CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: meea_dameea

Doktor perempuan susah cari jodoh?

hahahahahah.. relax la babe. haku ni pun dah 28. banyak lagi
my dreams yang belum tercapai so kahwin is not my main
priority in life. nak cari duit banyak2 dulu and nak bagi my
mum happy . ko sempat lagi ek rasa sunyi even dengan kerja
yang melambak tu? haku ni, keluar pagi balik malam. memang
fikir pasal nak rehat jer bila sampai rumah...

hahahahahah.. relax la babe. haku ni pun dah 28. banyak lagi
my dreams yang belum tercapai so kahw ...
fairy_fairy Post at 18-4-2012 14:33

Haha tu yg aku pelik sbb mmg bz dan mmg ade rsa sunyi. Huhu.
Bab kumpul duit mmg la ade. Mmg byk impian xtcapai lg. Tp dr segi kebendaan alhamdulillah byk yg dah tcapai. Soal nk mmvahagiakn adik2 dab parents pn bterusan aku buat. Tu la, hati still rsa sunyi. Fitrah manusia nk berteman. Huhu

Reply 182# meea_dameea

ko bela kucing jer laa.... kekekekekek
gurau ya dear...benda ni bila tak mengharap baru la ada tiba2. kisah haku,
bila diam2 buat kerja sendiri, ada jer my aunties and cousins bagitau
orang nak kenal. tapi maybe haku tak sedia so bolayan jer laa..

ko dah tahu ko sebok..pastu lagi sebok2 nak berlaki. tak berlaki, takder boifren pun ...
Hana Post at 18-4-2012 14:17

Ape semua ho xbole mncari calon? Sbb tu aku mncari yg memahami dan yg boleh cube utk blajar memahami. Ape waktu ho ni bkn wktu yg sesuai utk mncari? Lg stahun baru aku start mncari la eh? Salah la jd ho dan sibuk nk blaki? Kene setelkn ho baru cari. Mgkin org aggp 27 tu muda. So tggu lagi. Sedar2 da 29. Muda lg? aku usaha. Biar aku sibuk aku usaha nk cari. Idop aku bkn selamanya nk mgabdikan diri pda hospital tu. Aku manusia yg ade perasaan. Dlm kelam kabut aku, aku cube mana mampu. aku xlupe nk doakn jodoh aku even keje bz dn curi2 cari ms nk smbhyg.

Aku susah nk reply klau org nk bkenalan. Tp aku cuba mana2 yg aku nk reply. Aku mtk maaf, mgkin kesibukkn buat org jauh dan xrsa nk bkenalan lg. Tp xpe. Klo dr awl xle trime cra aku, xpyh proceed. Aku xmemaksa.

Only the strongest will survive. Wah mcm tjuk lagu haha

Ape semua ho xbole mncari calon? Sbb tu aku mncari yg memahami dan yg boleh cube utk blaja ...
meea_dameea Post at 18-4-2012 15:11

memgla..ho pun manusia biasa..tp tt ni mcm desperate sgt plak..relaxla..slow2..forumer tu cume bg pendapat..kalau da kahwin nnt

lg byk cabaran..jd kena prepare mental, fizikal dan emosi..kalau x kuat..susahkan diri sendiri jugak..

zaman skrg umur 28 tu kire muda lg kot..

sepupu cikjah akauntan umur 31..relax jah..bf pun xde..happy ja duk ng mak ayah..sepupu2 lain sibuk kahwin..dia yg sibuk bantu..bila tya xrase nak kahwin ke?

dia ckp, kalau da jodoh xkemana..bukan dia xnak cari..tp da Allah lum temukan jodoh dia..dia redha jela..

dah kawen ke blum? kalau penuh dgn teori nie, misti blum kan?

maksud orang tu,
kalau ing ...
Hana Post at 18-4-2012 14:11

itulah..kita selalu ada persepsi  yang negatif pasal kahwin. ipar, mentua, poligami, duit..   kita tak tahu apa yang ada dekat masa depan..kebaikan dan keburukan, yang pasti ujian pasti ada sama ada sudah berkahwin atau belum.. tapi, sebagai seorang islam, kita tak boleh prejudis terutama terhadap sesuatu yang dianjurkan oleh agama.

nikah tu anjuran, sunnah. ada sangkut paut dengan kesempurnaan agama.nikah disebut oleh baginda s.a.w sebagai boleh menjaga pandangan dan kehormatan. setiap hari hidup kita ada ujian. tapi kahwin itu permulaan masalah/ beban? sesuatu yang disunnahkan oleh nabi, xkan jadi asbab kepada masalah kita di kemudian hari.

setazah dah aku ni

Follow Us
bukan itu maksudnya..nak kawin kena ada persediaan..mental dan fizikal..jangan kawin semata-mata ...
cekmek Post at 18-4-2012 13:44

itulah..kahwin memang kena ada persediaan..fizikal,mental, duit, semua lah.kahwin atau xkahwin, pasti hidup akan sentiasa ada ujian..itulah kehidupan sebagai manusia. cuma me xberapa setuju bila orang cakap kahwin itu permulaan masalah. bukan awak je, ramai dah saya dengar macam tu..may be salah faham je, macam awak la, maksud awak,sebelum kahwin kena bersedia mental n fizikal, jangan kahwin sebab terikut orang semua, tapi sebab saya baca kahwin itu permulaan masalah so saya andaikan maksudnya baik tak payah kahwin macam tu. duk single je, sebab single masalah sikit, kahwin macam permulaan beban pulak.
sesuatu yang dianjurkan agama, tak kan jadi beban/masalah pada manusia. ujian/cabaran perkahwinan itu supaya kita sentiasa redha dan sentiasa menghambakan diri pada pencipta..

Reply 187# lavender
   hidup bujang masalah bujang..sunyi..tak de teman..selalu kena tinggal ngan kawan-kawan..tapi happy sebab tak payah pikir orang lain..tak payah masak..buat keje umah..kita cuma fokus hidup kita je..bila kahwin memang suka..ada kawan teman kat umah..ada orang tlg pegang barang time shoping, ada bantal peluk malam2..hehe..tapi ada la jgk cabaran perkahwinan tu...nanti2 lah lavender kawin tahu la..nak cerita tak feeling tau..hehehhe

Post Last Edit by cekmek at 18-4-2012 20:03

Reply 179# Hana

yess hana..itulah yang aku maksudkan...thank you..thank you...budak2 tak kawin ni payah aku nak terang...hehehhe...klau tersalah terangkan kata aku mazhad lain plak...kikiki...memang jawapan mu itu padat bernas dan tepat..!!!

Reply  lavender
   hidup bujang masalah bujang..sunyi..tak de teman..selalu kena tinggal ngan kawan ...
cekmek Post at 18-4-2012 19:36

hidup bujang atau kahwin sentiasa ada masalah..bujang dengan masalah bujang, kahwin dengan masalah kahwin..bila kahwin bermulanya satu fasa hidup baru, dan berakhirnya satu fasa yang lain..sebab tu la tuhan jadikan manusia ni berpasangan supaya saling lengkap melengkapi..tapi bila nak mati nanti, sorang jugak kan..
p/s kita datang berseorangan dan pergi juga berseorangan..

ko dah tahu ko sebok..pastu lagi sebok2 nak berlaki. tak berlaki, takder boifren pun ...
Hana Post at 18-4-2012 14:17

Terbaikkk

itulah..kahwin memang kena ada persediaan..fizikal,mental, duit, semua lah.kahwin atau xkah ...
lavendermiz Post at 18-4-2012 19:12

mmg sah ler ko belum kawen sebab penuh gila teori2 best2..
takper..ko pergi kawen dulu.. dan cakap2 orang dah laluinya..biasanya betul . buat ape nak menipu.. itu tanda peringatan ajer..
takder pun suh jangan kawen..
pergi ler kawen..kawen tu best sebab.. permulaan utk segala masalah.. ingat ye..

Post Last Edit by Hana at 19-4-2012 10:48
Ape semua ho xbole mncari calon? Sbb tu aku mncari yg memahami dan yg boleh cube utk blaja ...
meea_dameea Post at 18-4-2012 15:11

maksud aku  - dlm kesimpulan yang mudah - ko sebok nak mengejar umur ko yang semakin meningkat, nak kawen cepat2 tapi, nak layan orang yang PM ko pun takder masa...a simple job tu tau..dihujung2 jari ajekk..baca & reply..baca & reply..
masa kat tandas pun boleh buat guna smartphone..ooo..jangan membazir masa tau kalau dah tahu umur semakin meningkat..harus reply..A must reply to all salam perkenalan..

mcm mana nak ada masa utk layan laki & mak mertua & ipar duai & anak? itu memerlukan multitasking..semua perempuan harus dilahirkan dgn multitasking ini..kalau takk.. bukan bini orang & menantu orang namanya..

takper..ko garang2..aku mmg sedia maklum..NURSE & DOKTOR KERAJAAN MMG GARANG2 GILA..
sebab tu, aku pergi private hospital.
kat private, silap besar ler nak garang2.

takper..ko pergi kawen dulu..  ...
Hana Post at 19-4-2012 10:43 AM

jangan nanti lepas ni ade yg meroyan ade problem bagai kt bod FD sudey.....

maksud aku  - dlm kesimpulan yang mudah - ko sebok nak mengejar umur ko yang semakin menin ...
Hana Post at 19-4-2012 10:46 AM

ade juga betul tu....

TT kena usaha cari masa..reply je ape yg patut..aku tengok ramai je doktor yg berkawen n beranak pinak..tak kisah ler berkawen sesama doktor ke or ape saje pekerjaan pasangannya pun....

cuba dulu TT usaha..cuba yer....

takper..ko pergi kawen dulu..  ...
Hana Post at 19-4-2012 10:43

saya kahwin umur 19 kak..masa tengah belajar parents saya carikan jodoh..sekarang umur tak sampai 30, dah ada 2 anak pun..tapi nak buat macam mana kak, jodoh tak panjang, bercerai mati..

may b sebab saya bercerai mati, saya just ingat benda yang baik2 ja..orang cakap xpuas nak hidup bersama lagi,dulu pun masa kawin PJJ ja sebab saya still study, suami dah keje, tapi tetibe je diambil..tapi redha je la. xlarat dah nak nangis kak, bila pikir muda2 ni, jadi solo balik. ada anak pulak tu..tapi saya redha je..

nanti kalau dah kawin kali kedua, saya akan sentiasa ingat pesan akak ye..sebab may be rezeki kali kedua tak sebaik yang pertama..nauzubillah..

saya kahwin umur 19 kak..masa tengah belajar parents saya carikan jodoh..sekarang umur tak ...
lavendermiz Post at 19-4-2012 11:58

mcm tak caya ajer ko dah kawen sebab ayat2 ko mcm belum kawen ajer..
kat PP nie, byk orang multnick & menyamar.
apa apa lahh..

ingatkan blum kawen..

mcm tak caya ajer ko dah kawen sebab ayat2 ko mcm belum kawen ajer..
kat PP nie, byk orang mu ...
Hana Post at 19-4-2012 13:57

kalo akak kenal saya kat luar kak, lagiiii la akak xkan percaya sy dah kawin..mintak kerja pun orang xpercaya bila letak status maried..yela fresh grad n fresh 2 kids sumore..

ofismate jumpa kat luar saya dengan anak pun cakap tu adik saya..saya iakan je..

anak sulung saya umur 4 tahun kak..saya 29 pun xcecah lagi.. ..

p/s saya suka sr dekat sini..rasa tenang sebab tahu kita tak keseorangan..

hmm..jodoh tak datang bergolek...usaha...
tgok citer Ketika Cinta Bertasbih...camne dia berusaha cari jodoh...itu cara terbaik dan jawapan atas jodoh...

Reply 184# meea_dameea

Salam.

Auntie sokong usaha Meea utk memulakan proses mencari pasangan hidup.... Secara teori, Meea sudahpun bekerja walaupun sbg HO.... Usia pun dah 27 thn...

Berusahalah drp sekarang, kalau nak harap jodoh dtg sendiri, mungkin ya dan mungkin tidak.... Kalau dah berusaha dan masih tiada berjodohan, sekurang2nya Meea telah melakukan segalanya... Visi mencari jodoh (minda), melaksanakan action plan mencari jodoh (usaha) dan tawakkal kpd Allah swt (doa).... Ada juga sesetengah forumer yg buat bind-date, ada yg menggunakan match-maker services dan ada juga yg menyuruh ibubapa mencarikan jodoh mereka - ini semua merupakan initiative utk mencari jodoh....

Sesibuk mana pun seseorg itu, masih ada perasaan, masih ada nafsu dan masih ingin dibelai manja oleh insan tersayang... Takkan nak tunggu sampai ada masa yg secukupnya, baru nak cari jodoh... Pepandailah menguruskan masa (time mgt) - sdgkan Perdana Menteri pun ada peruntukkan masa utk kebahagiaan diri sendiri, inikan pula kita semua... (Auntie guna contoh PM sbb pd pandangan auntie - org yg paling sibuk sbb kena menguruskan negara).

Maka Meea, teruskan usaha anda utk mencari jodoh.... Semoga berjumpa yg bersesuaian - samada di dalam atau di luar forum.... Insyallah dan amin...