CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: liltash85

[2012]AZURA 2012 (Remake Azura 1984)

Reply 80# AzzaAzman

ishishish.....hari ini dlm sejarah.........abg ingat masa abg tgk jer ada org cabut.....bawa bertenang dik.....tgk abg cool jer...abg tunggu jgk sampai habis....secara keseluruhan,ia masih lg sebuah filem yg baik dr segi teknikalnya...namun abg Aziz tak berjaya membawa sentuhan magis utk Azura 2012....secara peribadi..abg tak nak filem ni gagal di box office kerana abg tak nak abg Aziz merajuk dan menghilangkan diri lagi...abg terbaca hari ini bajetnya 1.8 juta,bukan 1.5 juta mcm yg abg sangka dulu,..maknanya abg aziz dgn bini barunya tu kene dpt 3.6 juta hanya utk dpt modal semula...

kalau ada yang tengok cerita azura ni kat panggung wayang brem mall, petang tadi, kalau ada perempua ...
AzzaAzman Post at 6-2-2012 01:11

kalo remake2 nih, biase nye x mampu menandingi citer asal..... lgpn citer azura nih sgt x relevan utk zaman skrg. plus pelakon nye amat la erkkkkk argghhhhh x sggp nk ckp betapa i ols x suke lakonann sharizal n neelofa nih.

kalo remake2 nih, biase nye x mampu menandingi citer asal..... lgpn citer azura nih sgt x  ...
micha Post at 6-2-2012 01:35

saya tak pernah tengok cerita azura yang lama dan tak nak banding2kan pun, malah sengaja menonton untuk tengok pelakon yang best. tiada expectation. sepatutnya kalau xde high expectation, saya tak lah kecewa... tapi tetap kecewa. eh tak lah kecewa sangat sebab saya tak tengok habis. kalau tengok habis mesti terasa bodoh nya aku...wwuwuwwu

Reply  AzzaAzman

ishishish.....hari ini dlm sejarah.........abg ingat masa abg t ...
just_masa Post at 6-2-2012 01:30

azza tak mau hasut sapa sapa, kalau korang nak tengok tengok lah, azza pun tak nak tulis di blog pasal benda ni kang kecian orang percaya cakap aku orang tak tengok pulak... jadi biarlah mereka sama sama merasakan penderitaan saya masa tengok cerita ni petang tadi..,uwaaaaa!!

saya tak pernah tengok cerita azura yang lama dan tak nak banding2kan pun, malah sengaja me ...
AzzaAzman Post at 6-2-2012 01:43

filem remake, of cos perlu ade perbandingan, spttnye buat lebih bgus or setaraf.

pelakon2 tersebut tiada karisma bg i ols..... di tgn dorg, watak2 kelihatan begitu murah

di tgn ogy, watak azura menjadi fenomena.

( neelofa x belajar ke personally dgn ogy )

Post Last Edit by AzzaAzman at 6-2-2012 02:03
filem remake, of cos perlu ade perbandingan, spttnye buat lebih bgus or setaraf.

pelak ...
micha Post at 6-2-2012 01:46

betul kata awak, memang lah kena buat perbandingan, tapi saya ni yang yang tak nak buat perbandingan ni pun kecewa, apatah lagi bagi peminat filem AZURA.

bagi saya pelakon tak ada masalah, masing2 dah buat yang terbaik. tapi bagi saya pengarahan dia cincai, bayangkan lah erma fatimah, aflin, afida es... pelakon otai kot tapi rasa akward sangat even diorang baru nak bukak mulut, skrip tak pape, xde reason yang kuat untuk kenapa watak tu buat macam tu.. kenapa watak ni buat macam ni.. plot cerita pun huhu... tak menarik. eh saya cakap panjang lebar padahal tengok separuh je tadi...

Follow Us
SPOILER ALERT NI KOT

pastu kan babak mak ayah azura kat paris depan lukisan kat muzium lurve, lakonan OGY dan FAIZAI HUSSIN... what the fish is that??? kertu sungguh mereka masa bercinta ye...hahahaha

betul kata awak, memang lah kena buat perbandingan, tapi saya ni yang yang tak nak buat perbandi ...
AzzaAzman Post at 6-2-2012 01:55

xtau la nape i ols rs pelakon sume bermslh.

pengarahan pn cincai, tp x percaye sbb nih aziz m osman, yg sgt particular

3 filem yg i ols expecting high, sume mengecewakan tahap nk terjun gunung

1) lagenda bdk setan
2) ombak rindu
3) azura

Reply 86# AzzaAzman
bawak bersabar ..........dah pukul dua ni....tak ngantuk  lg ke.... pagi nanti nak sambuk maulidur rasul........

Reply 87# AzzaAzman
nak bagi kat ogy interframed sekali lah................

Reply  AzzaAzman
bawak bersabar ..........dah pukul dua ni....tak ngantuk  lg ke.... ...
just_masa Post at 6-2-2012 02:00

jap esok pagi nak sambut maulidur rasul?? baiknya kamu huhu. (tengah tunggu cookies dalam oven sambil online)

Reply 91# AzzaAzman

nak jual ke?

xtau la nape i ols rs pelakon sume bermslh.

pengarahan pn cincai, tp x percaye sbb nih ...
micha Post at 6-2-2012 02:00

saya pun kecewa dengan lagenda budak setan dan ombak rindu sebab saya bagi high expectation, sebab minat novel, but then saya cuba bayangkan saya tak baca novel dia, saya rasa cerita LBS dan OR boleh tahan bestnya... tapi AZURA>>>>> duhhhh

Reply  AzzaAzman

nak jual ke?
just_masa Post at 6-2-2012 02:04

off topic dah ni... hehe kang kena banned kang. saje buat bukan nak jual, stok cookis mesti ada dalam balang sebab adik badik suka. Eh teringat pulak saat saya tengok cerita AZURA ni tadi, borak2 depan skrin macam kat umah ler pulak. macam borak2 masa iklan masa tengok drama,

Reply  AzzaAzman
nak bagi kat ogy interframed sekali lah................
just_masa Post at 6-2-2012 02:02

kot ye pun mekap la bagi muda sikit hehe...

Post Last Edit by just_masa at 6-2-2012 02:14

Reply 94# AzzaAzman
sajer nak alih perhatian awak.....kan dah tak marah dah.....mesti sedap kan,,,bertuahnya jd adik awak...
ok selamat malam....tata titu....

Reply  AzzaAzman
sajer nak alih perhatian awak.....kan dah tak marah dah.....mesti sedap kan,,,ber ...
just_masa Post at 6-2-2012 02:10

serius tak delah marah pulak... rilex je... huhu

neelofa banyak blanja tak dalam citer nih?

pemilihan pelakon pun dah silap la weyh, tu la psl. aku dah tau dah dr awal2... mmm.

pemilihan pelakon okay je, cerite je mereng... macam drama bersiri je.