasa mereka.. lupakan tentang mahu kekal trus berkuasa di bumi malaysia ini...lupakan mengutip kekayaan pada diri mereka sendiri... insyallah, polis dan jabatan2 kerajaan boleh bekerja dengan beas mengikut saluran undang2 yg telah termaktub dalam perlembagaan dan kedaulatan undang2 negara membendung segala gejala ini...

Follow Us
totok.. share la kat sini maklumat yang ko ade tentang apa yang tidak betul ttg kaedah pemutihan n ...
Al Lebam Post at 15-8-2011 09:39

that true.. saya tak kisah walau sekuat mana dia penyokong BN, tapi dalam bab menjadi talibarut pengkhianat negara dalam menjual tanah air pada pendatang haram yg tak ebrsekolah nih... saya amat..amat benci dan jijik sekali, bagi saya mereka2 ini layak dibunuh dan diberi makan anjing sahaja...
info tentang 2 org budak pompuan tuh, itu mmg betul, cuma saya tak sempat untuk fotokopi atau photoshoot pic ic mereka kerana masa tuh sedang sibuk siapkan beberapa kerja penting... yg yg terbaru staff kawan merupakan indon kosong yg pegi daftar sebagai pati untuk dapat permit kerja seterusnya boleh memohon segera untuk membuat IC dan sudah semestinya biru dengan bayaran 7k keatas.... proses tuh selepas itu...

Reply 25# slippergombak

kat Mydin Klang aka bandar klang pun dah jadi bandar derang..

tak lama lagi Pavillion pun akan jadi tempat lepak berhigh class utk derang selepas KLCC...

bukan dah setengah juta ker pati ni.. aku tak tau sgt..tapi setau aku ramai bengang sebab diorg nie dapat ic cam goreng pisang katanya.. betul ker?

time cuti umum mcm cuti hariraya ramai2 puak2 tu berhimpun kat depan KLCC

Reply  slippergombak

tak lama ...
beatgirlX Post at 15-8-2011 12:55

see.. kita tgk sendiri... bukan sikit tapi sudah terlalu teruk pendatang tanpa izin nih berada dalam malaysia... erti kata... dimana ajerk pandangan kita memandang, pasti tak lepas dari memandang pendatang asing nih di malaysia... tapi apa yg dilakukanpihak berkuasa... harammm....

Reply  slippergombak

tak lama ...
beatgirlX Post at 15-8-2011 12:55

True indeed. Ekceli Klang bukan hanya bandar Indon... malah bandar Nepal... Vietnam... Bangla... semua la.

Malas aku nak jejak kaki pergi Klang.

apa yg wa tau..mn2 saja wa jln mesti ada muka warga asing selain kokesen even diceruk mn skalipun..wa estimate mmg ada ramai..xkira la brp tp mmg juta2an..{:2_79:}

cadangannya... pertama sekali pihak pemerintah harus melupakan gila kuasa mereka.. lupakan  ...
slippergombak Post at 15-8-2011 12:44

ooo..bab tukar kerajaan tu mmg aku dah sokong aa .... tapi macam aku cakap,,,pembersihan mesti dilakukan,,baik kerajaan pusat dikuasai mana2 kuasa pun..    yg jadi duri dlm daging ialah.... part pemutihan sampai dapat warganegra ..itu yg sakit..... dan sempadan yg boloss,,,patut ditegah,dihalang....dan dihukum

so camne nih,,,bila leh buat cadangan ko tu?

warga PATI afrika pun dah belambak kat sini.. dulu kat R&R, mat gian je yang cuba nak jual jam, jam curi ke jam fake ke tak tau laa... sekarang ni tempat mat gian dah diganti dengan mat afrika..

depa yang masuk secara haram atau halal kat sini automatik jadi 1 malaysia.....yeahhhhhhh

ooo..bab tukar kerajaan tu mmg aku dah sokong aa .... tapi macam aku cakap,,,pembersihan mesti dil ...
mehmet Post at 15-8-2011 13:51

itu aku cakap, benda basic adalah pemerintah... cuba ko bayangkan jika pemerintah malaysia memerintah singapore sekarang, ko rasa adakah begitu ketat sekali untuk kita memasuki singapore sana... dan adakah matawang singapore lebih tinggi dari malaysia seakrang nih...
hanya dengan pemerintahan yg jujur, telus dan berdedikasi sahaja yg dapat mengubah keburukan yg selama ini dibiarkan bilamana pemerintah yg fikiran cuma ala2 SPM sahaja yg memerintah... dan lebih kepada poket sendiri berbanding memikirkan masalah negara...

tak payah cakap.. polis kena tegas...imegresen kena ramaikan anggota... askar kena tambah 40 ribu lagi untuk kawal segenap ceruk sempadan... sebab arahan semua tuh dari siapa..??? tuh yg dok memerintah sedang mengira wang projek2 dan masuk poket sendiri tuh...

itu aku cakap, benda basic adalah pemerintah... cuba ko bayangkan jika pemerintah malaysia  ...
slippergombak Post at 15-8-2011 15:35

tu pelan jangka amsa panjang...aku dah jalan tjawab aku ....  skrg pelan jangka masa pendek lak ,sementara nak menunggu yang lain2 sedar, dan kita takleh paksa org lain bersetuju dgn diri kita..., pelan pendek yg aku perlukan,maksud aku nak menghalau indon yg dekat2 dgn rumah aku ni.....so pembersihan aa caranya kan....so tak salah aa aku sokong pembersihan (baca betul2 ,aku tak  skong pemutihan yg bagi IC macam cite ko tu)  ,,dan menyokong satu perkara kat BN,,tak semestinya sokong smua yg BN buat....  so pelik gak bila ko mempersoal kenapa aku sokong pembersihan....  sbb kan ,kita takleh paksa org setuju dgn kita..... bila kita marah org yg tak sependapat dgn kita...itu buat org meluat ...   

anyway thank for info pasal cerita pemberian  IC....menambah pengetahuan pembaca disini....

di JPN putrajaya nih dari tahun 2009 lagi aku upkan tread kat CI yg indon2, bangla2 setiap  ...
slippergombak Post at 15-8-2011 09:14

aku pelik gak dgn najib yg dilihat terlalu lemah dan berniat jahat dlm memerintah negara.. sebenarnya kalo ada org kata najib ni successor arwah tun razak memang boleh aku ludah lah muka org tu.. kalo compliment tu boleh lah kot, tu pun sipi2 jah

dah terlalu lemak PATI ni UMNO kasi muka.. yang duit perbelanjaan utk hantar balik tu pakai duit pembayar cukai bukannya pakai duit bapak dia

see.. kita tgk sendiri... bukan sikit tapi sudah terlalu teruk pendatang tanpa izin nih ber ...
slippergombak Post at 15-8-2011 13:03

cuma aku harap dgn negara indonesia yang semakin maju skrg, aku harap mereka tidak lagi memandang Malaysia sbg syurga utk cari makan, byk lagi pulau kat sana yang maju..