CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: alx9527

Jalan-Jalan Cari Makan @ Johor

Originally posted by karynn at 22-2-2005 10:34 AM:

pais ikan? hmm.. lama dah tak makan... sedap nih....

AKu pun dah lama tak makan pais ikan ni.
Last sekali aku makan pais ikan yang kaw-kaw ni masa aku sekolah.
Haaa... aku makan dengan nasi & ulam pucuk paku cicah air asam, tapi makcik aku punya air asam dia bubuh kacang tanah tumbuk.

Aku tak tahu lah Nasi Beringin ni asal Johor atau tidak.
Cuma yang aku tahu 3 tempat aje aku jumpa Nasi Beringin ni.
Muar, Johor Bahru dan Kuala Lumpur (tu pun tokey dia orang Johor, tak sialp aku orang Muar).

Tuari aku balik JB untuk khenduri, ayah aku order Nasi Beringin dari sorang caterer ni.
Aku tanya kawan aku dari negeri lai, dorang tak pernah dengar pun.
So, kira confirm le Nasi Beringin ni hak milik orang Johor kan.

aku paling suka makan nasi ambeng.. :clap: makan dalam dulang.. perghh.. kat tengah2 letak mee hoon goreng, ayam masak merah, serunding, ikan kering, sayur kacang panjang masak lada, sambal goreng.. memang best laa..

aku pon suka makan laksa johor ngan lontong kering.. :ah:

korang sebut2 pasal nasi ambeng nie...terliur la pulak...lagi ada sambal goreng..fuyoooo...:kunyah: nie yang rasa la nie jugak nak balik bp.Kalau wat kenduri jenuh nak makan..sebab banyak sangat lauk..serunding,sambal goreng,ayam masak kicap, mihun goreng, mee goreng, sayur kacang@ kobis goreng, paceri terung...apa lagi ek...lupa banyak sangat..tapi yang pasti suma sodap...balik kampung la cepat2..nak makannnnnnnnnnnn....

aku tunggu kenduri umah makcik aku je.. dapat makan nasi ambeng... :clap:

Originally posted by ciku_lat at 15-5-2005 08:48 PM:
korang sebut2 pasal nasi ambeng nie...terliur la pulak...lagi ada sambal goreng..fuyoooo...:kunyah: nie yang rasa la nie jugak nak balik bp.Kalau wat kenduri jenuh nak makan..sebab banyak sangat la ...

Tambah sedap nasi ambeng nie kalau ada serunding kelapa peh.. terliur. bayu teringin sangat nak makan buntil sedap kalau buat pakai ikan kering kapak 3 pinggan mesti tambah. satu lagi putu piring tak lawan putu piring johor. Kat Perak ni kekadang ada juga jumpa tapi bila makan nak tercekik dibuatnya, tak sedap langsung... peroi....

Follow Us
sue This user has been deleted
kat the chatters subang (USJ 11 or SS18)...ada jual nasi ambeng ni.. bole thn la klu nak lepas rindu.. tp mahal ler... RM8 sepinggan... owner kedai ni johorean.. so far soto ngan mee bandung dia ok la...

korang tau tak kuih teromba????

FatinNabihah This user has been deleted
Originally posted by sue at 29/05/2005 17:02:
kat the chatters subang (USJ 11 or SS18)...ada jual nasi ambeng ni.. bole thn la klu nak lepas rindu.. tp mahal ler... RM8 sepinggan... owner kedai ni johorean.. so far soto ngan mee bandung dia ok ...

hmm... tak pernah dgr le sue, kuih teromba ni cam mane... :cak:

Tau! kat mana ada jual kuih ni? Kat terengganu ada juga, dia orang panggil kuih baulu belimbing tapi tak dicelup dalam air gula, dia orang sira aje dengan gula halus.Pas tu keras pula.

Terumba ni, kalau pandai buat, dia akan jadi lembut, lemak dan manis.Meleleh air liur.Lama tak makan

Tau! kat mana ada jual kuih ni? Kat terengganu ada juga, dia orang panggil kuih baulu belimbing tapi tak dicelup dalam air gula, dia orang sira aje dengan gula halus.Pas tu keras pula.

Terumba ni, kalau pandai buat, dia akan jadi lembut, lemak dan manis.Meleleh air liur.Lama tak makan

Originally posted by uda at 19-7-2005 03:36 PM:

Terumba n ...

hah...tul tu uda... memang org ganu panggey camtu.. kuih belimbing.. kat batu pahat ada lagi yg buat kuih ni.. kat pt bengkok.. tp kat kl ni memang tak pernah jumpa lagik

karynn This user has been deleted
kuih TEROMBA? hmm

Originally posted by bayu at 31-5-2005 09:42 AM

Tambah sedap nasi ambeng nie kalau ada serunding kelapa peh.. terliur. bayu teringin sangat nak makan buntil sedap kalau buat pakai ikan kering kapak 3 pinggan mesti tambah. satu lagi putu piring ...

peh....nasi ambeng....memang sedap....kalau ada kenduri kat kg
mesti buat nasi nih.....senang nak served

Originally posted by sue at 27-7-2005 05:02 PM

hah...tul tu uda... memang org ganu panggey camtu.. kuih belimbing.. kat batu pahat ada lagi yg buat kuih ni.. kat pt bengkok.. tp kat kl ni memang tak pernah jumpa lagik

sue, parit bengkok mane satu..kat sri gading ker? rasa ada lagi satu parit bengkok kat parit raja

Originally posted by ciku_lat at 12-9-2005 10:24 PM

sue, parit bengkok mane satu..kat sri gading ker? rasa ada lagi satu parit bengkok kat parit raja

Pt bengkok, Bagan... jln ke muar.dekat ngan sekolah cina, sblm parit kuda...or bule lalu ikut simpang
lima...depan kg. asam kumbang

korang.. klu ada baca majalah saji Jan 2006... diorg kuarkan mee racun pak ajis (tmn sri
jaya, bp)....lama seyyyy tak mkn mee racun tu... minggu ni balik bule pekena...nak yg
spesel punya.. ada tulang... hehe

Telur pindang camaner lak...? Sedap tau, dan kena sekali mesti nak lagi nyer...

Nak tau lebih lanjut pasal telur pindang, masuk kat sini...!!!

Cahaya_Hati This user has been deleted
aku rasa yg paling spesel kuah ikan pecal yg mak aku buat..makan sure khusyuk habis..hehe...

pisang salai....yg ni dh nak pupus rasanya...susah nak jumpe...kalu ada pon tak best cam mbok2 lama yg buat...

huhuhu...sedapnye...lame dah aku xmkn bende ni sume...last aku mkn roti nan kt osman-uda....
sedap giler....
mase bln pose ade gak bli nasi beriani kt bazaar uda sedap leh tahan arrr smpi mak aku nk tempah utk akak aku kawin...
tp smlm mase mak ngan ayah aku blk dr seminar kt bangi die bli kn aku nasi berani gak tp xla kaw-kaw cm kt jb....

tpt mkn yg pling aku suke....

-kg melayu
-angsana
-singgahslalu
-sedap corner
-wak radol...

huhuhuu....nie yg wat aku nk blk jb huhuhuhu