CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 2217|Reply: 2

Masalah tuntutan bayaran oleh adjuster

Saya ingin bertanya tentang masalah saya berkaitan kemalangan yang saya alami pada bulan jun 2011.

Syarikat Insurans telah melantik adjuster dan hasilnya saya telah ditawarkan gantirugi pada bulan ogos 2011. Semua proses pembayaran telah selesai dalam tempoh sebulan iaitu pada akhir bulan september.

pada awal bulan Oktober 2011 (surat bertarikh 14 oktober 2011)  saya dapat surat daripada adjuster company bahawa saya dikenakan bayaran sebanyak RM2XXX
due to the negligence referred to above, our client has suffered the following losses:
1. cost of repairs                RM2,xxx.00
2. miscellaneous expenses
    a). general                      RM1xx.00
                              Total....RM2,xxx.00

soalan saya adakah saya yang sepatutnya membayar kos adjuster sedangkan yang meilantik adjuster adalah syarikat insurans. Sekarang kes tuntutan saya telah selesai (bulan september 2011) dan sayapun telah bersetuju dengan penyelesaian yang ditawarkan oleh syarikat insurans tetapi dengan tuntutan lewat oleh adjuster menunjukkan ia menjadi beban untuk saya selesaikan.

Semasa saya menelefon pegawai Adjuster company jawapan yang diberikan kepada saya, mereka tidak tahu insurans syarikat mana yang saya gunakan sebab itu mereka menuntut daripada saya.
harap dapat pandangan daripada rakan-rakan di sini.
sekian, terima kasih.

try call syarikat insurans dulu.. aku rasa eksiden ni minor je kot.. tgk claim sikit je pun..

tak paham haku kes ko nieh.. ko bayar sendrik ke aper??

kalau claim KFK, memang satu sen pong ko tak kuar duit..

kalau party lagi satu tu claim KFK ke atas ngko pong, maner ader kena kuar duit.. aper pekdah beli insuran kalau camtu..

haku semua jenis claim haku dah pernah buat, 3rd party, KFK, dan party lagi satu claim KFK ke atas haku.. memang tak kuar duit pong..