CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 35469|Reply: 401

BFF/BF berlainan jantina...updated setelah 4 thn, bff dah jadi ape?

Edited by peahjamboo at 4-4-2016 04:14 PM

1st sekali, sori mod, kalo den salah sub-bod...kalo salah, tlg tunjukkan ye...
tujuan thread ni, nk tnye pendapat korg semua, perlu ke ade bff/bf (best friend) berlainan gender for married person?
then, kalo yg setuju...cite sket camane yg korg katekan best friend tu? perlu ke contact thru chat/sms/sewaktu dgnnye almost tiap mlm or mase? adekah korg declare dgn pasangan? pasangan korg kenal baik dgn bff?

kalo x setuju, bagi idea/komen how to handle this kind of prob...

thx!

BFF/BF berlainan jantina

Pompuan dan lelaki susah nak jadi bff tanpa ada perasaan.so x payah cr penyakit ber bff dgn lain jantina.
X tahu la kalau mmg wujud

(posted by mobile)

Reply 2# MamaMima711

yup stuju banget! bkn aku yg carik penyakit...aku nk banteras penyakit tu kt laki aku!

BFF/BF berlainan jantina

Reply 2# M ...
peahjamboo Post at 28-3-2012 05:21

ooo....gitu citernya.

(posted by mobile)

aku rasa bukan semua org boleh terima isteri ada kawan baik lelaki, even suami aku sendiri walaupun kenal dengan kawan-kawan baik aku masih juga tak puas hati kalau tengok banyak sgt sms, sedangkan tak apa bendapun, laki aku gemar delete aku punya sms, kerja tak bergaji, bagus gak sbb aku ada tabiat buruk, malas delete sms, hp aku 95% utk kerja..

kalau aku nak keluar jumpa kawan dia mesti ikut, walaupun aku tak ajak. Kalau masa dia tak ada aku avoid jumpa berduaan unless kat tempat terbuka, kedai ke cafe. habis kerja terus balik

Reply 5# cmf_blingblings

seben kak bling yg mat saleh tu pun pandei jeles ek...akak, tu kalo husband...mmg wajib la ade sket perasaan mcm tu sbb tugas die jaga bini...
kalo kite yg pompuan ni, guano? sebenonye, aku ni bkn kaki jeles x kena tpt...cume, wonder la...

Follow Us
babe tak yakin pada BFF berlainan jantina boleh wujud ada tanpa sebarang perasaan. lebih baik dielakkan.

Reply  cmf_blingblings

seben kak bling yg mat saleh tu pun pandei jeles ek...akak, tu kalo  ...
peahjamboo Post at 28-3-2012 13:54

Yg aku nampaklah laki aku ramai pompuan suka, so dia sendiri mmg tahu nak handle. Bukan setakat budak pompuan baya anak aku yg suka, sampai ke granny mmg suka dia....mudah aja stail dia, declare dulu I'am a married man, wife I sekian-sekian, so org nak kawan boleh tp ada had. Lagi satu suami aku tak suka org call dia masa cuti setakat nak tanya itu ini yg tak berkaitan. Nampaklah ada sorang dua yg nak tanya pasal menda di luar bidang kerja, laki aku jenis tak nak baik lelebih so dia cakap yg hal-hal tu ko tanya bini aku, dia lagi expert, contoh tempat2 makan, shopping ke atau kemudahan atau penginapan, maklumlah kami dok pantai peranginan kennnn, ramai org nak jd kawan tiba2...

rasa2nya buat masa ni dh x de kawan2 rapat berlainan gender... sbb masing2 cam dh ada limit bila nak bermsg @ call.... kalu time bujang2 dulu mmg no limit ler.. skg sumer dh beranak pinak.. dh x de yg nak msg call x tentu hala nie...

kalau sesama bujang tu tak kisah la kalau mmg ada BFF berlainan gender
tapi kalau dh berkahwin tu takde maknanya lagi nk BFF dh
aku ni dulu pun mmg ramai BFF lelaki tapi bila dorg dh kawen je aku stop being their friend sebab aku tau wlpn aku mmg takde hati dgn dorg & dorg pun tak pernah nk anggap aku lebih dari kawan tapi aku tetap tak nak teruskan persahabatan sebab aku hormat dgn wife dia. kalau nk contact pun sebab dorg buat kenduri or kalau ada reunion...

so TT slow talk la dgn hubby or kalau nampak dia berchatting tu cepat2la ko goda dia supaya dia terus terlupa nk chat

Rate

1

Reply 10# Revolver

bagusnye kalo pompuan yg kengkonon bff hubby aku tu fikir mcm ni...minah ni, single lg...sebaya dgn aku...ekceli, dulu diorg penah kantoi dgn aku...
bunga2 nk melencong tu ada nampak...mase tu kemain lg masing2 merayu & janji xnak buat lg!
nampak gaye memasing x serik!

aku dh penah slowtalk...die tanye balik kt aku...soalan die tu menampakkan yg die ade buat lg, dats y aku start langkah2 pemantauan balik...

nk goda2 ni...takat yg aku mampu la...haku ni berbadan dua...tgh mcm ni mmg sokmo letih, tido pun awal...dulu pun, situasi mcm ni gak, aku tgh preggy...adoi laaaa!!!!

BFF/BF berlainan jantina

Dia kan...kalau lelaki bff dgn pompuan,kalau tak dua dua jatuh cinta,either one will do.
Cth..laki org konon ber bff dgn anak dara...kononnya la bff.maybe la si jantan tu takde hati pun tp jamin ke si pompuan tu x de hati dgn laki org tu?vice versa....
So pd pendapat aku yg pernah alami situasi laki bff dgn anak dara ni,baik toksah cr penyakit la.selain dr menyakitkan hati si isteri,dlm Islam pun mana ada term bff berlawanan jantina ni...sbb di tgh2 adalah syaithon

(posted by mobile)

itu dh ke laut dh tu... dh ilang dh istilah bff tu..
la...ko tngh ngandung & dia pernah buat camtu? patutnya time camni la dia lagik kena tengok2kan ko. tapi tu la kan... aku ni tak kawen lagi nk bagi nasihat panjang2 pun aku tak baper reti. tapi mmg patut la ko monitor dorg tu. kena cegah dari awal sebab kalau dh bertaut karang payah nk lerai...

ko jaga diri ko.. jgn tension2 tak elok utk baby ko

Reply 12# MamaMima711

yup...betul mama...mase deme kantoi dulu, aku tgk bukti2 yg aku ade tu, pompuan tu yg lebih meluahkan perasaan die, seolah2 die dh tngkap cintan dgn somi den...

mase kitorg confront (cara baik la) mmg die ngaku die suke, sayang kt somi den tp as a friend (konon la tu...kaverina!)

mmg la sgt betul bile laki & pompuan berdua, tgh2 tentu2 la syaitonnn...apetah lg kalo chat tgh2 mlm...dulu lagi, deme siap berwebcam! skali aku hamuk...habis hancur webcam tu aku hempuk!

soalan tt : perlu ke ade bff/bf (best friend) berlainan gender for married person?

jwpn aku : x perlu....saja cari penyakit tu...BFF konon....

Pompuan dan lelaki susah nak jadi bff tanpa ada perasaan.so x payah cr penyakit ber bff dgn lain jan ...
MamaMima711 Post at 28-3-2012 13:13

setuju sesangat dengan kenyataan nie.. seeloknye jdkanlah pasangan kita tu sbg BFF... dah terang2 halal n tidak menimbulkan fitanh atau apa2 masalah.. jgn lah sengaja nak cari penyakit dgn berBFF berlainan jantina sekiranya dah kawin... bakal mengundang masalah.. Kasih jadikan hubby kasih sebagai BFF kasih... lg selamat...

Reply  MamaMima711

yup...betul mama...mase deme kantoi dulu, aku tgk bukti2 yg aku ade tu,  ...
peahjamboo Post at 28-3-2012 16:27

Seeloknya TT monitor hubby TT tu.. bahaya.. sebab setan tu sentiasa ingin memporakperandakan umat manusia...kasih doakan masalah TT nie ade jalan penyelesaiannya... semoga TT tabah... yang paling penting TT kena slow talk dgn hubby TT supaya rentikan perangai BFF nie..

Bagi haku BFF berlainan jantina nih, mmg mendatangkan BALA.. Takde apa yg nak di BFF kalau dah kawin tu.. Baik sibuk uruskan anak bini, ade masa pulak nak ber BFF..  Aku mmg benci dengan BFF lain jantina ni.. Kalau takat kawan sekerja ke hape.. Takpe lah.. Kalau nak BFF bagai, nih la jawapannya..

Bagi haku BFF berlainan jantina nih, mmg mendatangkan BALA.. Takde apa yg nak di BFF kalau dah kawin ...
poisonhoney266 Post at 28-3-2012 16:51

Contoh terbaik kan?

macam citer TT nehhh apa kebenda BFF sayang kasih bageiii tu...tu cover line maknanya...

aku ramai jek BF ke BFF laki.....laki aku pon tau...aku mmg ramai kawan laki yang rapat....mula2 kawan ngan aku nampak dia tak slesa...tapi now nih dah sampai 3 anak ....aku mmg cam tu...dia dah mmg terima aku seadanya lah.....

tapi part aku..aku mmg serius no hati no persaan..kalo aku anggap kawan tuh kawanlah....dan aku tak risau pon bini2 derang syak apa2 sbb aku tau mmg tak de apa2....so tak de lah nak takut2....my very the BFF laki...kawan masa aku kecik 5 tahun sampai now....after all we've been two different way...mmg bertentang arah perjalanan idup....last2 kitaorang jump balik macam biasa...aku ngan style rock kapak aku lah...dia dah simpan janggut panjang keje pon ngan tabung haji...tapi kami masih rapat macam dulu....mak aku pon dah anggap dia cam anak dia gak.....so far laki aku ngan bini dia mmg paham perangai gila2 aku ngan dia...

selain dia ramai BF aku yg lain...mmg rapat lah....kongsi masalah rumahtangga bagei...( depa lah..loser..mcm2 masalah)..ada sorang american chinese...masa aku wat masters sama ngan dia dulu...tu lagikla mmg caring abis....aku nak tido pon sms sweet dreams love bagei...tapi mmg aku tarak hapa2 pon ngan dia...now skang dia dah jauh...south america..but we all still email la missing him, etc.....tapi mmg kawanlah..dia pon bini cam model...dah ada anak pon...

budak2 melayu lagikla ramai ..ntah...org laki mmg gemo kawan ngan aku..sbb aku brutal kut..pehtu sbb aku tak mneggedik nak flirt ke, perasan ke....so derang rasa selesa.. so far tak de pon kengkawan aku tu binik dia serang aku ker...meluahkan persan syok kat aku kerrr...tak de...thats why laki aku pon tak amik pot... belum penah lagik aku berskandal ngan kawan2 laki aku....

Rate

1