CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tuanmashi

Sedikit sejarah tentang Titanic

Dulu masa cite Titanic ni tgh panas aku masih kekanak ribena lagi. Masa tu mmg tgh panas la pasal Ti ...
Munnalicious Post at 18-1-2012 22:31

aku pun sama. tapi umur aku 14 thn dah masa tu. Siap beli t-shirt titanic yg ada muka Leonardo Dicaprio tgh handsome. siap nak cari bf yg rambut ala-ala Jack Dawson  terjatuh kat dahi   Punyala kuatnya penangan citer Titanic masa tu. Dulu aku x berpeluang tgk pawagam,bulan April ni mmg tgh tunggu yang 3D punya. Ttg bf yg ala-ala rambut cam Jack Dawson,smpi skg aku masih tercari-cari lg

Reply  bawanghitam

ape tajuk dokumentari tue?.....iols blh alert klo2 tgk tv nnt........
martiena Post at 18-1-2012 09:38

History Channel. Penyelidik dlm doku tu siap buat ala-ala CSI cara kapal tu tenggelam dgn lakonan semula

aku pun sama. tapi umur aku 14 thn dah masa tu. Siap beli t-shirt titanic yg ada muka Leon ...
zennaya Post at 19-1-2012 10:59

Hish ko ni, rambut ala2 Jack tu skang dah xrelevan lg skang okeh. Rambut belah tengah,skema sekali. Iols masa tu darjah 5, hehehe, mmg kuat kan penangan Titanic tu? Kwn2 iols yg tau iols suke Titanic pon ada yg jahat amik kesempatan jual brg2 yg ada gambo Titanic kat aku memahal. Tapi dah gila punya pasal sanggup jah..kekekeke

Post Last Edit by zennaya at 19-1-2012 11:35
Hish ko ni, rambut ala2 Jack tu skang dah xrelevan lg skang okeh. Rambut belah tengah,skem ...
Munnalicious Post at 19-1-2012 11:06

ala bukan yg belah tengah tu. Aku suka yg part anak rambut terjatuh kat dahi jer. Adala aku pernah terjumpa,tp dh jd milik org. Oh no,aku dh tersilap thread ni. Ok, back to the Titanic history

Reply  tuanmashi

april ni kuar. wow!
ciklala Post at 19-1-2012 09:43

oh yessss..

Reply  bawanghitam

ape tajuk dokumentari tue?.....iols blh alert klo2 tgk tv nnt........
martiena Post at 18-1-2012 09:38

tak ingat la pula. tapi memang banyak maklumat lain.. siap tunjuk post mortem perbicaraan dengan orang yang terselamat (mungkin lakon semula la)..

ada satu tu dia tunjuk, sebelum kapal berlayar, kapten tu ada buat rombakan.. kira ada pertukaran kapten kanan kapten kiri kot. aku pon lupa term dia.. bila dia gugurkan salah seorang kanan tu (orang kuat untuk team anak kapal tu sebelum ni).. ada sikit konflik ler, ada yang tak puas hati. dan mamat yang kena turun dari kapal (tak ikut berlayar) tak serahkan kunci loker (tempat simpan teropong yang diguna untuk tinjau..yang ni aku tak sure, memang ada satu jer ke. atau teropong ni paling reliable)..

banyak lagi cerita dia. nanti aku cari kalau jumpa..

Follow Us
tak dapat cari vid dia. tapi rasanya yang ni

unsinkable titanic directed by Patrick Reams

filem titanic lakonan kate winslet dan leonardo dicaprio yg meletup...sebelum tu ada jugak titanic, lakonan catherine zeta jones tapi jalan cerita dan watak dia lain sama sekali..

tak ingat la pula. tapi memang banyak maklumat lain.. siap tunjuk post mortem perbicaraan  ...
bawanghitam Post at 27-1-2012 20:29

teropong tinjau tuh terkunci dlam loker kannn......... so dia orang tinjau atas dek kapal guna mata kasar jeee.........tuh yg tak perasan ada aisberg........katanya kalau titanic melanggar secara berdepan, kemungkinan kapal tuh tak tenggelam, masalahnya aisberg tuh mengoyak kapal bahagian tepi, di mana rivet yang digunakan adalah tidak sekukuh seperti yg disangka.......

satu lagi yg menyumbang kepada pelanggaran tersebut adalah kapten tidak mendapat maklumat sebenar tentang aisberg tersebut......... messenger ke apa nama (yg handle bahagian komunikasi) sibuk dok hantar message kepada sedara mara/rakan taulan penumpang kapal yg membuat permintaan utk penghantaran message tersebut, cam mengutamakan permintaan penumpang dulu, sebab penumpang yg menghantar message tuh terdiri drp orang2 kaya ......so maklumat yg sepatutnya messenger tuh hantar segera kepada kapten berkaitan dengan kehadiran aisberg tersebut tidak sampai kepada kapten......sebab ada beberapa kapal lain yg dah hantar message kepada messenger tersebut memaklumkan tentang kehadiran aisberg tersebut, sepatutnya messenger tersebut dgn segera bagitau kapten, bukannya dok sibuk layan permintaan pelanggan utk hantar message kepada saudara mara mereka.........

Reply 49# Risma

betul. mamat tu katanya tak serah kunci loker tu.  kalau tengok masa titanic mengelak iceberg tu ke tepi, mamat yang jaga depan (bahagian tinjau tu) punya thanks god. padahal dia tak sedar, kerosakan lagi teruk kat bawah tu..

ada juga yang tunjuk masa messenger tu cuba berhubung dengan kapal terdekat, kapal terdekat tu pergi tutup receiver derang sampai pagi sebab mesej biadap yang diterima. yang ni aku tak sure kenapa dia kata mesej biadap sebab tu first time derang pakai sos kod ker (kes tak mahir dan salah hantar mesej)..

Reply  Risma

betul. mamat tu katanya tak serah kunci loker tu.  kalau tengok masa titanic  ...
bawanghitam Post at 28-1-2012 20:11

tu lahh........... katanya kalau kapten langgar terus airberg tuh, kemungkinan titanic tak tenggelam, sebab kerosakan hanya kat depan, kemungkinan utk masuk air ke peringkat2 belakang kapal adalah mustahil, sebab dia ada peringkat2 yang boleh dikunci dari kemasukan air nih.......... tapi disebabkan kapten buat tindakan mengelak, menyebabkan bahagian tepi dia koyak dengan teruk akibat daripada perlanggaran tersebut......... mcam satu garisan panjang koyakan tersebut........ menyebabkan air masuk ke setiap peringkat kapal tersebut........tu yg menyebabkan kapal tuh tenggelam, yg sepatutnya dia direka utk mustahil tenggelam........

Reply 46# bawanghitam

Pegawai kanan....bukan kapten kanan...hehehe

RIP buat mangsa-mangsa Titanic... dikatakan kapal paling tcanggih dan xkan t'gelam, akhirnya karam pd pelayaran pertama..
baru aku tau watak jack ngan rose hanya rekaan je... ingatkan watak betul2...

Post Last Edit by stryder_cats at 29-1-2012 10:03

yg ni link History Channel pasal Titanic..
http://www.youtube.com/watch?v=nY3QXdQMjeQ

Reply 53# alphawolf

haha. tu la aku cakap. aku tak ingat term utk post2 tu yang betul. thanks betulkan..

Titanic 3D! Wooo tak sabar~

Reply 54# stryder_cats

Lepas lebih 10 tahun...baru tau? Hehehe

Anyway, salah sorang mangsa sebenar Titanic ialah J. Dawson.....

Reply 58# alphawolf

maknanya hanya menggunakan nama je dan watak adalah rekaan.. mcm tu ke???
tak sabar gak nk tunggu 3D ni.. nk merasai mcm mana kapal tenggelam hehe

J. Dawson yang betul tu bukan Jack...tapi Joseph. Dan Joseph Dawson tu bukan penumpang, tapi krew kapal, bahagian dandang.

Dari 1912 sampai 1997, kubur Joesph dawson ni cumalah satu antara beratus kubur mangsa di Kanada. Tapi lepas filem Titanic keluar, kubur dia glamer sikit.....