CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 98908|Reply: 403

Doktor perempuan susah cari jodoh?

Aku seorang doktor. HO. Kerjaya yg aku xpenah impikan. Semuanya bermula lepas spm. Ikot2 kawan isi2 borang, dpt sponsor. And sign contract continue study utk bertahun2. Nk patah balik da terlambat. Kene truskn blajar n kene pass. Sblom aku pilih doktor aku xpernah tau keje doktor sebegini penat dn penuh dgn komitmen.

Selama aku blajar 5tahun, aku bercouple, dgn niat yg baik aku nk kawen msa blajar. Tp dihalang. Xde duit la, xabes blajar lg. Bf aku pn nk keje dlu katanye. Aku percaya. Aku tunggu.

Manatau hati manusia berubah. Aku trlupa manusia mmg mmpu mrancang. Sebaik2 penentu tetap Allah. Dia putuskan hubungan.
Dalam aku sibuk mnyesuaikn diri start keje, emosi aku, Xstabil lagi.. Aku rsa masa dpn aku gelap.

Hampir setahun aku amik msa nk bgun. Ye aku bgun dgn susah payah. Sanggup die wat aku cmni. Aku siap nk benti keje. Xbole fokus keje. drive jauh2. Tetido kt rnr. Aku cari pertolongan, ketenangan yg nth kt mna msa tu. Aku mcm org gila. Smpai nk jmpe psy. Tp aku tau risiko jmpe psy, smua keputusan aku xkn valid.

Aku nk bcinta aku nk ade ms dpn. Dgn bgga die ckp "carilah org lain kalau ade, doktor perempuan susah kawen klu lambat2".
Salah aku ke nk cari jodoh dlm usia 27 ni? Slah aku ke yg mlambat2 kn jodoh aku?

Tp mmg aku akui keje mcm aku susah nk jumpe jodoh. org lain da jmpe time belajar. Aku tkial2 nk cari time keje. Mostly da taken. Dr melayu lelaki lg la jrg nk jmpe. Aku nk cri jodoh luar hospital xtau kt mna nk cri. Xde msa. Penat. Lgpon mnade laki yg nk bni dktor kalau da keje asek oncall. Mgkin dktor yg memahami dktor..nth aku xfhm soal jodoh sbb jodoh tu urusan tuhan.
Ape2 pn aku bsyukur, ape yg aku ade skrg ni srmua utk keluarga aku. Allah pmudahkan byk uruaan keje aku.

Tp jauh disudut ht aku aku nk bsuami, peneman..aku nk ade keluarga, cucu utk mak aku. Mak aku mmg kuat orgnya. Xprnah memaksa aku cri jodoh cpat2 ke ape. Die fhm aku bru ptus. Die slalu ade jd tmpt aku mgadu.

Dan aku percaya ade yg jauh lebih baik utk aku. Suatu hr nanti.

Rate

1

nnt iols tanya kwn iols..HO jugak..muda setahun dr uols..tak bercinta tak apa..tetibe tunang..dah nk kawin...dengan cikgu uols...

uols jgn la kecikkan sangat target tu..nk carik doktor je..ada je laki2 berkerjaya lain yang boleh faham dan tahan dengan on call...among kwn2 iols yg jadik doktor..suku kawin sama2 doktor...lg 3/4 kawin dengan laki berkerjaya bidang lain..okay je tengok..aman damai je...

kwn2 uols time skolah dulu..takde ke nk rekemen uols ngn sapa2 ?

bnyak sgt unsur2 pemikiran yg negatif di situ, sila buang jauh-jauh,

cuba sentiasa pikirkan benda2 positif yg terjadi dlm hidup, bila hati rasa lapang, senyuman pun akan jd lbih menawan, muka pun xkan cepat berkedut,

jgan dok tensen2 sgt ttng jodoh, sbb ia hnya akan buat jodoh semakin berjauhan

sabarlah... make it easy... serahkan pd Allah shj.. go wif flow...
jgn ckp kerjaya TT yg susah nk cr jodoh...
kerjaya iris sbg cashier pun xdpt jodoh lg...
mayb ade hikmahnya kenapa terjd mcm tue....
just adding some knowlegde before marriage....
maksud iris tambah ilmu didada sblm masuk alam perkawinan
bykkan berdoa n think positive....
jgn sedih2... kerjaya awk yg terbaik utk diri awk
begitu juga jodoh awk nanti..

Be positif jodoh itu ditangan tuhan,mungkin bukan sekarang tapi satu hari.Moga tabah menghadapi dugaan hidup.go girllllll

Follow Us
tunggu sikit lagi..
nanti ader orang akan suruh ko terai sorang lelaki ganteng kat PP nie..

My Cousin Grad oversea..Jadi Dr. kat sana 7 tahun..couple ngan mat saleh..break..n balik msia4 tahun...Until now..belum ada calon...age dah 33.....so ko baru 27...banyak masa lagi...akan dtg seseorang yg lebih bagus...
Sometimes god doesn't give u what  u think u want,Not Bcoz u don't deserve it..But becoz U DESERVE more........

tak pn boleh cuba usha MA...kat spital aku ni pe yang aku tengok Dr perempuan ni memang kalo yang kawin tu diorg dah kapel time belajar...tapi mana yang x kapel lagi diorg usha MA..tapi MA skit la compare kat klinik kesihatan...

p/s ko tak pernah terpikir jadik dr tapi berjaya dalam 5 thn..xpenah failed pn

klu TT nak tahu sape lelaki ganteng yg sting maksudkan, sila ke thread daftar porumer PP

tgk posting yg ke 359
heols sgt osem

He saves the last for the best , TT
relax la TT.
ko ni bakal doktor, keja tu banyak pahala.
stop whining girl.
ko da sampai level skang cuba renung balik perjalanan ko , mesti ko akan rasa a bit amaze n proud with urself
x sangka ko bejaya dah pass belajar, da bleh jadi HO pejam celik pejam celik jadi MO.
jangan negatif. camne pon buang jauh2,.
tarik nafas...hembus...senyum..
kalo x suka ngan kerjaya u, cuba buat sesuatu yg bleh bagi u ikhlas, happy ngn ur daily routine.
mcm up kan penampilan. kemas bersih nampak fresh.
HO pon tp jgnla selekeh, x bermaya,
who knows jodoh u ngan patient yg dtg tu.
patient pon ade je yg among engineer, pharmacist, lawyer , businessman kan.
anak kpd patient ke.
allah tu maha kaya.
perjalanan hidup kita semua ni interesting.
everyday is like a brand new day.
so chill, absorb positive vibes much as u can.

jangan buntu pasal jodoh.
ure not alone
aku pon single lg.
nak kata kerja aku ni ade potensi untuk dikelilingi dengan lelaki2 single trang2...
memang xla.
2x5 je ngan ko.
relax...kat lua tu belambak pompuan bekerjaya yang single n happy.
kahwin tu memangla semua org nak.
sapa yg x nak
tapi kita diajar untuk bersabar
sabar tu kan separuh dari iman.
sabar la ye TT.
in the mean time, ko stabil kan dulu benda lain.
mesti ada benda / impian ko nak capai.
mcm beli new car ke, new house , gi traveling.
maybe time jadi HO xde masa utk semua tu, sabar la..time ni kumpul duit..
nanti da jadi MO, pasti ade masa.

bull. kawan aku ramai je doktor yg berkahwin dgn org yg bukan in medical field (majority if not all). ada lepas grad terus kawin, ada yg duk kapel2 dgn org lain last2 kawin dgn org lain gak.

aku yg bukan doktor x sampai2 pun lagi jodoh. so don't blame the profession

don't dwell in -ve thoughts. mmg jln mudah utk salahkan everything else but yourself. tapi manusia kena kuat. x kuat pun gagahkan diri utk kuat jugak.

aku terbaca kat manetah, in order to move on, we need to forgive and forget. maafkan kesalahan org kat kita, maafkan diri kita sendiri, pastu lupakan semua tu. (ayat yg aku baca tu lagi menusuk kalbu n profound, tapi tgh x ingat)

Takde doctor jejans bujangans ke kat spital? Vollley on call sama sama.. Macam grey's anatomy gitew
takyah kawen ngan loyer tau, banyak bantahan!

Post Last Edit by Hana at 11-4-2012 15:47

HO tu ape? doktor bkn ke MO?
so, ko doktor eh? negara luar mana ko dah gi?
ada? takda?
ko byk duit, takyah murung2 mcm bini kena tanggung laki.
ada orang mmg dah berlaki tp kena tanggung laki. lagi sadis.  
ko pilih pelan pelan bakal laki. takyah desparate. nanti tersalah pilih.
kalau dah tersalah pilih, takda word yang sesuai melain kan sabarrrr jekkk lahhh..

cari kawan baru utk gi travel.. shopping sampai zero pastu, balik msia, keje kuat lagi utk kumpul duit balik pastu gi travel lagi.  

jangan tersalah pilih laki, kelak merana jiwa dan raga sepanjang hidup.  
buat apa berlaki kalau nak merana hidup?  

pilih laki pelan pelan...pilih laki yang berqualiti dan mak mertua yang best.. sapa yang untung? ko jugekk..

aku x setuju la kalo nak kata kerjaya sbg doktor ni penyebab lambat dpt jodoh. sbb aku tgk kat luar sana zaman skang ni keje2 apa pun rmi je org yg lmbt jodoh, u named it, drp lawyer, majistret, engineer, jurujual hatta kerani pun lmbt yg dpt jodoh...

utk dpt jodoh apa yg penting ialah bukakkan hati dan buang jauh2 prasangkat kat org lain.. sometimes ada something dlm diri kita yg membuatkan jodoh susah nak masuk.

p/s: apa yg iols taip ni adalah peringatan utk diri iols sendiri jgk...

kalo nk jodoh cepat, suh je parents carikan.. bercinta selepas kawen kekdahnye.. tak yah fenin2..

ye ke tade doktor bujangs melayu?
ada jer aih..ensem ngan tak ensem jek..bersih or serabai jek..

pe kata ko try tgk kat sepital lain selain sepital ko tuh..

susah ker? aku rasa lelaki akan berderet2 isi borang permohonan nak jadik bf tt bila atau tt ni doktor

doktor mia ada masa main pesbuk tak?
nak pesbuk,nanti saya tolong jodohkan dengan.....

Reply 19# tajul186

baru aku sebut, tgk si tajul dh beratur