CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 2185|Reply: 2

adakah my girl cukup susu

Salam. pd semua

Nak tanya..my girl nak masuk 1 yr 30.11.2011 ni, dia fully bf tp d neseri sangat kurang. kdg 1 hr dlam 2-3 oz jer..now mmg dah makan start 6 mth hr tuh..dulu dr 3-6, rehat saya g diret bg susu, now bila dah makan saya tak g dah. makan alhamdulillah, saya bg 3 bekas..kadang abis sumer kadang 2, tp air masak minum, Girl ni problem...tak moh puting tiruan..lama gak dia pakai penyuntik ubat...utk minum...sulam ngan botl..yang boleh hanya tommee tippie..pun tak moh sangat..berat naik ok..tak la banyak..cam boys dulu..lahir 3.2kg..last timbang umo 9 mth..tak silap 7 plus..

Adakah cukup susu...n cara makan my girl...(makan saya masak bubur bukan pakai beli punya)

Mcm anak dara saya, 3/9/11 ritu genap 1yr.
b4 6bln minum 15-17oz/day.Kdg2 xcukup tu, time rehat dtg, bg direct.
Bila dh 6bulan n start mkn, demand pon kurang, kdg2 xcukup2 pulak..
skang xpenah bg >10oz. Masa dlm kete nk gi rumah pngasuh tu, dh bg dia 6-7oz..
Pastu belen 4-5oz, utk bekalah harian dia..nnt pengasuh tu tau nk divide, sbb dia kurang nk minum susu dh la ni..makan ok, minum air masak byk juga..dh aktif sgt, dan byk akal..
so far, ritu timbang 1yr=8kg. Paed ckp bf babies nye berat is average..as long anak aktif, sihat, shud be no prob. Yang paling penting, ssh jatuh sakit..

saya pon con't BF after fully 1st 6mth..syukur alhamdulillah..
sy rs ur doter ok je, same like my doter. Dia aktif kan..mlm2 dia tido pon ok kan (tp kena suap dinner dl la, make sure dia dh kenyang b4 tido)

Setahu saya lepas usia anak setahun, susu badan bukan lagi sumber utama untuk dapatkan khasiat..stage 1yo n above, lebih kepada pemakanan solid food..so pastikan makanannya lengkap la dengan karbohidrat+protein+fiber..

katakan la selera makan ada n risau juga, boleh cuba any supplement utk tambahkan berat badan sbb saya ada jiran yg anak die memilih makan n agak skinny la..so die makan produk ni n katanya alhamdulillah, nampak la berat badannya naik juga..