CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tongkatwaran75

Muka Pompuan Rabak Dikerjakan 5 ekor Anjing!

aku heran betul la kat malaysia nie....

kita ada jabatan haiwan..tapi byk haiwan tak bertuan atau ...
leylapple Post at 17-2-2012 08:26

Suka betul saya tengok rancangan apa tu alahai lupa pulak ..polis untuk pantau/tangkap orang yang menganiaya haiwan.

Nih kalau kat sini camtu sukanyaa saya kalau boleh dakwa tuan kucing ..0.tak larat ngan kucing jiran yang hari-hari melepas kat rumah saya.

Suka betul saya tengok rancangan apa tu alahai lupa pulak ..polis untuk pantau/tangkap orang yan ...
meya Post at 17-2-2012 16:21

actually permit haiwan belaan nie penting tau utk mengawal penyakit bawaan binatang..bila adanya permit nie, si tuan punya binatang kene lah buat checking tiap2 thn utk renew permit...masa checking tu, vet akan bagi shot kawalan penyakit...
pastu kalo berpermit nie, takleh suka suki breed binatang ..sebab kene apply permit..binatang2 yang takder permit akan dihapuskira..

kalo tak berpermit,mcm2 hal blh berlaku...

at least kalo binatang berpermit buat hal..tuannya kene sekali~

basikal itu basikal tua yang besar abah punya... kena kejar pastuh bila jatuh kena tindih  ...
~anya~ Post at 17/2/2012 16:04
lenkali nak ko jatuh atas anjing tu.......... pastu biar beskal tu tumbang hempap anjing tu skali......

hanjeng betol

jangankan anjing liar...kalau anjing orang bela pun sama je..penah je aku kena kejar, lalu depan kawasan rumah taman..owner dia terlepas anjing dia sebab tak ikat n tak tutup pagar...besar gila kot anjing tu...bole pulak kejar aku dengan menyalak tunjuk gigi ngan taring panjang2..sikit lagi aku nak pengsan..aku pun cabut lari la sebab anjing tu kejar aku kan..pastu owner dia kejar anjing tu n peluk...anjing tu usha aku geram je..patut aku marah je owner tu sebab cuai kan, ni boleh pulak owner tu marah aku sebab lari, dia cakap sebab tu anjing dia kejar..wtf?

aku balik umah masa tu sambil nangis kot sebab ketakutan..tu baru sekor, ni kalau anjing liar kerumun mau tak panik akak tu..nasib baik umo panjang lagi

kesian kan ...
anya pernah jatuh basikal sebab kena kejar anjing...
sampai harini anya ...
~anya~ Post at 17-2-2012 15:23

zaman bila tu yang?...i pun pernah kena...masa tu umur 12 tahun..masa balik dari sekolah lalu dekat anjing..tetiba dia kejar..so kita kayuh laju2..lagi laju kayuh lagi laju dia kejar...akhirnya i terbabas dalam semak..sib baik ada kawan2 lelaki tolong halaukan anjing tu...sejak tu takut betul kalau nampak anjing..

Follow Us
saya pon seram dengar anjing2 ni.
minta dijauhkan.

zaman bila tu yang?...i pun pernah kena...masa tu umur 12 tahun..masa balik dari sekolah lalu dekat anjing..tetiba dia kejar..so kita kayuh laju2..lagi laju kayuh lagi laju dia kejar...akhirnya i terbabas dalam semak..sib baik ada kawan2 lelaki tolong halaukan anjing tu...sejak tu takut betul kalau nampak anjing..
noor2 Post at 18-2-2012 09:21

laling pon pernah kena kejar dengan anjing.... memang taww anjing nih... sib bek ada kawan2 yang tolong... anya pon, sib bek ada nyonya itu tolong.....
tapi memang ada anjing yang comel kan?.... last time rumah my sister, seblah dia tuh ada uncle nih bela anjing2 yang comel... seboleh2 my niece nak bawak balik rumah.... tapi yang itu yang jinak punya.....

MONYET PUNYA ANJING!!!

laling pon pernah kena kejar dengan anjing....  memang taww anjing nih...:c ...
~anya~ Post at 18-2-2012 12:54

lassie sangat comellllll..dulu i suka tgk citer dia...

MONYET PUNYA ANJING!!!
kambeng_masam Post at 18-2-2012 13:16

amboi en beng....monyet yang disalahkan

amboi en beng....monyet yang disalahkan
noor2 Post at 18-2-2012 13:16

anjeng2 tu berperangai seperti monyet...

isk isk kesiannya ...kesian kan , ada physical and psychological scar ...well...she must be a strong person...tapi may be plastic surgery boleh bantu ni ...reconstructive surgery may be?

teringat masa nk nk men kat padang practice softball.. ade sekumpulan anjing tgh padang... aku ngn k ...
fcl29 Post at 17-2-2012 10:06

you mean surah al masad, ke?

anjeng2 tu berperangai seperti monyet...
kambeng_masam Post at 18-2-2012 13:27

sama cerdik

Anjibg liar kat Malaysia ni taklah di kategorikan anjing liar.
Cumanya mereka ni trak bertuan.
Bila SPCA amik jadi ahli , bukan main baiknya kelakuan.

Aku kalau terserempak ngan anjing yang sebegini, selalunya aku buat tak endah sehinggalah mereka dah rapat sangat.
Bila dah rapat aku kejar mereka pulak...bertempiaran lari dan bila mereka dah rasa selamat mereka akan pandang aku balik sambil menyalak sakan.

Aku dah buat banyak kali dan setiap kali bila ada peristiwa begini pastu aku gelak sakan pulak.

Lagi satu kalau korang buat buat macam amik batu , anjing ni dah menjauhkan diri...dia tahu lah tu...

lassie sangat comellllll..dulu i suka tgk citer dia...
noor2 Post at 18-2-2012 13:16

hehehe.. anya pon ske anjing lassie nih... kembang je bulu dia kan dan kalau lari2, mesti nampak fur dia sangat soft ... pastuh dia pandai selamatkan orang....good dog lassie...

Lagi satu kalau korang buat buat macam amik batu , anjing ni dah menjauhkan diri...dia tahu lah tu.. ...
rdzaccess Post at 18-2-2012 13:45

tidak tahu taktik ini dulu... tapi kesian juga nak baling batu pada anjing.... saya rasa anjing2 nih tahu lah kalau orang takut akan dia... mesti dia aim saje untuk kejar....