CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: bbalik

Teladan dpd kisah Mustapha Kamal Ataturk‏

Reply 160# kurtzuandy

klu sesape yg terase tu.. padan ler muke... mental lemah

Reply 161# unekspekted_XII

xsemua org brassball cam ko uneks,ko kene amek kira kain org lain pikiran dia. sbb tu dunia ni ade bnyk agama, politik pon ade mcm2 jenama

Reply 162# kurtzuandy

klu ko nak buat aku jadik subject bahan discussion ko.. ko bukak ler thread psal tu..

hahahahaa

Reply 159# unekspekted_XII
nampak sangat ko tak faham maksud aku sampai ko andaikan aku ni fanatik pas...menyimpang jauh tahap pemikiran ko macam melayu bukit lebih tepat lagi melayu fanatik pas

Reply 164# Z77

yelah. tahap pemikiran ko = asal name 'khalifah' jeee mesti maksom
dia tak tau 'khalifah' turky sanjungan ko tu mati berkeranda kan emas berpatung haiwan bersalib sume dan berbalut kain baldu

Reply  Z77

yelah. tahap pemikiran ko = asal name 'khalifah' jeee mesti maksom
dia tak tau 'k ...
unekspekted_XII Post at 20-9-2011 11:53

hehehehe...ada aku cakap camtu? hehehehe...
btw rajin jugak ko gali sejarah johor yer..  cuma aku nak tanya ko ada dengar tak citer orang2 tua pasal sultan ismail n tukang kebunnya (di percayai orang jawa tak tau sama ada dendiar atau tak) di muar dlm era 60an dulu?

Follow Us
Reply 166# Z77

solta semail bukan khalifah turky yg ade harem 400 orang

Reply 167# unekspekted_XII
apa la ko ni kelain lak... ko ingat aku puja sangat ke khalifah2 ni..gi mampus la sama khalifah area timur tgh ni off topic cam soalan aku tadi ko ada citer tak..pasal ada orang2 tua kat muar yg citer kat aku pasal tukang kebun sultan ismail.

Reply 168# Z77

soltan semail takde tukang kebun sebab sejak 1960 dah wujud mesin bajak. istane johor tak pakai khidmat 'tukang kebun' sejak 1965 sebab khidmat menanam dan menyiram bunga diambil alih oleh majlis perbandaran johor bahru tengah

so.. get your story straight

Reply 169# unekspekted_XII
nampaknya aku kena kencing sama orang-orang tua kat muar..kata diaorang kat aku masa zaman 60an ada satu wak jawa mintak keje kat sultan ismail kat istana hinggap muar...dia mintak tukang kebun, lepas tu sultan ismail cakap kemaskan daun2 semua tu dlm seminit baru dapat keje..then wak jawa tu tepuk bumi angin bertiup kumpulkan daun tu...hehehe..mula2 aku tak percaya.sekali tu 3-4 orang tua umur lingkungan 50-60 tahun yakinkan aku lelama termakan gak...so ikut penerangan ko aku kena kencing sama orang2 tua tu....hehehehe..

Reply 170# Z77

ko tak bleh salahakan org tua.. sebab.. zaman dia .. limitation dia besar... dorang cume dapat 'bayangkan' ikut imiginasi dorang...
zaman ko skarang.. klu betul ko nak tau.. start kete terus jalan.. klu malas.. halo2 jee genuine resource.

anyway.. "Istane Muar" dah lame demolished sejak 1913.. sultan johor takde istane kat muar sampai tahun 1980'an.

Reply 171# unekspekted_XII
ow begitu..btw ko ada pic istana lama muar sebelum demolish n kenapa ia kena demolish... eh aku tanya salah thread la plak

Meleis ni senang sangat percaya benda yang dia baca kat email. Menampakkan penganut-penganut agama islam ni dangkal, lemah, senang ditipu dan bodoh.

Isu disini bukan samada perkara-perkara tersebut mustahil terjadi sebab kerja Tuhan semua tak mustahil, tapi apakah ianya benar-benar terjadi hanya kerana kita dapat dari email yang ntah dari mana sourcesnya.

Aku rasa kalau aku start sebar email tulis Barack Obama menganut islam secara dendiam selepas terminum air zamzam di white house, mesti tersebar dengan cepat. Pak Pak lebai sama makcik makcik Hajjah pun terus post: "Subhanallah, kekuasaan Tuhan" tanpa usul periksa.

Senangkan Meleis kena tipu.

Reply 173# benign
ye betul.......tepat sekali..

klu dia PANDAI dan mulia.. dia duduk Tropicana.. dia tak duduk PPRT... reti???
unekspekted_XII Post at 25-8-2011 09:24

i beg to differ mr uneks.....

sbb aku mmg org kampung, aku tak malu ngaku aku org kampung. mmg kt kampung aku ramai je yg duk PPRT. mereka ni mmg tahap miskin tegar, jenis yg takde tanah dan terpaksa menyewa tanah org, atau amek upah kt kebun org.

ye mmg mereka tak pandai, tp mereka mulia.  dan walaupun mereka tak pandai, anak2 diorg pandai2. mmg mereka ni tak pandai dr segi ilmu pengetahuan, tp mereka pandai didik anak2, pandai berdikari, pandai bertanam cari makan sendiri.

aku plg benci ngan org2 yg suka mengklasifikasikan org PPRT = Bodoh piang, mundur, takde tamadun. ape diorg tu penah ke duduk PPRT or at least kenal org PPRT utk klasifikasikan mereka sedemikian rupe?

Reply 175# annehuda

no problem je.

yang aku tau.. yg terpekik terlolong demo sane sini yg kecoh2.. yang cemburu2 and sakit hati jiran dia lagi kaye dari dia, pakai kete besar kene calar = adelah orang PPRT.

Mentaliti mcm tu represent the whole community

Reply  annehuda

no problem je.

yang aku tau.. yg terpekik terlolong demo sane sini yg kecoh2.. yangcemburu2 and sakit hati jiran dia lagi kaye dari dia, pakai kete besarkene calar = adelah orang PPRT.

Mentaliti mcm tu represent the whole community
unekspekted_XII Post at 21-9-2011 11:24

i don't agree with that. i really don't.

statement last ko tu statement org yg kecik akal namenye.

maybe ko ade masalah ngan org PPRT, tp aku nak nasihatkan ko, jgn bongkak sgt  bro...

kalau mcm tu blehla aku klasifikasikan org Johor ni suma bongkak-bongkak, jenis yg suka bangga ngan kisah silam mereka smpi tak memandang masa depan? atau berpegang pada masa present yg ape yg berlalu tu dah berlalu. aka ya kalaupun sultan2 johor dulu kaya raya tp sultan johor skrang ade ape? anak-anak sultan bertumbuk sbb perempuan gitu.  perempuan birah mcm FS pun bleh masuk list bakal future queen. ppfffgghhhttt....

Reply 177# annehuda

aku boleh conclude.. ko  pun bermentaliti PPRT = golongan yg malas berpikir
sebab :

aka ya kalaupun sultan2 johor dulu kaya raya tp sultan johor skrang ade ape?

- aku tak payah nak bragg kat sini.. ko pun tau dia ade ape yg ko and sedare mare ko takde

anak-anak sultan bertumbuk sbb perempuan gitu.  perempuan birah mcm FS pun bleh masuk list bakal future que

Boyss will be boys.  atuk dia pun scandal dgn artis Hollywood mcm Mae West, Cissie etc. and penah bertumbuk dgn kelasi kapal ostolia psal blonde.  What make those different??

Reply  annehuda

...
unekspekted_XII Post at 21-9-2011 11:48

atuk die takpe gak artis tahap hollywood...

ai takkan cucu die jatuh taraf gaduh ngan perempuan keturunan mane ntah? koman2 pun gaduh sbb artis bollywood takpe gak

uneks...unekss.... ko ni mcm budak kecik tau. ala budak yg suka bangga-bangga tu...'my daddy can do this, can do that...bla bla bla'. padahal nan hado je...

ko ni generalizekan org PPRT, aku suspek ko pun org PPRT. tu yg ko tau sgt PPRT tu camne.  hahaha

Reply  annehuda

...
unekspekted_XII Post at 21-9-2011 11:48 AM

kiranya dah memang baka la ni jenih berebut retris ?