CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kashaz

Tempah Accomodation: Agoda, Booking.com etc

bluepink posted on 4-11-2012 03:39 PM
Kalau booking online guna asiarooms ok x? Ada apa2 problem x? Sapa ada experience tlg share..selalu  ...

dah check harga termasuk semua tax & fees ke ?

bazaraya posted on 4-11-2012 04:01 PM
dah check harga termasuk semua tax & fees ke ?

dah s asiarooms bg extra discount utk hotel ni..oenah guna service asiarooms ke?

rainbow07 posted on 4-11-2012 01:06 PM
Transporter, u nak gi dubai guna TA ape..? ok x harga dia..i pun nak ke dubai Feb next year...tg ...

Sudah PM awak. Sy ada buat extensive survey about Dubai & Abu Dhabi. Nak tau lagi boleh PM sy balik.

Baru2 ni sye booking hotel kt phuket thru hotel.com. Last minit booking. bila check in reception amik masa lama check booking sye tu. sye tanya apa masalahnya, katanya dia xdpt trace booking sye dlm reservation dia. pas dia buat few calls eventually everything settle. Lega.. tp cuma sekali tu je, booking lain yg sye buat thru hotel.com & agoda xde masalah.

agoda ni ada processing fee ke cam air asia beli tiket tu , penat i baca dari page 1 cari info .... takde pun.  

ladyxez posted on 27-11-2012 11:29 PM
agoda ni ada processing fee ke cam air asia beli tiket tu , penat i baca dari page 1 cari info ....  ...

mcm processing fee AA yg rm8 klu pki cc tu ke..? agoda xde yg tu.. tp kena byr tax.. dia akn total up kan brapa jumlah kena byr..

Follow Us
ml tanye uols....klu booking yg ade free cancellation tuh mcm mane ek....contoh aku nk wat booking tp tak sure nk pegi lagi ke tak...camne kite nk cancelkan nnt ye...sbb die kate cancelation free...tp die dah caj kat CC kite...help me

opie5662 posted on 28-11-2012 11:19 AM
ml tanye uols....klu booking yg ade free cancellation tuh mcm mane ek....contoh aku nk wat booking t ...

Saya suppose mereka akan reverse amount yang CC kita dia dah charge ...... itu pun jika kita notify mereka cancellation within some specified time-frame. Jika notification kita lewat, kita akan di charge min 1 night stay.

Merujuk post #238, saya sudah pun balik dari Abu Dhabi. Hotel saya book thru Agoda.
No problem check-in & registration was smooth and very fast. (Saya dah e-mail reservation beforehand)
Saya duduk di City Seasons Al Hamra, Abu Dhabi.
One of the BEST hotels I ever stayed.
Walaupun rated 4*, saya bagi hotel ni 5*

opie5662 posted on 28-11-2012 11:19 AM
ml tanye uols....klu booking yg ade free cancellation tuh mcm mane ek....contoh aku nk wat booking t ...

Opie.. saya baru je book dgn agoda, rasa mcm terkena je dgn free cancellation tu.  Bila saya book terus dia charge kat CC so saya pun email tanya apa yg dia maksudkan dengan 'free cancellation' tu. Dia email dan beritahu bahawa 'free cancellation' adalah charge yg dikenakan jika kita buat cancellation booking kerana hotel akan kenakan kita 15USD jika kita buat cancellation room dan dia beritahu setiap kali kita book, agoda akan terus charge full amount.  Pelik betul la cara Agoda ni, lebih baik tak yah la tulis 'free cancellation' mcm nak mengenakan orang je. In case kita tak jadi pegi, bukan je booking kita dah kena charge malah ada  lagi rupanya amount yg kena charge (15usd).

Saya lebih suka guna booking.com sebab very clear cut kalau dia mention  'free cancellation' tu maknanya kita tidak akan dikenakan bayaran apa2 sekiranya kita cancel sebelum 3 hari dari tarikh yg kita book tersebut.  

booking.com sebab very clear cut kalau dia mention  'free cancellation' tu maknanya kita tidak akan dikenakan bayaran apa2 sekiranya kita cancel sebelum 3 hari dari tarikh yg kita book tersebut.  
nsari,
Dengan booking.com, jika kita cancell dalam masa 3 hari, bagaimana pula mereka charge kita?

transporter posted on 28-11-2012 04:02 PM
nsari,
Dengan booking.com, jika kita cancell dalam masa 3 hari, bagaimana pula mereka charge kita?  ...

Transporter..

Dia langsung tak charge apa2 sbb tu saya suka guna booking.com tapi make sure dia ada stated 'free cancellation'. Kalau dia stated ' non-refundable' maknanya dia akan charge CC masa kita booking dan kalau cancel mmg burn je la

ko orang kalau booking dengan agoda ke booking.com ke tak kiralah mana2 pastikan ada amendment ke lu orang kena update dengan pihak Hotel jugak sebab apa wa dah terkena 2 kali dia orang replied kata dah inform ke Hotel biilawa checkin je belum lagi mana salah pung tak tahu kena macam kat India atau negara Amerika Selatan/tengah abis lah lu orang tu sebab pada wa lu orang booking nak murah tapi pastikan contact balik Hotel tu pastikan ada bilik

nsari posted on 28-11-2012 03:04 PM
Opie.. saya baru je book dgn agoda, rasa mcm terkena je dgn free cancellation tu.  Bila saya book  ...

saya pernah booking hotel melalui agoda (yg ada tulis free cancellation).. then terus caj..
x lama pastu tgk airasiago tawar rate lebih rendah..
so sy buat cancellation utk agoda tu..
alhamdulillah, dapat balik jumlah yg sama mcm yg telah dicaj.. dia masuk blk dlm akaun kad kredit kita tu.. x lebih atau x kurg satu sen pun..

azlianakasim posted on 1-12-2012 09:42 PM
saya pernah booking hotel melalui agoda (yg ada tulis free cancellation).. then terus caj..
x lam ...

oo ye ke. Bagus pulak.. tapi bila saya email tanya kat dia, dia cuma kata free cancellation tu hanya untuk fee yg dikenakan oleh pihak hotel jika kita cancel booking sbb ada sesetengah hotel yg kenakan charge jika kita cancel booking....aduss tak faham la.

Or maybe you ada mention kat dia hotel yg u booking tu  lebih murah dari agoda sbb ada terbaca dlm T&C, dia akan pulangkan duit kita jika kita boleh dpt harga yg lebih murah dari agoda (kalau tak silap la ).

salam nak tanya dalam asiatravel.com ni even dalam account bank belum ada duit dia tetap confirm booking yek..??buleh cancel tak..?
ceritanya macam ni..wife kononnya nak ajak p bercuti so secara suprise (using my account) tapi skang ni dia plak kena suprise...sebab account debit card yang dia isi tu mmg takde duit(yang dia ingatkan ada duit)...tapi tiba2 dia click book...tu yang bila aku dapat email dari asiatravel.com ni terkejut..so aku tanya dia...dia kata mmg dia booked...so bila check rate mmg agak mahal sekali dengan tax bagai...kalau nak cancel book tu ada charges apa2 tak..or buat tak tau jeee..??

saja nak tanya, camner eh nak cancel book yg dibuat di booking.com or agoda.com???ada sesapa yg otai dlm booking online tolong kasi pencerahan...

axl_bach posted on 10-12-2012 09:13 AM
saja nak tanya, camner eh nak cancel book yg dibuat di booking.com or agoda.com???ada sesapa yg otai ...

Jika Agoda, log-in masuk account agoda kita, dan under 'Manage My Bookings', ada option 'Cancel my booking'. Tapi tak pernah pula saya cancel booking. Cancellation juga tertakluk kepada harga yang kita book tu ..... harga 'Free Cancellation' atau tidak, dan berapa hari sebelum hari kita patut check-in ke hotel. Kena baca terms & conditions mereka.

transporter posted on 10-12-2012 10:06 AM
Jika Agoda, log-in masuk account agoda kita, dan under 'Manage My Bookings', ada option 'Cancel my ...

ic, thank bro

axl_bach posted on 10-12-2012 10:08 AM
ic, thank bro

Generally untuk Agoda, cancellation within 3 days of cheik-in date, 1 night burn.