CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: zaipen

[2012] Battleship

Reply 180# Ha_Neul

aah la..sebijik..

semalam baru tengok...huhuu..
agak ketinggalan sikit la sebab orang lain dah lame tengok kan..
cite memang superb. memang fuyoh la..
tengok yang 2D je, kalo tengok yang 3D kompem super fuyoh..

dari awal lagi si hero dah tunjuk kedegilan die.
pastu part main bola tu pon same. si hero degil jugak.
mase battle pon lagi lah degilnye.
cuma jalan cite agak slow. puas nak tunggu klimaks cite.

ending cite, mujur tak keluar awal2.
lagipon duk seat tengah, orang kiri ngan kanan lambat keluar.
so tunggu je lah. tak sangka ade pulak cite lagi. huhu

pakcik bagi 3/5 bintang jer cerita ni..... best part tembak tu jer.. jln cerita slow + kosong

pada aku cite ni action sgt best, cuma jalan cite/plot die kureng and very slow and dragging in the beginning. Totally worth paying to watch in cinema. Dah lama x rasa excited watching action movies, this is much better than sequel transformers (my own opinion la). Go watch it in cinema kalo x u will miss one of the best action movie this year.

part action memang terbaik
jalan citer biasa je dah boleh agak ending

Citer ni psl Battleship...dn tu yg aku nk tgk sgt.. naval war... mcm ne depa kendalikan kapal untuk berperang kt laut... And last skali depa gune USS Missouri tu utk perang.. Cuma scene depa gune USS Missouri tu skit je.. aku x pandang jln citer lain, hnya part battle tu je aku focus dn aku sgt puas hati.. utk info USS Missouri tu battleship yg digeruni time die...

Follow Us
NAGAmerah posted on 13-4-2012 05:56 PM
Reply 69# mbhcsf

bukan chicken bunyikos... chicken burrito laaa  

Last edited by viper_2803 on 15-8-2012 12:11 PM

overall citer ni mmg best...

yg tak brape best... kenapa la senjata kapal alien tu bukan jenis laser? sama mcm peluru kapal. rasanya kalau laser mesti kapal2 perang tu semua tak done nak balas serangan...

yg tak logik...USS Missouri yg dah lama tersadai boleh pegi perang lagi...start enjin terus gerak tanpa warm up...

tgk muka alien tu teringat lak mcm muka anggota kumpulan Metallica... berjanggut je...

tentera bersara yg pakai kaki palsu tu mmg kuat semangat..dan sgt berani... salute...

viper_2803 posted on 15-8-2012 12:58 PM
overall citer ni mmg best...

yg tak brape best... kenapa la senjata kapal alien tu bukan jenis la ...

diorg wat peluru alien mcm tu sbb nk wat tribute pada peg game battleship tu ha...

kalau ko penah main battleship die mcm ni ha..

annehuda posted on 15-8-2012 03:46 PM
diorg wat peluru alien mcm tu sbb nk wat tribute pada peg game battleship tu ha...

kalau ko pen ...

OOooo..patut ler...

citer ni tak best.

Pandangan aku ttg filem ni ialah....jgn mudah terpedaya & tertipu dgn filem2 Hollywood yg budget besar & byk pakai CGI kaw2 nih. Org kite ni mudah terpengaruh dgn filem2 yg grafik giler2 nih, trus label best yg amat sbb terlalu terkesima dgn kehebatan grafik filem tu sedangkan plot citer & perkara2 lain diketepikan..

Sebenarnya filem ni tak best sgt, malah bg aku adalah filem 'typical American' yg motifnya tetap nak gitau bahawa hanya org Amerika yg paling hebat dlm dunia... Kalau korang rajin membaca review, ketahuilah bahawa filem ni mendapat rating yg sangat rendah di Amerika & negara2 Eropah...tak keterlaluan kalau byk professional movie reviewers melabelkan filem ni sbg suck, worst film & rubbish etc. Baca review Rotten Tomatoes & Metacritic etc & byk kali, baru terbuka sket mata dgn filem2 barat ni especially dari Hollywood nih.

Kena 'bear in mind' bhwa "not everything Hollywood touches turns to gold". Inilah mentaliti paling susah dibuang di kalangan rakyat Malaysia...terlalu mengagung2kan filem Hollywood sampai filem yg dikritik hebat di sana pun tetibe di sini mendpt pujian melangit...

PitMie posted on 29-8-2012 05:41 PM
Pandangan aku ttg filem ni ialah....jgn mudah terpedaya & tertipu dgn filem2 Hollywood yg budget bes ...

aku tak perlu bace review dari rottentomatoes, metacritic ngan imdb pon dah tau citer ni sgt rubbish..

PitMie posted on 29-8-2012 05:41 PM
Pandangan aku ttg filem ni ialah....jgn mudah terpedaya & tertipu dgn filem2 Hollywood yg budget bes ...

actually bro aku ade baca kt mane ntah pasal kenapa filem ni dikategorikan tahap sampah walaupun banyak je lagi filem2 US yg B-rated tp takdela smpi tahap sampah mcm ni. sbbnye...penonton US tak brape gemar ngan satu scene kapten kapal amerika ni serahkan kerusi kapten die kt kapten jepun tu. n bile USA kalah main bola sepak ngan Jepun pun dah kira turn off awal-awal bg penonton Amerika. satu kepantangan bagi diorg sbnrnye bile negara Uncle Sam yg kekonon pemimpin dunia ni merelakan dirinya di pimpin or jatuh dari org lain. waima presiden Barrack Obama tunduk hormat kt Maharaja & Maharani Jepun pun kene kutuk kaw kaw gitu.

ni gambar kontroversi tu...

pd pendpt aku citer ni takdela rubbish sgt ade jugak kebijaksanaannye, tp yg bijak tu maybe hanya 10-20% dr keseluruhan filem. transformers lagilah ridicilous punye plot tp michael bay bernasib baik tak associatedkan ngan mana2 negara asia in fact takde pelakon asia pun dlm filem die. haha kalau tak mmg terjejas gila baban la kutipan die tak balik modal.

tgk jelah mcm mane stephen chow kene pecat dr mengarah filem dragonball terus hancur filem tu sbb nak ikut sgt acuan org US. pelakon asia yg bawak watak Han yg supercool dalam Tokyo Drift tu pun nyaris2 nak kene drop ngan producer filem nak ganti ngan african american, nasib baik la pengarah die tolong selamatkan, kalau tak mungkin kite tak kenal pun sape itu Han dlm fast n furious francais. tu pun watak die dimatikan plak

pendek kata secara am nye penonton di US masih tidak dapat lagi menerima hakikat kalau mereka dioverpower oleh non-US especially Asian especiall Japan sbb Japan ni penah kalah ngan mereka masa perang dulu. sbb tulah eventhough filem ni mmg sampah tp masih byk lg filem yg lebih sampah dr ini, tp filem ni dicondemn habis-habisan sbb skeptikalnye rakyat US ni. wallahualam....

annehuda posted on 30-8-2012 09:36 AM
actually bro aku ade baca kt mane ntah pasal kenapa filem ni dikategorikan tahap sampah walaupun b ...

Bro, I beg to differ...

Maybe ade sedikit kebenarannya ttg dakwaan ko ttg isu Jepun dll dlm citer tu, tp in fact American people don't give a damn about it. Pd aku bukan isu tu sebenarnya, tp lebih kpd jalan citer & kalau dibaca review di US & Eropah (UK), mmg diorg kutuk plot citer termasuk lakonan Kitch & watak2 dlm filem tu, selain kelemahan alien yg mula2 nmpk power yg amat. Di UK, ade yg melabelkan filem ni sbg "typical American movie" yg akhirnya hanya US yg paling power, dibantu oleh hanya SEORANG Jepun, konon2 nak tunjuk negara lain pun ade membantu....& byk lg termasuk kelemahan dialog yg sgt dipertikaikan. Aku baca bukan satu review tp lebih dari 6-7 review.

Aku sendiri pun awal2 sblm tgk filem ni, aku tak terpikir pun nak baca review2 dia sbb nmpk dasat filem ni bila aku 'ter'tonton 2 kali kat depan kedai Speedy Video dlm mall....kedua2 kali tu ditunjukkan part yg gempak termasuk time perang, so mmg terase nak beli on the spot. Tp masuk je kedai Speedy, tgk harga DVD original aku kensel trus...mahal beb!

Beli yg pirated, tgk kat umah dgn istri & anak2 sampai abis, trus aku amik conclusion (also on the spot) gitau bini aku yg filem ni hampeh je sebenarnya...cuma CGI je yg membuatkan filem ni nmpk gempak. Aku yakin review filem ni rendah kalau caranya gitu that's why esok tu trus aku browse internet baca review2 yg mmg tak salah dgn pndgn aku....

"pendek kata secara am nye penonton di US masih tidak dapat lagi menerima hakikat kalau mereka dioverpower oleh non-US especially Asian especiall Japan sbb Japan ni penah kalah ngan mereka masa perang dulu. sbb tulah eventhough filem ni mmg sampah tp masih byk lg filem yg lebih sampah dr ini, tp filem ni dicondemn habis-habisan sbb skeptikalnye rakyat US ni. wallahualam...."

Aku tak yakin part ni bro, sori but to be honest, kes Jepun menang bolasepak dlm filem ni takde mende sgt sbb di US, football adalah sukan yg tak begitu diminati...plak tu bukan ttg national team, just sukan antara geng2 NAVY tu je...& kekalahan adalah berpunca dari kedegilan si hero filem nih.

Yg pelik filem ni di'based'kan kpd permainan Battleship oleh Hasbro, yg kemudian dibuat filem siap jemput alien plak...ade pengkritik tanya, mungkin pasni ade filem 'Scrabble: The Movie' plak kot...hehe

The best review yg kena dgn pdngn aku ttg filem nih:

http://www.fernbyfilms.com/2012/04/19/movie-review-battleship/

http://whatculture.com/film/batt ... ow-still-misses.php

The best filem bg aku personally ttg alien invasion ialah filem Predator (Arnold Schwarzenegger) & Alien..