CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: meea_dameea

Doktor perempuan susah cari jodoh?

Reply 220# NonaNaga

boley !! activekan C & P button anda,.LOL !

Saya dulu ada ex-gf doktor, mmg jarang jumpa & sembang / call coz teramat bz dgn housemanship dia..susah gak nak cope dgn schedule la,last2 dia broke-up

Reply 219# nafham

mr.left ade

akak,

saya student medic sekarang. kiranya nnt saya akan lalui apa yg akak lalui. cumanya di fasa student neh x de lagila saya bercouple neh. but topik dr pompuan susah cari jodoh tu mmg topik perbualan hangat dari akaks taun 5 sampai la adiks taun 1. kitorang yang taun tengah ni pon hangat la jugak topik ni kira.

apa yang saya nak bagitau la. even sedara terdekat saya, she's a doctor too. dia mmg ada cakap nak kawin sesama doktor. even saya yang masih belajar ni pon nak gak kawin sesama doktor. tapi saya pikir kalau bukan dgn doktor pun tak kisah, asalkan orang tu baik, ada keje tetap, suma. okay berbalik kpd sedara saya tu, she's married at the age of 29, with a lawyer. yep husband dia lawyer. and i seriously husband dia mmg sorang yang penyabar la saya boleh cakap. sanggup hantarkan wife on call semua. jagakan anak.

by the way, anak dia dah tiga pun sekarang. so anything is possible kan.

so sis, chillax la dulu. insha ALLAH jodoh tu ada. maybe belum tiba masa. banyakkan berdoa okay.

good luck.

Reply 225# wanawina

thanks for d support. baiknye husband die htr kn oncall. mmg kene sabar dgn keje yg xtntu masa niwell good luck in ur studies. all d best dear

kepada TT..jangan risau..aku pun mengalami masalah yang sama macam kau..sebab aku takde masa nak fikirkan benda-benda tu semua..dan komitment kerja aku pun macam TT..cuma aku bukan Doc je..
tapi aku paham la..kalau dah kerja balik pukul 10-11 malam..bila masanya nak mencari jodoh kat luar kan?
Doctor susah ke jumpa jodoh..aku tengok Doctor tempat aku ni, pergaulannya sangat luas..jumpa patient yang berlainan setiap hari..jumpa orang itu, jumpa orang ini, conference, consultant..
Aku rasa, aku lagi susah nak jumpa orang luar sebab dua puluh empat jam life aku dalam lab je..tengok dunia luar kalau keluar untuk conference, seminar dan sebagainya la..
Jadi aku harap, TT kena positifkan fikiran..buka minda dengan lebih luas..memang TT rasa, yang hanya Doctor boleh paham doctor..macam aku juga..aku fikir, hanya researcher yang boleh faham researcher..tapi jauh kat sudut hati aku, nak husband aku ustaz..boleh? hehehe

Follow Us
Reply 225# wanawina

wow ! AWESOME for datz man !!
jdoh ngn lawyer..2 thumbs up !

#oo..mybe ade beknyer cari smone specel time stdy kot..
coz tkot tlmbat lax dpat jdoh klow tggu pas blajo bru nk cari..
jus my opnion..huhu..

♥ Janganlah kamu yang sudah berkahwin mempersendakan pada mereka yang belum berkahwin .. Janga ...
R.A.M.A_mirror Post at 20-4-2012 17:27

kerlas.. ayat kamu,,

Reply 228# R.A.M.A_mirror

ahaha. ada betolnya di situ. bukannya tak mencari. tak ada orang nak kot. tapi rasanya sekarang tak kisah lagi la. sbb baru taun berapa je. tak naik taun tinggi-tinggi lagi.

Reply 226# meea_dameea

thanks akak. best je tgk orang yang dah keje doktor. kitorang yg still study ni terbayang2 macam mana korang belajar dulu. anyway, jangan putus asa ye kak. saya doakan akak jumpa jodoh cepat-cepat.

Reply 230# wanawina

ooo..great !!!

stdy dlu dpat jdi doc baru pk alik...
    kalow stdy je doc..tp xdpt jdi doc..sah lax t..fcus on ur stdy frst..gambatte !!

akak ak doc pon kawin umor 29 tahun..lmbt gak..

tempat ak study pon ada lecturer umor 40++ masih anak dara lagi..mungkin org takot nak approch sbb dah doc pakar kan..

Reply 1# meea_dameea

Reply 1# meea_dameea
jodoh di tangan tuhan..dah di tentukan jodoh ko cuma belum masanya lagi..

oh ya.. cam kawan aku nyer adik.. doktor hospital kerajaan dan sentiasa commitment penuh terhadap kerjayanya..gak..masih belum kawin siap tanya aku ada sesapa sesuai utk di jodohkan utk adiknya pasal dia risau adik2 yg lain semua dah kawin (kawan aku anak yg tua n bapa dah meninggal ).....
aku cakap direct kat adik dia...kawin dgn aku jer..jadi bini no 2.. karier dia aku tak kacau..dia leh kasi full commitment kat kerja dia.. dia setuju..bila cakap kat abg dia..abg dia lak tak setuju....

TT stay positive

Daun tak pernah meluahkan ni kat mane2..tapi terbace topik TT ni entah macamane strike right into my heart..I don't know why...

TT lagi muda dari Daun..Daun dah mencecah 29 dah , and keje opis biase2 je pun..gaji pon tak besar mane tapi still tak jumpe jodoh jgk lagi huhuhu...

Dalam hati Daun memang Daun risau dan sedih jgk tengok kawan2 semua dah kawen dan dpt 2-3 org anak dah..tapi Daun single lagi...Bezanya kes Daun punca dari Daun sendiri rasenye.. Daun menyesal sebab tak cari pasangan masa study dulu dan sbb mase tu Daun mmg tak pandai bergaul dan agak selekeh..Sapela yg nak dekat camtu...Bile dah keje dan dah ade duit barula nak bergaul dan berpakaian kemas tapi org sekeliling kat opis  pulak semuanya dah suami orang atau bapak orang dan masa Daun mostly mmg banyak kat opis...argh..tapi menyesal tak guna dah..

so Daun move on je with life and sekarang tgh berusaha lg huhu..tapi mungkin Daun ni mmg tak attractive kot(diakui)..mungkin masih byk kene improve dari segi personaliti dan pergaulan atau ciri2 seorang calon isteri..dan doa kot..huhu

Untuk TT, stay positive in your work and life..jgn putus asa okey..and Allah knows best..good luck!

TT kene luaskan pergaulan.. rajinkan diri attend function, kenduri kawen, kursus, dan gaydering...

nak bump balik thread ni...

tt da jumpe jodoh belum?chaiyok tt!!ramai kawan cikjah yg dr jumpe jodoh ng patient sendiri ja..mana tau..jodoh tt ng patient jugak..

sorry mencelah jap tumpang lalu..

doktor lmbt dpt jodoh ek..

lawyer pompuan pon mcm hadapi masalah sama jek ..
alasan :
1. garang
2. serius
3. nak menang jek

bkn semua mcmtu pon

maafkan saya menyampuk

TT dah jumpa calon...

kwn kt fb aku kalo tak silap ada 4org HO, suma dah kawin...sorg kawin masa belajar, yang sorang lum dpt posting dah kawin

jodoh tu Allah yang tentukan