CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: andria

Ada tak sesiapa yg merasakan perasaan ini? {Part 2}

contactlens posted on 18-12-2012 10:47 PM
rasenye forumer kat sini dh cukup dewasa untuk menilai ape2 maklumat..nk percaya atau tak adlah hak  ...

yup...masing masing boleh menilai

sy sokong thread ni diteruskan....jgn lah tutup momod

tumpang lalu mod
mai lah adik2 kakak2 abang2 datang ke

The First Indoor Uptown in Malaysia
Di Galaxy Ampang
open 01/01/13(selasa)
12tghari - 12 tgh malam(2pg-weekend)
Datang lah beramai2 yemeriah careykan Uptown ampang(1/1/13)

(fully aircoonditioned dan parking berbumbung percuma)
Dibawah Karaoke dan MBO Ampang - tgkt 3A)
350 lot niaga- macam2 ada

Event-Hiburan Artis setiap hujung minggu
Promosi di media hebat
Star berniaga pada 1/1/13
Upacara perasmian pada 13/1/13

dalam
suratkhabar KOSMO semalam dan dua hari lepas
hampir 400 orang di china telah ditangkap
kerana menyebarkan cerita yg akan berlaku bencana/mala petaka
(cerita lanjut....baca yaaa)

kat maysia sini takde yg ditangkap yeeeeeee

sory mod
nak kena kasi ifo sikit
pasal gaduh2 kat my home town niii

benda sikit je pasal dua budak merempit
gaduh punya pasal masing2 ambik geng laaaa
sikit punya hal punnnn
hanya BATU API yg lebih2
tarak pape pun laaaaa
ada laaa 3, 4 yg kena masuk hospital jeeee

dont worry
polis ada bikin kerja yg cukuppppppp baikkkkkkk
cayalah ma abang pili

CANTIIKKKKKK!!!!!!!!!!
teruskan jeeeeee
walau aku yg tenyeh2 hampa kat sini
kerana
dgn perbincangan
dan buah fikiran forumners
moga akan mendapat manfaat dan terbukanya minda

lov u all    MMUUAAAAAHHHHHHHH

andria posted on 19-12-2012 01:18 PM
Bukan dari forum CARI saja kita boleh dapat berita. Ada banyak sources di luar sana. Dan salah s ...

aku ada keluarga duduk sp tu...kakak aku ada 2 org kat sana...kekawan pun ramai org kedah yg duduk area kulim sungai petani sampai la alor star baling senyap je takde kecoh pun...
kat fb aku pun gambar yg ko tempek tadi laa duk ulang ulang siar kalau ramai sangat kena mesti banyak gambar keluar lagi kan ni takat tu je laa...ko pun ambik takat sumber net jugakkan takkan takat tu je dlm zaman canggih ni...jadi apa yg ko nak simpulkan kat sini? kes mat rempit kmdn ajak geng pekida duk buat kecoh...ko nak hidup dlm aman ke duk kucar kacir ni?

aku tak nafikan menda tu ada jadi tapi yg duduk besar besarkan buat apa kalau takat kes mat rempit je yg motornya dicuri

Follow Us
orangbesi posted on 19-12-2012 05:43 PM
dalam
suratkhabar KOSMO semalam dan dua hari lepas
hampir 400 orang di china telah ditangkap

hahahaha orang besi.. ekekeke.. aiiissshheeee.. lama xnampak...

p/s: jgn taksub sgt nt j khurafat... jgn berfikir luar kemampuan kita, nt jd gila..

ada lg org dalam ni.. igt semua da nek atas cameron, bersiap siaga... hehehe..

meh nak cter, kawan hamba, sampai taksub cter2 mcm ni.. dalam kelas pun dia duk cter.. prof kami dalam unit psikologi wat la satu ujian kecerdasan otak, kawan hamba ni skizo dia tinggi.. dalam pale hamba, dia ni byk pikir bukan2.. tak salah nak bg info, tp berfikirlah ditahap kemampuan kita..

p/s: saya sayang Allah~~

sepaileman posted on 19-12-2012 06:09 PM
aku ada keluarga duduk sp tu...kakak aku ada 2 org kat sana...kekawan pun ramai org kedah yg duduk ...

cayalah mod

pasal cita karut tu,leh lagi terima
tapi bab gadoh2 n diperbesarkan
wa tak leh terima laaaa
lagi mengeruhkan keadaan

OK SEMUA.......hapy live in malaysia yaaaaaa

eurasia_nur posted on 19-12-2012 09:46 PM
hahahaha orang besi.. ekekeke.. aiiissshheeee.. lama xnampak...

eh
ye keeeee
aku halimunan kotttttt

apa pun
moga sihat ceria dan dirahmati OLEHNYA

INSYAALLAH SEMUA SELAMAT

orangbesi posted on 19-12-2012 10:30 PM
eh
ye keeeee
aku halimunan kotttttt

hahahaha...
halimunan yer.. baru ku tahu...
terima kasih atas prihatin dr pihak tuan..

en @razhar   anda sudah di manaa?

aku ada keluarga duduk sp tu...kakak aku ada 2 org kat sana...kekawan pun ramai org kedah yg duduk ...

sorry menyibuk nak interupt..

kalau anda rasa andria dapat wrong info, boleh saja cakap wrong info and then explain hal sebenarnya... mungkin anda tak perasan bahasa anda kedengaran begitu kasar.. kita manusia memang kekadang tersilap, tapi jangan le blame satu thread hanya kerana satu post tersebut.. dan tugas kita sesama manusia jugak mengingatkan satu sama lain, jadi guna la cara yg berhemah.. harap momod bole tunjuk contoh yg baik untuk kami-kami ni..

neofim posted on 19-12-2012 01:43 PM
Sis Andria ni agak terlebih drama sikit penulisannya.. Aku ikut thread dia dari zaman nak petik buah ...

'Terlebih drama' adalah pendapat anda. Tapi bagi saya, itu adalah saya. Dan saya tidak pernah menukar cara saya berbicara sejak saya masuk ke forum ini bertahun-tahun dahulu. Terpulanglah sama ada anda boleh menerima cara saya atau tidak. Saya tidak boleh menjadi hipokrit dengan menulis yg baik-baik sahaja, semata-mata mahu memuaskan hati semua pihak. Terima kasih.

Saya rasa anda masih tak faham intipati thread ini. Sudah saya jelaskan kepada anda, thread ini bukan berkisar tentang bencana alam sahaja, tapi juga bencana buatan manusia, tak kira tsunami, gunung berapi, peperangan, riot, etc... sama ada kes itu cuma 2-3 orang saja yg masuk ke hospital, bukan itu isunya. Isunya di sini ialah, 'saya menyampaikan berita itu agar ada yg mengambil pengajaran darinya.' Sama seperti saya menyampaikan berita mengenai peperangan di Syria. Kalau bagi anda itu adalah masalah kecil, itu hak anda. Saya mempunyai pendapat saya sendiri. Kalau anda masih bertanya mengenai 'apa kesimpulannya', sedangkan ia sudah dijelaskan sebelum ini, bererti anda tidak pun membaca apa yg telah diberitahu. Dengan itu terpulanglah kepada anda.

Ada perkara2 yg berlaku, yg mana ramai orang beranggapan adalah kecil, tapi sebenarnya mempunyai impak yg sangat besar di kemudian hari, yg menjadi asbab kepada bermulanya sesuatu perkara besar yg lain. Anda mungkin tak tahu, tapi mungkin orang lain tahu. Dan orang lain harus menyampaikannya dengan cara mereka sendiri. Kepada anda yg faham dan tahu mengenai 'cerita orang2 tua' yg pernah disampaikan kepada anda sebelum ini tentang PRU13, saya berharap anda mengambil kisah2 ini sebagai iktibar. Lakukanlah persediaan, kerana sekiranya 'ia' benar-benar terjadi, paling tidak, anda sudah bersedia.

Wallahua'lam.

perembes posted on 20-12-2012 12:52 AM
en @razhar   anda sudah di manaa?

dah dekat new zealand kot..

Hari ini sudah sampai masa untuk saya meninggalkan thread ini permanently. Insya Allah, saya sudah mendapat 'panggilan saya'. Sudah tiba masa untuk 'berhijrah' ke alam yg lebih baik. Dengan itu, saya dengan rendah hati memohon maaf kepada semua forumer sekiranya selama ini saya ada mengguris hati sesiapa, secara sedar atau tanpa sedar. Saya juga mengucapkan terima kasih kepada semua forumer yg telah menyumbang kepada kedua-dua thread saya, Part 1 dan Part 2, sama ada anda menyumbang secara negatif, atau positif. Apa pun yg telah anda sumbangkan, anda akan mendapat balasannya di akhirat kelak.

Kepada yg risau tentang apa yg bakal berlaku esok hari, 21hb Disember 2012, jangan bimbang. Insya Allah, tiada perkara negatif akan berlaku. Saya tinggalkan thread ini bukanlah kerana esok hari, tapi lebih kepada 'penemuan terhadap pencarian', yg saya lakukan selama ini. Saya berharap setiap dari anda, juga bertemu dengan apa yg anda cari selama ini. Carilah yg HAKIKI, kerana hanya yg HAKIKI akan kekal. Carilah jalan untuk mengenali PENCIPTA anda, kerana tidaklah kita diwujudkan di dunia ini, melainkan untuk mengenalinya.

“Aku adalah gudang yang tersembunyi, maka Aku ingin diketahui. Maka aku menciptakan makhluk agar mereka mengenali-KU’. ` Hadis Qudsi  

Kepada anda yg menyangka dunia ini akan selamanya begini, bangunlah dari tidur anda yg lena. Fasa-fasa menuju kiamat sudah lama berlaku, dan kita sekarang sedang menuju kepada fasa 1/3 yang terakhir... Rasulullah s.a.w banyak meninggalkan hints dan clues dalam hadis-hadis baginda... selongkarlah rahsia-rahsia itu, jika anda ingin mengetahuinya...  berhati-hatilah sekitar penghujung tahun, dan lakukanlah segala persiapan yg anda mampu, sebelum datangnya 'peristiwa yg tidak disangka-sangka'.. datangnya tanpa amaran, berlaku dalam sekelip mata.. ketika itu, penyesalan anda yg setinggi gunung, tiada gunanya..

Apabila tiba masa dan ketika 'ia' terjadi, bumi ini akan penuh dengan mayat...  tidak sampai 500,000 ribu jiwa manusia yg akan selamat... peta dunia akan berubah.. bekalan makanan dan minuman seakan-akan sudah tiada lagi...  zikirlah yg akan mengenyangkan anda pada waktu itu.. hatta emas dan perak pun, sudah tidak bernilai.. tidak kira sama ada anda harus menunggu 4 tahun lagi.. atau 8 tahun lagi, istiqamahlah...  dan bersedialah untuk hidup di dalam sebuah zaman yg penuh dengan kesakitan, kesengsaraan dan maut... kerana 'mati itu pasti, hidup, Insya Allah...'  

Jika anda masih hidup ketika Imam Mahdi muncul, berbaiahlah, meskipun anda harus merangkak di atas 'salji'...  dan ketahuilah, apabila Imam Mahdi keluar, hampir seluruh umat Islam tidak akan dapat menerima siapa beliau, kerana beliau tidak seperti apa yg ramai orang sangkakan selama ini... bahkan, ramai yg akan menolak beliau... hanya mereka yg melihat dengan 'mata hati' yg tidak 'buta' sajalah, yg akan dapat mengenali beliau.. berusahalah dari sekarang agar anda dapat mengenalinya, dan jadilah pengikutnya, meskipun tugas anda hanya memberus bulu-bulu kuda...  

Bersedialah untuk hidup 'kembali' di dalam sebuah zaman yg hanya bersenjatakan pedang, parang dan keris... belajarlah berenang, memanah, berkuda dan berpedang... bersedialah hidup di dalam sebuah zaman tanpa kemodenan... sayangilah orang2 yg anda cintai, dan hargailah setiap detik anda bersama mereka, seolah-olah itu adalah hari terakhir anda bersama mereka... dan belajar-belajarlah,  'membekukan hati'...  kuatkan semangat, dan tempuhilah apa saja yg datang dengan kepercayaan penuh kpd Ilahi, walau apa pun yg terjadi...  

Hafallah Surah Al-Kahfi ayat 1-10, dan bacalah setiap selesai solat fardhu... mohonlah pelrindungan dari Dajjal, kerana dia PASTI datang, mengikut apa yg telah dijanjikan...  anda tidak akan pernah mampu membayangkan, akan segala peristiwa tidak masuk akal, yg akan berlaku di kemudian hari, seperti darah yg bergenang separas buku lali, di seluruh bumi... pada waktu itu, hanya Allah saja yg dapat menyelamatkan anda...  tanyalah diri anda, 'adakah anda mempunyai hubungan yg baik dengan Allah?'  

Akhir kata, terima kasih sekali lagi kerana sudi menemankan saya sepanjang pengembaraan ini... kini sudah tiba masa untuk kita meneruskan pengembaraan kita masing-masing... semoga anda sukses dan menjadi orang yg berjaya, dunia dan akhirat...  mana yang baik, ambillah sebagai teladan.. mana yang buruk, tinggalkan sebagai sempadan... segala yang baik itu, sudah semestinya dari Allah, pencipta kita semua...

Maafkan saya kerana saya tidak akan berada di sini lagi untuk menjawab sebarang persoalan anda... dan maafkan saya kerana saya tidak akan menjawab sebarang PM lagi selepas ini...

Kepada semua Mod, terima kasih atas kerjasama anda selama ini. Anda boleh tutup thread ini sekiranya anda rasa ia adalah wajar dan perlu. Lakukanlah apa yg terbaik untuk semua... janganlah dibiarkan thread ini diisi oleh perkara-perkara kosong dan tiada ilmu serta manfaat...  terima kasih sekali lagi kepada semua, dan saya akhiri dengan Assalamu Alaikum Wa Rahmatullahi Wa Barakatuh...

Wallahua'lam bissawab....  

Kawan-kawan semua, nampaknya Sis Andria telah mengucapkan selamat tinggal kepada thread ini...

terima kasih andrea..saya pun dah jumpa jalan sy semula...sy akan teruskan perjalanan sy yg tergendala selama ni..semoga andrea dan kita semua kekal dlm hidayah Allah sentiasa mendapat petunjuk..dan selamat dlm perjalanan menuju akhirat..negeri abadi..