CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: 27oktober

maid indonesia no more kerja banyak

KL tak setuju
Oleh Jalal Ali Abdul Rahim
jalal@bharian.com.my
2012/03/17

PERATURAN baru d ...
putr@polo Post at 17-3-2012 08:51

anya ada satu idea.... kalau satu maid hanya dibolehkan membuat satu kerja sahaja.... maka nya makan dan lodging mereka perlu di charged.... as it is, makan dan tempat tinggal adalah free.... kalau majikan murah hati even pakaian pon majikan supply kan.... kalau demand begini, maka nya make sure that every cent is counted....

Reply 86# ~anya~

kalau nk makan sekali jugak, pakai kupon bulanan dr majikan even kegunaan air mandi berak sekali

Reply  ~anya~

kalau nk makan sekali jugak, pakai kupon bulanan dr majikan even kegunaan air mand ...
courtney_xo Post at 17-3-2012 17:01

kan courtney, charge untuk kegunaan air sekali... maksud dia disini, ada give and take... tapi kalau mereka nak take more than what they give... jadinya inilah antara jalan penyelesaian yang pada anya logik dan berupa a win-win situation...

apa maksud ini... anya tak faham lah pyro...
~anya~ Post at 17-3-2012 01:01

puak2 yang suka worang tengok body, private part atau intimate activities mereka....contoh masa ML sengaja tak tutop pintu bilik, atau ML kat depan tv dll...

puak2 yang suka worang tengok body, private part atau intimate activities mereka....contoh masa  ...
pyropura Post at 17-3-2012 18:58

Oo.. maksud dia yang suka tunjuk2 barang kat orang via windows or sliding doors ye... exhibitionist nama dia... baru anya tahu ... sesambil cuba2 untuk ingat penah tak anya buat benda2 gini secara tidak sengaja....

Maid Indonesia aku Yg no.4 cabot lari mengikuti kekasihnya. Jadi aku ingin back charge kerajaan Indonesia keatas duit bayaran agensi sebanyak RM7000 serta 3 bukan gaji kerana terpaksa menunggu gantian. (RM700x3). Aku harap Kedutaan Indonesia boleh membantu.

Follow Us
nobody force u to get pregnant...
JohnnyDepp Post at 15/3/2012 11:18 PM

Ya ke?
Dalam ummah Mulayu ni, memang banyak force nya.
Bila tak ada anak ajer, orang tanya kau bila nak ada anak?
Bila dah ada anak, orang tanya bila nak ada cucu?
Bila belum kahwin, orang tanya bila nak kahwin?
Susah sangat pergi balas balik: kau bila nak mampus?

Semoga aman-aman adja konsepnya

bini2 yg malas jek guna maid
BATUAPI8888 Post at 16/3/2012 12:06 AM

Kadang-kadang, laki sayang bini, tak mau dera buat kerja-kerja berat, jadi lebih aman konsepnya...

patut lah lelaki kat porem cari yg nak cari bini pompuan yg rajin kemas rumah cam anya jadi tak membazirkan duit gaji amah jawa
eltoro Post at 16/3/2012 01:00 AM

Nampak sangatlah lelaki tu jenis pemalas dan kedekut duit nak spend duit untuk bayar maid... memang aman konsepnya

bodo yek? aku rasa tak bodo, pasal aku ada 4 anak dan tak pernah ada maid kat rumah aku.
BATUAPI8888 Post at 16/3/2012 02:27 PM

untunglaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa... dapat bini jadi suri rumah.

Certain-certain seteng-seteng setengah-setengah orang dapat bini kerja 8Pagi balik 8Malam, tak kuasanya nak jaga anak, masak, bagai... penat bekerja... lebih aman konsepnya

Pekerja indon. Laki kat indon. Kat mesia ada bf. Kesunyian kekdahnya.

(posted by mobile)

Pekerja indon. Laki kat indon. Kat mesia ada bf. Kesunyian kekdahnya.

(posted by mobile)

Post Last Edit by iwak_peyek at 17-3-2012 23:24

aku rasa majikan kena bayar mahal takdak hal, compare ngan maid pinoy lagi la mahal
konsep ini tak perlu korang pertikai lagi sebab... ia aman adja konsepnya   

kesian lah cina sex doll mahal import ....cina acong taknak pakai
eltoro Post at 17/3/2012 02:48
import indon lebey murah....... boleh main tukar2 sampai lebam.....

saya rasalah, kalau di negara kita ni, pusat penjagaan kanak2 dikenakan bayaran yg sepatutnya dan ku ...
iza_yuss Post at 17-3-2012 10:22

Masalahnya, org Malaysia nie bukan takat nak org yg tolong jaga anak saja, tapi dia nak org gaji tu bersih2 dan kemas rumah, tolong masak dsb. Bukan siang saja, tapi keseluruhan hari termasuk hujung minggu.

Masalahnya, org Malaysia nie bukan takat nak org yg tolong jaga anak saja, tapi dia nak or ...
Muntz Post at 18-3-2012 12:21

ye betul jugak tu....
saya lebih aman di rumah sendirik tanpa org luar berada sama dlm rumah tersebut....dan jugak suke rumah kecik sahaja.....senang nak bersih2kan....amik iktibar rumah parents, penat sangat2 nak mengemas rumah yg besar2 nih, tambah pulak bertingkat.....sehari belum tentu siap....

kenapa membahayakan nyawa anak2.....masa saya kecik dulu, maid yg di rumah kitorang, x boleh masak.....hanya jaga kitorang sahaja.....sedia makan (yg mak dah masak siap2) kitorang dsb nya.....sebab kalau masak, nanti gimana mahu menjaga kitorang yang nakal2 nih.....(siyes nakal dedulu, rasa nak mitak maaf jek dengan akak tu)....

bodo yek? aku rasa tak bodo, pasal aku ada 4 anak dan tak pernah ada maid kat rumah aku.
BATUAPI8888 Post at 16-3-2012 14:27

kerajaan patut buat kempen

NO to maid..

&

galakkan suami majikan kawin ngn maid..

kecuali bini tu OKU atau brain dead aje.. jgn gune alasan bini kerja  so kene amik maid, mcmla babysitter punye lokasi 1000 tahun perjalanan cahaya jauhnya dari rumah...kalu cmtu, baik suh laki kawin dgn maid dari indon, jadi bini no.2 ..agar umah jadi kemas & terurus..

confirm....semo org tarak bising2 pasal maid lagi...psl takde sape nk amik maid.. gov indon pun senyap psl malaysia tak perlukan maid lagi...

maid la penyumbang terbesar kemasukn pendatang asing ke malaysia..semuanya gara2 majikan feeling2 bini sendiri OKU..
tu lar masalah yg utama.

sekian..

aku selama tak ada maid neh mmg suami yang banyak tolong buat kerja rumah..

sekarang neh dia bz tak hengat, makin tk ada masa lah pula..

now dia nak carik maid, aku pula tak nak..

rasa semakin cuak baca pengalaman kengkawan pasal maid neh..

dah sampai masanya kita outsource maid dari negara lain e.g nepal, southern thailand, nepal dsbnya...tak payah lagi berhadap dgn indon sbb memang derang tak nak hantar maid ke sini tu sebab ada banyak syarat..syarat2 ala puteri gunung ledang penolakan utk menghantar maid. kita ni tak reti bahasa org tak nak hantar lagi dipaksa paksa..ibarat hidung tak mancung pipi tersorong sorong..pleaselah malaysian..jgnlah sujud sahwi kat indon ni..

byr RM 700..
tp cr tempt tinggl sendrik..
mkn cr sendrik

kata hanya buat 1 kerja je kan ..so ik ...
chaintea Post at 16-3-2012 12:02

setuju sgt...