CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 51014|Reply: 145

Apollo 18: Rahsia Kenapa NASA Tak Berani Hantar Angkasawan ke Bulan Selepas 1972

kalau ikut logik, kalau diorang jumpa bukti hidupan kat situ, lagi la diorang nak pegi....
gila weehhh...bayangkan pengiktirafan dan kemahsyuran yg bakal diterima jika jumpa makhluk asing kat bulan...dah lama sangat dah diorang carik bukti benda2 camni....dah jumpa, takkan diorang tarik diri camtu je?

Reply 49# annehuda
menurut saintis cacat tu (apa ek nama dia? aku lupa), jika makhluk asing bertembung dengan manusia di bumi, penjajahan akan berlaku dari pihak yg lebih maju pada pihak yg kurang maju...seperti mana sejarah manusia yg sentiasa menjajah pihak yg lebih mundur...jadi, YA!! ketakutan itu berasas...

bab ekspedisi tu, aku rasa sebab diorang dah sampai bulan...so, takde benda nak dimegahkan dah...

sebenarnya jika tgk keadaan masa tu, masa tu perang dingin...
masing develop teknologi roket based on teknologi roket yg diperolehi dari jerman yg kalah perang....
masing2 nak tunjuk hebat pada pihak lawan...
ye la, bila diorang dah boleh hantar roket ke bulan, diorang dah boleh mastered banyak benda dalam rocket science/engineering...
jadi bila diorang hantar roket ke bulan, salah satu mesej yg diselitkan untuk pihak lawan ialah, "jika aku boleh hantar roket ke bulan, apa masalah untuk aku hantar sebijik dua roket untuk letupkan kamu dari negara aku?"....

Rate

1

Reply 78# iskans
oo ye...betul la tu nama dia...setakat ni takde alien lagi yg dia jumpa...dia cakap kalau jumpa...

yg diorang dok citer ni alien yg kononnya dijumpai di bulan...which is, takde sorang pun yg pasti...

dan secara peribadi, aku rasa kurang logik...

Reply 83# meritokrasi
tu ikut filem...kalau ikut filem, superman selamba je boleh pusing putaran bumi dan reverse masa...kalau ikut logik, takde hidupan zahir boleh hidup di bulan secara gitu je sebab keadaan bulan yg takde atmosfera...jadi kat bulan adalah vacuum dan terdedah secara terus dengan sinaran berbahaya dari matahari...

kalau ada makhluk kat bulan, maknanya mereka datang dari tempat lain yg boleh support kehidupan...dan jika diorang boleh gi bulan, maknanya teknologi diorang lebih maju dari kita...jadi, apa masalahnya untuk diorang datang ke bumi? dah tentu diorang dah lama datang dan jajah (atau naungi) bumi...(ikut teori dr. stephen hawking la)

ceriter Apollo 18 tu mcm satu propaganda utk menakutkan negara lain supaya tidak menghantar rakyat mereka menjelajah bulan.
zarulnazmi Post at 15-9-2011 17:02

orang2 yg terlibat dengan projek2 angkasa camni bukanlah orang2 yg mudah ditakut2kan dengan propaganda dari filem yg tidak berasas camni...
jadi, bagi aku...ianya sekadar filem...
jika benar pun ianya propaganda, bagi aku propaganda macam tu hanya mampu berjaya menakutkan golongan2 yg berfikiran kelas ke 3...bukan para ilmuan dan cerdik pandai geng2 saintis dan jurutera roket nih...

maslahnyer sebab diorg x nak sume negara lain pakat2 berlumbe nak pegi bulan tu...ingat dekat ke bulan tu??? minyak ke kuasa jet ke x dapatnyer naik situ.. diaorg sendrik x penah nyer naik and pijak kaki pun atas bulan tu...(yg dulu tu kan ke dah heboh dah diaorg buat kat padg pasir Arizona je...dah kantoi dah pun)..dalam islam bulan tu duk kat langit pertama...Rasululluah naik smapai langit ke tujuh...
kurasatakada Post at 15-9-2011 10:03

boleh je pergi ke bulan dengan teknologi yg ada...
bulan bukan jauh sangat...ye la, jauh la berbanding KL - JB, tapi dalam konteks ni, ianya adalah jiran terdekat kita...
kapal2 explorer (tanpa manusia) dah sampai ke neptune dah...lagi jauh dari bulan...
*jarak bumi ke bulan ~400,000km, jarak bumi ke neptune (planet terjauh dalam sistem suria) adalah 4.3 billion km...

mmg la bulan berada kat langit pertama...tapi bukan selepas langit pertama..,
yakni, ianya masih boleh dicapai tanpa perlu pecahkan pintu langit pertama tu...
senang citer, bulan, planet2, galaksi2 semua tu ada di langit pertama...

Follow Us
Reply 95# tzerole
apa nak diherankan...yg kat bumi ni sendiri pun banyak yg memeningkan dunia sains...apatah lagi yg kat bulan...

Reply 98# arssdili
maksud aku "di langit pertama" ialah antara bumi dan langit pertama la...bukan selepas langit pertama (yg kena lepasi langit pertama dulu)...tapi ramai orang salah paham dengan mengatakan yg nak gi ke bulan kita perlu lepasi langit pertama...

Reply 124# alphawolf
tapi bila bab beli minyak enjin jenama apa2 ntah yg claim berteknologi dari NASA, diorang caya plak...hehe

dulu waktu tusyen...ada cikgu sains aku ckp...mana mungkin manusia landing di bulan..di bulan..jika terkena cahaya matahari....panasnya terlalu panas sgt..lebih panas dari gunung berapa...bila mlm...@ gelap...sejuk lebih dari kutub utara....jadi mcm mana enjin, peralatan, baju blh fungsi dlm keadaan yg terlalu panas @ terlalu sejuk....

terlalu panas sebab ia tidak mempunyai atmosfera untuk menapis sinaran radiasi dari matahari...dan terlalu sejuk ketika malam kerana ia tidak mempunyai atmosfera untuk contain heat from the sun...keadaan ini boleh diatasi dengan pakaian khas mereka dan juga perlindungan khas dari roket...keadaan yg sama berlaku di ISS...so, kalau mereka boleh survive di ISS dan angkasa lepas, apa yg buat mereka takleh survive di bulan?

aku trpikir...pembakaran perlukan oksigen....jadi roket yg kat bulan tuh blh terbakar dan ada spark kat bulan...so bulan ada oksiden la yek.....yumeina Post at 30-9-2011 09:51

bawak la liquid oxigen tu sekali...apedehal??
cuba baca sini, dia ada citer...
http://en.wikipedia.org/wiki/Rocket_engine

*p/s: matahari selamba je membakar tanpa oxygen...

Rate

1

Cikgu sains tu masa buat diploma/degree, dok copypaste aje ke.....sampai tang enjin roket pun fail thap gaban...
alphawolf Post at 2-10-2011 10:17

aku rasa cikgu tu mungkin tak paham sains sangat...mungkin beliau sekadar memahami sains sekadar untuk ngajar bebudak tingkatan 3 ke bawah...

aku hormati para guru...tapi para guru tolonglah...anda semua mempunyai pengaruh yg hebat terhadap murid2 anda....tolong jangan ajar ajaran melalut kat mereka...

Reply 137# yumeina
cikgu tu ngajar sains tingkatan berapa?