CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: asteruk

mustahil ke STRAIGHT GUY and GAY jadi BESTFRIEND?

Xkan jadi bestpren nye, balik la kepangkal jalan, jgn sesekali mengeyes kan diri anda.Jadi straaaaaiiiiiiiggggghhhht  ok.

Mentaliti melayu yang suka konem org lain, bukan kata nak bg support ke apa.

Btw to TT, there is no reasons why str8 people and gay people cant be bestfriend.

yup, but please understand the concept of homosexuality.. sekalipun klu perasaan tu ada sej ...
asteruk Post at 25-3-2012 03:18

masalahnye..ko ni jgn la jadi mcm kaum nabi lut..bukan masalah klise atau x..nabi xngaku umat kalo ko ni suke kaum sejenis..selagi ade jalan bertobat,tobat la..aku ni bukan nak ckp aku  perfect..aku pun banyak dosa..tapi sekurang2 nye benda yg dah sah2 terlarang tu aku xbuat..tobat la wei..dunia makin uzur..jgn la dibanggakan sgt ko tu gay..jgn ckp xbole nak berubah..sebenarnye ko bole..bila org mencaci ko mara..bising..abih xkan ko nak expect org encourage ko buat lagi benda terkutuk tu?jgn la terlebih moden ikut kan sangat cara hidup org barat tu..kita ada agama..

sesetengah orang tu anggap tukar seksualiti macam tukar baju....

tak de masalah pon nk jadik bestfriends... it depends on individual la... aku ader je classmate masa skola dulu... sorang mmg lelaki ber karaktor lembut... and of course gay la... skang keje peguam mahkamah syariahhhhh ok....sorang lagi tu cikgu bahasa inggeris kat skola intergrasi... aka... ala2 ustaz gitu... ok je jd bestfriends... sampai skang pon... ke mana sure berdua... cume si A hormat pendirian si B and si B hormat pendirian si A... sesekali je si ustaz tu tegur la if yg si gay nih gelak over acting ke ape ke... and setiap kali raya kami akan berjumpe ramai2 dan si gay ni tetap la cam gitu sejak dulu kini dan selamanya... kutuk aku ala-ala... awww gitu... tp ok jer.. mulut je la cam tut sket... mulot cam pompuan kan...

ai ase blh ajer... yg pnting kna pndai kontrol diri & tau kat mana letaknyer nilai sebuah persahabatan. Kalau e-klas niat kita nk kawan atau nk buat dia BFF, of coz dia takkan sangsi dgn yu even dia tau yu gay. Tapi kalau dh declare BFF, tp senyum pun ala2 nk mggoda, jelingan pun maut semacam, topik borak pun cenderung ala2 nk ketuk kpala lutut.... of coz ar member goyang der...

Ai straight but my BFF is gay. Kitorang dah berkawan hampir 10thn. Ai tau seksualiti dia pelik tp ai x pnah sentuh bab tue... Cuma pelan2 & dlm diam ai saiko dia tuk berubah... Walaupun sampai sekarang dia masih tegar, namun ckit2 ai tgk dia dh ader keinsafan... Dah mula kenal siapa penciptaNYA... Dia ngaku dia nak berubah cuma lum "sampai seru"..

TT mungkin takkan selamanya nak jadik cengginikan... Mungkin TT bakal berubah kalau kerap bergaul dgn golongan normal... Who knows kan?? InsyaAllah.....

Rate

1

Follow Us
tgk niat ler... kalu mmg niat nak kawan.... x de masalah... tp kalu niat ajak straight tu jd bengkok... tu yg x leh kawan tue...

Post Last Edit by SriAdila at 27-3-2012 10:15

Pada aku dr sudut wanita...aku mmg tak suka mana2 gay berhubungan dengan suami aku.Berani cari suami aku....nahas aku kerjakan!tak cara kasar,cara halus aku buat....sbb ada spesis gay yang aku kenal mmg suka sgt suami kite ni spent masa lebih kat dia dr isteri sendiri...dia kalahkan madu...even sebenarnya wanita tu tak bermadu.Sampai suami sibuk jaga hati dia dr kita.apa hal?alik2 merengek2..duk tel..ty sihat ker?buat per?dh mkn ker?per citer?..Tahu suami kita free ker tak ker..sibuk ajak kuar..berjam2 kat luar..dah tu ambil kesempatan,makan semua somi kita byr..ambil kesempatan sbb nk duit pun yer...aku ni yang naik geli dan kembang..elok2 kita nk kuar suami isteri..elok2la dia menyibuk nk join sekali..suami pula ingatkan kawan baikkkk...layan jer...

bagi aku,gay ni pun bleh jadi pencetus masalah rumahtangga orang.Mana tak nyer?..suami sampai berkongsi masalah dengan dia lebih dr isteri sendiri.isteri pun tak tahu apa dlm kain suami..dia pulak2 lebih2 tau.Bagi aku...gay ni tak yah la ko susahkan orang yang dh kahwin...kalau ko nak hidup..jgn kacau hidup orang perempuan..cari jer orang2 bujang..sah2 dia bujang tak melibatkan hati sapa2.Tp sorry,aku respek klu Gay yang tak kahwin dan Gay yang tak kaco rumahtangga orang..aku masih boleh buat kawan..tp klu gay yang dh kahwin ngan suka kaco laki orang..mmg aku sumpah seranah.:@

straight guy dgn gay tak leh jadi best friends tp stakat jadi kawan tu bleh la sbb...tak der maknanya gay tu saje2 nk menyendeng kat straight guy.mesti ada gak sekelumit hati kat dia kan...klu tak ,takkan ko rajin2 nk mendengar dan layan kerenah dia yang memboringkan tu kan?...straight guy bleh kawan ngan gay...tp klu gay nk kawan ngan straight mesti sbb ko suka dia..bila ko leh kawal emosi okla..tp kalau ko tak leh kawal..ko akan lebih2...mmg lebih2 nyer lah dan kadang2 mampu meruntuhkan rumahtangga orang lain.

Rate

1

Reply 28# SriAdila

sabar kak sabar...tak baik mara2 pagi2 ni

Post Last Edit by SriAdila at 27-3-2012 10:30

Reply 29# melinda_gordon

akak klu bab gay ni ...mmg tak sabar...sbb akak pernah tgk rumahtangga hampir musnah kerna bdk spesis Gay ni lah.lupa nk tambah...bkn stakat tuh...sejak kenal spesis gay ni lah suami bdk tu tak bagi nafkah batin kat wife dia.entah mcmmana bdk gay ni manipulasi otak husband dia...sampai berkepit ngan tel 24 jam..duk layan spesis gay ni merengek2 cam baby.Pengalaman yg akak tgk ni buat akak mmg pandang hina habis ar ngan spesis gay yg sibuk cari laki orang nk buat scandal nih!.Yg straight pun jadi belok....ko dik..jaga2 spesis gay klu dtg cari laki ko...baik awal2 ko pasang pasak...dh terkena nanti ,ko nangis air mata darah pun husband ko wat tak layan dh.
sabar...sabar...sabar...akak ni mmg akan naik angin klu sebut isu Gay..geli,nk muntah pun yer.taubat2 ...astaqfirullahulazim.

Reply 30# SriAdila

diorang ni dah tak tau nak beza hukum dosa ke pahala ke jadi mcm ni..mel pun sebenarnye menentang keras geng2 lesbian atau gay ni..mmg mel pantang..pedulik ape nak ckp duk bwh tempurung ke ape ke..xmoden ke..wa dulik hape..yg penting benda tu nabi xngaku umat..walau jahat mana pun kita,jgnla sesekali suka dgn kaum sendiri..amik pengajaran dgn apa yg jadi kat kaum nabi lut je dahla..mel tak kisah kalo die gay tapi die sedar diri dan cuba nak berubah..bole kita tolong..benda yg baik kan kita pun dpt pahala..tapi kalo species yg mcm akak cite ni mmg mel pun hangin la..sbbnye..diorang ni kengkadang saje nak test market..pastu bagi alasan nak buat mcm mana..dah naluri die mmg mcm tu..bullshit la sume tu..tu bukan naluri...tu nafsu yang bertopengkan setan..Allah tu sentiasa bukak pintu taubat..kalo selama2 nye tak berusaha nak berubah,sampai2 bila2 la ko akan jadi gay..kalo sekali ckp tak bole tanpa usaha,mmgla takkan ade..pastu bagi alasan dah mmg takdir jd mcm tu..wadehei???ada otak pk sendiri la mana baik mana buruk...motep mel pun join hakak menghanjing ni???

bodo la sapa yg kutuk TT ni
stick to topic la bai
padahal belambak pondan2 yg berforum dalam ni dok guna uols iuiols biols
boleh pulak layan baikini sorg mengaku gay da kena nasihat konon

Reply 32# sarcofago

haha..tak perlu jga la nak bodokan org lain..kta ni pn bkn nye perfect sgt gak..certain org ad la pndangan dorang. mcm akak td tu, mnde tu pnah jd and die tau ap efek die kalo gejala gay ni tak di bendung.
aside to homosexual individu, actually kta ni pn kene support dorang, i mean support moral dorang utk berubah..kalo slalu di keji, xkan jd ap..kene fham kenapa dorang jd camtu, and ap sbb yg mnyebabkan dorang terjebak. dorang still human, jgn smpai pulaukan manusia lain hnya sbb kta rse kta ni da normal, think back about our past..tak suma perkara kta buat ni sumanya berfaedah pd org.
tlg and faham org lain kalo kta ni nak org lain fhm and tlg kta kalo suatu ari nati kta perlukan pertlgan dorang. sumtime org yg slalu kta dok pangkah ni la yg lend their hands to help us kalo jd pape emergncy case. chill guys, pray harder and live our life like what had been taught by our prophet.

x salah..... nk kawan dgn semua orng... berkaseh biar satu hehe.. tumpang lalu lerrrr hehe

boleh je kalau kalau nak jadi bestfriend..yg off limit tu faham² sendiri la.
jangan sampai hilang kawan pulak nanti atau menyusahkan orang lain

aku just nk tanya. sbb aku ni actually tak straight. but aku tgk leh je aku ada bestfriend among str ...
asteruk Post at 25-3-2012 03:06

bro,aku pun sama macam ko..cuma the thing is aku mmg xsuke kawan dengan ponden/gayes melainkan untuk berkaraoke/g melancong oversea sebab kalau dgn dorg, ayat pun sume memondan jek..tpi geng kitorg yg best kuar pun mesti solat kt surau..
so, back to the topic, memandangkan aku pun xde la lembut, so, aku mmg selalu hang out dengan my bff ni...asalnya, bff ni my student..so. lama-lama mmg kitorg sgt close...kalau die xde duit, aku kasik..kdg2 die belanja bile kuar makan..i love those early days...die selalu ingatkan aku solat...dan die dh mula syg aku.dan aku mmg sygkan dia...skang die tetapkan syarat kalau nak g tgk konsert ke, g tgk af ke tgk mentor ke, g karaoke ke, tgk wayang ke..wajib solat.kalau x, die xnak ikut...

nak tau mustahil ke idok str8 and gay jadik bff..hal selanjutnya kite pm la ek?..sini banyak setazah la..kang naya aku kena tolak kredit..ampunkan iols, mod...tumpang lalu..

Post Last Edit by SriAdila at 29-3-2012 08:28

Reply 33# Aus88

haha..tak perlu jga la nak bodokan org lain..kta ni pn bkn nye perfect sgt gak..certain org ad la pndangan dorang. mcm akak td tu, mnde tu pnah jd and die tau ap efek die kalo gejala gay ni tak di bendung.
aside to homosexual individu, actually kta ni pn kene support dorang, i mean support moral dorang utk berubah..kalo slalu di keji, xkan jd ap..kene fham kenapa dorang jd camtu, and ap sbb yg mnyebabkan dorang terjebak. dorang still human, jgn smpai pulaukan manusia lain hnya sbb kta rse kta ni da normal, think back about our past..tak suma perkara kta buat ni sumanya berfaedah pd org.
tlg and faham org lain kalo kta ni nak org lain fhm and tlg kta kalo suatu ari nati kta perlukan pertlgan dorang. sumtime org yg slalu kta dok pangkah ni la yg lend their hands to help us kalo jd pape emergncy case. chill guys, pray harder and live our life like what had been taught by our prophet.

salam.maafla yer...tp nk cakap dr sudut.
Nabi kata,kalau dh dinasihat ttp gak dia tak nak berubah...Nabi tak ngaku umat dan mengeji kaum ini dan mereka dikalangan ini hendaklah dipulaukan sebagai menunjukkan yang perbuatan mereka tu tidak boleh dipandang ringan.Jadi nabi dh kata cam tu,naper pula kita nk tunjuk hero..nk subahat ker?..Allah s.w.t hanya mewujudkan dua spesis manusia jer dlm dunia ni...iaitu perempuan dan lelaki.Tak der istilah pondan,Gay,lesbian dan semua tuh...mereka2 yang berpaling dr kejadiannya adalah makhluk yang paling hina dan dimurkai.wallahualam

Nk pk positif boleh...tp dlm masa kita masih menasihati dan mengajak dia kembali.tp kalau dia still cam tu jugak tak perlulah berbaik sangka lagi.

Reply 36# AppropriateNick

honestly la kan...ko mmg ar tak kisah...tp kalau ko ada bini...bini ko akan rasa ketakutan..sbb dh mula meragui sikap ko.
Ko tak cayer?ko kahwin..then wife ko dpt tahu hal ko dan dia...
Sorry la sbb aku ni cakap utk kebaikan...ko buat,ko tak takut sbb kau tahu sejauh mana diri ko...tp bini ko nanti dia tak tahu sejauh mana ko sbb dia takleh baca hati ko,yang dia boleh baca adalah perbuatan ko.

Reply 32# sarcofago

ada jugak orang yang tak baca habis...then leh deleted balik apa dia tulis.
Tak kisahla kan kalau ramai Gay pun kat dlm ni...kita bukan nk buat musuh dengan semua.Tp mereka yang mewawarkan dirinya adalah Gay..mestilah diajak berubah dan dinasihat..kalau kita diam,kita subahat...Tp kalau mereka tetap tak berubah kita tak perlulah terhegeh2 berkwan dengan mereka sbb nabi pun tak ngaku umat.Jadi ikut ikut nabikan...gitula.

dah2..tak payah gado2..
senang cite..gay tu sgtla2 dilarang kan??
so korang pk sendiri jela..btul jgk akak tu ckp..korang yg tak terkena maybe tak kisah..
mcm aku penah ckp..kita nak open minded bole..tapi jgn jadi terlalu open minded sbb kita ade batas2 agama yang kita kena ikut..xsalah bkawan..tapi dlm masa yg sama nasihatkan la golongan tu utk kembali ke pangkal jalan..sbb itu kita WAJIB laksanakan..bg nasihat dan bwk die utk berubah..kalo sume org amik langkah tak kisah..ala biarkan la die..mcm la ko tu perfect sgt..sampai bila2 la org melayu khususnya dan umat islam amnye akan menganggap gejala gay ni adelah satu perkara yg biasa..korang sedar tak benda ni akan jadi masalah?masalah kepada org pompuan..masalah kepada nak melahirkan generasi2 yg akan dtg?kalo dah makin ramai gay2 kat dunia ni??mcm mana nak lahirkan umat2 nabi muhammad saw??
aku takdela nak ckp kena keji atau pulaukan golongan ni..maksud aku kita kena berusaha bg bimbingan dan nasihat supaya die berubah..sbb die pun manusia jugak mcm kita..dan kalo die taknak mmg kita patut pulaukan..
tak perlu nak gado2,nak bodo2 kan org lain sbb kita ni sume tak perfect..
lu org ade otak lu org pikir la sendiri!