CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: nolihaslida

Kongsikan jenis lipstik apa yang anda suka pakai!

suka revlon color brown dan maybline color pink lembut
skang tgh cari color merah tp blm jmpa yg be ...
AereszEzra Post at 22-10-2011 05:16

what kind of red do you want?merah lembut ke atau merah pin up girl tahun 50an?my favourite one of course merah 50an tu,klasik!kalau yang itu beli revlon matte..nama dia really red.

suka sheer lipstick..yg ada effect shine2 sket. bibir i tak leh masuk klu lipstik tu ada agen collagen, msti bibir jd bengkak n sakit

jarang pakai gincu...
jenama avon jer yg ada dlm simpanan,
dipakai bila tengok bibir tak berseri,
warna merah bata atau merah

bibir ocean ni cerewet kalo tak tahn bibir jadi gatal2 mengelupas tak pun bahagian tepi bibir tu mcm ada kupung.. kalo kopek berair.. lagi gatal rasa nyer.. so pakai la lip blam nak pakai pun kena tgk gak.. kalo terbeli yg lip ice tu pun sama jadi gatal2 gak.. buat masa skrg ni tgh sesuai pakai jenama avon dgn elianto colour nude agak2 oren sikit dgn nude agak pink pic.. nak gak try yg merah tapi kena cari yg sesuai..

tapi kalo rasa2 bibir start gatal.. mmg tak pakai lip stick la.. ocean sapu bibir dgn vesilen petrolium jelly baru ok..

ada geng sini nak share ke lipstic brand apa yang tahan lama..maksud aku
walau kita sudah makan ke liptick masih ada warna..

Follow Us
range dari nude to mauve to blush..yg rona2 nude to light brown + pinkish tone...kalao kat counter revlon..cd..memang ghalet terai seme kaler mcm nih...beg kecik mosti ada lipgloss peachychoc tone (emergency)...dulu suka matte..tapi sejak bibir ni asyik 'mragam' jek..so sekarang mesti carik yg moist or superlustrous katenye...

Reply 21# tabasco

ha..,setujuk pasal red yg klasik..blm ada masa pergi shop tp color revlon yg matte2 ni mmg fevret aku..terutanya yg brown matte..yg lipstik tab cadangkn ni namanya 'really red' ekk..nanti aku cari..thankzz ekk bg cadangan..na bunga utk tab

Reply 22# tabasco

yg ni k 'really red' tu?yg ni mmg ok da bab merah yg mcm nila aku tgh teringin..

Reply  tabasco

yg ni k 'really red' tu?yg ni mmg ok da bab merah yg mcm nila aku tgh tering ...
AereszEzra Post at 23-10-2011 00:44

yup merah gini la...revlon really red,tab rasa nombor lipstik tu 006.cantik kan?kalau nak lagi kemas,guna red lip liner.any red lip liner will do.katakan lah awak tak jumpa really red,your next option is of course mac...mac mahal sikit la.aku tak pasti bape harga dia,mungkin dekat2 rm100.kalau nak dapatkan bibir merah matte boleh beli mac russian red atau ruby woo.sebenarnya really red tu adalah alternatif utk ruby woo.

i was soooo tempted to buy ruby woo,tapi bila dah ada really red ni terus tak perlu beli ruby woo lagi dah this is my favourite lipstick walaupun tab ada lipstick lagi mahal macam chanel dan estee lauder.pertama kali pakai lipstick merah ni waktu kluar jalan2 memang malu2.asyik tunduk je.tapi tab banyak rujuk kat intenet dan rata2 dorang cakap red lipstick ni klasik,cantik dan lain dari yang lain.

dan mekap yang tab selalu gayakan kalau nak pakai red lipstick ni selalunya simple je.foundation,winged eyeliner dan mascara.and a very light blush.

Aku dah try mcm mcm dari yang mahal sampai ler ke murah .. lipstik avon dari malaysia gak yang sesua ...
DARSITA Post at 22-10-2011 03:47

acik dar ada pakai lip balm tak sebelum apply lipstik?kalau tab selalu apply lip balm dulu,terutamanya kalau nak pakai lipstick jenis matte sebab bila bibir kering jadi tak cantik

pakai yg ni

CD serum lipstick gloss

EL, lipshine

Reply 30# tabasco

wahh..info yg bgs ni..hehhee.color red yg tab cadangkn ni pn da nmpak ok bab aku mmg minat lipst revlon ni wpun harganya x la semahal lipst yg lain.dlm list lipst aku cuma lipst jenama revlon, mayblline(utk lipst yg shine2 atau nampak bibir basah camtu)
aku pn suka jgk winged eyeliner..nampak klasik gitu dan x perlu mekap tebal2

wow..ai suka gak pakai lipstick...
before this guna maybelline jek..haha..
tp recently bibir jadik cam kering bila pakai maybelline..
so now try revlon lak...

ai nih mudah terpengaruh ngan lipstick yg casing dia lawa2

Post Last Edit by nolihaslida at 23-10-2011 18:24

Wah..komen smuanya meletop n mengancam.. tp dlm byk2 komen kan.. sy perasan lipstik avon selalu ada masalah..rmi yg kurang mengemarinya..  klu simpan lipstik avon tu mesti jd lembik je hjgnya.. mcm nk cair je... pasal apa pun tak tau..

Apa komen kawan2 mengenai keluaran produk lipstik ni... ada ekstrak gamat dlm lipstik magic colour..dlm masa yg sama blh membantu merawat bibir. Tahan lama juga w/laupun lps makan..

BeautyFrenz Cosmetic adalah jenama produk bumiputra yang dikilangkan di kilang yang mematuhi taraf ‘GMP’ ataupun ‘Good Manufacturing Practice Product’ yang telah ditetapkan. Meletakkan element ektrak daripada gamat sebagai antara bahan kandungan untuk semua produk keluaran kami. Kini produk Lipstik (Mango Magic Colour) dan Lipbalm kami telah memperolehi pengiktirafan Sijil Halal dari JAKIM. (No.RujJAKIM/(S)/(22.00)/492/2/1 015-05/2005).

Magic Colour Lipstick
Lipstick yang mempunyai wangian mangga dan mengandungi warna ‘Magik’ iaitu warnanya mengikut warna darah dan berbeza bagi setiap individu. Mempunyai bahan ekstak dari gamat, aloe vera, minyak zaitun dan minyak biji bunga matahari yang memberikan kesihatan terbaik untuk bibir anda. Sangat sesuai untuk mereka yang mengalami masalah bibir merekah/ mengering/ mengelupas dapat di atasi kerana campuran ekstrak dari gamat, aloe vera, minyak zaitun dan minyak biji bunga matahari dalam lipstik/lipbam ini.  

Lime Lipbalm Merupakan pelembab bibir yang mempunyai kandungan lembapan yang tinggi selain juga mempunyai ekstrak dari gamat, aloe vera, minyak zaitun dan minyak biji bunga matahari serta propolis. Propolis merupakan bahan yang mempunyai khasiat dari kandungan madu lebah yang bertindak sebagai pelindung bibir dari kekeringan. Sangat sesuai untuk mereka yang mengalami masalah bibir merekah/ mengering/ mengelupas dapat di atasi kerana campuran ekstrak dari gamat, aloe vera, minyak zaitun dan minyak biji bunga matahari dalam lipstik/lipbam ini

aku tak leh pakai maybelline sbb bibir jadik kering. seronot nak mengopek kulit2 bibir...

so aku pakai lipstick murahan avon. ade org tak ok. tp aku ok.
kadang2 pakai stage. pon ok.
tp ade kawan pki za...best kate nye...nak mencube nnt...

ai suka Revlon, kekadang kan ada promo buy 1 free 1, time tu la beli buat stok...pernah pakai Silky girl...abis allegik bibir bengkak cam kene gigit lebah lak...terus stop, ngeri betol

ai suka Revlon, kekadang kan ada promo buy 1 free 1, time tu la beli buat stok...pernah pakai Silky  ...
cassriena Post at 24-10-2011 09:39

bahayanya..takut la klu camtu tu..

suka pakai Mac jenis matte,wpun tahu bibir kering dan pecah tetap ku belasah jugak..Kawan2 tahu tak brand apa lg yg matte macam mac...kat sini x ada kaunter Mac

aku suka yang nampak natural dan kekadang suka yang bibir nampak basah tu...

dah guna macam2 brand....sekarang dok pakai lipstick brand channel...rasa sesuai ngan bibir ni...