CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 6536|Reply: 17

Awas : IPhone Tiruan

Kalau rasa pakai tu bateri cepat kong, ha memang sahle itu tiruan
telor dan daging pun boleh ditiru, ini kan plak iphone, kacang je tu

Ditangkap kerana jual iPhone palsu
[size=78%]Iphone asli di sebelah kiri dan iPhone tiruan di sebelah kanan.

SHANGHAI: Polis China telah menahan lima orang kerana membuat dan menjual telefon bimbit iPhone tiruan.
Menurut polis, mereka yang ditahan adalah sebahagian daripada kumpulan terancang yang membeli komponen telefon bimbit di Guangdong di selatan China dan memasangnya di sebuah apartment sewa di Shanghai.

Kira-kira 200 telefon bimbit itu dirampas dalam sebuah serbuan. Kos untuk membuat sebuah telefon bimbit iPhone yang menggunakan sebahagian komponen asli adalah kira-kira 4,000 yuan (RM 1,200).

Harganya di pasaran gelap dan internet, kurang beberapa ratus yuan berbanding iPhone asli keluaran Apple Inc. Menurut polis, iPhone tiruan itu mempunyai fungsi yang serupa dengan yang asli tetapi jangka hayat baterinya lebih pendek.
Seorang anggota polis berkata, “Susah untuk pengguna biasa membezakan yang tiruan dengan yang asli.” Tiada pegawai Apple yang dapat dihubungi untuk mendapatkan komen.

China sering dikritik kerana membiarkan harta hak intelek dilanggar dengan meluas dan barang-barang jenama mahal seperti jam tangan, beg dan perisian komputer yang dicetak rompak, boleh didapati dengan mudah di kedai.

Pelbagai versi iPhone juga mudah didapati. Telefon bimbit versi ‘hiPhone 5’ yang ditiru melalui gambar yang telah disebarkan, juga sudah dijual. -Reuters
kredit : hmetro.com.my
Info Gallery - China kerap mengeluarkan telefon bimbit atau barangan elektronik yang menyerupai jenama terkenal seperti Nokia dan Apple.

teringat masa aku pergi KK tahun lepas..ramai jer datang jual ipon 5 kat aku...design luar mmg sebijik ipon tp tgk os dah tau lain..xtahan siap ada stylus tu....

Iphone tiruan ni kalau sesiapa yg biasa dengan iphone tentu boleh tau.. Sbb ios dah lain, kalau buka setting, general, about.. Pun boleh tau.. Tengok versi dan model...

Tapi bagi yg tak tau apa2 tentulah mudah tertipu..

pehh...naya je klu kena tipu....:@

ade tips camana x nak kena tipu?bg yg x biasa dengan iphone ni?

Reply 5# tockmatt

Setting - General -About (Tgk version kalu yg latest 5.0.1) itu adalah ori...kalu tulis merapu kat bahagian tu sah tiruan...dan UI dia nmpk sgt tk smooth mcm ada delay sikit...

Follow Us
klu lh diaorg jual yg tiruan tu rm300, sanggup kot aku beli.

haha, teringat aku kt satu insiden masa aku prgi ke sebuah pekan. ade la kedai mamat ni jual sweater nike hrga rm70. then, dia mati2 convince aku yg itu fresh n original. dia ingt aku ni budak 7 thn ke nk kne tipu? haha.

Kos untuk membuat sebuah telefon bimbit iPhone yang menggunakan sebahagian komponen asli adalah kira-kira 4,000 yuan (RM 1,200).
boyagombak Post at 28-1-2012 19:48

Sebahagian komponen asli tuh. Haku memang tabik dgn engineeer2 tak bertauliah China neh, research, curik info sana sini pastu buat phone sendirik. Yang kat malaysia ni bunyi nyer dasyat2, tp berlonggok ramai2 kat forum lowyat jah.   Iphone keluar je beratur ramai2 nak jadi the first katanya.

Btw banyak brg2 made in malaysia tak dijual di malaysia sendiri. levi's, adidas, tommy, zara pun ada made in malaysia.

nak decide nak beli iphone tiruan made in taiwan...ada sapa2 pernah pakai?
harga dia 450..saya tak pasti la os apa..ingat nak g cek sabtu ni
haritu husband dah tgk, dia kata mmg sebijik la iphone klu dari segi fizikal

mcmana nasihat forumar2 sekalian?

Reply 9# andra

Dari beli ipon tiruan yg belum tentu tu baik amik fon android yg murah2 jerk....

Kalau rasa pakai tu bateri cepat kong, ha memang sahle itu tiruan
telor dan daging pun boleh ditiru ...
boyagombak Post at 28-1-2012 19:48

macam pernah baca je, article ni tahun lepas,,, dah basi ni kucing..

xiemean boleh bagi contoh android yg murah tak? murah tu berapa? dan ori ke yg tu?

Reply 10# xiemean

Sekurang-kurangnya dapat ori ye tak.

Reply 12# andra

Android yang murah boleh try samsung galaxy y..dlm 400 lebih

Reply 12# andra

berlambak sesgt..hehe..if nak beli 2ndhand pun-byk je kat lowyat forum.coz kat situ,ramai yg jenis gila beli hp,pas 2-3bln nak tukar..

like myself-dah deal beli Huawei Ideos X5 ,dpt rega 540 je. dia baru guna sebulan..hehe..

if nak yg baru,galaxy y murah..ideos x3. csl pun byk yg ok rasanya-siap dual sim lagi.
cuma kena rajin usha forum la: http://forum.lowyat.net/index.php?showforum=72
carik la mana berkenan.

bukan apa cik kak-beli tiruan,if waranti mau cari sape?
jgn la pk sebab nak bergaya je..huhu..

the main pron is fon tu mebi meletup ke, or if rosak-kedai mana mo anta?
nak upgrade apa2 ke,susah la..

saya beli iphone4S tiruan berharga RM150 fi guangzhou..sampai now saya bagi org pakai ok je.cuma takda wifi..sama betul..bila compare dgn iphone ori sya...kalau jual kat sini pun terang2 org kena tipu..
lagi pula iphone4S tiruan feature sama dgn S punya..sebab saya punya takda S..hehe

Reply 9# andra

Nasihat saya x payah la beli tiruan. Sebab memang lekat2, screen x cantik, software lak bukan dari apple store. Software dia yg cina yg reka tu je. Memang fail. Bettert beli samsung.

Rupa je sama, tapi dalam berbeza sgt2. Lamgsung bukan iphone.