CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 41689|Reply: 169

anak agkat

Salam utk semua...sy nk bgthu yg sy ad sorang akk agkt yg sdg mgndung 4bln...
dye bcadang nk bg ank 2 kt sapew2 yg ingin jdi an ank angkat...
syarat nyew owg 2 msti lah yg sudah bkahwin n ley syg ank 2 mcm ank sndri........
slain dr 2,tngung kos bsalin sperti bil hospital n rwtn yg bkal d trime...
so,dye bcadang ingin meminta RM3600 bg membiayai khdupsn dye slpas bsalin sperti kos bpantang n brurut...
sesapew yg sudi,sila call no. 01112731632...TQ...

Mencari baby utk dijadikan anak angkat

Salam forumer Johor,

Saya sedang mencari bayi tak kira apa pon taraf nyer (sah atau sebaliknyer) di sekitar negeri johor utk dijadikan anak angkat. Sebelum ni dah 3 kali ade peluang, tapi belum rezeki saye, asik kene tipu ngan org tengah dan ibu bayi sendiri.Sesiapa yang ada maklumat, sudi2 lah beritau saya. harap ada yang ikhlas membantu. Semoga ade rezeki saya nanti insyaallah.

Salam...nape nak cari anak angkat?

saya pun mencari gak ni....tapi lom ada rezeki lagi....

saya juga senang mencari anak angkat...tak kira taraf pape pun..tp sy nak ambik sejak bayi...

Wah...ramai yg nak cari anak angkat...sy rasa nak cari calon isterila pulak..

Follow Us
dh try pegi jkm@uma anak2 yatim????? better amik anak yg sah taraf........tahu asal-usulnya...

Reply 6# cikgu_cikgi
kenapa kita mesti educate orang amik anak sah taraf sahaja..yang tak sah tu  kena bio dok dalam longkang/tong sampah...yang dah buat salah mak bapak dia, baby tu dia tu nasib jer  tak baik..kita bayangkan diri kita kat tempat dia

saya sokong seme kengkawan yang nak amik anak angkat tanpa mengira sah...dah ramai kengkawan kita kat thread satu lagi dapat hidup gembira ...

saya cari anak angkat utk saya pelihara mcm anak yang lahir dari rahim saya sendiri. bagi golongan mcm kami (harapan tipis utk mengandung semulajadi) anak angkat lah sumber keceriaan kami.

saya xkisah apa pon tarafnyer. kerana kita yg mencorak bayi tu sejak lahir. bayi2 tu xbersalah dan xberdosa. saya sanggup jaga seperti anak kandung saya sendiri.

pada kawan2 lain, kita berdoa byk2 k, semoga ade info utk kita.

saya dah cuba cari di rumah anak2 yatim paling hampir. tapi umor paling kecik 6 tahun. saya berkenan dgn dia, cuba pujuk utk ikut saya tapi kanak2 ni xmau sbb dia dah besar, dah kenal org. saya prefer yg masih bayi.

saya cari anak angkat utk saya pelihara mcm anak yang lahir dari rahim saya sendiri. bagi golongan m ...
ummi_ayah Post at 24-9-2010 10:39

betul tu..kalau saya pun nak yang masih baby..kita yang mencorakkannya.....baby tu lahir ke dunia dalam keadaan suci...mereka x salah....cuma nasib mereka je yang kurang baik....jadi..kita sebagai orang yang berkemampuan, apa salahnya menjaga & mendidik mereka seperti anak kita sendiri...pada saya lah..anak angkat pun kalau kita didik dengan sempurna, dengan penuh  tanggungjawab, kasih sayang pun boleh membesar dengan baik, penuh terdidik...anak sendiri pulak kalau kita salah didik, salah asuhan pun belum tentu leh jadi manusia berguna gak....everything depends pada cara kita mencorakkannya...

Saya juga seperti ummi_ayah....hingga kini x putus berdoa moga2 ada rezeki untuk kami suami isteri mendapatkan seorang anak angkat, buat menambah keceriaan keluarga kami + peneman anak tunggal kami tu....

betul tu..kalau saya pun nak yang masih baby..kita yang mencorakkannya.....baby tu lahir ke du ...
butterprawn79 Post at 24-9-2010 10:44

butterprawn79 dah de anak ye,.. mesti seronokkan.. tapi klu de baby lagi, mesti seronok si abg dpt adik baru...
minggu lepas ummi ade tanyer Pusat Jagaan Raudhatus Sakinah, tapi waiting list dia, sangat laahh panjang... ramai rupanye yg mencari baby angkat ni yer... mudah2an sampai la niat kita nak cari n jaga baby...

Salam forumer Johor,

Saya sedang mencari bayi tak kira apa pon taraf nyer (sah atau sebaliknyer)  ...
ummi_ayah Post at 24-9-2010 08:10

insyaallah klu ada info sy bg tau, sedara sy ada pelihara 12 anak angkat yg diambil dr baby..nnt tanya2 dia..

butterprawn79 dah de anak ye,.. mesti seronokkan.. tapi klu de baby lagi, mesti seronok si ...
ummi_ayah Post at 24-9-2010 10:51

Ha'ah..saya dah ada sorang anak..lelaki..dah 5 tahun lebih pun.....saya pulak dah 3x keguguran..husband kalau boleh xmo saya pregnant lagi..sebab percentage untuk pregnancy tu kekal hinggal lahir memang tipis sangat....so husband suggest untuk amik anak angkat je buat peneman my son tu....

insyaallah klu ada info sy bg tau, sedara sy ada pelihara 12 anak angkat yg diambil dr baby..nnt ...
merak7118 Post at 24-9-2010 10:57

wah..ramai ya anak angkat dia....mesti seronok dengan riuh rendah suara mereka......
kalau ada infor bolehlah share2 kat sini...

wah..ramai ya anak angkat dia....mesti seronok dengan riuh rendah suara mereka......
ka ...
butterprawn79 Post at 24-9-2010 11:05

yup ramai da besar2 dan ada yg dah kahwin anak2 angkat dia...insyaallah klu jmp dia sy tlg2 tanya..hr tu jiran rmh sy dpt anak angkat sng jer..mak budak tu bg anak dia siap surat beranak..bb boy tu skrg da umo 8bln mak aiiii enchem lak bb tu muka mix mata galak kulit melepak...klu hr xkeje mst srh makcik tu dtg rmh bawa bb boy tu,anak2 sy pn suka main ngn dia..hubby pn suka sbb anak2 sy dua2 prm..

insyaallah klu ada info sy bg tau, sedara sy ada pelihara 12 anak angkat yg diambil dr baby..nnt ...
merak7118 Post at 24-9-2010 10:57

ye ke merak? seronoknyer.. nnt tanyerkan sedara u yer... manelah tau, mesti dia ada ramai infomer..

Reply  cikgu_cikgi
kenapa kita mesti educate orang amik anak sah taraf sahaja..yang tak sah tu  ke ...
aishah Post at 24-9-2010 10:21

bkn ler suh buang anak2 yg tk sah taraf tu cam tu jer.........tp better amik yg sah,......tak ke haru kalau satu hari nnt tiba masa nak kawin, tetiba tekawin dgn adik beradik dia sendiri atas sbb tak tau asal usul......

yup ramai da besar2 dan ada yg dah kahwin anak2 angkat dia...insyaallah klu jmp dia sy tlg2 tany ...
merak7118 Post at 24-9-2010 11:31

wah..ni lagi best kalau dah siap surat beranak...dah x payah pening2...

bkn ler suh buang anak2 yg tk sah taraf tu cam tu jer.........tp better amik yg sah,......tak  ...
cikgu_cikgi Post at 24-9-2010 11:55

sebab  tu sekarang ada banyak procedure....kena ada surat akuan bersumpah...kat situ akan ada nama ibu kandung baby tu....boleh dijadikan rujukan..

Reply 8# ummi_ayah

blh la gi sekolah ibu mengandung anak luar nikah kat melaka tu...rsnya lahir2 jer bby tu mmg call up for adoption..kalo tak pun, g cek kat hospital kerajaan..byk anak yg ditinggalkan...