CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tongkatwaran75

Purata Korang Bekerja Berapa Jam Satu Hari?

Close [Copy link]
aku keje from 9 to 6. walaupun ade rehat sejam tp tak penah pun utilizekan rehat sejam tu. after sol ...
annehuda Post at 9-11-2011 09:22

Muliyanya... sesungguhnya rezeki kamu diredhai oleh Allah S.W.T..

Pada saya...ummah yang bekerja keluar pagi balik lewatpetang hanya tergolong didalam golongan keluar pagi balik petang cukup bulan bayar hutang....awal bulan duit licin...esok sambung kerja lagi....dan sebegitulah rutin kamu orang...

wa untung kerja ...  cam aku kerja takan habis..  tetapi time cuti mesti panjang2...

aku baru 5 bulan masuk keje kat opis skrg ni.kalau nak ikutkan secara officialnya 8 jam sehari tapi  ...
eniliana Post at 9-11-2011 16:07

leh tau tak nama kompeni ape...mau apply keje laaa

aku baru 5 bulan masuk keje kat opis skrg ni.kalau nak ikutkan secara officialnya 8 jam sehari tapi  ...
eniliana Post at 9-11-2011 16:07

wasey..ada vacancy lagi tak?

Reply 79# eniliana
bak borang apllikesyen aku  nak apply

Follow Us
No need to work so hard but work smart mesti boleh settle semuanya dengan cepat.  Boss haku pun risa ...
Artemesiaa Post at 9-11-2011 12:43

yup, work smart better than work hard tp apa pandangan yg mengatakan 'tak kisah nak bt apa pn janji keje siap' so bg mereka yg word smart myb dlm 8 jam tue mereka hnya perlu setakat 2,3jam saje utk siapkn keje... ada plak yg suka word hard supaya nampak 8 jam tue 'bekerja' wlwpn sbnrnya keje tue bleh disiapkan dlm beberapa minit atau jam saje...

Lagi satu...ikut kepakaran masing2....kekadang satu2 kerja/ tugasan tu diberi kpd 2 org yg berlainan(kerja yg sama)...contohnya aku la....org lain mungkin sampai berhari2 memikirkan nk solve/selesaikan kerja tu...tapi aku boleh selesaikan dlm masa beberapa jam saja...so org lain x bole nk bising kalau nampak aku cam lepak jee...sbb aku ada kepakaran yg org lain takde..

Yang keja slow2 tu bukan apa takut nanti kena buat keja tambahan atau tolong keja orang lain.  Ada gak yang tak ada keja sangat pun tapi buat2 sibuk sebab nak tunjuk rajin kengkonon.  Tambahan dah nak ujung tahun ni memasing tengah mengharapkan kenaikan gaji dan bonus.  Tapi bila dah dapat mulalah penyakit malas menular semula.  Macam mana nak dapat keberkatan dalam berkerja kalau dah cam tu.  Sesetangah boss mungkin tak perasan tapi jangan lupa ada juga boss yang buat2 tak perasan tapi sebenarnya sedang memerhatikan gelagat mereka2 ni.  Bila appraisal nanti baru le tahu dah terkantoi.

leh tau tak nama kompeni ape...mau apply keje laaa
kecimpret Post at 9-11-2011 16:36

huhu..  malu ah dong.. hahahakompeni ni asal dari german. anak bos dia(iaitu bos aku) tgh try bertapak kat Asia. membawa produk solar inverter, solar mounting systems dan ape2 ajelah ttg solar plantation.

Aku akui, walaupun waktu kerja rasmi 8-5, tapi aku tak mampu nak sentiasa buat kerja dalam tempoh tu...penat selepas 3-4 jam bertugas terus menerus.

wasey..ada vacancy lagi tak?
leylapple Post at 9-11-2011 16:46

huhu.. terlepas suda.sy ade bukak topik kat panduan kerjaya 24/10 aritu. company carik engineer. tapi lelaki saje..hehehe

Reply 86# botolair

ya ampunn.. borangnya nggak ada.. jawatan kosong juga baru diisi. ada kosong je, konpom aku akan iklankan kat cari nih.

huhu.. terlepas suda.sy ade bukak topik kat panduan kerjaya 24/10 aritu. company carik engineer. tapi lelaki saje..hehehe
eniliana Post at 9-11-2011 17:26

hamboi~!
ini tidak adil!diskriminasi gender..gender bias!!!!bak sini emel bos ko .skrg nie mana ada beza lelaki dn pompuan...

Reply 94# leylapple

hahaha.. bukan diskriminasi tapi dia mengangkat tinggi martabat wanita. project/head engineer pompuan lagik. yg pompuan ni, payah nak dibaginya berpanas mentari dengan buruh2 di lapang kerja sana.
yg dicari ni merangkap sekali site supervisor. silap2 kena join venture bersama jejaka2 indonesia yg ganteng2 itu, sbb nak kena guide installation.

relakah dikau menjadi bunga sekuntum dikeliling2 cowok ganteng berhiaskan asap rokok gudeng garam itueww?

relakah dikau menjadi bunga sekuntum dikeliling2 cowok ganteng berhiaskan asap rokok gudeng garam itueww?
eniliana Post at 9-11-2011 17:53

owh..usahkan dikelilingi oleh cowok ganteng..malahan pernah juga dikelilingi bangla dan Nepal yang hanya tau sepatah dua perkataan dalam bahasa melayu...jadi terpaksa lah menggunakan bahasa itik kepada mereka supaya mereka bkerja mengikut spesifikasi yang ditentukan~

... kadang2 kerja melimpah ruah tak cukup dua tangan satu kepala dua kaki nak buat.  Ada masa2 pula kerja kurang rasa2 macam patut kena buang je.  Zam selalu kata, kerja mana pernah nak habis, kalau habis ko tak payah pergi kerja la lagi.

Apa2 pun harap pekerja2 kita ikhlas berkerja untuk cari rezeki yang halal.  Tak tahulah pula kalau lepak2 makan gaji buta tu kira dapat rezeki halal...

aku skang nie keje lebih 8 jam............

stuju sgt2...tensen btul aku jd pekerja swasta...  nak org keje lebih masa..bukan bayar overtime pun(kampeni aku la...)
patut wat demo pekerja swasta keje 5 hari..ape igt kita org ni tak de kuarge ke..??tak life ke???bukan stakat cadangkan gaji minimum jek.....

ibadah ada macam2, kerja di dunia ni manusia yg cipta
-kita ada bnyak masa utk ebribadah dan bersam ...
sekngucing Post at 9-11-2011 14:24

fahammmmmmm...yg ni sy setujuuuu...