CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Al Lebam

Anggaran jumlah sebenar PATI kat Malaysia???

Reply  Al Lebam

tu baru PATI yg diketahui, yg tidak diketahui, entah berapa juta lagi...longgarn ...
koboi Post at 15-8-2011 09:01

setuju. sebenarnya jumlah PATI ni yang dikatakan 1.8 juta tu adalah satu anggaran jer. Mengikut kata Timb. Menteri Dalam Negeri kerajaan menggunakan kaedah 1:1 ratio. Setiap 1 pendatang dgn izin.. ada 1 pendatang tanpa izin. Jadi berdasarkan rekod imigresen sekarang ada 1.8 juta pendatang berstatus halal maka mereka menganngar ada 1.8 juta PATI.
Tapi rasanya kaedah ini terlalu simplistik la. Kalau mengikut realiti rasanya jumlah sebenar PATI ni jauh lebih tinggi. Sbb itu anggaran Yayasan Kebajikan Pekerja Asing (YKPA) yang menyebut ada 3 juta PATI tu lebih realistik.

Jadi kalau itu diambil kira Malaysia memang menghadapi masaalah serius
PATI 3 juta campur pendatang dgn iziz 1.8 juta = 4.8 juta
berbanding jumlah penduduk Malaysia 28 juta, dari segi peratusnya jumlah pendatang asing adalah 17%.

memang problem!

Acong Post at 15-8-2011 09:04

fuhh.. slanga kerasnya lagi indon.... timer kasih akak tolong kempen politik sekali...muahhahahahaaa

bodoh atau bongok aku tak tahu... IC adalah sah... tapi dalam undang2 negara bolehkah pendatang asing boleh dapat IC biru hah..?? dasr pengkhianat...

pembersihan,,aku sokong,,penyalahgunaan hingga bagi IC..aku tak setuju...tapi takat ni pada aku fakta pasal bagi IC ni,,aku ragui...

pembersihan dan pemutihan,,sepatutnya diikuti dgn kawalan ketat disempadan..dan pintu amsuk negara.....  usaha yg ada , setiap tiga tahun pekerja akan ditukar di pintu lain...bagus,,tapi sejauh mana perlaksanaannya? takde sapa tau

di JPN putrajaya nih dari tahun 2009 lagi aku upkan tread kat CI yg indon2, bangla2 setiap hari penuh membuat IC di JPN tersebut, dan aku cabar pada pencacai2 UMNO semua jika ada yg tak eprcaya untuk lihat sendiri....
slippergombak Post at 15-8-2011 09:14

totok... belajar bebaskan diri dari politik bila berbincang kat CI ni...

berapa ramai pendatang asing...??

di KL..
chow kit dah jadi bandar tetap indon...
di masjid india dah jadi bandar indon juga dan juga india mari
di Kotaraya, dah jadi bandar tetap nepal dan bangla dah...
setiap hujung minggu, KLCC dah jadi bandar indon juga...
kg. baru sekarang pun dah jadi bandar indon juga...
di Klang pun bandar India2 mari dah...
di gombak, greenwood dah jadi bandar tetap pendatang2 minang indon dah....
di sekitar selayang dah jadi bandar myammar juga..
di bandar pekan mmg sejak azali jadi bandar pendatang kemboja...
di Ampang pun dah jadi perkampungan indon2 juga...

belum kira bandar2 lain lagi....

di KL nih aduhai... cukup rimas dah rasanya.. tak tahu mana nak cari melayu dah.... serata tempat mmg indon, bangla, myammar, nepal jah... inilah pendukung2 ketuanan melayu dok sanjung2 nak pertahankan lagi....

pembersihan,,aku sokong,,penyalahgunaan hingga bagi IC..aku tak setuju...tapi takat ni pada aku fakt ...
mehmet Post at 15-8-2011 09:25

setuju tu mehmet. Pembersihan tu bukan saja baik malah wajib. Sekurang2nya kita ada data yang lebih tepat tendang kehadiran pendatang dimalaysia... tidaklah cuma berdasarkan anggaran.
dan setuju jugak bahawa isu berkaitan pendatang dapat IC biru macam masak mee segera tu rasanya tak ada lagi fakta yag sahih tentang isu itu. Fakta yang ada spt. yang dibangkitkan macam kes Mismah nyata tidak benar.

Follow Us
totok... belajar bebaskan diri dari politik bila berbincang kat CI ni...
Al Lebam Post at 15-8-2011 09:26

itu saya citerkan masa up tread projek IC besar-besaran di putrajaya ketika politik masih dibenarkan di CI nih arituh....

cari duit lebih...senang ada bajet nak buat pilihanraya nanti

itu saya citerkan masa up tread projek IC besar-besaran di putrajaya ketika politik masih d ...
slippergombak Post at 15-8-2011 09:33

wokehhhh... baru ankel paham.

pembersihan,,aku sokong,,penyalahgunaan hingga bagi IC..aku tak setuju...tapi takat ni pada aku fakt ...
mehmet Post at 15-8-2011 09:25

sokong pembersihan...?? ko pi selidik projek pemutihan nih peringkat awal mendaftarkan pati dan bagi permit kerja... seterus... seterusnya.... ko pegi korek sendiri...

wokehhhh... baru ankel paham.
Al Lebam Post at 15-8-2011 09:34

ankel, raya nie aku nak balik ipoh........ pas amik duit raya dgn ko, aku nak sepak ko, boleh?

setuju. sebenarnya jumlah PATI ni yang dikatakan 1.8 juta tu adalah satu anggaran jer. Mengikut ka ...
Al Lebam Post at 15-8-2011 09:23

dan lama-lama nanti PATI dan Pendatang Dengan Izin ini mampu bertukar menjadi warganegara

setuju tu mehmet. Pembersihan tu bukan saja baik malah wajib. Sekurang2nya kita ada data yang lebi ...
Al Lebam Post at 15-8-2011 09:32

di gombak ini saya dapat 2 org pompuan indon yg dilahirkan dan dibesarkan di pulau boyan dan dah ada IC malaysia yg mana seorang beralamat tetap dan lahir di jerantut,pahang... kampung aper tah .. dan seorang lagi beralamat tetap dan dilahirkan di batu gajah, perak.... mmg IC biru... sumpah, mmg tak tipu di bulan posa nih sebab saya tgk sendiri IC mereka....

sokong pembersihan...?? ko pi selidik projek pemutihan nih peringkat awal mendaftarkan pati ...
slippergombak Post at 15-8-2011 09:35

totok.. share la kat sini maklumat yang ko ade tentang apa yang tidak betul ttg kaedah pemutihan ni??
kalau boleh back up le maklumat tu dgn bukti nyata supaya kita dapat share.
ankel very open.. kalau yang tak betul pada ankel tetap tak betul. Kalau betul ankel sokong

Reply 18# leylapple

kna bg org kelantan la yg jaga sempadan kalu gitu

sokong pembersihan...?? ko pi selidik projek pemutihan nih peringkat awal mendaftarkan pati ...

so ..apa cadangan ko dgn pati yg berlambak kat depan rumah aku ni?   biarkan jek diorg rompak rumah aku?

mmg semua salah goverment,,,tapi apa yg mereka boleh buat dari sini....?   kita kena start dari satu point,,cuba share cadagann ko utk halau pati2 ni,,nak gak aku dgr

di gombak ini saya dapat 2 org pompuan indon yg dilahirkan dan dibesarkan di pulau boyan da ...
slippergombak Post at 15-8-2011 09:39

salah satu kemungkinan bagaimana ini berlaku ialah kerana hubungan sejarah orang melayu malaysia dgn indon. Spt mana yang kita ketahui atas faktor sejarah, ramai orang melayu malaysia mempunyai saudara mara di indonesia.
Di tahun 80an... ankel tahu satu kes kawan AL yang kerja pegawai imigeren berpangkat agak tinggi... asal usul nenek moyang dari sumatra. Jadi ramai saudara mara dia yang berhijrah ke Malaysia dia usahakan dapat IC biru. Tambah pulak zaman tu belum ada sistem data berkomputer. Lagi senang nak buat kerja.

moral cerita ni ialah.. tak mestinya pemberian IC biru pada pendatang tu adalah usaha terancang kerajaan. Ada juga kes2 terjadi hasil dari usaha individu spt. dalam kes kawan ankel tu.

harap baca betul2...."pembersihan,,aku sokong,,
penyalahgunaan hingga bagi IC..aku tak setuju"

pembersihan,,maksud aku,register, dan halau dirog bila sampai masa....

kes2 yg didakwa di mahkamah
pegawai imigresen biasanya meminta habuan RM350-1000 utk setiap org PATI
loaded oooo jadi staf imigresen

harta staf imigresen yg pernah didakwa

Akaun Amanah Saham Bumiputera (RM334,245), Akaun Lembaga Tabung Haji (RM299,016) dan Akaun Maybank (RM48,094)

ramai2 mohon jadi staff imigresen