CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: blueivy

anak agkat

ye ke? saling mengenali? baguih3...hubby sy le tanya mcm2 mana sy kenal awak semua nk bg baby he ...
merak7118 Post at 28-9-2010 10:45

insyaAllah...keadaan saya memang x mengizinkan untuk saya hamil lagi....tu yang beria2 nak amik anak angkat..husband pun dah kata..kalau nak anak lagi..amik je anak angkat...ada sorang biras saya pun membela anak angkat gak....tu yang husband saya setuju gak amik anak angkat ni.....

mcm best jerk tgk korang ni nak amik anak angkat.. anak Rin baru 11 bulan.. Rin masih boleh mengandung lagi.. tp kalau ada kemampuan boleh juga Rin membela anak angkat.. sekadar membantu org yg memerlukan.. tapi bagi peluang kepada yg belum ada anak dulu.. moga2 usaha kalian akan diberkati dan akan dipermudahkan oleh Allah s.w.t hendaknya.. Amin..

Kalau sape2 tau ada org nak bg anak angkat...inform sy ye...sy dh 7 tahun kawen..masih blm ada rezeki lagi................no tel sy 017-6145700... tp jgn la tipu2 ye....

Post Last Edit by kodoklawa at 30-9-2010 16:18

adik2 semua tabahkan hati  mana yg kene tipu tu...

ada citer sedih sikit nak akak kongsikan bila ckp pasal anak angkat ni..ada sedara akak yg bela anak angkat sejak lahir sampai umur 6 bulan..satu hari emak kandung budak ni telefon kata nak jumpa ..rindukan anak tu..

pastu sedara akak ni pergilah bawa baby tu berjumpa dgn mak kandung ..sampai aje kat rumah mak kandung baby kat pontian..mak kandung tu terus rampas secara kasar baby tersebut & cakap nak amik semula baby ni..Sampainya hati mak kandung ni menipu sedara akak begitu sekali padahal sedara akak ni dah jaga baby ni sebaik mungkin..barang kemas tak usah cakap laa..mmg ada satu set kat badan baby tu..

Mak kandung baby ni mesti dah banyak kali menipu orang dgn beri baby utk jadikan anak angkat pastu 5-6 bulan rampas balik..sebab saban tahun dia asyik beranak dan beranak..

Niat sedara akak tu cukup murni nak tolong dia belengu kesusahan tapi macam tu pulak balasan orang tu..

akak doakan adik2 dpt angkat yg diingini..kelak kalu bela baby tu try menyusukan baby tu sbb skrg ni ada ubat yg boleh mengeluarkan  susu badan & dari segi hukum nnt anak tu dah jadi anak susuan.

Reply 43# kodoklawa

Tu la risau jugak ada yg ambik kesempatan...padahal niat kat hati mmg nak jaga anak angkat tu sampai akhir hayat...tp kalau awal2 dah terkena mmg rasa terkilan sgt....

adik2 semua tabahkan hati  mana yg kene tipu tu...

ada citer sedih sikit nak akak kongsikan bila  ...
kodoklawa Post at 30-9-2010 16:14

emmm sedihnyer citer akak,...

ummi kene tipu gak, tapi belum sempat pon rasa bela baby tu,.. mak baby dah janji, betul2 punyer janji, menangis2 minta belas simpati ummi suami isteri tlg jagakan baby dia bila lahir (baby xsah taraf). Boifren ntah kemane katanye.
kami pon laki bini sepakat, nak amik memandangkan kami pon lom ade anak. excited lah laki bini carik baju2 baby, segala kelengkapan, maklumlah sebulan dua nak dpt anak.
tup2, ntah kat mane beranaknyer pon kami xtau. lebih kurang sebulan sblom beranak, sms kami kata nak duduk umah kwn lain sbb umah skrg (menumpang umah family kawan dia), dah xsesuai sbb perut dah besar. last2, smpai ke sudah kami tepon, sms sumer xdpt. no tepon pon dah tukar gaknyer..
sedih betol kenangkan balik. duit belanje kat dia sara hidup selama menjaga perut mau aje ummi xhalalkan, tapi hubby kate xpelah, bukan rezeki. biarlah budak tu...

Follow Us
ummi_ayah, kodok....

kesian kan bila dah excited membela/merancang membela baby tu tup2 niat tu dimusnahkan begitu sahaja.....especially sedara kodok yang dah membela baby tu selama 6 bulan, dah sedap peluk cium baby tu siang malam...tiba2 dirampas kebahagiaan tu sekelip mata je....
Tu la...kita pun harap2 kalau ada yang sudi bagi baby untuk dijadikan anak angkat tu...biarlah betul2 rela, ikhlas...jangan ada niat tersembunyi....kalau kita yang nak membela baby tu boleh niat betul2 ikhlas nak jaga baby tu....jadi biarlah dua-dua pihak pun sama2 ikhlas, rela....

kalau ada nanti saya bagitau.

wa...mcm2 citer dengar...tp x puas hati tul yg suggest hanya amik anak angkat yang sah taraf. bukan pe...banyaknye anak sah taraf yg tersalah langkah akhirnya melahirkan anak yg x sah taraf...bersalahkah bb tu.
merak...fairus de kawan nak cari bb girl..x kisah taraf pe.ni phone fairus ye 012-3442809.thanks merak

Reply 46# butterprawn79

hari2 sedara akak tu menangis bila terpandang barang2 baby..alhamdulillah sekarang dh dapat ganti..ada insan yg baik hati bagi anak pd dia.

Reply  butterprawn79

hari2 sedara akak tu menangis bila terpandang barang2 baby..alhamdulillah s ...
kodoklawa Post at 4-10-2010 09:22

alahai...kesian sedara kak kodok tu....nasib baik dia x trauma...

Baru minggu lps ada satu kwn tu nk bg bb dia pd saya tp saya tolak sbb blm sedia nk ada bb.Td saya col, dia dah kasi org dah bb tu.Nanti kalau ada lg org nk kasi akan saya war-warkan di sini yea.

Baru minggu lps ada satu kwn tu nk bg bb dia pd saya tp saya tolak sbb blm sedia nk ada bb.Td saya c ...
2terubuzu Post at 5-10-2010 22:42

Ala..ruginya....baby girl lak tu.....memang saya impikan sangat baby girl...

just nak share citer aje.

aku anak tunggal, tapi family ada amik anak angkat la.
sekarang dah darjah 3...
mak ayah dah lama usaha cari, tapi agak sukar.

kebetulan, terjumpa baby yang ditinggalkan atas lantai kat stesen LRT diwaktu nak subuh.
baby tu dah takde tali pusat, pusat dah kering, babynya bersih, (macam sudah dibela)
lengkap berbaju anakku, dan balut ngan blanket anakku.
bersamanya ada air tin dan pampers.

baby tu diambil, wat report polis, settlekan urusan kat hospital...
tapi kena gado sikit ngan orang spital tu,
sebab ade nurse macam nak amik this boy (nak jual / kasik orang2 dia ar tu)
pastu siap2kan surat angkat sumpah, surat pengesahan anak angkat dll.

sampai skrang, so far okey je bela dia. dan dia pun tau dia anak angkat.
tapi kami tak cakap la amik dia kat mana, cuma cakap,
kami amik dia dari hospital dan tak kenal sape mak dia,
so kalau dia nak suruh kami jumpekan ngan mak dia pun,
kami tak bole buat....

just nak share citer aje.

aku anak tunggal, tapi family ada amik anak angkat la.
sekarang dah da ...
sweet17gal Post at 6-10-2010 09:26

zaman dulu2 memang mudah amik anak angkat ni sweetgal...sekarang ni je yang macam2 procedurenya....dah kena report polis, hantar spital, baby dok kat ward few days untuk check keadaannya, pastu kena amik perintah mahkamah untuk penjagaan sementara....bawak ge rumah kebajikan...dok sana sementara ada keluarga yang nak amik.....banyak tul step2nya....

Reply 54# butterprawn79
dah kena report polis, hantar spital, baby dok kat ward few days untuk check keadaannya, pastu kena amik perintah mahkamah untuk penjagaan sementara....bawak ge rumah kebajikan...dok sana sementara ada keluarga yang nak amik.....

dok kat umah kebajikan sementara tu je yang takde mase nak amik adik ni...
tapi orang JKM tu ade la datang kejap2 mase dia baby wat spot cek... lepas tu takde dah, even kat surat anak angkat tu ade tulis, budak ni dibawah pemerhatian JKM sampai umur 18. tapi orang JKM pun ade banyak keje lain nak jaga.
cuma yang jadi misteri tu je la.... baby bersih mase dijumpai. yang slalu kite jumpe ni... bogel2 main balut ngan kain batik la, n masih ade tali pusat.

Post Last Edit by ummi_ayah at 10-10-2010 16:09

salam semua, ish dah lamenye ummi tak masuk benang ummi ni,..

ummi ade info, klu sesiapa yg berhajat, pm ummi ye,,..  
ade baby bakal lahir dijangka bulan 2 ni. minta tanggung kos brsalin di hospital swasta.
dah scan baby, doc sahkan baby sihat cuma belum tau jantina.

salam semua, ish dah lamenye ummi tak masuk benang ummi ni,..

ummi ade info, klu sesiapa yg berha ...
ummi_ayah Post at 10-10-2010 15:58

hospital swasta????

hospital swasta????
butterprawn79 Post at 11-10-2010 11:42

ha'ah..
mak bapak baby ni lom kahwin, agaknye malas nak berdakwa dakwi kat sepital kerajaan nnt, so dia request utk bersalin di swasta.

Salam ummi, sy berminat & berharap dpt amik bb nie sebgi anak angkat... boleh ummi bg detail atau email or call sy... sy ade PM ummi...