CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: matabelalang

TRANSFORMERS 4 : AGE OF EXTINCTION (27 JUNE 2014)

vanillarexy posted on 5-7-2014 04:25 PM
Dah tengok minggu lepas, and I enjoy la jugak...cuma tak suka la watak anak mark whalberg tu, ape ta ...

aku pulak punyalah menyampah kat watak boyfriend lahanat anak mak wahberg tu... perangai serupa anak haram jadah. ke memang watak tu datang dari anak haram jadah duduk kat segamat johor?

matabelalang posted on 5-7-2014 03:28 PM
Elite One atau Ariel adalah Ratu Autobot, seorang komander wanita dan juga isteri kepada Optimus P ...

diorang ada anak tak? macam mana diorang mengesek (maaf tanya soalan persis kelucahan)? besi bergesel dengan besi pasti bunyi yang keluar sangat memilukan.

sama best macam tf3 maknanya tak best lah. tf3 tu ke laut hokey....

edee_91 posted on 5-7-2014 10:28 PM
sama best macam tf3 maknanya tak best lah. tf3 tu ke laut hokey....

tf3 jauh lagi bagus dan kemas jalan ceritanya dari tf2, cuma awal2 je byk lawak bodoh sikit

tf2 lagi bagus la dari tf3
tf3, chicago kena kepung dgn alien, manusia mati
mana pegi semua tentera2?
tf2, tentera usa, british, jordan pun mai laa
tp jalan cerita tf3 agak bagus dari tf3

sekngucing posted on 5-7-2014 10:53 PM
tf2 lagi bagus la dari tf3
tf3, chicago kena kepung dgn alien, manusia mati
mana pegi semua tenter ...

nak tau sebab apa tentera kurang dalam tf3?

sebab ramai peminat komplen aksi tentera dlm tf2 masa akhir cerita terlampau byk dan buat aksi2 autobot hampir tenggelam, macam tentera lawan decepticon je semata2.

peminat komplen ini bukannya cerita gi joe nak tonjol tentera byk sgt tapi ialah cerita transformers, sepatutnya robot2 lebih ditonjolkan

jadi aksi tentera dikurangkan dalam tf3 supaya autobot lebih senang menyerlah dan ditonjolkan dgn baik aksi2 mereka

kalau ikutkan mmglah tak logik tak ramai tentera tolong tapi apa boleh buat, mungkin ada kene mengena dgn kos dan demi memudahkan kerja2 mereka merancang aksi2 robot dgn lebih baik

Last edited by RED 666 on 5-7-2014 11:10 PM

Rate

1

Follow Us
kalau kurangkan tentera mcm kurang logik di situ
seolah2 manusia berdiam siri aja padahal satu chicago kena tawan
skala penawanan chicago jauh lg besar dari masa the fallen tawan piramid
tp jalan cerita konspirasi dlm tf3 aku kurang paham laaa

bagi akak TF2 > TF3

dia makin lama makin teruklah, bukan makin best

for me....tgk filem transformers nie pasal aksi2 robot tu jek.... cgi feeling.... jalan citer tu tk kesah sgt...what do u xpect from this kind of movie ?? 4/5 stars....... worth to buy blu ray version.....

RED 666 posted on 5-7-2014 11:07 PM
nak tau sebab apa tentera kurang dalam tf3?

sebab ramai peminat komplen aksi tentera dlm tf2 ma ...

Dari segi kekomplenan komplenan itu, dpatlah aku rumuskan bahawasanya peminat2 transformers arahan mikel bay adalah terdiri daripada golongan golongan budak baru nak up.

edee_91 posted on 6-7-2014 11:45 AM
Dari segi kekomplenan komplenan itu, dpatlah aku rumuskan bahawasanya peminat2 transformers arahan ...

mmg pun. sbb kuasa membeli budak2 baru nak up ni mmg besar. lgpun filem utk budak2 ni selalunye bukan budak2 je pegi tgk mesti nk angkut makbapak kakak abang sedara mara sekalian. jd dr segi penjualan tiket tu pastinye akan jd lebih banyak. skrang ni pasaran tween, sbb budak2 baru nak up ni lah suka follow trend semasa, so budak2 baru nak up  ni la yg akan kuar duit beli aksesori, cd soundtrack, yg tlg promote filem kt twitter n blog masing2. so jgn terkejut la kalau filem la ni byk tumpukan utk budak2 je.

annehuda posted on 6-7-2014 01:34 PM
mmg pun. sbb kuasa membeli budak2 baru nak up ni mmg besar. lgpun filem utk budak2 ni selalunye bu ...

Tween tu ape?

edee_91 posted on 6-7-2014 01:37 PM
Tween tu ape?

tween tu antara budak2 lingkungan 10-12 thn. teens tu 13-17thn la.

edee_91 posted on 6-7-2014 01:37 PM
Tween tu ape?

tween antara 10-12thn. teens 13-17 thn

Adik tak reti english... Sob3 sedih.

Suka sangat kat itu 2013 Lamborghini Aventador LP 700-4 Coupe, sebab ia tiada dalam komet original

baru balik tgok tf
aku ingat teruk sangat, tp ok laa jugak
bagi aku, setaraf dgn tf3
tapi masih tak mampu lawan tf1, walaupun tf1 kurang dari segi aksi, tp lebih pada jalan cerita
tapi aksi setaraf dgn tf3

tf4 ni, mcm takde plot sangat
hanyalah lockdown nak cari optimus, dan manusiaserta famili mark wahlberg, stanley tucci, li bing bing semua tu terheret sama
dlm tf sebelum ni, kita dpt tgok kan optimus adalah robot yg budiman, just, gentlemen, adil, saksama dan bersifat murni, kecuali hanya ganas bila berdepan musuh
kali ni kita tgok optimus dah jadi lain,masa first encounter dgn famili yaeger pun optimus dah acu senapang dia pada manusia
aku rasa ini adalah hasil kerja manusia yg buru dan bunuh rakan2 optimus dan op sendiri
dlm ni, aku paling sedih masa ratchet dibunuh, malah ratchet tak melawan pun celaka punya manusia
leadfoot pun ditunjuk kena bunuh, tp ratchet paling menyayat hati sebab dia bersama kita sejak tf1 dan antara autobot utama, sebab iulah optimus naik marah dan terus serbu ibu pejabat KSI masa mark wahlberg kata diorang tgah cairkan ratchet, op betul2 berbeza, dia dah sebut perkataan "kill" pada manusia
dia pun hilang harapan pada manusia masa hong kong kena serang dan dia tak mau tolong
op yg bersifat murni dah jadi memberontak, menghancurkan dan juga mengamuk
ditambah dgn sekumpulan autobot baru yg rogue bg aku
autobot lama, kalau kita tgok, ratchet, jazz, ironhide semuanya bersifat mcm op kecuali bumblebee yg agak memberontak
kali ni group autobot perangai mcm bumblebee kecuali yg agak bertimbangrasa adalah hound
aku rasa mungkin ni sebab diorag bukan group utama yg kanan mcm jazz, ironhide dan ratchet
crosshair tu pentingkan diri sendiri, kurang ajar, drift pulak suka bergaduh sesama team mate, tambah lagi bumblebee yg memang suka memberontak, jadilaa takde sapa nak nasihat bee mcm film sebelum ni, dah op sbg leader pun dah tukar karakter. yg agak stabil mentalnya adalah hound walaupun mulutnya lancang sikit
masa geng2 autobot serbu dan amuk di ofis KSI aku memang suka sangat, padan muka KSI bodo dan cia bodo
bab aksi, kali ni aksi nya berterusan sampai aku pun rasa lamanya. sebelum ni org komplen aksi robot kurang, jadi bay banyakkan aksi robot, tp ramai yg kata keterlaluan pulak
bab dinobot muncul tu, walau takde pengenalan latar belakang malah tak bercakap pun, tulah bg aku saat paling mengharukan dlm film ni, cuma lawan dia adlaah robot2 klon yg made in china, jadi mcm tak match pulak
aku kasi 5/10 utk pilem ni

aku lupa nak tambah, tak sangka optimus tembak mampus attinger tu
kita takkan tgok dlm mana2 op marah mcm ni dan bunuh manusia
bg aku pdanlaa, dah dia bunuh ratchet dan autobot lain

bab lakonan manusia, mark wahlberg tu ok, dgn kelsey grammar, stanley tucci
li bing bing ok
bab anak dia tessa tu, michael bay kalau tak masukkan elemen cium2 dan pompuan sbg objek sex tak sah kot
tak perlu utk tunjuk tesa tu mcm tu, dlm film avatar the last airbender kecik lg budak tu, dlm pilem ni, dengan mekap tebalnya kunun nak tunjuk budak ni dah matang, tak perlu la wey
bab boifren tessa tu, aku menyampah la, kalau ada depan aku aku tumbuk dah dia ni
dia la punca

1. tessa kena tangkap dgn lockdown, sebab dia pengecut tak mahu selamatkan kekasih sendiri
2. menyerah diri pada musuh senang2 aje dlm kapal angkasa lockdown, barua punya makhluk
3. kurang ajar dgn bapak boifren dia, pastu tunjuk macho konon dia leboih utama pada tessa dari mark wahlberg, kalau aku jadi mark, aku dah rejek si jahanam ni dahh

edee_91 posted on 5-7-2014 10:24 PM
aku pulak punyalah menyampah kat watak boyfriend lahanat anak mak wahberg tu... perangai serupa an ...

we share the same feeling bro
watak ni takdak pun takpe laaa
dahla komplen duit dia dlm keta
dakap, cium anak mark wahlberg depan bapak dia, bapak dia tak kasi pun
kurang ajar dgn bapak dia yg tessa tu utamakan dia dari bapak sendiri
menyerah pada musuh
kunun nak jadi hero, drive keta masa last film tp kena sedut jugak
kalau dia ni mati ganti lucas tu pun ok