CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: shyman

lelaki pemalu

sorry mash311, lambat reply sbb dh tido semalam...

takdela ramai sgt girl yg tegor sbb w ...
shyman Post at 18-1-2012 07:06

25 tahun tu..sedang elok untuk bercinta..
bole aku tau, ape yg menyebabkan ko malu?ko rasa rendah diri ke ape?
biasanye kalau malu ni, orgnye pendiam..x byk ckp..

25 tahun tu..sedang elok untuk bercinta..
bole aku tau, ape yg menyebabkan ko malu?ko rasa re ...
mash311 Post at 18-1-2012 08:51

Yup, rasa rendah diri sket... a'ah, aku pendiam kalo ngan org luar. Kalau ngan family, bleh je aku bising2 & kecoh2  

erk?aku tak leh terima lelaki pemalu...sbb bagi aku lelaki kena gentleman,soft dan bijak mengawal keadaan.Ko boleh belajar semaikan sikap berani berhadapan.buang rasa rendah diri dan cuba kawal emosi.katakan pada diri ko setiap kali ko rasa malu..bukan rupa aku buruk sgt,gigi aku pun ada,dan yang bercakap pun bukan lawa sgt..bis tu buat per aku nk malu.yakinkan diri yag ko hebat dan sentiasa tampak hebat..insyaAllah ko akan rasa lebih lega ketika berkomunikasi.

Paling penting jgn takut meluahkan pendapat,sbb org lebih suka mendekati lelaki yang byk cakap dr lelaki yang pendiam.Lelaki pendiam dan pemalu orang jarang suka nak layan sbb amatla memboringkan,hy perempuan2 yang agresif jer yang suka mengacah lelaki pendiam.Jadi berhentilah jadi lelaki pendiam kerana kalau aku,aku akan pk lelaki tu no profesional dan terbantut..kekekek sorry to say.

Usaha utk berubah kay,sbb aku dulu pun begitu gak..pemalu dan pendiam ...tp aku cuba utk berubah mengikut keadaan ,alhamdulillah..aku dpt ramai kawan dan lebih selesa dengan sapa diri aku sebenarnya.

Reply 41# mash311

Lagipun, aku pernah kena rejek (bulan 9 taun lepas) semasa cuba nak tekel (by phone msg ofkos, tapi sblm tu dh jumpa, tapi x bercakap)... pengalaman kena rijek tu wat aku kurang yakin

erk?aku tak leh terima lelaki pemalu...sbb bagi aku lelaki kena gentleman,soft dan bijak mengawal ke ...
SriAdila Post at 18-1-2012 08:57

aku pernah cuba utk berubah, cthnya masa induksi aritu aku aktif, siap jadi ketua kumpulan lagi, and masa tu ada la beberapa awek nk tunjuk minat, tapi aku takleh tipu diri sendiri / hipokrit, sbb aku yg sbnrnya jenis pendiam & pemalu, abis je induksi tu aku terus balik ke perangai asal  

Reply 45# shyman

rugi2...lama2 ko selesa ngan kaum ko jer..tu yang ramai jadi tak normal tu...ramai gak nk jadi Gay sbb lebih selesa ngan kaum sendiri.Hope ko berubah sebelum ko salah arah.Elok jer ko belajar2 cari GF,org cam ko ni sbb tak pernah bercouple kot...ataupun susah nk rapat ngan orang.

semuanya pokok pangkalnya diri sendiri.elok ko jgn suka bersendiri,cari teman utk luangkan masa bersama.atau meh jer kawan ngan aku..mana tau kot2 aku ada kawan perempuan yang sama2 malu.kekekeek.sampai subuhla korang tak der topik.

Follow Us
Reply  shyman

rugi2...lama2 ko selesa ngan kaum ko jer..tu yang ramai jadi tak normal tu.. ...
SriAdila Post at 18-1-2012 09:12

Gay? Wa pun geli dgn kaum camni... bapok & pondan lagi la....

Wa masih normal, masih teringin kat pompuan....

aku tak suke lelaki yg nan hado tapi blagak sombong ngalahkan muka ala2 johnny depp..
ko pk ko ensem nak daring2 org atas bawah???aku cocok bijik mata ko baru ko tau..kwn aku muka mmg cam ala2 johnny depp pun tak nyombong,ko lak nak nyombong tak tentu pasal..weh..babu jual roti tu lagi ensem tau!!:@

erk..sorry ye TT..ai bukan ngate TT..ai ngate ade malaun kat area opis i ni..

aku tak suke lelaki yg nan hado tapi blagak sombong ngalahkan muka ala2 johnny depp..
ko pk ko ense ...
melinda_gordon Post at 18-1-2012 10:14

takpe, sebarang kritikan adalah dialu-alukan  

takpe, sebarang kritikan adalah dialu-alukan
shyman Post at 18-1-2012 10:33

satu je advice..kalo TT mcm org yg iols duk kutuk tu,maka uols kena la berubah sikit..br leh dpt awek..pompuan ni satu je..kdg2 die bukan tgk paras rupa sgt pun..die lagi pentingkan budi bahasa dan hati budi sebenarnye..oh ye..poket yg penuh pun adelah satu kelebihan..so muka ok,budi bahasa ok dan poket pun ok adelah ciri2 idaman pompuan semelaya hokeh..takyah la pemalu2 sgt dek nun oi..buat rilek je..hee...tak koser la lelaki yg pemalu sgt ni..gedik!!!

Reply 47# shyman

kekekeke..okla tu...normal lagi tuh kedengaran.apapun,cari ar wanita yang ramah skit..sesuai utk lelaki pendiam dan pemalu.Kalau cari yang sama2 pemalu..parah!..susah nk handle.apapun ,good luck!

Reply 1# shyman

saya juga pemalu.......

kdg2 lelaki yg pemalu ni lg pmpn suka nk takell..

Reply 2# shyman

Bro shyman....nk gtau 1 jer...tanpa keberanian...mimpi x jadi kenyataan..klu kompem ade pompuan tackle, and bro berkenan..xyah malu...staright to the point...macam kawan aku...sgt pemalu...dia blaja kat russia skg..nk jd doc..wife dia skunk pom blaja kat sane...jupe 3x jer dengan wife dia...trus dia lamar...sbb dia sgt2 pemalu...skunk da kawin da...

kdg2 lelaki yg pemalu ni lg pmpn suka nk takell..
sunburn Post at 18-1-2012 13:03

agreed..sbb aku jenis peramah & happy2...kuat mengusik..so, aku mmg berminat kat laki pendiam & pemalu..

satu je advice..kalo TT mcm org yg iols duk kutuk tu,maka uols kena la berubah sikit..br l ...
melinda_gordon Post at 18-1-2012 10:38

yg ni aku setuju..sebab aku ada 2 org adik lelaki..yg si abang,jenis pendiam..x byk cakap n ada rupa la jugak , tp x ramai awek syok kat die..dah bertunang pon, tunang die tgglkan die, p kawen ngan org lain...sian adik aku..

yg si adik tu plak..jenis ringat mulut n rupa kureng sket dr abg die, tp ramai awek minat kat die..die ni jenis suke senyum, suke tlg org n muke manis jer..

Reply  mash311

Lagipun, aku pernah kena rejek (bulan 9 taun lepas) semasa cuba nak tekel (b ...
shyman Post at 18-1-2012 08:59

jumpe tanpa bercakap?
no wonder la awek tu reject ko TT..adeh la..skarang ni xde sape yg bole tolong ko melainkan diri ko sendiri..
just lawan slow2..malu biar bertempat beb!!

Reply 55# mash311

hehe..kre sesuai la dpt yg kontra..ehem,tt ni pemalu...

Reply 43# SriAdila

sory tmpg tnye,bole bg tips mcm mne nk tgktkn keyakinan diri?

Reply 59# sunburn

u sebenarnya kena lebih confident.Bila berhadapan dengan perempuan u just imagine dia dh ada yang punya dan belum tentu dia heran u ni sapa?anak loyer?hensem sgt?..dan segala bagai..barula u akan rasa tenang skit.Kalau u malu...u cuma perlu berdiri depan dia tp tgk tudung dia,kepala dia,rambut dia..tp jgn tgk sangat mata dia...kalau dh terpandang tu..elok u tengok idung dia plak,dan cari idea2 lucu sambil berbual...mesti u akan tersenyum dengan ramahnya..walhal u geli hati tgk dia..tp dia bukan tahu kenapa u begitu gembira dll.

kay la..be confident..tp jgn perasan lebih...cuba ilangkan perasaan perasan yang orang nk ngorat ko manjang.sure ko akan lega dan tenang.

Rate

1