CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: meea_dameea

Doktor perempuan susah cari jodoh?

Boya dengan doktor no hal punye, aman2 sahaja

Wa nama saja boya tapi lelaki budiman dan bujangan, mana tahu kut ada chemistry tapi wa biasa2 saja, bukan anak orang kaya atau ahli koparat

Reply 154# poison_paradise

engineer pun sekarang nih bukan gaji mahal mana pon

Post Last Edit by JohnDeSouza at 16-4-2012 16:11

wa software engineer gaji mahal apanya... hikhik

aku setuju ngan suzie..sabar mia..ko sama je umur ngan aku..beza aku kawin umur 25..rilek la..ko pen ...
cekmek Post at 14-4-2012 11:18

kahwin begin of problem?then nabi xngaku umat kalo sape yang memang xnak kawin tu maknanya nabi suruh umat dia dilanda masalah dengan kahwin ke??

Reply 151# nameloo

janganla buruk sangka sangat...memang dalaman tu tak nampak,  tapi kebahagiaan adalah pandangan peribadi...
tak sekufu ni memanglah susah...tapi kalau tahu hak dan tanggungjawab masing2..  benda ni bukanlah persoalan besar.

apakah lebih baik hidup sendiri dari ada yg jaga walaupun tak mewah?

ada kawantu .. isteri mo..tapi suami kerja sendiri.(.kebun)....kenderaan, rumah ,  sekadarnya...tp ada ketenangan...
anak2 menjadi..kejiranan hormat dan mereka disukai..
hidup ini janganlah terlalu mencari kesempurnaan kalau kita sendiri tak sempurna..

satu petua ...carilah orang yg tidak mempermudahkan solat...
dah kalau rumah tiang tak cukup..manalah tak mudah roboh kalau tak pun senget...

Follow Us
Reply 163# baby_pingu

tp better than keje bank yg makan riba2 sedap2 bagai wooo..haha..LOL

Reply 167# R.A.M.A_mirror

jgn ler cari yg keje bank

haha..de cnclusion dont work for money laa.. let the work make u be more valuable!!

kawin jangan tak kawin
akak ni, mesti kepala otak bijak ek,, sampai leh jadi doktor
mesti zuriat dari akak , bijak2 belaka,,,,
akak ni, ada paras rupa tak....

hope,boleh kenal2 dgn akak...

masa bujang dulu ader jugak doktor pakar nak kenenkan aku dengan doktorr..........aku buat2 tak dengar jer, hehe

staf senior kat tpt kejer aku dulu siap cakap berkenan kat saper diorang boleh jadi org tgh....

doktor masih belum jumpa yg berkenan? ramai PM tak?

agak2 kes awk ni nk coding yg mne ye?

red?yellow?green?

sedih x... Nk bkenalan pn xde masa... Huaaaa
Ade yg pm, tp macamane nk reply dgn fokusnya. Kdg2 tgh mlm bru reply, sehari bru reply. Org pn lari. Siap xsmpat reply kang org pk sombong. Haha

27 ok lagi.....
bini aku umur 28 time kawin ngan aku.....
sempat lagi cari boiprend....
susah2 mintak mak bapak jer atur kan jodoh

thread apakah ini....mengapa aku tercampak di sini???
aku hanya serangga sesungguhnya adapun demikian itu adoooiaaiiiinyeeeepuuunnnnnn

hehehehehe

kahwin begin of problem?then nabi xngaku umat kalo sape yang memang xnak kawin tu maknanya ...
lavendermiz Post at 16-4-2012 16:31

bukan itu maksudnya..nak kawin kena ada persediaan..mental dan fizikal..jangan kawin semata-mata kerana takut orang mengata. sebab klau kita kawin dalam keadaan tidak bersedia..kita akan cepat lemah bila ada masalah..perceraian mungkin akan terjadi..saya nak tanya awak..awak klau kawin nak bercerai ke?tak kan..kita kalau boleh nak kawin hanya sekali dan berbahagia selama-lamanya..itulah impian semua orang berkahwin..tapi tak semua yang kita merancang akan terjadi..kita merancang tuhan juga merancang tapi rancangan Allah yang paling sempurna..adakah kita kahwin kita tak akan di uji?kita pasti kehidupan berumahtangga kita akan baik sepanjang masa?pasti ada badai dalam perkahwinan..pandai-pandailah kita kemudi perkahwinan kita..dalam permasalahan tt ni..dia doktor..kerja di bawah tekanan sekarang..lepas dia habis ho ni mungkin akan kurang sikit tekanan..mungkin tu hikmah tuhan tak jumpakan lagi jodoh untuk tt..Dia mungkin nak bagi tt masa untuk lebih sesuaikan diri dengan environment dia sebelum dijumpakan jodoh..fitrah manusia untuk berpasang-pasangan..perkahwinan dalam islam adalah untuk menghalalkan hubungan yang terjadi ke atas pasangan tersebut seterusnya mewujudkan perasaan tanggungjawab antara mereka..saya tidak pernah menentang perkahwinan kerana saya juga manusia dan saya juga mempunyai fitrah untuk berpasangan..apa yang saya tekankan..perkahwinan mestilah dengan persediaan..jangan kahwin semata-mata kerana kawan semua dah kawin ataupun takut orang mengata..bersedia dari segi mental iaitu emosi yang matang, kebijaksaan, kepimpinan..persediaan dari segi fizikal iatu kewangan yang stabil walaupun tak kaya raya..mungkin kita tgk tt dari segi fizikal dia dah ok..ada kewangan yang mantap, rupa dan body yang mengancam..tapi mental kita tahu ke? hanya dia dan Allah sahaja yang tahu..dan sesungguhnya Allah lagi tahu apa yang Dia lakukan..kadang-kadang kita kena paham kenapa Nabi sangat sukakan perkahwinan sehinggakan dia kata orang yang tak berkahwin bukan umatnya dan kenapa Allah membenarkan perceraian walaupun Allah membenci perceraian..

Rate

1

kahwin begin of problem?then nabi xngaku umat kalo sape yang memang xnak kawin tu maknanya ...
lavendermiz Post at 16-4-2012 16:31

dah kawen ke blum? kalau penuh dgn teori nie, misti blum kan?

maksud orang tu,
kalau ingat kawen tu penyelesai masalah, tu SALAH..
lepas kawen, masalah2 lain pulak akan datang..lagi banyakk..lagi pressure..

kalau takat tak kawen ni, satu ajer masalah dia.. tak laku laku..

tapi, kalau dah kawen..masalah dgn partner..masalah dgn mertua..masalah dgn ipar duai..masalah duit..10001 masalah akan ada kalau sket2 nak sentappp ajek..

l

sedih x... Nk bkenalan pn xde masa... Huaaaa
Ade yg pm, tp macamane nk reply dgn fokusnya. Kdg2  ...
meea_dameea Post at 17-4-2012 09:40

ko dah tahu ko sebok..pastu lagi sebok2 nak berlaki. tak berlaki, takder boifren pun tak sempat nak reply PM..lagi nak nanges2 nak boifren..nak belaki
ko ingat, berlaki tu, duduk atas pelamin pastu sambung keje harian mcm biasa ke?
dik nonnn...bila dah berlaki, byk task menanti tau..nak membasuh..nak memasak..nak gosok baju laki..nak layan seks laki..nak itu ..nak ini.. mcm2 ooiii.. orang lelaki bila jadi laki orang, expectation derang tinggi tau..

sudahkan satu2 persatu boleh? ko bukannnya boleh buat multitasking pun.
lagipun, ko blum jadi MO lagi.
jadi MO tu yang penting kan? pastu kena sahkan dlm jawatan..baru dpt pencen (kalau pilih skim pencen lah)

sebok ajer nak berboifren2 pastu nak berlaki..tapi, bz.. takder masa..