CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: shyman

lelaki pemalu

Tak salah pun jadi pemalu ni.. malu kan sebahagian daripada iman.

dari pembacaan haku dari page 1, awak ni dah ada package sebenarnya.. kerjaya bagus, rupa ok, ada ciri2 kepimpinan.. awak kena jd konfiden sikit jer.. try widen your circle of friends. try kawan2 dulu, bila dah selesa sikit ajak diorang lunch sama (awak yang ajak, bukan diorg). bila diajak kenduri awak datang, duduk semeja. buat small2 things jer dulu.. bila kawan perempuan dah bertambah scara otomatiknyer konfiden itu akan dtg sendiri utk cari gf/bini..hehe

aku pun gitu.. lagi2 kalo pompuan cantik.. kelu lidah nak becakap... hihi kdg2 ilang semua idea  nak cakap per... hihih

aku pun gitu.. lagi2 kalo pompuan cantik.. kelu lidah nak becakap... hihi kdg2 ilang semua idea  nak ...
orgkpg Post at 21-1-2012 16:15

sama la kita...haha...

B.K Post at 21-1-2012 16:26

very true

Reply 123# B.K

stuju!!.
tp bab idiot tuh kasaw sgt beb!!

Follow Us

Salam, nak tanya kat sini ada sesape lelaki yg ada masalah pemalu ngan pompuan? Aku skrg ada masalah ...
shyman Post at 17-1-2012 21:27

hehhehe cam boipren aku je....
boipren aku tuh pemalu tahap gaban..
oleh kerana aku kasanovi..aku tahu je nak usha mamat pemalu ni ekekkeke...

jgn putus asa..guna orang tengah sbb kiter da tahu dier pemalu...jumpa lalu sebelah senyum je..xyah tegur pon xpe....tegur sikit xyah bual panjang anti dier malu....haaa hambik now jadi boipren aku....(ko xyah ngurat pompuan la..tggu je pompuan ngurat ko)tp jgn la muka masam je bnyakkan senyum supaya pompuan2 kat luar tahu ko x menolak semasa proses mengurat mereka pada ko dijalankan...ekekekke

sama la boipren aku ni cm ko keje tetap ramai org minat..ko ni pakwe aku ke???:@

untung nyer boipren cm ni....pas kapel ngan kiter xyah wisau dier ade pompaun lain ke x??
sbb da terang2 pemalu nyer...susah benor nak menguratnyer dulu..

tapi berhati2 ngan pompuan kasanovi (yang pandai mengayat )
terutama yg tidak  putus asa...ekekkekke

hehhehe cam boipren aku je....
boipren aku tuh pemalu tahap gaban..
oleh kerana aku ...
honeyxxx Post at 23-1-2012 15:30

abis tu camner korang dating / makan skali ? Aku bukan bopreng ko sbb aku xde gepreng lagik...

Reply 128# honeyxxx

pakwe ko tu kerja gomen gak ke? Ko satu tempat kerja ngan dia? Sbb apa ko minat dia? Sbb duit ke atau sebab lain (jgn marah, sila jawab dgn jujur)...

abis tu camner korang dating / makan skali ? Aku bukan bopreng ko sbb aku xde gepreng lagik ...
shyman Post at 23-1-2012 16:02

1st time nak ajak aku p dating punyer la dier nk ckp tu susah sgt.....tp oleh sebab masa tu aku da kawan ngan dier guna orang tengah pastu aku dok kol2 dier,sms je....so kat pat kje pon kitorang sms je...xpnah pon bual...lalu sebelah dia,aku senyum je..mula tu dier buat dono..
ok aku paham sbb dier pemalu jadi bile aku senyum cepat2 dier tunduk buat muka seposen..jalan wat derk...macho la konon...:@

xpe eden sabau.....then aku sms la ckp "senyum pon xblas" sbb aku nk tahu reaksi dier..
ye la aku nk tahu gak cinta aku ni berbalas ke x....dier balas "mane ade" then dier buat2 lalu sebelah aku n senyum...so aku tahu la cinta aku berbalas....

1st time nk dating aku konon majuk da xnak layan dier sbb aku tggu lama sgt dier nk "bergerak to usha aku plak"..da la aku usha dulu..xkan nak ajak dating pon aku jugak...

aku xlayan dier pastu dier naik heran,dier msg aku nape aku cam da xnak layan dier...aku senyap je..last dier beranikn jumpa aku..ajak aku kuar..yuhu!!!!!

so start dari hari tu....tiap hari dating......

Reply  honeyxxx

pakwe ko tu kerja gomen gak ke? Ko satu tempat kerja ngan dia? Sbb apa ko m ...
shyman Post at 23-1-2012 16:11

aku usha dier sebelum dier masok gomen..masa tu aku ngan dier kerja swasta....gaji ciput je..

dier da masok gomen..lagi la gaji ciput bang oi......gaji aku lagi power kot....
aku suka dier jujur sbb aku mmg jenis suka lelaki yg pemalu tapi bukan nerd...
aku xsuka laki yg ngurat pompuan sbb pada aku...dier mesti da pnah usha macam2 awek sebelum aku..konpem pantang nmpak dahi licin...

bnyak terjadi kat kawan2 aku...diorg kena ngurat..diorg jugak la kena main kayu tiga...
pakwe aku susah nk gaul ngan kawan pompuan aku..

kat pat kje dier salu dpt hadiah,p semua dier bgtau aku ..dan aku xpnah nk puji2 dier walau dier di sukai ramai org sbb pada aku memuji ni ade kebaikn ade keburukan....jadi dier xkan panh pk dier hot sbb aku xpuji !!! aku tahu dier ngan dulu xpnah berubah..

aku suka dier jujur sbb aku tengok dier bertanggungjawab...xpnah pon mintak wit aku walau dier susah..kje gomen kan gaji ciput...tapi bile aku xde wit dier akan sedaya upaya tolong aku..supaya aku cukup makan ...(aku dok menyewa xdok ngan family)

sorry mash311, lambat reply sbb dh tido semalam...

takdela ramai sgt girl yg tegor sbb w ...
shyman Post at 18-1-2012 07:06

Umur sama je dan aku pun pemalu gak

Ko bukak tred kat FD nun pasal pompuan thai..Jadik ke tak tekel pompuan thai?

aku usha dier sebelum dier masok gomen..masa tu aku ngan dier kerja swasta....gaji ciput je ...
honeyxxx Post at 23-1-2012 17:15

kerja gomen gaji memang la ciput, tapi kalau campur elaun dapat dekat ngan 3 ribu jugak... ok la tu...

Umur sama je dan aku pun pemalu gak

Ko bukak tred kat FD nun pasal pompuan thai..Jadik ke tak t ...
camrey Post at 23-1-2012 18:10

tak tau lagi sbb skrg aku kat KL, kalo aku nak tekel minah siam tu kena gi Golok la sbb aku jumpa kat situ tahun lepas, susah gak sbnrnya kena amik cuti lagi...

tak tau lagi sbb skrg aku kat KL, kalo aku nak tekel minah siam tu kena gi Golok la sbb aku ...
shyman Post at 23-1-2012 18:39

Camana ko bleh tau klau ko pegi golok ko bleh jumpa dia plak?
Ko tau umah dia ke?

Camana ko bleh tau klau ko pegi golok ko bleh jumpa dia plak?
Ko tau umah dia ke?
camrey Post at 24-1-2012 00:11

mak dia meniaga kain kat pasar kat pekan Mundok (seberang Sg Golok) tu... rumah diorang aku tak tau...

mak dia meniaga kain kat pasar kat pekan Mundok (seberang Sg Golok) tu... rumah diorang aku ...
shyman Post at 24-1-2012 00:22

Gegehnya ko
Kau dah bekenan dihati pe salahnya terus kan niat

papon TT kne tnya family dlu pasai fomfuan siam tuh..
mtk rstu ayh n ibu..insyalah ada kaf ba ra kaf ta nun..
heheheh..insyalah..
nk kawen nie hdup bkn shari dua..
nk hadap muka stiap ari n smpi kertu..