CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: lavender_aqua

Kejadian Misteri Selepas Berpindah

bace kisah aqua sambil minum petang...
midory Post at 25-3-2012 18:01

cik mid membaca dengan santai...

dulu masa miro tggl kat flet lama pown selalu gak dgr mcm2 bunyi yg x masok akal mcm aqua dgr bunyi- ...
mironewQ Post at 25-3-2012 18:09

apa yg adik miro cakap sampai miro plak yang jadi mangsa?

bagus dik cara penulisan u..kemas dan tersusun senang org faham..bole buat kompilasi novel seram ni. ...
bangles Post at 25-3-2012 18:27

terima kasih...

seramnye kisah kt hostel tu

U mne eh TT
Prince3019 Post at 25-3-2012 18:30

rasanya tiap U ada kisah seram~
   eleh, prince buat tetau pulak U mana...

rasanya tiap U ada kisah seram~
lavender_aqua Post at 25-3-2012 18:57

setujuuuu
    Tt nnt sambung story lg eh

Reply 38# lavender_aqua

U mana2 masing2 ada kisah seram...tp kalu IPT pantai timur mengingatkankan harisbee kpd sepupu harisbee yg pergi KUSZA seminggu jer...lepas tu balik...alasan diganggu hantu spt x jumpa pintu bilik...

Follow Us
apa yg adik miro cakap sampai miro plak yang jadi mangsa?
lavender_aqua Post at 25-3-2012 18:55

peristiwa tuh blaku time minggu exam..so malam tuh miro and adeq2 tido lambat utk study last minit.. bila dah mlm2 so bunyi 'owang atas' bertukang mmg jelas kedengaran..smpai satu tahap kitaowg xdpt concentrate baca buku..tiba2 adeq miro x dpt tahan dan terus maki kat owg atas  lebey kurg mcm ney ''hoii setan!! dah2 la wat bising tuh..owang nak study!!'' lps dengar adeq miro cakap macam tuh trus miro sekeh pala dia dan tutup mulut dia yg xde insurans..tp ajaibnye bunyi tuh trus berhenti...so kitaowg dengan gembiranya smbg study smpai tertido..dlm pukul 1 pagi tuh miro terjaga bila dgr suara baby nanges mcm kat tepi telinga..perasan cuak mula menerpa bila miro xleh gerak badan..posisi masa tuh mungkin meniarap kot..dlm masa yg sama miro rasa kuku panjang membelai dr ujung kaki smpai ke paha (masa tuh miro pkai seluar pendek) dalam kepala dah imagine rupa makeluk rambut panjang dengan berkuku panjang duduk membelakangi miro smbl mendukung baby..utk pengetahuan uols kat flet miro mmg xde family yg ada baby..start tuh miro dah berpeluh dan cuak..dah lupe abis ayat ape nak baca..sore baby still kedengaran kat sebelah...kuku makeluk tuh pulak start mencengkam kaki..dlm hati berdoa '' Ya Allah Engkau selamatkanlah hambaMu daripada syaitan yang dilaknat'' tup2 trus ingat ayat Qursi dan miro baca kuat2 dlm hati..makin kuat baca makin kuat sore baby tuh nangis dan makin kuat juga kuku tuh mencakar kat kulit..lama kelamaan sore baby tuh makin hilang dan cekaman makeluk pjg tuh pown makin kurang..bila keadaan dah ok dan miro dah dpt bergerak miro trus blah dr tmpt tuh dan terduduk kat sofa jd mcm owang bengong..ayh miro lak time tuh belom tido menghadap pc so beliyaw tnya nape x tido lgk..miro x jwb..mulut rasa berat sgt..pastu ayah perasan dan kasi air yang dijampi..pastu miro tido dgn lampu terbuka..keesokannye miro cek kat kaki mmg ade bekas lovebite garis merah pjg...lepas tuh adeq miro yg xde insurans tuh jadi mangsa punchbag miro kerna dialah miro jd mangsa yg xbersalah... sepatotnye dialah yg kena mlm tuh...adakah setan tuh silap pilih mangsa?

pengajaran miro dapat: jgn study dgn adeq bila waktu exam

Rate

1

harap x kene lahar sbb terguna shortform

wah....

korang mmg penseram.....
sila lihat cermin..mesti lagi seram...

setujuuuu  
    Tt nnt sambung story lg eh
Keduarc Post at 25-3-2012 19:12

ok, tunggu ye..

Reply  lavender_aqua

U mana2 masing2 ada kisah seram...tp kalu IPT pantai timur mengingatkank ...
harisbee Post at 25-3-2012 19:18

ok, itu memang menakutkan...
seperti ditutup penglihatan dari melihat sesuatu...

peristiwa tuh blaku time minggu exam..so malam tuh miro and adeq2 tido lambat utk study las ...
mironewQ Post at 25-3-2012 19:31

scarynye...

harap x kene lahar sbb terguna shortform
mironewQ Post at 25-3-2012 19:32

hey guna bahasa yang betul!!
ok2, tengah siapkan kisah 3...
anggaran sebelum 9.30 nanti dah boleh post...

wah....

korang mmg penseram.....
sila lihat cermin..mesti lagi seram...{:cold ...
farouk21 Post at 25-3-2012 19:55

kalau seram jangan baca...

hey guna bahasa yang betul!!
ok2, tengah siapkan kisah 3...
anggaran sebelum  ...
lavender_aqua Post at 25-3-2012 20:56

kibod miro yg pilih bahasa shortform mukan miro

Post Last Edit by lavender_aqua at 25-3-2012 21:14

Kisah 3: Perangai pelik aku sewaktu semester 1.

Ok, tadi cerita pasal kawan aku kan? Sekarang ni kita kembali kepada kisah yang aku sendiri alami. Masa baru2 masuk, biasalah ambil masa nak sesuaikan diri dengan tempat baru. Kena pula aku ni jenis lambat nak ‘ngam’ dan sesuaikan diri kat tempat baru sorang2 tanpa family. Ini adalah beberapa kisah pendek yang aku alami masa baru2 masuk kolej 5.

Part 1: Tak suka tarik langsir.

Masa aku kat PJ, asal dah nak maghrib aku nanti tutup tingkap dan tarik langsir.Tapi masa aku kat kolej 5 ni, aku suka biar je langsir tu, bagi nampak pemandangan kat luar. Memang selamba giler la masa tu. Aku pernah kena tegur dengan Nurul sebab tak tarik langsir. Tapi nak buat macam mana, aku rasa nak biar je langsir tu. Nurul selalu tegur aku, katanya tak elok biar begitu. Aku pula malas nak tanya lebih2. Memang masa tu aku rasa macam bengang sangat kat Nurul, kalau dia asyik tegur pasal benda yang sama.

Part 2: Kena tindih lagi.

Masa awal2 masuk bilik ni, ada 2 siri kejadian yang berlaku pada minggu yang sama. Oh ya, lepas kes kat bilik Mia beberapa bulan lepas, aku ada cerita kat kawan aku. Katanya, aku kena tindih masa kat bilik Mia. Sebab aku mengalami situasi seperti tak boleh bergerak, tak boleh bersuara dan sesak nafas. Baru aku tau, sebab tu pertama kali kena tindih. Aku sangka itulah yang pertama dan terakhir, rupa2nya aku kena lagi masa kat kolej 5.

Malam tu aku tidur sambil biarkan langsir tak ditarik, sambil diterangi lampu dari meja study. Aku jenis yang boleh tidur kalau ada cahaya samar2, kadang2 tu buang tebiat tidur dengan pasang lampu bilik. Kali ke-2 aku kena tindih, situasinya sama macam kat bilik Mia. Bezanya, kali ni tidaklah seteruk tempoh hari. Lembaga hitam yang aku nampak kali ni tidaklah setinggi dan sebesar yang aku nampak di rumah angah. Masa kena tindih tu, rasa cramp kat kaki sebelah kiri. Lepas makhluk tu tak ada, aku terus bangun dan pasang lampu bilik. Menggigil aku pagi tu, sampai tak teringat nak tengok jam. Maka tidurlah aku sambil diterangi lampu bilik sampai ke pagi.

Kali ke-3 kena (kali ke-2 la kalau kat kolej 5 ni), kesannya makin kurang. Kali ni aku nampak makhluk ni berdiri jauh sikit dari aku. Tidak seperti yang kali ke-2, betul2 sebelah aku, kali ni makhluk ni berada di hujung kaki aku sahaja. Macam yang kali ke-2, lepas dapat bergerak terus aku bangun on lampu dan tidur dalam terang. Selepas 2 kali terkena, aku mula mencari maklumat tentang kejadian ditindih. Sejak itu aku akan sentiasa tidur mengiring ke sebelah kiri (selesa begini) sampai sekarang. Kadang2 aku tidur mengiring ke kanan.

Rate

1

kibod miro yg pilih bahasa shortform mukan miro
mironewQ Post at 25-3-2012 21:00

keyboard take over ye??
ok dah masuk kisah 3..

keyboard take over ye??
ok dah masuk kisah 3..
lavender_aqua Post at 25-3-2012 21:15

daebak! nak smbg baca

cik mid membaca dengan santai...
lavender_aqua Post at 25-3-2012 18:55

mlm ni bace crite seram...
tgk movie pon seram...

Post Last Edit by lavender_aqua at 25-3-2012 21:57

Kisah 4: Sedapnya suara yang mengaji tu.

Kali ni aku nak cerita tentang kejadian yang dialami oleh Nori. Sebelum tu aku nak buat sedikit pengakuan. Dulu ya aku mengaku yang aku suka biarkan langsir tak menutupi tingkap. Tapi masuk saja semester 2 sampai sekarang, aku akan sentiasa tarik langsir, tak perlu tunggu waktu maghrib, asal petang lepas asar mesti aku tarik. Nak kata terkesan sebab kena tindih, mungkin ya tu salah 1 sebabnya.

Ok, kembali ke kisah Nori. Masa ni kami di tahun ke-2. Nori dan Nad ada 1 perangai yang aku dan Nurul tak berkenan. Budak 2 orang ni suka biar tingkap terbuka. Kalau pergi kelas pun dibiarkan saja tingkap terbuka. Dari dulu sampai sekarang sama saja perangai. Mereka hanya akan insaf sebentar, tu pun sebab fobia monyet curi makanan mereka. Ya, monyet pernah masuk bilik Nad dan Nori beberapa kali sejak kami 1st year lagi. Lepas dah hilang rasa takut dan fobia, buat lagi perangai yang sama.

Pada suatu malam, aku, Nurul dan Nori makan sama2 kat ruang depan bilik kami. Masa ni Nori tiba2 bertanya, siapa yang selalu mengaji pagi2 buta? Sedap sangat suara yang mengalunkan ayat2 suci Al-Quran ni. Kami berdua berpandangan dan tanya dia, pukul berapa dan dengar dari arah mana? Nori bagitau dia selalu dengar suara laki ni mengaji pagi2 sebelum Subuh, dari arah kawasan perumahan yang berdekatan dengan U ni. Katanya dalam pukul 4-5 pagi. Nurul kata, mustahil masjid dekat hostel dan surau kawasan perumahan ni pasang cd bacaan Al-Quran. Sebabnya, suara yang di kawasan perumahan ni agak jauh dari hostel. Aku pula hanya mampu terdiam mendengar cerita Nori.

Lepas tu Nori sambung, dia rasa seronok sangat dengar suara ni. Kemudian Nurul bertanya, Nori tutup tingkap tak? Nori kata tak. Antara aku dengan Nurul, dia yang paling banyak psycho Nori malam tu. Nurul pesan lepas ni jangan biarkan tingkap buka, terutamanya lepas tengah malam. Buatnya tiba2 Nori macam khayal ke, buat kerja gila terjun dari tingkap ke, tidak ke haru biru? Memang teruk Nori kena ‘basuh’ dengan Nurul malam tu.

Aku tidak nampak apa2 yang pelik sangat pasal Nori. Cuma aku musykil suara siapakah yang Nori dengar untuk satu jangka masa yang agak lama. Kenapa hanya dia yang dengar? Mungkinkah kerana dia membiarkan saja tingkap biliknya ternganga sampai ke pagi? Yang peliknya, Nad tidak pula mengalami kejadian seperti Nori.

Rate

1