CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: asteruk

mustahil ke STRAIGHT GUY and GAY jadi BESTFRIEND?

mnjwb persoalan tt..

tak bleh la dik becoz one of the reasons is..org laki ni ada maruah jgk nk jaga..
mna ada laki2 str8 mahu dilihat oleh rakan2 nye bersama dgn gays..kn

Reply  AppropriateNick

betul tu sri..sebab tu aku pikir gak ni...mmg takut fikir tu sebab  ...
SriAdila Post at 30-3-2012 09:59

itulah..mmg sebenarnya xnak kawin pun..tpi nanti mcm xde tujuan idup lak kan xde zuriat..pastu, takut gak nanti dh kawin kang x naik benda tu..naya la kak sri...eh akak ke.tibai jek la...akak ni byk tau pasal gay...mcm byk jek pengalaman

yg terbaru ni yg saya kawan..jumpa kt fb..saje jek carik member dekat area umah senang nak lepak2 sebab kalau housemet balik, bosan..dan saya suke ajak kwn keluar tgk wyg ke xkesah la apa pun...so,..bile dah lama kawan..rasa x sedap...bini die keja bagus gak..die tu doktor..beza umur kitorg dalam 20 tahun kak!...tp die nampak muda la..dan die byk tlg..ada la dekat 1k die abis..tp saya belanja gak die bile keluar...cuma skang dah slow sket lama x kuar dgn die.sebab die ni jenis kuat sgt la seks..even baru dgn bini die katakan semalam, arini boleh lagi dgn laki lak..

kawan saya ramai dah kawin tp carik laki lagi..saya pun fikir camne la nak pastikan x carik lagi pas dah kawin...

Orang yang cakap hanya ada 2Spesies sahaja dalam dunia ni samalah macam cakap dunia ni tak ada warna-warni, yang ada hitam dan putih, selain daripada hitam dan putih memang tak ada warna lain....

tp masalah surau ni asyik la ceramah politik
AppropriateNick Post at 29/3/2012 12:47 PM

Kalau parti PIS yang berceramoh, tak ada masalah yang selesai....

Reply 63# AppropriateNick

Dulu akak terima kes..isu GAY..so akak pernah search dan cari info ttg ni.Kebanyakkannya mmg sorang tua couple mesti muda.Jarang sama2 tua.kah! kah!..cthla..lelaki normal cari perempuan mesti nk muda2..gitula.Tp akak ni susah hatila sbb bimbang mereka ni melahirkan zuriat yang tak elok..bagus ker klu berkembangnya zuriat GAy dlm rumahtangga??..kalau jahat sorang tak per,ni melahirkan zuriat utk golongan Gay ni..mak aiii...rasa mcm teruk betul...yer la..semuanya berkait dengan keturunan..Tp tolong..klu betul2 tak leh berubah..jgn tipu bini...cukup try utk 3 - 6 bulan..then cerai..itu membuatkan anda lebih dihormati.cam kwn den ni..kahwin 6 bulan,tak sentuh2 bini dia..then dia berterus terang..cerai.Kini jadi kawan baik.Ok jer..penting berterus terang
.

Reply  AppropriateNick

Dulu akak terima kes..isu GAY..so akak pernah search dan cari info  ...
SriAdila Post at 2-4-2012 09:23

apa maksud akak...bagaimana dengan pembunuh..pembuang bayi...pastu mereka tu berkahwin..dorg tu pasti mulia keturunan die kan?...

Follow Us
Reply  AppropriateNick

Dulu akak terima kes..isu GAY..so akak pernah search dan cari info  ...
SriAdila Post at 2-4-2012 09:23

akak got issue..seriously

Reply 67# AppropriateNick

itu isu lain dik...dia tidak melibatkan orang lain.hy dia dan lelaki dan Allah s.w.t.Boleh juga mereka kahwin secepat mungkin utk elakkan anak tu tak berbapa.Mengikut hukum mereka boleh meletakkan binti lelaki tersebut sebelum kandungan cecah 6 bulan.Perkara tu sesuatu yang boleh dihalalkan dengan perkahwinan.Isu buang anak dan sebagainya adalah isu dimana hilang kawalan emosi yang boleh diberi kesedaran kembali.

Kalau isu Gay ni...Dia ngan Allah s.w.t,isteri dan yg berkaitan...itu isu yang tak boleh dihalalkan..sampai mati pun tak boleh halal.Ditambah ianya membawa penyakit dan mendatangkan mudarat.nk kahwin pun tak der hukum kaum sejenis leh kahwin.Ni dosa berulang2...melainkan bertaubat.Jadi bila melibatkan pertemuan dua makhluk Allah ni...Allah s.w.t pun dh kata..aku hy wujudkan 2 jenis manusia jer atas dunia ni iaitu lelaki dan perempuan.

wallahualam.Adik,klu stakat nk berdebat isu agama..takkan dpt buka pintu hati sendiri melainkan benar2 ingin bertaubat.Kalau nk tahu jer tp masuk telinga kanan kuar telinga kiri,buang masa juga dik.Tp kalau benar2 ingin tahu..pergilah belajar di masjid2 dan tempat2 ilmu.

wallahualam.

Post Last Edit by AppropriateNick at 4-4-2012 01:10
Reply  AppropriateNick

itu isu lain dik...dia tidak melibatkan orang lain.hy dia dan lelak ...
SriAdila Post at 2-4-2012 15:06

akak mempunyai masalah persepsi yang sangat serius, maybe orang terdekat ada kes suami gay barangkali...
what can i conclude, anak seorang perogol lebih mulia dari anak seorang gay...
1. contoh la...antara a) suami celup anu die dalam faraj perempuan kiri berzina la dengan maybe awek die...b) suami celup batang die dalam lubang lelaki. .anu mana yang isteri die akan lebih geli? mesti la akak nak jawab dua-dua kan..

yang saya sangat tak paham, akak maksudkan..bile gay kawin + perempuan dapat anak gay jugak...adakah gay ni keturunan?.akak xnak gay ni langsung berkahwin..nway, hanya org barat bodoh jek dorg cakap dorg jadik gay ni sebab keturunan..so, boleh tlg jelaskan perkara ni tak?

Post Last Edit by SriAdila at 4-4-2012 08:43

Reply 70# AppropriateNick

erk?..bosan ar nk berdebat soal ni...gi mana2 pun,Gay ttp nk menangkan dia dan menyatakan mereka tak sehina tu.
Dik ,nabi pun kata dia tak ngaku umat golongan GAY ni...so buat per kita sibuk2 nk menerima mereka.Pernah dengar ker orang merogol dan berzina nabi kata sampai tahap tak ngaku umat?akak ni bukan ada sapa2 pun dlm keluarga dengan masalah Gay yang serius.Nauzubillah...minta dijauhkan dr semua anak beranak,keturunan dan sebagainya dr Allah s.w.T .tp bila isu ni melibatkan mcmmana yer nk kata...entah susah nk explain...kisah lelaki Gay yang tak berkahwin dan Kahwin ,peranan dia utk menjadi suami yang berkualiti,beragama dll.peh!...

ginila dik...tak payah nk cari isu lain..isunya kalau adik nk berubah alhamdulillah,rajin2la pergi dengar ceramah,minta ustaz buat air tawar agar kurang perasaan luar dr kejadian dan sebagainya.Suatu hari ,adik akan faham sbb akak tgk pun age adik masih peringkat membara...nafsu membara,keinginan membara dll.Dik,tak perlu ada kaum keluarga yg teruk  barula jadi isu serius...kita kena memandang sebelum terjadi..kalau dh terjadi,semuanya kerja sia2.Membencilah bila mereka layak utk dibenci,hinalah seandainya mereka tu mmg hina dan sayangilah sekiranya mereka berhak tu dicintai.Cth:...adik kata family adik kes2 mcm ni dh biasa...jd ada mereka memandang serius?..tak kan...alik2 gitu2 jer...jd agak2 klu family akak mcm adik..ada akak pandang serius?...tak jugak kot sbb dah semua sekepala(minta maaf,hy sekadar contoh)..nk ejas pun susah.Jadi membendung lebih baik.

Gitu jer la...mls dh akak nk terang panjang lebar sbb akak ni bukan kaunselor terhebat.Tp masing2 dengan persepsi masing2.Bila Allah s.w.t suruh kita memulaukan dan memberi respon tidak menyukai agar pihak sana tidak rasa tindakan mereka betul dan kemudian akan rasa ingin berubah.Tp kalau kita sama2 menyokong dan tidak berbuat apa2...dan mengiyakan jer...mungkinkah kita tergolong dlm golongan subahat?..wallahualam.Nk baca fikiran orang senang,tp nak huraikan apa yang terfikir tu susah.
Jd pk2 dan renung2kanlah.

ok akak stop sini.selebihnya adik pertimbangkanlah sendiri.Tak guna gak dik,citer panjang lebar dan bila dinasihat dikata orang tu ada masalah serius la apala sbb begitu negetif ttg Gay...kalau kita normal..kita akan feel mcm tu...tp kalau kita tengah2 kita akan teragak2 utk ada pendirian yang lebih jelas.sekian.

Pernah dengar ker orang merogol dan berzina nabi kata sampai tahap tak ngaku umat?

Oh, maknanya selagi benda salah tu Nabi tak cakap dia tak mengaku umat, boleh buatlah gamaknya?

Zina boleh, sebab kalau berzina bukannya Nabi tak mengaku umat pun.
Rogol boleh, sebab kalau rogol bukannya Nabi tak mengaku umat pun.

Yang tak boleh tu gay, sebab nanti Nabi tak mengaku umat.

Gunakan hujah ini untuk membolehkan bunuh orang, zina, rogol, minum arak, makan babi, makan riba, dan berbagai-bagai pelbagai-bagai dosa lain semua boleh dibuat sebab HANYA dosa gay SAHAJA Nabi tak mengaku umat.

Kalau macam ni lah punya tafsiran, aman-aman sahaja konsepnya

Bila dunia nak kiamat,benda  yang haram pun akan tetap ada yang pertahankan ianya adelah lumrah idup ari ini..kalo kita menidakkan,maka kita akan dipandang kuno atau tak open minded..ntahla..kalo upah 80 org ustaz pun bg ceramah bahawa membuat sesuatu yg luar drpada tabie tu dilaknat Allah,kalo si tuan punye diri masih jugak membenarkannye,buang masa je bg nasihat...sgt2 buang masa..so bg yang dah laksanakan tanggungjawab utk bg nasihat,tetapi tuan punye diri tetap nak jugak menegakkan benang yg basah dan ada pulak tukang supporter untuk membenarkan lagi isu gay ni,lantak kat depa la..no point kita btekak bagai..rasanya benda ni da cukup jelas ianya adalah sesuatu yang sgt2 dilarang dan kalo ada yang masih membenarkannye,silakan...kubur asing2..pandai buat pandai la tanggung...cuma ingatla mati..bagaimana keadaan kita kalo kita mati dlm keadaan yang tidak diredhai Allah dan nabi tidak sesekali mengaku umat???pikir2 kan la dan majulah sukan utk negara..

-case closed-

kalau nampak orang laki keluar berdua sahaja dengan lelaki..

aku dah cop deme gay...

Reply 71# SriAdila

baru2 ni saya g korea, ada bual la dgn sorang mamat korean ni kat hotel. dia tanya saya dia ada jumpa sorang pompuan kat kelab malam masa dia dtg visit malaysia dulu. pompuan tu hisap rokok, minum arak, main dgn laki, tpi dia muslim. jd korean tu pun tanya saya, mcm mana tu? kan muslim tak leh buat semua tu? kenapa pompuan tu tak pakai tudung dan tak wat semua tu?

pa pendapat kamu?

bagi saya yg salah tetap salah...gay or what tetap salah. semua manusia diberi peluang utk berubah. kena la bimbing klu nmpak teman or saudara kita wat salah. jgn sisihkan mereka...

Reply 75# keyboardmouse

kamu tak perlukan pendapat sy sebenarnya.Apa yang kamu faham dr permasalah yang dijawab oleh sy dlm tajuk ni bukanla sampai tahap membenci tanpa ada peluang kedua.sy maksudkan kalangan yang tak mahu berubah malah merasakan mereka betul dlm masa yang sama menyerahkan kepada Allah s.w.t...dan mengatakan yang Allah s.w.t tu lebih mengetahui..sedangkan Allah itu telah memberitahu bahawa begitula kehendaknya dan tiada yang lain.wallahualam.

Kamu tidak perlu mengajukan pelbagai permasalahan lain,kerana setiap sudut keadaan tu semuanya berbeda.sampai korea kamu,mungkin kamu terpelajar atau berduit..jadi mesti pengetahuan kamu lebih luas,dan tak perlulah pendapat sy kerana kamu pun muslim yang sudah tentu tahu jawapannya.Kalau terdapat byk keraguan ,sy cadangkan elokla kamu bertemu dengan ustaz atau kalangan profesional ttg masalah kamu..kerana pendapat sy bukanla apa2 dan hy hak utk mengeluarkan pendapat bilamana sy rasa sesuai.

sekian

kalau nampak orang laki keluar berdua sahaja dengan lelaki..

aku dah cop deme gay...
lil_honey Post at 4-4-2012 23:00

owh tidak!...igtkan aku sorang je pk camtu padahal dorang tak bersalah pun...

aku just nk tanya. sbb aku ni actually tak straight. but aku tgk leh je aku ada bestfriend among str ...
asteruk Post at 25-3-2012 03:06

aku rasa takde masalah kalo nak berkawan2 ni...sbb kawan ko pun jenis tak kisah kan(merujuk kpd kata2 yg kawan ko tau ko special')...tapi nti ko tak merana ke bila kawan ko yg straight ni ttiba berkahwin... mesti sentap sikit kan... adekah anda bersedia bila tiba masanya dimana anda harus mengundur diri?...(aku andaikan ko nih jenis baik )

gay n straight tu leh jadi bestfren asalkan yg straight tu tak tau bestfren die gay

dik aster kwn je dgn kak bed.. senang..

aku pon berkawan ngn gay..ok ja...smpoi apa..atleast kita tau apa aktiviti geng2 gay ni
ngn pondan pon aku kawan..ok apa..bukan kita buat hubungan sex terlarang pon..berkwan ja..xdak rugi apa pon...kalo x berkwan ngn dorang,cmna kita nk tau apa itu gay