CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: puteri_limau

Macamana nak lupakan orang yang pernah kita suka & cinta.....

mcm mane kalo kita dh hafal no phone ex kita tu ek? nk delete dlm hotak susahla

kenapa nak susah2kan diri..nak lupakan bagai..biar je dia dlm memory..dlm otak tu...
tak payah di keluarkan..dah ada suami/isteri dan anak2..dah sah2 mereka hak kita..memori tentang orang2
yg pernak kita sayang..biar terpahat menjadi saat2 indah zaman dolu2..zaman bershenta..
mamajiah ngan en. somi..masing2 ada memori..kadang2 jadi bahan ketawa bila kami bercerita...
bila tersebut seseorang yg agak jarang kita sebut..(biasanya yg paling kita suka..jrg kita sebut..ingat je..)..en. somi akan
tanya..eh..yg tu yg mana plak..tak penah sebut pun..haa..kantoi..kadang dia sengaja cakap..eeh..ehh..byk nya x awak..
mamajiah pun tak suruh dia lupakan x dia..(walo dulu sblm kawin..masa tunang..bagai nak gila..byk rintangan..suma kerna x
dia menggila2 ndak gak kat dia..)..tapi jodoh kamikan..dah tu x plak kawin ngan org kg en. somi gak..ada gak terserempak..
dahla dia tu lawo..putih gebu..(skang kecut dah..)dan en. somi pun pernah sound mamajiah..bukan mudah nak lupakan..
pasrah je..kita terima pasangan kita seadanya..kerana dialah yg allah anugerahkan pada kita..dia yg terbaik..kita pun bukan baik
sangatkan??kuat gak melawan..kuat gak berangan..(jgn angankan yg bukan2 pasal x dahla)..kuat gak sakitkan hati pasangan...

sleeping is the best medicine .. but just for a while

Aik..knape aku kat sini?
xpelah, tumpang lalu...

TT, xperlu susahkan diri untuk lupakan sesuatu/seseorg yg pernah jadi kenangan paling manis...Ape lagi first love..haha..

Kadang-kadang bukan sengaja kita nak ingat, tapi secara tiba-tiba terlintas dalam kepala...Secara tiba-tiba ok, bukan disengajakan...Pada diri aku sendiri la, aku tak kuasa nak lupakan atau perah otak ingatkan balik pasal cinta pertama (dalam kes aku ni cinta pertama la ye)..Secara tiba-tiba ingatan kat dia tu datang, aku terima jela..Bukan setiap masa pun dan itu tidak jejaskan pun hubungan kekeluargaan aku pada masa ni..Ingatan tu sedetik dua aje, as long as kita tahu ada tembok penghalang untuk kembali ke masa dulu..Walaupun aku akui dia amat-amat baik pada aku dan sgt syg kat aku, takkan ade orang lain yang boleh tandingi dia in term of kejujuran, kesetiaan dan kasih syg dia...tapi itu dulu...sekarang masing-masing dah ada famili masing-masing...Ade komitmen masing-masing dan kena terima hakikat, dah bukan jodoh kami hidup bersama, terima jela..Terus fokus dengan life masing-masing, dan kalau nak teringat pun...ape salahnye?Dia mmang layak pun untuk diingati sahaja. Dalam masa yang sama aku  tak kuasa nak lebih-lebih disebabkan kecintaan aku pada zuriat-zuriat aku sekarang n tak sampai ati nak main kayu sepuloh...

Dan lagi satu, aku tak perlu nak simpan no. telefon dia yang pernah jadi first aku sama ada dalam bentuk helaian nota atau dalam phonebook aku..No dia masih aku simpan dengan selamat dalam memori otak aku walaupun setelah 6 tahun aku dengan dia bawak haluan masing-masing..Aku simpan je, tak call pun...fb pun aku xberapa nak layan sgt la..

buang masa je nk ingat... dulu aku ada fren ngn x-x-bf kt fb.. skang aku dh remove je dorang. kalau on fb mesti nk tgk wall dioarang. baik aku remove terus. x yah tgk2 dh..

syukur aku x penah kecewa.. aku yg banyak kecewakan hati org.. maaf aku...

kena busykan diri..so x d la teringat..tpi kalau x busy mula la ingat kat si dia..
harap dapat lupakan dia..

Follow Us
aku pergi kenduri kawin...
kawan2...sedara mara lepas putus tunang.... yess... aku kene hadap semua tu, aku tak boleh sembunyikan diri, aku kene bercampur... wajib!!!
TAPI,,,,,aku tak tahu kenapa... aku tak boleh kawal perasaan aku... aku tertanya-tanya, "kenape awak? ape salah saya. kalau tak, kite pon dah nikah, bersanding macam pengantin tu"... kadang aku lari kejap pergi toilet, menangis..... aku ingat aku da ckup kuat... tak sebenarnya, betul ckp sorang ustaz perawat yang aku jumpa... hakikat diri aku, aku ni lembut, luar je garang, aku mampu nasihat orang, dan kata-kata aku mampu jadik pendorong kawan2 aku, tapi bukan untuk diri sendiri....... sebab tu aku ade ramai kawan yang sentiasa perlukan aku......... ALHAMDULILLAH....

masa saja yang mampu ubati hati aku, cuba berkawan, keluar dengan orang lain, jangan duduk sorang2, banyakkan al-fatihah untuk ibu bapa kita, untuk diri sendiri,..... semalam aku dpt 1 ilmu, banyakkan baca iqra' untuk kuatkan hati.... sentiasa beri asalamualaikum dan tujukan untuk diri kita sendiri..... selawat jugak untuk diri sendiri... solat tu penting, benteng diri, benteng hati yang rapuh.....

p/s; kerana ALLAH maha mengetahui segala kejadian didunia dan diakhirat, kerana ALLAH telah mengatur segala kejadian itu ada hikmah, dan kerana ALLAH mahu memberikan yang terbaik untuk semua umatNYA yang DIA uji dengan segala kepayahan dan kesengsaraan.

Rate

1

nak lupa tu memang la tak boleh..tapi cara ai lak, cari yg lebih baik..kalo dapat yg lebih baik confirm tak ingat sangat dah

macamnae pulak klu kita suka pd seseorang yg mmg tak mungkin akn jadi milik kite ?? cth pd murid kite ke .. gila btl la..tp perasaan tu dtg dgn sendirinya..puas tepis tp susah btl.. hari2 doa semoga perasaan tu hilang

pasuoren posted on 18-1-2012 03:02 PM
salam...

pada pasu, setakat teringat ngan terkenang tu adatla..tempat jatuh lagi dikenang,  ...

Komen awk memang bagus dan terbaik bgi seorg kawan menasihatkan kawan.
saya ske dengan cara awk.

sakit ati je nk ingt..wohooo~

aku ingat jugak..tapi teringat dia aku cpt2 imagine perkara jelik yang dia pernah buat kat aku.. banyak ignore aku..so rasa iin

susah.walau pahit kena telan.dia mungkin senang nak lepaskan..

Ish TT, dah ada suami elokla lupakan lelaki lain. Ini bisikan syaitan je ni nak merosakkan rumahtangga TT.

Lagipun adalah hikmahnya kenapa kalian tidak dijodohkan bersama dan suami TT tu ialah jodoh terbaik yang Allah aturkan untuk TT.

Untuk membantu TT melupakan dia, Anggap tak ada jodoh dan fikir pengalaman pahit sepanjang bersama untuk mengelakkan asyik nak ingat je.

sitisabieha posted on 23-11-2012 08:19 AM
mcm mane kalo kita dh hafal no phone ex kita tu ek? nk delete dlm hotak susahla

Ala benda ni dalam kawalan kita jugak.

Dulu Bunga pun beria2 padam no fon pastu rindu ingat balik.

Padam no mmg tak membantu. Muhasabah diri elok2 fikirkan yang terbaik untuk kita.

Tak payah nak susah2 sangat... Biarlah masa dan keadaan je yang menentukan... Sakit memang sakit, tapi tu je cara yang ada.

Malam2 time sebelum tdo, tenung muke hasben tu..ambil tangan die, letak kat dada, pejam mata dan bisikkan kata2 bahawa anda berjanji utk setia kepadanya hingga akhir hayat. Sayangilah org kat depan mata. Yg lalu itu tetap berlalu, hargai mse sekarang. all the best....

Tommy_SubZero posted on 6-12-2012 02:01 AM
Komen awk memang bagus dan terbaik bgi seorg kawan menasihatkan kawan.
saya ske dengan c ...

...malu lak orang puji.........................

Tak payah paksa diri untuk lupakan dia sebab kalau makin kita paksa makin kuat ingatan kita (itu kerja setan),
the best thing is kalau teringat kat dia buat don't know je and tak payah nak layan perasaan yang tak berfaedah,
kalau ada simpan no tel dia, buang je, tak payah nak hafal, kalau dah hafal, hari-hari buat math kat otak (wakaka..),
mesti lupa nya..
You are happy in your marriage life and ada anak tiga.. what makes you think that you would be happy kalau you
kahwin dengan dia... silap-silap dia pendekar, di silat nya you dengan silat gayung, tak ke haru..kita tak tinggal dengan
orang tu mana kita tau perangai dalaman dia...luaran lain...

Lastly, bersyukurlah dengan apa yang you ada...ramai isteri yang malang berebut untuk berada di tempat you and memiliki kehidupan you dengan suami yang tercinta..as for your ex, I ulangi, berhenti dari melayan emosi atau memori yang basi itu..

yuri_katrina posted on 25-9-2012 03:06 PM
mcmana pulak jika suami rasa bersalah dengan ex dia sb tinggalkan dia dan selepas berpisah ex dia it ...

Suami tidak perlu rasa bersalah kerana meninggalkan ex dia dan lepas itu ex dia timpa musibah dan bukan berpunca dari suami dia.  Ayat itu telah menjelas dengan sejelas-jelasnya pekara itu tidak ada kena mengena dengan suami dia.  Kalau dia seorang suami yang bertanggungjawab dan tau akan peranan dia yang sebenarnya dia tidak akan melayan perempuan lain selain dari isteri dia apalagi main tuju-tuju lagu.  Ingat nie zaman bercinta remaja ke?  Dah kahwin-kahwin nie tak payah la nak berkawan-kawan dengan ex. Past is past.  Yang ex nie punt tak patut kacau rumahtangga orang.  Isteri dan suami kena duduk berbincang dari hati ke hati dan meluahkan segala-galanya dengan tenang dan tidak perlu marah-marah.