CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: lovella

aku sayang dia tapi dia dah buang aku dalam hidup dia

Reply 14# lovella

..bagusla ..semoga hidup ko lebey +ve....

guna masa yg ada utk hepi kan diri.....

Alah relax r TT,
Citer ko mmg lebih kurang cam aku punya story..Aku punya advance skit kut
seb bek ko jujur dan trus terang sebelum kahwin.
Klu lepas kawin, confirm cerXX ataupun mangsa buli
Mmg ambik masa woo, nak menyembuhkan luka di hati~sapa yang tahu kan?
Pergi la beraya sakan, xpun bercuti ker..
Padam no phone, abaikan telefon buat sementara
banyakkan sembahyang taubat atau tahajud
Jangan melayan perasan lebih2, insyallah berkurang

~Cintailah ALLAH Taala kerana cintanya kepada hamba xpernah kurang~

kenapa TT x boleh tulis DIA? kenapa kene tulis DYE as dia?

harap dapat tulis ejaan yg baik.. bukan bahasa sms

tq

pompuan...lelaki...same je...

kalau dia betul2 ikhlas mencintai ko dulu..dia akan kembali pada ko..

beri dia masa...

ko set sendiri smpai bila

atau ko akan tau sendiri

alasan jer tue
so lupakan jer mamat tue

Follow Us
TT, sayangi diri anda dulu sepenuh hati sebelum anda bersedia untuk menyayangi seorang insan bernama lelaki sebab jika kamu ditinggalkan,kamu tidak akan berasa sakit..

TT, izz pulak kena terbalik jantan keparat tu buat hal n now nak izz balik. but once i say no,thats it. so TT, kalau orang da buat kita macam tu, kita lupakan jela dia. ya i know its hard tapi u have to go on with your life. TT, panjang lagi kisah hidup TT tu. 4 tahun couple tapi seminggu je dia ambik masa nak cari pengganti. Wahhhh! hebat sungguh dia kan. TT fikirkan masa depan. TT ada parents, jangan hancurkan harapan mereka. Kalau sudah tertulis yang dia bukan untuk TT, lepaskan lah. izz percaya apa yang terjadi ni adalah satu ujian untuk TT menjadi insan yang lebih tabah n kuat! kadang2 bila kita tengah hadapi masalah, kita suka sangat fikir negative side, jarang nak pikir positive, so TT kena ubah tu. TT ambil ni sebagai pengajaran. bila sayang seseorang tu jangan sampai 100% kita bagi kat dia. sepatutnya kita simpan lebih untuk diri sendiri, bila jadi kes macam ni, tak ada la haru sangat. tapi apa2pon yang paling penting bila kita dilanda masalah, ingat ALLAH. bila TT rasa macam down, ingat ALLAH. selalu la dekatkan diri pada ALLAH. InsyaALLAH, lama2 TT akan jadi biasa dan tenang. good luck!

Rate

1

dalam islam, kalau ada aib, harus simpan sendiri...........

move on..tak payah nak pk sedih2 lagi..
baru bercinta je..belom kawen pun lagi..
jgn jadi lemah hanya sbb lelaki..
lelaki yg baik akan terima kita walau ape jua keadaan sekali pun..
satu jela yg mel dpt nasihat berdasarkan pengalaman yg mel penah tempuh sebelum ni..
dlm 100% tu,tinggalkan lebih kurang 70% utk sygi diri terlebih dahulu sebelum syg org lain..
so that kita dah tak rasa sakit sgt sbb kita da well prepared akan sebarang kemungkinan yg mungkin terjadi..
even kita mmg dah merancang utk kawen,tapi kita mesti letakkan anggapan yg "kalau kita takde jodoh dgn die"..sbb kita hanya merancang,tuhan yg menentukan..
dgn kes awak ni..mel mcm agak phm kenapa tetibe bf awk tinggalkan awk..maybe benda yg awk beritahu kat die tu or die sendiri mmg dah takde ati dgn awk..
sbb kalau difikirkan logik die..seorang lelaki yg betul2 setia,lepas je putus kasih or putus tunang or watsoever,die akan berubah jd pendiam or frust giler2..dan akan mengambil masa yg lama utk memulakan sesuatu hubungan yg baru tu..
ni belom pape dah mula rapat dgn perempuan lain,agak meragukan la kat situ..betul ke die baru kenal or sememangnye die mmg dah lama keep in touch dgn perempuan tu..
lelaki ni,walau mcm mana syg sekali pun kite dekat die..kita kena ade sikit ragu2 dan jgn amik 100% apa yg die ckp..bukan la nak curiga..kalau betul pun die ckp,kita kena ade sikit rasa curiga nye..sbb lelaki ni mcm2 jenis ade..so just expect the unexpected jela..
so mel rasa...let him go..ade hikmah disebaliknye..maybe Allah nak pertemukan awk dgn lelaki lain yg jauh lebih baik dr die..so..tak perlu sedih2..anggap je takde jodoh..

move on..tak payah nak pk sedih2 lagi..
baru bercinta je..belom kawen pun lagi..
jgn jadi lemah hanya sbb lelaki..
lelaki yg baik akan terima kita walau ape jua keadaan sekali pun..
satu jela yg mel dpt nasihat berdasarkan pengalaman yg mel penah tempuh sebelum ni..
dlm 100% tu,tinggalkan lebih kurang 70% utk sygi diri terlebih dahulu sebelum syg org lain..
so that kita dah tak rasa sakit sgt sbb kita da well prepared akan sebarang kemungkinan yg mungkin terjadi..
even kita mmg dah merancang utk kawen,tapi kita mesti letakkan anggapan yg "kalau kita takde jodoh dgn die"..sbb kita hanya merancang,tuhan yg menentukan..
dgn kes awak ni..mel mcm agak phm kenapa tetibe bf awk tinggalkan awk..maybe benda yg awk beritahu kat die tu or die sendiri mmg dah takde ati dgn awk..
sbb kalau difikirkan logik die..seorang lelaki yg betul2 setia,lepas je putus kasih or putus tunang or watsoever,die akan berubah jd pendiam or frust giler2..dan akan mengambil masa yg lama utk memulakan sesuatu hubungan yg baru tu..
ni belom pape dah mula rapat dgn perempuan lain,agak meragukan la kat situ..betul ke die baru kenal or sememangnye die mmg dah lama keep in touch dgn perempuan tu..
lelaki ni,walau mcm mana syg sekali pun kite dekat die..kita kena ade sikit ragu2 dan jgn amik 100% apa yg die ckp..bukan la nak curiga..kalau betul pun die ckp,kita kena ade sikit rasa curiga nye..sbb lelaki ni mcm2 jenis ade..so just expect the unexpected jela..
so mel rasa...let him go..ade hikmah disebaliknye..maybe Allah nak pertemukan awk dgn lelaki lain yg jauh lebih baik dr die..so..tak perlu sedih2..anggap je takde jodoh..

Rate

1

tt..chill la..

sy pun penah bercinta bagai nk rak dulu..
dari sama2 study smpai la keja..
keja tempat sama hoccay..
bila dia da x suka simply je buang saya..
alasan mmg x masuk akal..
awak tau ape yang saya buat?
saya mmg menangis..meratap la siang malam..
sbb kami da plan nk kawen, da kumpul duit bagai..
tp ada satu hari tu saya bangkit..
saya rasa kesian kat diri saya..
serius saya sedar betapa saya kejam pada diri sendiri..
kenapa saya nk seksa diri sedangkan dia tengah bersuka ria ngn perempuan lain..
then saya amik tindakan drastik..
saya mohon transfer ke cawangan lain..
in a week saya berjaya jauhkan diri dari dia..
saya mulakan hidup di tempat baru..bangkit semula..

sedih..sape x sedih..
tp saya x benarkan perasaan sedih tu menguasai diri..
percaya la tt, semua tu ada hikmah dari Allah..
awk tau x..
x smpai 3 bulan saya keja kat tempat baru saya dpt tawaran keja yang lagi bagus..
gaji lagi bagus..tempat yang bagus..
hidup saya lebih baik dari sebelomnya..

kalau saya masih bersama ngn si dia yang haprak tu mungkin saya x berjaya mcm skang..
so believe in urself..
Allah nk bagi awk lelaki yang lagi baik..kehidupan yang lagi baik..
appreciate la ape yang awk ada skang..
sentiasa fikir positif..hidup awk akan tenang..

p/s: awk tau x, bila dia tau saya da ada kerjaya, ada harta, dia kejar saya balik?
       sorry la, dia da x layak tuk saya.. i deserved someone better..

Reply 1# lovella

apa yg TT bagitau dia sampai dia buat keputusan mendadak begitu sekali? teruk sangat ke? persoalan ni kena jawab dulu baru boleh bagi pandangan...tp kalo gitu dah keputusan dia..rasanya tak payahlah merayu lagi...TT kena redha je lah...tak payah contact dia lg..mmg tunggu masa nak heal..bila tiba masa nanti TT akan jumpa org lain...insyaAllah yg lebih baik..

tt i harap u tabah...i pn dah rasa apa yg u rasa dah 4bln tp kadang2 ada je hasutan syaitan yg bg i selalu ingt kat dia.....terpernah pn sehari dia ilang dalm kepala otak i ...memang susah nak lupa dekat org yang pernah kite syg.....tp kite tetap kene teruskan hidup kite....org hanya pandai bercakap tp xmelalui apa yg kite rasa.....cakap memang senang,,,so apa yg i buat sekarg i bayak dekatkn diri dgn tuhan n my family.......hari2 i berdoa supaya i dapat lupakan dia....alhamdulilah i masih lagi dapat menjalnkn kehidupan i dengan senyuman.......i harap u pn sama....kumbng bkn ye seekor dlm dunia ni......mungkin ada yg lebih elok untuk kite......inshallh....

klau orang xleh nak terima nak tunggu per lagik!...angkat kaki jer lah...sedih tue tahan jer lah...insyallah bertemu yg lebih baik...

ala. chill la k. kalau dia betul2 sayang kat kau, tak da la dia dapat lupakan kau kejap macam tu je. paling2 pun dia ambil masa seminggu tu utk fikir balik apa yang kau cakap dgn dia.

kalau orang betul2 sayang dekat kita, dia sanggup terima kita macam mana pun kita.

Kau nak sambung belajarkan? So, amik peluang tu tuk kau lupakan dia. Kau mem-bz-kan diri kau dgn study,assignment & xtvt kt tmpt study tu. Jgn jadikan ex-bf tu sbg penghalang. Masa depan kau lagi penting. Kalau kau gagal study sbb sik ingat kat dia, bukannya dia balik kat kau pon.

Yes, kau kata dia baik tapi ada lagi yang lebih baik tuk kau.

klu ko rase ko merana...
pk org len same..ade lg teruk...
ala..putus cinta jek kot..xsume org dpt rasa pengalaman mcm 2..
org len ade yg becerai berai lg..oke jek dorg..
xsume ape yg kte na..kte akan dpt..
pengalaman nih akan bt ko matang...
org kate..xyah cite sume rahsia kt org len..
simpan skit utk diri sndr...igt 2...

he not belong's to u

sayangi diri anda...kerana anda begitu beharga dr jantanzz itu..