CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 12391|Reply: 103

sedey...Bekas hubby yg kurang bertanggjungjawab pd anak...

Close [Copy link]
kawen tahun 2009. dapat baby gurl 2010. bercerai tahun 2011, march. masa tu baby 7 bulan.

sepanjang kawen, xde langsung bg duit untuk nafkah sy ataupun anak. dah cerai, die cuma bagi RM200 jer...da byk kali minta tambah tapi die x nak bagi. nak masuk mahkamah, kang gaduh lak...

FYI mmg i pun keje..tp mana tanggungjawab seorang bapa.

bulan ni die dpt increment RM500 dan bonus sebulan gaji. saya mintaklah naik nafkah anak..tp die kata die ada byk benda nak bayar...katanya lagi, tu pun mujur die bagi...baik la darpada x bg langsung...katanya lg, awk beli laa susu ngan pampers anak cam bese...

huhuhu sedih giler aku dengar...apa lah malang nasib aku dapat laki (now bekas laki) camni...dahla baru dalam jan 2012 ni jer die start amik berat hal anak..sebelum ni aku laa sorang2 terkontang kanting bela anak...

apa yg patut aku buat ek....mmg aku mampu, tp mana tanggungjawab die...takkan tahu buat anak jer kot...

guna je la mahkamah...

p tuntut kat mahkamah la senang..kompem dia kena bayar tiap2 bulan..nafkah anak tu kan wajib..kat dunia lepas..kat akhirat xlepasnye..

try la p mahkamah..takkan ko sorang yg menanggung kot..

Pergi je lah mahkamah.....
kalau rasa tak cukup dengan RM200 dia bagi tu, simpan segala resit perbelanjaan anak, & bagi kat mahkamah nanti....

Tak yah nak skodeng dia dapat increment ke, bonus ke....yang penting, buat je hak U sebagai bekas isteri....tak lebih tak kurang....

Alhamdulillah die nak bg jugak... kawan saya langsung xdapek.. die siap ugut lg kalo mintak2 nafkah or try2 nak bawak kes ke mahkamah die akan bawak lari anak... pada kasih kalo raudhah mampu, tanggung je la.. anak tu anak kite... pasal hubby tu kat dunia memang die lepas tp kat akhirat esok die still kena menjawab... kadang2 Allah bayar cash je kat dunia nie...

sebab tu kasih selalu ingat kan adik n kengkawan.. jangan bergantung snagat pada lelaki.. kita pun kena ade kerjaya sendiri, kena tau berdikari.. lesen kena ade supaya ape2 jd lepas kawen kite xdela terkontang kanting....

nie pendapat kasih je.. maaflah kalo menyinggung...

Rate

1

Follow Us
kenape ye byk laki lps tggjwb pd anak wpon lps bercerai?hrp sgt laki camni bile dah tua kene hantar umah kebajikan sb tak reti jaga anak. bile anak dah besar , berjaya terhegeh2 plak nak tumpang kesenangan anak2..

kenape ye byk laki lps tggjwb pd anak wpon lps bercerai?hrp sgt laki camni bile dah tua kene hantar  ...
miss_comel Post at 31-3-2012 00:00

jgn la mintak camtu...kan nanti sama je pangai anak dan bapak..

karma beb..aku da tgk byk cth ,bile cerai bapak tros lari dgn bini muda..pastu anak tu besar berjaya or glamer nk tumpang plak.. n haruslah anak2 tu takde rase kasih syg pd bapak yg tak bertggjwb mcm tu kan..sekadar nama je la

karma beb..aku da tgk byk cth ,bile cerai bapak tros lari dgn bini muda..pastu anak tu besar berjaya ...
miss_comel Post at 31-3-2012 00:13

dendam mendendam ni sampai bila nak habis...
last semua muslimin tak jalankan tanggungjawab...

apa nak heran pulakkk ms berlaki bini pun dia ngelat...syukur laa ada juga nafkah dr harammm x der...x yah la nak sedey sgt...kalo ko rasa berhak dapat lebih sila failkan tuntutan kat mahkamah. apa nak takut perang kalo dah ko rasa itu hak anak. x payah duk pertikai tanggungjwb diaaaa...pd dia, dia dah tunaikan tanggungjwb diaa bg rm200 tuh, pd ko rm200 tu x cukup....jadi ko x leh salahkan dia...increment dia naik berapa buat apa ko nak harap dia naikkan nafkah anak...mungkin betul dia byk komitmen....cuma aku nak ko sedar, ms jd laki dia gagal bg nafkah...dah cerai ko patut syukur dia boleh bg nafkah anak walaupun sikit.....jgn byk mengeluh dgn apa yg kita dapat...tu tanda x syukur... asik duk pertikai sana sini, bukan dia lari dr tanggungjwb pun, cuma dia bg KURANG dr ko minta dan harap....x der salah pun bekas laki ko tuh dan dia x lari pun dr tanggungjwb....aku paham laaa mana cukup rm200 duk KL nih, tp pd aku citer byk x gunaaaa...gunakan saluran yg ada tuk perjuangkan hak kita. dr duk cari salah org lain sana sini.....

kawan aku anak 2...laki dia bg rm200 atau rm300 sebulan...aku lupaa laaa...dia tanya advise aku nak minta naikkan nafkah, aku cakap buat jer lahh. tp pegawai mahkamah nasihatkan tunggu anak dah sekolah menengah...aku x tau la skang dia dah failkan ke belum pasal kenaikan nafkah ni sbb anak dia dah masuk sekolah menengah tahun nih...

pd aku satu babak ko patut syukur....betapa ramai bapak yg lari dr tanggungjwb bg nafkah. x payah laa nak kaitkan psl tanggungjwb tau ke takkk, kalo tau pun x merubah apa2 kalo jenis jahilll...

p/s : ms bersama x dok nafkah ok...bila dah cerai duk harap magic muncul xlaki sanggup tanggung segala perbelanjaan anak....ahhhhhh sgt2 ke lautttt....

Mmg senang la kan org cakap  "nasib baik bagi".... agaknya dorg tu tak tau ke tanggungjawab bapak? Nasib baik bagi tu mcm galakkan bapak terus sambil lewa dgn kebajikan anak.... ingat rm200 tu cukup nk besarkan anak zaman skrg?pheww, potong jari ok kalau ada yg kata cukup..Rujuk mahkamah... dah ada court order pun bapak2 ni boleh buat bodo.. nak sue dia, ko cari la dulu duit nak amik.loyer..ko mampooo?

TT, nafkah anak tu pd aku selagi Tuhan tak bg hidayah pd ex laki ko, selagi tu ko buatlah apapun, kalu dia berkira nak bayo mmg dia tak bayo... pastu ko nak merayu bagai? Aku takde masa nak buat la... aku cakap je kat anak aku mintak ayah duit... so kalau ayah tak malu dgn anak, dia buat bodo je la...dlm ms sama kita bg tau anak yg tanggungkawab sara keluarga tu tanggungjawab ayah..

Ko sedey jek la TT... itu jek... tapi dlm ko sedey baik ko fikur diri ko gak... anak tu ko besarkan dgn ikhlas... sure dia ingat pengorbanan ko pd dia..... kat msia ni, buruk mana pun perangai lelaki, yg jadik mangsa mesti.la pompuan... manusia mmg tak adil pd sesama manusia tp ko ingat jek Tuhan adil pd hambaNya... so ko sedey jek la ya... nk buat mcm mana.. kalu aku boleh reset akal ex laki ko, boleh gak aku tolong.

kawen tahun 2009. dapat baby gurl 2010. bercerai tahun 2011, march. masa tu baby 7 bulan.

sepanja ...
raudhah0916 Post at 30-3-2012 17:30

berape gaji ex kau..1000?..3000?

sepanja ...
raudhah0916 Post at 30-3-2012 17:30

tabah lah TT....semoga ex TT tu mampu lah menjawab di akhirat kelak..
same goes to my ex..satu sen pun takde nafkah since november(belum cerai)
masa dulu2 pun time dia dpt gaji atau duit lebih, ada je alasan "nak bayar utang kawan la".."nak save duit la, i takde pencen mcm u" bla bla bla...dah tak koser nak bising pasal duit..

kalau ko mampu buat dek je la.. tak yah nak dengki2.. doa byk2 utk lawan dengki tuh. sbgi manusia biasa, xpuas ati tuh normal. tp kate die mmg bermasalah, buat ape lagi la ko nak pertikaikan tanggungjawab die thadap anak. ko bcerai pon sbb die x de tggjwb. nk cite tggjwb die pe nye lagi. ko ignore, jgn fikir dia lnsg.. bina hidup baru. mtk doa byk2 agar ko kuat. xyah pakai duit dia. anggap la duit ko skrg mmbsar kan ank ni 1 bonus yg menunggu buat ko 1 hari nnti. ko igt Allah wat dek je ke dgn lelaki centu? serah pada Dia. Smoga ko success..

Rate

1

Post Last Edit by mammavoque at 31-3-2012 09:12
Mmg senang la kan org cakap  "nasib baik bagi".... agaknya dorg tu tak tau ke tanggungjawab bapak? N ...
BidadariAnggun Post at 31-3-2012 01:16 AM

kalo tak bg lg la hazabedah....TT bukan x tau laki dia mmg ngelat nafkah...nak harap lebih2 buat sakit hati...jd lebih baik kalo boleh fight ikut mahkamah then fight...kalo duk berkeluh kesah cenggini x kan merubah apa pun....lain ler kalo ms kawin laki mewahkan anak bini bila cerai dia buat bodoh psl tanggungjwb...ni seblum dan selepas nikah x dok beza...lg mau bersoal jwb soal tanggungjwb....ni mmg salah TT duk mengharap pd mende yg dah jadi darah daging xlaki.....melainkan mcm ko cakap bila xlaki TT dpt hidayah Allah, baru dia serah diri jumpa TT tanyaaa berapa duit mau tuk belanja anak bulan2. Selagi xlaki perangai sangap cenggitu, harapan tinggal harapan dan xlaki TT akan terus fefeling menyimpan tuk anak di ms depan..... kelemahan mahkamah syariah paling obiyes....amek mudah soal nafkah walau byk kes bapak2 lari dr tanggungjwb....patutnya bila dah cerai mahkamah tetapkan berapa nafkah bapak kene bg monthly melalui potongan gaji. nafkah kene ikut berapa gaji suami dan umur anak2....maknanya nafkah kene cukup tampung keperluan si anak dlm proses membesar....tp mahkamah slow cam kura-kuraaaaa....kura2 lagi laju kekdahnyaaa....

bapak2 yg ngelat psl nafkah anak nih mungkin ms bersama, pasangan x berkisah nak share psl duit...pd aku x der hal pun cenggini....dah kita nikah dgn org yg sama2 berakit ke hulu ke hilir...tp bila dah pisahhh x ramai yg sanggup pk susah senang xbini nak bela anak tanpa moral sapot dan kekangan duit....sbb sakit hati dan jahil pd amanah tu yg buat dorang makin lari dr bg nafkah anak. Doa dan usaha semampu boleh untuk tuntut hak...kalo x berjaya kat sini kurang2 TT dah ada aset tuk akhirat...InsyaAllah. ikhlaskan hati bela anak walau dpt rm200 pun...InsyaAllah rezeki TT makin bertambah2...dan semoga hidup TT dipermudahkannn Allah.

apa nak buat pempuan dilahirkan sokmo2 jd mangsa untuk dipersalahkannn....mcm ko x tau anggun

kalau ko nak juga dia tanggung kat duni ni..ko kena pi mahkamah n tuntut.
tp even mahkamah dah arah bayar pun dia blh je buat bodo...paling teruk kena penjara
tp kalo ko cekal..nnt kat sana dia tanggungla akibatnya
hukum allah lagi berat woooo

laki tak takut dosa..ingt sng nk masuk syurga aniaya anak?

ex husband TT sudah kahwin lain ke? emmm zmn skrg ramai lelaki jenis tak betanggungjawab...