CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: transporter

UMRAH & HAJI XI, PENGALAMAN KE TANAH SUCI MADINAH DAN MAKKAH (HARAMAIN)

Close [Copy link]
alhamdulillah kami sekeluarga slmt pulang dari mengerjakan umrah 14 hb lps. alhamdulillah kami n anak2 sihat di sana dan di sini. kami smpai di makkah pd 5 april, malam... ms tuh odway dr madinah melalui ribut pasir n hujan... smpai di makkah pun hujan n makkah banjir. org2 arab mmg hepi sgt, siap berhenti kereta n mcm smbut pesta... pengalaman lain alhamdulillah, dipermudahkan urusan ibadah n lain2... hati ni dah rindu sgtttt dgn baitullah n tanah suci, Raudhah n masjid nabawi... semoga Allah berikan rezeki agar kami dpt menjadi tetamuNya lagi...

nak tanya kekawan yang pernah bawak anak untuk umrah.... berapa bayaran utk mereka ye...nak survey...kalau tak nak bagi tahu kat sini...boleh tlg pm ye...

Post Last Edit by gepren at 17-4-2012 00:32

Salam... 10hari lagi nak pergi (27/4)... ada kawan-kawan kirim doa so soalan saya, bila waktu perlu baca doa mereka?
Adakah setiap kali selepas solat @ tempat-tempat yang afdhal?
& boleh ke tak saya baca kat kertas doa2 yang mereka kirimkan tu & sbb mereka bagi dengan ayatnya sekali.

Maaf bertanya

Salam... 10hari lagi nak pergi (27/4)... ada kawan-kawan kirim doa so soalan saya, bila waktu perlu  ...
gepren Post at 17-4-2012 12:30 AM

saya pegi awal 3 hari..hehe..kot2 terjumpa kat sana..

Salam... 10hari lagi nak pergi (27/4)... ada kawan-kawan kirim doa so soalan saya, bila waktu perlu  ...
gepren Post at 17-4-2012 00:30

bagus soalan gepren. saya pun tertanya2 bila waktu sesuai untuk baca doa kawan2.. adakah kene baca berkali2 seiring dengan doa kita sendiri (selepas solat) atau baca sekali dua sahaja di tempat2 mustajab..

Reply 1963# gepren

Apa yg saya buat, masa kat raudhah (sebab landed kat madinah dulu), sy bacakan doa yg dipesan, lepas tu dah takde doa pesanan. Bagi sy baik settle benda2 yg orang pesan dulu. Sebab bila mode umrah dah masuk gear tinggi, dah tak ingat orang lain dah kat mekah nu.

Follow Us
Salam... 10hari lagi nak pergi (27/4)... ada kawan-kawan kirim doa so soalan saya, bila waktu perlu baca doa mereka?
Adakah setiap kali selepas solat @ tempat-tempat yang afdhal? & boleh ke tak saya baca kat kertas doa2 yang mereka kirimkan tu & sbb mereka bagi dengan ayatnya sekali.
gepren Post at 17-4-2012 00:30

Wa'alaikum salam.

Ikut kelapangan dan kesesuaian masa gepren. Masa saya pergi dulu ramai sahabat yang kirim doa. Untuk mudah ingat, saya suruh mereka tulis doa dan masukkan dalam sampul. Saya bacakan doa mereka satu persatu semasa saya di Raudhah dan di Hijir Ismail setelah saya selesai berdoa untuk diri sendiri.  

Kalau masa tidak mengizinkan, saya doa macam ni ... "Ya Allah, Engkau Maha Mengetahui dan Maha Memperkenankan doa hamba-hambaMu. Ku pohon kepadaMu agar Engkau tunaikan permohonan kawan-kawanku yang telah menititipkan doa kepadaku. Amin, Ya Rab al-'Alamin".

Reply 1963# gepren

sy pon baca doa yg kawan2 kirim ms kat raudhah... ms duduk dekat2 situ tggu turn nak solat... n ms ddk dpn multazam tuh, smbil pandang kaabah... kdg2 ms tawaf tuh, sy masukkan skali la nama2 kwn2 yg kirim doa dlm text doa dlm buku yg sy baca tuh...

Rindunyaa...

Sesungguhnya rindu akan Baitullah
Rindu pada kedamaian Al Haram
Rindu akan ketenanagan Madinah
Adalah himpunan rindu rindu
Di antara jutaan rindu rindu manusia yg tidak akan kekal
Melainkan rindukanMU dan rindu akan Baitullah..

Assalamu'alaikum wbt

... sambung tazkirah dalam perjalanan dari Madinah ke Makkah

Kita datang ke Makkah adalah untuk memohon ampun kepada Allah SWT atas kesilapan kita selama ini, atas dosa-dosa kita selama ini. Datang ke Makkah kita pasrah kepada Allah SWT. Kita rendahkan hati kita, kita hinakan hati kita, kita hinakan diri kita di hadapan Allah SWT. Jangan pernah berniat sahaja untuk membuat maksiat di kota Makkah, ataupun berbuat jahat, ataupun berbuat tidak baik di kota Makkah al-Mukarramah kerana Allah SWT berfirman: Barang sesiapa yang ingin berniat berbuat jahat di kota Makkah atau Madinah, maka sesungguhnya kami akan mengadakan azab yang pedih kepadanya.

bersambung ...

Post Last Edit by aziefa at 17-4-2012 13:13

Kepada sesiapa yg akan berangkat untuk mengerjakan Umrah..
Saya doakan Selamat perjalanan..sehat tubuh badan..
Dipermudahkan oleh Allah segala urusan ibadah umrah..
Dan mendapat Umrah yg makbul..
Dan doakan kami akan dapat sampai kesana lagi..
Amin ..Amin Ya Rabalalamin..

Reply 1930# ayahjoe

tqvm ayahjoe

macam mana caranya untuk kita sampaikan salam  daripada kawan2 & sedara mara kepada Nabi jungjungan s.a.w?

macam mana caranya untuk kita sampaikan salam  daripada kawan2 & sedara mara kepada Nabi jungjungan  ...
farheen Post at 17-4-2012 13:35

takde dlm ajaran islam sampaikan salam kat Rasululullah.

Selawat dari dlm bilik kat Malaysia pun cukup.

salam semua ..

saya berhajat nak menunaikan umrah cuti sekolah nnt (25/5 - 9/6)..nak minta kwn2 semua pm travel agent mana yg pernah diikuti beserta dgn harga jika ada...nak minta no telefon TA tu sekali...TQ

kalau la dapat uruskan semua sendiri dari segi visa, penginapan dan juga flight.. alangkah bahagianya saya dapat terbang ke sana selalu...

semoga dipermudahkan untuk saya terus menjejakkan kaki dan beribadah di sana. amin.

Reply 1973# farheen

Assalamualaikum w.b.r.t.

Untuk pengetahuan farheen masa akak pergi kursus Haji dulu
ustaz yg memberi ceramah ada memberikan tip dan cara utk kita
menyampaikan salam kepada Nabi s.a.w.

Cara orang yang nak berkirim salam

1. Orang yang nak menyampaikan salam (A) mestilah memberi ucapan
    salam "Assalamualaikum wbrt"  kepada si (B) (yang nak buat umrah) dan
    apabila salam berjawab "waalaikumussalam wbrt" barulah si (A) menyampaikan
    hajat seperti "Aku ingin berkirim salam kepada Rasulullah s.a.w."

Cara kita nak sampaikan salam/hajat kawan2 ialah ......

Semasa di Raudhah selepas kita memberi salam kepada Rasul dan para sahabatnya
kita sampaikanlah salam/hajat kawan dengan cara yang sama seperti kita ucapkan.
contoh mudahnya,

......"Assalamualaika ya Rasulullah si polan bin sipolan berkirim salam kepada Mu.
Kalau terlalu ramai yang berkirim salam mamadailah dengan menyebut sekelian
kawan2ku berkirim salam kepada Mu....

Reply 1971# aziefa

Amin....Amin ya rabbalalamin......saya doakan azie dpt hilangkan
kerinduan yg tak terhingga....InsyaAllah bulan Ramadhan pegi kut

Macam nujum pak belalang lah pulak...

kalau la dapat uruskan semua sendiri dari segi visa, penginapan dan juga flight.. alangkah bahagiany ...
statickey650 Post at 17-4-2012 08:44 PM

Mungkin agak sukar. Bila kita buat sendiri, kita tak ada volume dan bargaining power utk dptkan best price. Maybe kita guna nama kawan saudi kita atau member Mesia yg kerja sana ..... hotel mungkin boleh dpt murah sket. Jika anda airline employee ..... tambang bolehlah dpt staff price. Tapi visa & ground handling ?? Kalau dah book hotel ........ bila sampai dia orang kata bilik anda dah bagi kat orang lain ........

Utk beberapa hari, pengawal ini ada di pekarangan Masjid Nabawi. (Dpn Baqi).
Tak tau apa hal pulak.