CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: asteruk

mustahil ke STRAIGHT GUY and GAY jadi BESTFRIEND?

Reply  AppropriateNick

honestly la kan...ko mmg ar tak kisah...tp kalau ko ada bini...bini ...
SriAdila Post at 29-3-2012 08:23

betul tu sri..sebab tu aku pikir gak ni...mmg takut fikir tu sebab bukan baru setahun jadik gay.kwn gay pun ramai..silap2 dorg kecoh2...paham2 jek la mulut gay ni camne..sebab tu aku mmg target nak carik bini cina atau bangsa lain sebab kalau melayu ni, pasti jek ada mutual friends.itu yg sungguh membahayakan.sebab once dah kawin, xnak la carik laki..just for friends to hang out should be ok...

bodo la sapa yg kutuk TT ni
stick to topic la bai
padahal belambak pondan2 yg berforum dalam ni do ...
sarcofago Post at 28-3-2012 17:35

noks..geng2 plu byk kt bod gossip..mereka xmasuk bod ni

Reply  melinda_gordon

akak klu bab gay ni ...mmg tak sabar...sbb akak pernah tgk rumahtang ...
SriAdila Post at 27-3-2012 10:18

akak pasti ada pengalaman pahit..sabar ye kak..tp, tak semua penah main dgn laki die akan bengkok kak..ritu kawan saya..laki tu bini die tgh berpantang dan die cakap air die penuh.so. kwn saya tlg buat benda tu..tp lepas dari tu, laki tu xlayan dah..

yang pasti ialah kalau lelaki yg betul2 staight dan gay memang TAKKAN boleh jadi bestfriend. ni aku cakap kalau lelaki tu betul2 straight. aku pernah tanya suami aku dan dia pon cakap benda yg sama. kalau lelaki straight kwn dengn gay nnti org pon akan tuduh dia gay dan menjauhkan diri dari dia. kena bahan memang confirm la. mana de lelaki yg nak kena macam tu dgn geng2 staight dia yg lain. diorang pon jaga air muka gak. itu lah salah satu sebab kenapa staight dan gay tak leh jadi kawan. takat tego2 biasa tu boleh lah.

ada gak suami aku cerita kawan dia naik bas, body kwn dia ni memang jenis tough sebab atlit ragbi. kat dalam bas tu sebelah dia ada sorang mamat ni sepanjang jalan duk borak2 ngn dia. mula-mula oklah tapi lama2 tangan mamat ni jad naik merayap kat body kwn suami aku tu sambil cakap "emm...badan abang ni tegap ek...ketul2 pulak tu". jari dia duk memicit2 lengan kwn suami aku tu. ko tau apa staright guy rasa bila lelaki lain buat macam tu kat dia? geli tau tak...sumpah le lps tu mmg dia tak dekat ngn gay lagi. memang kena gelak je la ngn member2 dia.

lagi satu aku pelik pasal suami duk bertakung time bini tgh pantang. waktu aku pantang dulu time laki aku nak aku tolong le dia. byk lagi cara lain nak puaskan laki tanpa melibatkan bahagian yg tak boleh digunakan waktu tu. daripada laki kita pergi ke tempat lain kan utk puaskan diri dia kan...

Rate

1

Reply 41# AppropriateNick

ko ni kan..kelakarla...sempat lagi ko pk kesitu.
Bertaubatla dik..kembali ke lumrah asalnya kejadian.Kalau melibatkan diri sendiri jer tak per,ni melibatkan ramai pihak.
Mati nanti tuhan ty Mak ayah dulu..cam ner didik anak?..kalau mak ayah terlepas..alhamdulillah
lepas tu ty ko plak..ko kata dh tak leh nk kawal...tp ko gi kahwin..ko berdosa pulak dengan manusia..sapa manusia tu?bini ko...anak2 ko pulak..yang bila besar tahu bapak dia Gay...ko rasa dia nk letak mana muka?nk duk bawah meja?
mati ko nak menjawab.Ko kesian la skit ngan jasad ko...akak ni bkn mrah terlampau tp akak rasa sayangla...rupa paras baik,elok..sopan bagai..kan bagus klu kita ikut sunnah nabi jer.tak kena marah ker Allah.s.w.t...tak juga kena marah kat orang2 yang terlibat.

Dik...bertaubatla...tak kemana nyer nafsu tu..byk ngaji Quran,buat permintaan dengan Allah s.w.t.Jumpa ustaz utk ubat diri sendiri.Bykkan minta air tawar.mcm tu la.InsyaAllah tuhan tu maha kaya..dia akan ubah kalau kita rajin berusaha.Akak ada citer nk kongsi..kawan akak ni mmg baik..lelaki la..baik sungguh,cakap hormat orang tua dll...dia pun tak main selindung2 kat kitaorg yang dia ni GAy..siap bawak lagi pakwe dia dtg ofis ni.Gempak dik,sbb hensem giler bf dia...Mak ayah kawan akak tu ustaz dan ustazah dik..Satu hari dia gi opperated hidung dia..kasi lagik cantik..dan dekat 2 tahun jugala dia tak balik kg jumpa mak pak dia.

Alik2 mak pak dia tahu...cari dia sampai jumpa..mandikan dia dengan mcm2 cara...dan last bawak dia gi Umrah..Alhamdulillah dik...normal dh akak tgk skrg,berjambang elok..dh alim la plak.Sesungguhnya Allah s.w.t tu takkan mengubah nasib sesuatu kaum melainkan dengan usahanya.wallahualam

sesekali cuba kita pk mati..
bila kita pk mati..insaf tu akan dtg..
cuba kita bayangkan kalo kita mati..dlm keadaan kita yg mcm ni..maksudnye dlm keadaan yang Allah tak redha..mcm mana agaknye??
ramai lagi perempuan kat dunia ni..kenapa perlu minat dgn kaum sendiri??
to be truth..bg aku la kan..
gay dgn straight tak bole jd bff..bekawan maybe no hal..tp bff maybe tak bole..
sbb apa benda yg bole bagi jaminan yg kawan gay tu takkan menaruh hati kat straight tu?
susah kan??so..no komen dah..
dan to TT..tiap kali ko bukak topik,mesti bkenaan gay..sesekali ko takleh ke bukak topik cite pasal mcm mana nak jadi straight ke?

Follow Us
aku nak lari jauh2...geli la.

Reply  AppropriateNick

ko ni kan..kelakarla...sempat lagi ko pk kesitu.
Bertaubatla dik.. ...
SriAdila Post at 29-3-2012 11:17

mak ayah aku tau jek kak..dulu siap terkantoi print gambar tut pastu tertinggal dekat printer komputer umah.uwaa...sebab my sister pun ala2 pengkid..so, not a new thing in our family..lagipun..ingat lagi my parents ada cakap..daripada kawin menyusahkan org, baik la xyah kawin dan sayangi mak ayah...

eh..mana tt ni..dah macam luahan perasan daku lak di sini bersama kak adila

yang pasti ialah kalau lelaki yg betul2 staight dan gay memang TAKKAN boleh jadi bestfriend. ni aku  ...
bonggo Post at 29-3-2012 10:57

go.nak tanya satu soalan..sebagai perempuan, adakah lelaki tu bile dah kawin, dia xkan carik lelaki lagi?

cuba kita bayangkan kalo kita  ...
melinda_gordon Post at 29-3-2012 11:26

betul tu..agak setuju..jadik bff agak payah..sebab dulu masa kt kampus..my friend ramai tau sebab kt kampus mmg ramai puak2 camni..kwn yg str8 sume ileks jek.siap semua guna bahasa pondan..sume keluar noks noks...so,jadik kawan ok jek..tp bff agak payah melainkan kwn str8 tu xtau yg die tu gay dan gay tu x menggatal..
kadang2 bila cakap pasal nak lawan tu..selalu berdoa agar xlama idup kt dunia..sebab makin lama, makin teruk nanti..tp syukur la skang ni dah xde main heavy2 dah...tp ada sorg ni selalu kacau...xtau camne nak buang die dalam idup

betul tu..agak setuju..jadik bff agak payah..sebab dulu masa kt kampus..my friend ramai tau ...
AppropriateNick Post at 29-3-2012 11:55

slow2..nak berubah terus mmg susah..tapi pepandai la control..banyak kan bgaul dgn ustaz..dgr ceramah2 kat masjid..mtk pandangan dan bimbingan org yg arif pasal agama ni..kurangkan la bgaul dgn gay jugak..sbb ianya takkan membantu..insyaallah kalo kena ade nekad nak berubah,Allah tu pmudahkn urusan kita..

slow2..nak berubah terus mmg susah..tapi pepandai la control..banyak kan bgaul dgn ustaz.. ...
melinda_gordon Post at 29-3-2012 12:03

kawan ni..ritu saya ada cite..die doktor..ritu besday die belikan jam mahal.die kasik amik jek la kan...byk gak la die abis duit kt saya..die dah kawin...tp tu la..suke kawan dgn die..tp xsuke sebab die nak main benda tu..adeh...seriously saya x gemar sangat nak main benda tu sebab saya ni penggeli orangnya...esp kalau org tu x bersih peluh2 ke..i dont like...because I have OCD.tu la..xtau camne nak buang die..skang dah kurang kontek die..plan mmg nak delete die dari fb dan block everything...tp tkut terjumpa die kt hospital ke apa ke..

kt area umah ni ada surau.mmg teringin nak g tiap waktu sebab masa kt kampus selalu g masjid sebab study kt library..tp masalah surau ni asyik la ceramah politik..adeh..

gay dgn lelaki straight tak leh bkawan....dlm bkawan2 tu mesti ada jugak dorg feeling2.....aku penah kawan dgn mamat gay (sbb aku tak tau dia gay)...dia nak ambik kesempatan kat aku...hangin aku....jd aku memutuskan untuk tidak berkawan dgn mana2 lelaki yg aku syak gay....jd kalo ko rasa ko dah termasuk dlm golongan gay cepat2 la insap...nabi tak mengaku umat bro....aku pun pelik jugak apa yg sebenarnya gay ni cari...ape yg lelaki lain ada ko pun ada gak...layan awek lg best apa

tak de masalah pon nk jadik bestfriends... it depends on individual la... aku ader je classmate masa ...
Samsung1.3mega Post at 26-3-2012 09:50

lembut = ponen bukan gay ye...gay adalah sorang laki yg nampak macho tapi ada napsu kat jantan lain

Pada aku dr sudut wanita...aku mmg tak suka mana2 gay berhubungan dengan suami aku.Berani cari suami ...
SriAdila Post at 27-3-2012 10:05

betul2...kalo pompuan diluar sana yg setuju gay bleh bkawan dgn straight fikir2kan jika ini berlaku pd somi anda

Post Last Edit by kudajantan7777 at 30-3-2012 09:02
cuba kita bayangkan kalo kita  ...
melinda_gordon Post at 29-3-2012 11:26

tepat sekali ... setiap hati kita diselaputi karat dan kotoran yg kita kumpul setiap hari ... diajarkan kepada kita bahawa cara membersihkannya ialah dengan zikir dan menginsafi kematian ...

aku pun penah ada kawan gay masa kat U ... mula2 mmg aku anggap biasa jer ... tapi masa aku tido dia buka zip seluar aku ... lahanat betul ... ko nak makan lolipop ko pegi beli kat kedai la ...

lidah jantan mcm lidah lembu ... geli weiiii ... lidah pompuan ada tekstur berlainan dan agak kecil ... mmg sedap ...

harap kudajantan dapat memberi komen yg bernas utk TT. Dah beberapa kali di banhammer sebab memberi  ...
aLieNzDaToR Post at 25-3-2012 08:52

errrrrrr ... MOD kat sini gay tak?

kalo gay aku nak bukak lagi 10 akaun gmail sebagai persediaan buat nick baru ...

Reply 43# AppropriateNick

Pertama sekali...akak tak pernah pun ada pengalaman cam tu..tp pengalaman menengok masalah kwn baik sendiri ada.TP akak mmg hangin satu badan.cam cakap adik tu..air dh penuh..cari time isteri tgh berpantang...akak ni bukan nk cakap,perempuan ni lain skit hati,jiwa dan naluri....bila dia tahu tak kisahla suami baik cam malaikat pun,tp masih buat kije jahanam tu..dia rasa geli tau tak..geli dia tu rasa mcm menggigil satu badan ketakutan..dan rasa mcm hina mengandungkan anak Gay..gitu la.Soal air dia penuh ker tak ker...dia leh handle sendiri ...tak perlu cari orang ketiga utk layan dia punya nafsu sbb disitula terletaknya keimanan yang tinggi.Dia gi cari org..means dia mmg melakukan dosa yang sahih...DOSA tu dik..bagi kami perempuan klu tahula suami type mcm tu...mmg rasa nk muntah dan rasa hina sgt disentuh dia.

Maafla dik..akak bagitau jer perasaan perempuan klu dpt tau suami straight ker tak ker..asal pernah main..itula perasaan normal kaum wanita.wallahualam

Reply 41# AppropriateNick

betul tu sri..sebab tu aku pikir gak ni...mmg takut fikir tu sebab bukan baru setahun jadik gay.kwn gay pun ramai..silap2 dorg kecoh2...paham2 jek la mulut gay ni camne..sebab tu aku mmg target nak carik bini cina atau bangsa lain sebab kalau melayu ni, pasti jek ada mutual friends.itu yg sungguh membahayakan.sebab once dah kawin, xnak la carik laki..just for friends to hang out should be ok...

........................

kelakar la ko ni..geli ati akak ni...ye la,kalau niat baik..lepas kahwin dh xnk cari lelaki lg.alhamdulillah...ada juga niat utk berubah...tp kalau dh kahwin still cari sekali sekala(ada gak spesis mcm ni)..akak rasa tak yahla kahwin..sbb kesian isterila..memang kesian.Setahu akak Gay ni ada yang jenis Bi..dua2 boleh...tp Bi pun ada dua jenis gak....jenis pertama...jarang2 nk dengan isteri..sebulan dua baru sekali.....selebihnya cari lelaki.Dan kedua..jenis normal..ashik nk tp dlm masa sama masih jalan gak dengan lelaki lain.

Tak payahla jadi kedua2 jenis lelaki ni...mmg tak guna punya hidup.Sbb jiwa wanita mmg tak boleh terima dan perkara mcm ni boleh mendatangkan kemurungan yang teruk pada isteri sekiranya dia tahu.Cth ..kawan akak pernah cakap..dia rasa diri dia jijik seolah2 disentuh oleh perogol yg hina.Dia mandi,sabun dan segala bagai...namun dia ttp rasa kulit dia disiat2...begitu penderitaan kawan akak setelah dia tahu suami dia seorang GAy...Sedih dik!...jadi kalau agak2 tak boleh juga nk berubah...jgn kahwin..sbb yang paling teruk menderita adalah wanita.

Akak doakan moga adik berjaya kembali ke pangkal yang diredhai Allah s.w.t.Sayang dik,kalau tgk gambar profail..punyalah hensem...berforum pun akak nmpk ada sopan dan berhemah...sayang dik kalau tak jadi lelaki yang Allah s.w.t tetapkan.Mmg sayang sangat2.Tak kisahla kan kalau keluarga adik ramai yang tak straight,mana tahu perubahan adik membuka mata mereka yang mereka pun boleh jadi lebih baik...tp kubur lain2 dik,pedulikan kubur sendiri dulu...moga2 kubur adik nanti penuh dengan wangian syurgawi.