CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: lavender_aqua

Kejadian Misteri Selepas Berpindah

TT, im waiting... hehehe
umie_dani Post at 28-3-2012 09:49

TT agak sibuk sikit siang ni...

TT akan cuba post kisah baru malam ni...

maaf, sebab kena tunggu lama sikit..

Post Last Edit by lavender_aqua at 28-3-2012 11:53

Kisah 7: Jelmaan Dr. Amrin

Mari kita sambung baca kisah yang berlaku di bangunan PS ni. Kejadian ni berlaku kepada Dr. Amrin beberapa semester sebelum kelas aku dipindahkan ke makmal di PS. Kes ni diceritakan kembali oleh Dr. Amrin semasa kami belajar dengan dia. Katanya, pernah sekali ada seorang senior bertanya kepada dia, “ Dr. buat apa kat bangunan PS semalam?” kemudian Dr. Amrin tanya balik, “bila masa saya ada di bangunan PS?” senior ni kata dalam pukul 6.30 petang dia dan beberapa orang kawannya ada di bangunan PS, lalu mereka ternampak Dr. Amrin berjalan di koridor bangunan ni. Tau tak Dr. Amrin jawab apa? “Saya tak pergi pun bangunan PS semalam, malah saya dah sampai rumah sebelum pukul 6.30 petang.”

Senior aku tu terkedu, siapa pula yang dia nampak? Tapi dia memang pasti itu orang (bukan kelibat, memang dia nampak susuk tu ialah Dr. Amrin). Mungkin kalau dia seorang saja yang nampak, Dr. boleh kata entah2 dia tersalah tengok. Tapi kalau 2-3 orang nampak, takkan mata 2-3 orang ni dah salah tengok? Semenjak haritu, senior ni kalau ada kerja kat makmal di bangunan PS pun dah tak berani berada di situ, tambah2 dekat waktu nak Maghrib. Dan jelmaan tu, kekal misteri sampai sekarang.

Rate

1

Post Last Edit by lavender_aqua at 28-3-2012 12:13

Kisah 8: Pensyarah Kewangan ‘ditegur’.

Kisah ni berlaku kepada pensyarah kewangan aku, aku panggil Dr. Mohd. Dr. Mohd ni dah lama mengajar, rasanya lebih kurang sama lama macam Dr. Amrin juga. Dulu masa aku 1st dan 2nd year, kami kerap kena buat kelas ganti sebab pensyarah kena pergi kursus la, meeting la, program kat luar la, macam2 kan. Jadi sekali tu, kami pernah cadangkan kepada Dr. Mohd, buat saja kelas malam. Kami semua dah lali dengan kelas malam tiap2 hari, nak buat macam mana dah nama pun student.

Dr.Mohd tolak keras2. Aku pelik juga kenapa dia tak nak. Kalau pensyarah lain sanggup korbankan masa dengan keluarga sebab nak cover syllabus yang tertinggal. Cari punya cari, dapatlah juga buat kelas waktu petang, tapi memang letih gila la sebab kelas siang masa 1st dengan 2nd year memang padat. Ada sekali tu,kawan aku dah terlepas cakap masa kami tengah sembang2 di kolej 5. Baru aku tau kenapa Dr. Amrin tolak mentah2 cadangan kami untuk buat kelas malam.

Rupa2nya,Dr. Mohd dah kena ‘tegur’ masa dia kat bangunan PS. Secara terperincinya aku tak tau, sebab kawan aku cakap macam tu saja. Lagipun cerita ni diberitahu oleh senior 3rd/4th year (masa tu kami 2nd year). Dah senior yang cerita, takkan kita nak tanya lebih2 pulak. Yang kesiannya, kena tegur sampai pengsan Dr. Mohd ni. Aku tak tau siapa yang jumpa dia, tapi nasib baik dia tak ada apa2. Masa kejadian tu petang juga, macam kes Dr. Amrin ni. Sejak kes tu, Dr. Mohd memang fobia nak buat kelas malam, walaupun kelas malam bukan di bangunan PS. Kalau diikutkan, bangunan C tempat aku belajar dari 1st year sampai sekarang ni, pun angker juga. Nanti aku habiskan dulu kisah di bangunan PS sebelum aku sambung kisah bangunan C.

TT nak tumpang citer sikit eh...

ni betul2 kejadian yg umie rase sendiri mase kat kolej...

ok citer dia mcm ni... mase umie jadi junior kat satu kolej swasta kat Kl ni dulu (1st year lah ni) umie ambek bidang teknikal (melibatkan melukis2 ni) one day fisrt time stay up kat studio buat drawing... maka berlaku lah satu kisah yang sampai sekarang umie takkan lupe... jeng.. jeng ni kisah nyer..

umie, fida and ah seng junior (bukan cine tp muke mcm cine) yg stay up dgn senior2 yg lain.. tgh dok wat2 drawing tu datang lah sorg kakak senior kat kitorg (keadaan studio sunyi sikit berbanding waktu siang juz dengar radio yg berbunyi)... kite panggil dia kakak A ye

kakak A : eh korang ngatuk yer..?
umie n the gang : eh tak lah kak ok jer.. nape kak..
kakak A : korang pernah tgk toyol tak? nak tgk toyol tak?
umie n fida : nape kak.. kat sini ade toyol ke.. ehh tak nak lah tgkk.. (seyius time ni mmg dah start takut dah)
ah seng : nape akak nak tunjuk ker.. nak2 saya nak tgk.. (iskh giler betul budak ni kang tak pasal2 aku skali terlibat ni)
kakak A : Abg Z (one of the senior) boleh pgglkan.. jom kite tgk nak.. terus jer dia tarik tgn umie n fida pegi kat tgh2 studio

kat tgh2 studio tu ramai senior dah duduk dlm bulatan... kat tgh2 ade lilin atas piring.. (hish mau umie lari balik jer time tu.. tp kat luar lg lah gelap n takut) so takde choice umie joint lah duduk dgn senior2, fida n of course si sengal ah seng ni...

so abg Z bagi penerangan : ok srkg abg akan pggl toyol ni dtg.. ok jgn risau dia takkan buat ape2.. klu rase takut n tak brani tutup jer mate... tp bile abg ckp hulur tgn hulur tau.. sbb kadang2 bende tu nak salam dgn kite.. ok kite mule skrg

(ya allah dlm ati mmg dah nak nangis dah.. kang tak pasal2 jadi hal lain pulak.. and of course lah umie lah org yg tak akan bukak mata)

abg Z : A g tutup lampu (lampu padam umie pun start tutup mata)
abg Z : mcm bunyi org tgh membace sesuatu.. pistt..bla..bla..pist.. ok skrg dia dah dtg.. ok klu ade yg brani nak bukak mate bukak lah..
abg Z : umie.. nak bukak mate tak?..
uimie : umie pun gelengkan kepale.. (mmg tak lah kan nak bukak mate)
abg Z : ok skrg.. fida hulur tgh.. a'ahh  ok cukup2
abg Z : umie hulur tgn...
umie : hulur tgn sambil dlm ati lah ni (ya allah ape melikit-lekit ni.. sejuk nyer... eee geli nyer) keciknyer tgn dia ni..
abg Z : ok lah abg nak suruh dia balik... pist..pistt.. bla..blaa , alamak dia taknak balik lah (haaa.. kan umie dah agak mesti jadi bende punye)
abg Z : umie dia suke kat ko lah..

bende sejuk n landir2 tu hingap kap pipi umie pulak... time ni umie dah meleleh dah air mate.. dah start mcm nak lari dah ni..

abg Z : ok..ok abg try lg sekali... (and dlm 5 minit mcm tu   dia ckp).. alhamdullilah toyol tu dah balik skrg boleh bukak mate...

and bile umie bukak mate.. lampu dah terang org dok ketawe2 kan umie... rupernyer umie sorg jer yg tutup mate.. and the best part is.. UMIE KENE TIPUUUUU... dorg prank junior.. adat katenyer utk junior firts time stay up.. and bende yg melekit2 tu water colour... tgn umie ni toksah citer lah mcm2 colour.. pipi ni dah mcm red indian dah...

maka kami ni jd lagend lah jugak sbb lepas kami kene takde junior yg brani nak stay up kat studio ni klu stakat minggu first blajar ni... and sampai skrg klu org tanye umie mcm mane toyol tu umie ckp "ko g lah jumpe abg Z dia boleh pgglkan' (dlm ati bengang sungguh.. sbb penakut sgt smpi org dajalkan kite pun tak perasan dr mule)

hahaha... sori la.. klu ade yg marah.. ni bukan citer seram.. tp kelakar seram.. tp kan sumpah time tak tau kene tipu lgi mmg TAKUTTTTTTT.

Rate

1

TT nak tumpang citer sikit eh...

ni betul2 kejadian yg umie rase sendiri mase kat kolej...

ok  ...
umie_dani Post at 28-3-2012 15:30

okey, mula2 baca ingatkan seram betul2..
sekali kelakar seram...
nasib TT tak pernah kena prank camtu masa kat matriks...

btw, umie ni student architecture ke?
kalau yang sewaktu dengannya, memang biasa la orang
nanti lepak kat studio sampai pagi..
tapi macam kawan2 TT dorang lepak berteman gak...

kalaulah abg Z betul2 panggil , umie buat apa ye??

nk kongsi cerita jugak..hehe

6 bulan lepas ak ade pegi praktikal kt satu hospital ni kt cheras...kire cam smbung blajar la..

kami ada empat orang menyewa apartment kt blakang hopsital nie...dr bln 1st sampai bln ke5 xde jd pape,tp msuk bln ke  6 stat kne kaco..ktorg dh nk final exm,so mmg stdy gler2 la,smpai 2-3 pagi tu mmg xde hal la,wpun esk tu kne keje shift pagi..ak ni mmg jenis akn terjaga tepat2 kol 3 pagi kalo xde wat revision@tido awl..mmg mcm habit dh(xpun malaikat kejut suh smyg sunat).hehe..stiap kali study smpai tgh malam tu xder bende2 pelik jd, tp abis je fnl exm, setiap malam kol 3 pagi mst terjaga then dengar bnyi org seret krusi la,ketuk2 almari la..n bunyi guli jatuh pon ade...mule2 buat x tau je..igt kot org ats tu pon study ke ape ke..nk kate rumah sebelah,jauh sbb sblh rumah tu xder pape,just tmpt smpan hos bomba..esk tu try tnye kt kawan, kot2 dorg ade dgr pape..haram idak dorg dengarnye..smue tido mati..lps dlm 3 mlm tu asyik dgr bkn2 je, blk dr hospital ak try la jenguk ke ats nk tgk kot2 ade penghuni ke x,mcm xder org.then tanya kwn yg duk tgkat ats tu jgk ade ke org kt rumah tu...rupe2nye, mmg xder penghuni..apartment tu kosong..
nsb baik la xkena yg bukan2 & nsb baik tu last week stay sne..

*kwn sorg ni  ade bgtau yg sblm ni time die tgh smyg maghrib tibe2 die ade dgr org bcakap sdgkan time tu xder sape kat rumah sbb ktorg smua keje shift ptg n kol 9 bru blk,die shift pagi.die igtkn kwn sorg ni x tutup laptop pastu die check mmg xde laptop yg pasang.die dgr org bcakap tu mcm kt sblh die je...hmmmm

Rate

1

Follow Us
nk kongsi cerita jugak..hehe

6 bulan lepas ak ade pegi praktikal kt satu hospital ni kt cheras.. ...
apekah Post at 28-3-2012 21:50

tak silap aku, yang kat Kisah 1 aku ada bagitau pasal bunyi bising tu kan...
kat sini bunyi tak tentu masa, cuma bila kau share buat aku perasan 1 benda...
kalau time revision week tu, memang ada rasa lain sikit la...
kawan2 aku ada pesan, time study week ni la lagi menjadi2 sebab kita dok
fokus study sampai sikit sebanyak terabai makan minum dan rehat, jadi kita
macam emotionally unstable...
sebab tu banyak jadi kes histeria time2 nak dekat final exam, sebabnya STRESS...

sejauh mana kesahihan teori ni, aku tak tau...
yang bagitau ni kawan aku yang ada pengalaman dok hostel sejak form 1...
aku lepas SPM baru dok terkial2 belajar adapt dengan hidup kat hostel...

Post Last Edit by lavender_aqua at 29-3-2012 01:41

Kisah 9: Seram aku.

Aku nak habiskan kisah dan pengalaman di bangunan PS ni. Ada 2 kejadian yang berlaku kepada aku 2 sem lepas, masa aku ambil subjek computer ni.

Part 1: Cleaner terkejut.

Aku ada 1 perangai yang mungkin tak ada pada semua student. Aku suka pergi ke kelas dengan menaiki bas dalam kampus 30minit awal dari waktu kelas aku bermula. Bila bas ni pusing 1 kampus, selepas 10 minit baru sampai ke fakulti aku yang terletak paling hujung sekali. Ok, dah tinggal 20 minit sebelum kelas bermula. Agak2 la, turun bas, jalan ke bangunan fakulti, naik tangga, semua ni dalam 7 minit. Sebabnya makmal ni di tingkat 2.

Nak jadi ceritanya, ada 1 hari tu kawan yang selalu naik bas dengan aku terlambat. Jadi dia naik bas yang seterusnya. Terpaksalah aku menapak naik ke bangunan PS sorang2. Walaupun bangunan ni ada lif, aku rela naik tangga sebab kalau jadi apa2 dalam lif dan kita keseorangan tak ke susah? Lepas dah sampai, aku berdiri menyandar di koridor dekat makmal computer sebab pintu dikunci. Tunggu punya tunggu, aku dah letih berdiri dengan pegang buku teks yang tebal. Tau2 la buku budak U tebal2.

Masa aku duduk menyandar, aku dengar suara orang. Dalam hati “eh suara siapa pulak tu?” Lama kuamati suara tersebut, bunyi macam loghat Indonesia. Mungkin cleaner. Makin lama makin dekat menuju ke arah aku. Memang betul cleaner. Tapi disebabkan aku duduk menyandar dan agak tersembunyi (macam aku duduk kat blind spot la), cleaners 2 orang ni tak perasan. Lepas beberapa saat, yang sorang tu terkejut sambil mengurut dada. Rupanya terkejut tengok ada orang, aku la tu. Yang lagi sorang beranikan diri tanya, “ada kelas ke dik?” Aku pun jawab ya.

Habis kelas terus aku pergi café. Masa tu aku cerita pasal kejadian cleaner terkejut tengok aku. Kawan aku gelak je. Tapi yang sorang ni dalam mood serius. Kemudian dia bercerita, ada sebab kenapa cleaners terkejut. Dulu pernah ada cleaners kena ‘kacau’ kat PS ni. Tapi setahu aku, orang Indon kan ilmunya hebat2. Sebab aku teringat kat maids along dengan angah, dorang ada bawa garam ke gula (aku dah lupa, tak ambil kisah sangat). Mak aku cerita, benda ni macam ‘ubat’ dorang sepanjang berada di Malaysia. Mungkin forumers yang ambil maid boleh share kot~

Part 2: Kelibat siapa tu??

Ni cuma kisah ringkas dan penutup kepada kejadian2 yang tak masuk akal yang berlaku dibangunan PS. Masih lagi di semester yang sama, tapi kali ni berlaku di depan bangunan PS. Masa tu aku baru sampai, nak ke kelas computer ni la. Dalam tengah asyik sembang sambil berjalan menuju ke bangunan PS, tiba2 aku kelibat bergerak ke kanan, menuju ke makmal computer. Aku tak ambil peduli pun sebab aku tau memang ada cleaner mundar mandir kat situ. Tapi aku hairan, masa aku ternampak dengan masa aku sampai kat tangga ground floor takdelah lama sangat, dalam seminit ja. Takkan kelibat tu terus hilang. Sangkaku mungkin tengah naik atau turun tangga. Tapi ternyata meleset.        

Bila Dr.Amrin cerita pasal jelmaan dia tu, terus aku cakap tentang kelibat tu. Tiba2 je kawan2 berminat nak tau. Mungkin seminit tu sebenarnya dah cukup untuk bergerak dari 1 tingkat ke 1 tingkat. Mungkin aku tersalah tengok, mungkin benar tu cuma kelibat cleaner. Wallahualam. Tapi yang pasti, tiap kali aku jejak kaki sampai ke depan makmal, aku selalu ada perasaan seperti diperhatikan walaupun masa tu aku bersama dengan beberapa orang kawan aku.

Maka, tamatlah sudah kisah yangberlaku di bangunan PS. InsyaAllah lepas ni aku sambung kisah di bangunan C yang lagi angker sebab kawan sekelas aku pernah kena tegur sampai demam2.

Rate

1

Reply 105# lavender_aqua

hehehe.. tu lah klakar seram.. tp TT mule2 mmg tu seram betul.. bak kate senior2 lain luaran nampak fida yg lembah lembut tp dia dare nak bukak mate.. yg umie pulak nampak jer mcm brutal tp inside penakot..

umie ni interior design student.. mmg stay up ni dah jadi biase smpi lah membawak ke keje..

and klu Abg Z pggl btl2 nak wat ape.. yg mcm umie citer tu lah smpi ke sudah umie tak bukak mate..

dekat negeri mane TT belajar??bagi tahu negeri je..

Reply  lavender_aqua

hehehe.. tu lah klakar seram.. tp TT mule2 mmg tu seram betul.. bak kate  ...
umie_dani Post at 29-3-2012 08:16

biasalah bila kita dah biasa stay up, terbawa2 sampai ke luar..
nasib cuma prank, kalau betul2 TT tak tau la..
TT pun  bukan berani sangat, biasa2 ja..

dekat negeri mane TT belajar??bagi tahu negeri je..
gabob94 Post at 31-3-2012 00:06

negeri yang sambut hari hol..

oh..oh....swasta ke gov?..ke dlu yg nama die ku***m?..hehe..
sbb dlu blaja ctu..tp sblm die upgraded la..

tt sambung lagikkkkk  ...hihihi

oh..oh....swasta ke gov?..ke dlu yg nama die ku***m?..hehe..
sbb dlu blaja ctu..tp sblm die upgrade ...
nicuya Post at 31-3-2012 14:57

tak, ni IPTA...
   memang U _ _ namanye..   ada 2 ja kat malaysia, 1 kat selangor 1 kat pantai timur..
   kalau dapat tau, mesti tak caye angker giler tempat ni..
   sebab tapak U ni asalnya hutan, tak salah sultan negeri ni
   bagi buat U untuk kursus2 yang berunsurkan sains dan perubatan..
   *habis banyak giler hints bagi..

tt sambung lagikkkkk  ...hihihi
ultradya Post at 31-3-2012 15:53

nanti malam ni TT sambung..   sorry 2 hari takde update..

hmmm...hari hol.......sains dan perubatan.....

Reply 115# lavender_aqua

ahah!..dh tau..kikikiki....pnah g wat site visit mse belajar kt kuktem dlu...mse ni U ni blom siap sepenuhnya

Reply 115# lavender_aqua

lpe...tp mcm aman-aman je konsepnye tgk..hehehe..
angker rupenye...nsb baik x jd kje cni dlu...

hmmm...hari hol.......sains dan perubatan.....
gabob94 Post at 1-4-2012 03:00

tak dapat lagi??
ok another hint..
kalau sebut U ni, orang akan ingat laws...
kat selangor U ni paling popular dengan kursus undang2..